Jesteś tutaj
Strona główna > Kulturystyka > Jak zwiększyć masę mięśniową?

Jak zwiększyć masę mięśniową?

Dla wielu mężczyzn, i kobiet, odpowiedni przyrost masy mięśniowej jest priorytetem. W tym celu stosują wiele zabiegów, które powodują odpowiedni przyrost mięśni, zgodny z ich oczekiwaniami. Jak to zrobić?

Mięśnie stanowią niezbędny element ludzkiego ciała, a połączone ze szkieletem powodują jego ruchy, czyli dzięki mięśniom możemy poruszać np. kończynami. Im większa masa mięśniowa, tym jesteśmy silniejsi fizycznie. Ale jak zwiększyć masę mięśniową?

Ćwicz na siłowni

Podnoszenie ciężarów jest doskonałym sposobem na przyrost mięśni, ale tylko gdy będziesz to robić pod okiem doświadczonej osoby. Ćwiczenia takie należy bowiem wykonywać w odpowiednich seriach, z powtórzeniami, a waga podnoszonych ciężarów musi być dostosowana do naszego przypadku i oczekiwań.

acompanhe-semana13

Stosuj odpowiednie preparaty

Aby ciało szybciej nabrało mięśni, potrzebuje też więcej np. testosteronu W tym celu powinieneś stosować preparaty, które zapewnią ci jego wzrost, np.  Somatodrol, dzięki któremu uzyskasz takie mięśnie, jakich oczekujesz.

Stosuj dietę

Spożywaj dużo węglowodanów, białka i tłuszczy. Jedz kilka razu na dobę, a nawet w nocy, aby zapewniać organizmowi stały dopływ energii potrzebnej do wytwarzania kolejnych mięśni.

Stosując powyższe wskazówki, na pewno uda ci się zwiększyć mięśnie zgodnie z oczekiwaniami.

Top