Jesteś tutaj
Strona główna > Zdrowie i uroda > Sposoby na trądzik

Sposoby na trądzik

Kiedy wejdziesz w okres dojrzewania, jednym z głównym problemów, z którymi w owym czasie będziesz mieć do czynienia, jest trądzik. Jak sobie z nim poradzić?

Trądzik i pryszcze są stanami zapalnymi wywołanymi zablokowaniem się porów skórnych – zapycha je nadmiar sebum zbyt obficie wytwarzany przez gruczoły łojowe.  Aby ograniczyć krosty, należy więc zmniejszyć wytwarzanie się sebum. Jakie to zrobić?

Zmień dietę

Powinieneś ograniczyć w spożywanych potrawach pikantne przyprawy i sól, ponieważ pobudzają wydzielanie gruczołów łojowych, a tym samym zwiększają częstotliwość występowania krost. Niezalecane są hamburgery, pizza i inne dania tego typu, a także duże ilości czekolady czy kakao.

Lecz się od wewnątrz

Stosuj preparaty, które wspomogą cię w walce z pryszczami od wewnątrz, np. Derminax. Takie tabletki ograniczą przyczyny ich występowania i zmniejszają ryzyko pojawiania się wyprysków na zewnątrz.

derminax

Używaj kosmetyków

Musisz regularnie czyścić skórę zarówno twarzy, jak i ciała, dzięki czemu zmyjesz nadmiar sebum. Powinieneś wybrać dobrej jakości, przeznaczone specjalnie do problematycznej skóry trądzikowej preparaty typu żele, kremy czy peelingi, najlepiej sprzedawane w aptekach.

Bez względu na to, czy wymienione sposoby na trądzik są dla ciebie odpowiednie i czy któryś z nich wybierzesz, pamiętaj, że okres dojrzewania kiedyś się skończy, a więc powinny się też zakończyć twoje problemy skórne.

Top