Komuna wiecznie żywa

Nie rozumiem tego. Komuna teoretycznie skończyła się 25 lat temu, ale nadal z kim nie pogadasz, to słychać cały czas: „ONI nie dają pracy, ONI nic dla mnie nie robią, ONI mało płacą, przez NICH jestem biedny, ONI o mnie nie dbają”. Ja jebię, ludzie dzielą się na dwa typy: tych, którzy tylko egzystują i biorą to co jest i tych, którzy biorą sprawy w swoje ręce i działają, żeby żyło im się lepiej. Dlaczego tych pierwszych jest 90%?! Rozumiem jeszcze starych dziadków wychowanych na ciężkiej komunie, którzy nie potrafią już zmienić swojego spojrzenia na świat, ale młodzi też tacy są. Dlaczego jak była kampania prezydencka, to jakiś gówniarz podchodził do prezydenta i pytał co ma robić jego siostra, bo mało zarabia? Co to w ogóle za pytanie? Albo jakiś rolnik pyta premiera „jak żyć?”. Jak dorosły facet może pytać kogokolwiek o to co ma robić w życiu? Gdzie jest postawa self-made-man, ludzi którzy nie zważają na okoliczności i po prostu postanawiają coś zmienić w swoim życiu, wziąć się za bary z rzeczywistością i ruszyć do działania? Zamiast tego tylko ględzenie, szukanie winnych, narzekanie i wymyślanie teorii spiskowych i liczenie na cud, że jak się wybierze w wyborach jakiegoś oszołoma, to ten nagle sprawi, że wszystkim się będzie żyło lepiej. Prawda jest taka, że jeśli ktoś jest niezaradną życiowo, bierną miernotą, to będzie klepał biedę całe życie, nawet jeśli do władzy dojdzie Kukiz/Korwin-Mikke/Duda/ktokolwiek, żydzi wrócą do Izraela, muslimy do Afryki, Unia da nam sto razy więcej kasy niż daje obecnie, bogaci tatusiowie zabiorą synkom chałupy i samochody, burmistrzowie wywalą z roboty swoich pociotków, a esbecy/geje/narkomani/bezdomni/zasiłkowicze/księża/wegetarianie/pedofile czy masoni pójdą do pierdla. Jak kogoś nie stać na to, żeby samemu wziąć sprawy w swoje ręce, to lepiej niech od razu spuści głowę, założy sukmanę i wraca do czworaków (albo do ŁWF). Zaraz tu dostanę zjebę, ale mam to w dupie. Pozdrawiam WOLNYCH i NIEZALEŻNYCH ludzi.

50
90

Komentarze do "Komuna wiecznie żywa"

 1. tego Ci trzeba:
 2. autorze nie jesteś sam, mam podobne odczucia co Ty

  0

  1
  Odpowiedz
 3. Ty myślisz że jesteś niezalezny i wolny? Twoja pensja zależy od pracodawcy , ZuS ,NFZ, składki, składki, składki. Niestety ale to właśnie ONI piszą nasz życiowy scenariusz

  1

  0
  Odpowiedz
 4. Rób doktorat

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Łatwo się mówi „wziąć sprawy w swoje ręce”. Prawda jest taka że jak jesteś gołodupcem z domu i do tego nie masz dobrych znajomości, to gówno możesz zdziałać. Skończ studia a potem bujaj się parę lat na stażach aż w końcu usłyszysz od Janusza biznesu że może ci zaproponować 1700 zł netto. Jak będziesz mieszkał z rodzicami do 35 roku życia to może uciułasz te kilkadziesięt tysięcy na otworzenie jakiegoś biznesu. Albo pójdzie, albo właśnie utopiłeś swoje ciężko zarobione pieniądze. Oczywiście ZUS, skarbówka i cała ta systemowa hydra będzie od ciebie wyrywała kasę ile wlezie. Przykład – otworzenie pubu w Łowiczu. Takie plany miałem z moją ex. Muszę wynająć lokal. W sensownym miejscu czynsz wynosi tam około 4 tysięcy złotych. Następnie muszę to wyremontować i zaadaptować na potrzeby pubu. Czas leci, czynsz trzeba płacić, około 10 tysięcy w remont włożyć pod warunkiem że robi się go samodzielnie. Ja umiem, więc bym robił. Następnie zakup wyposażenia, stoły, krzesła, zmywarka gastronomiczna, frytura, maszyna do kebaba itd. – około 35 tysięcy. Jak już lokal wyremontowany i wyposażony, to trzeba uzyskać błogosławieństwo Straży Pożarnej i Sanepidu. Albo puszczą albo trzeba robić poprawki (kolejne koszty), czynsz leci kolejny miesiąc, a dochodu brak. Potem trzeba wystąpić o zezwolenie na podawanie alkoholi, czyli w praktyce wódka, wino i piwo, więc koszt roczny to było coś ponad 4 tysiące. No i to jest ten moment, w którym urzędas jedną decyzją może zaprzepaścić dotychczasowe inwestycje. I masz już około 60 tysięcy w dupę, a właściciel lokalu oczywiście zażyczy sobie doprowadzenia lokalu do stanu pierwotnego, czyli znów koszty. Potem jeszcze tylko kara umowna za zerwanie umowy najmu przed czasem i w ten sposób zamkniesz się w 70 tysiącach straty. Ale zakładamy że koncesję dostaliśmy. No to jeszcze jakieś 25 tysięcy w reklamę, czyli kaseton zewnętrzny, oklejenie szyb, menubary, spot w lokalnym radiu, reklama w lokalnej prasie, oklejenie samochodu, wykonanie i prowadzenie strony www i fanpage’a na FB. Zamykasz inwestycję w kwocie około 80 tysięcy i modlisz się żeby jakiś ruch był. Na początku jak wyjdziesz na zero to będzie sukces. Z czasem zyski się pojawią i tak będzie prosperowało, aż jakaś stara prukwa podburzy inne stare prukwy i napiszą skargę że klienci szczają, drą mordy, że muzyka, że hałas. Nieważne że to wszystko nieprawda. Napiszą i na przyszły rok możesz się pożegnać z koncesją, a pub bez alkoholu nie pójdzie. Oczywiście można z tego zrobić pizzerię, ale to kolejne koszty w postaci choćby pieca do pizzy za około 50 tysięcy. Jak się ma rodziców, którzy zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie, a do tego są zamożni z domu, to można podjąć takie ryzyko. A w innym przypadku można stracić dorobek życia. I to nie komuna tak to urządziła tylko 26 lat „wolności”.

  4

  0
  Odpowiedz
 6. Jesteś durniem czy jebanym niedorozwojem? Brać w swoje ręce to możesz swojego małego chuja ćwoku. Po tych bzdurach stawiam 100 dolarów, że jesteś gimbazą. Wbij sobie do łba, że komuna się nie skończyła tylko przepoczwarzyła. Jesteś pewnue z tych młodych, wykształconych z dużych wsi co to zarobią 2 lub 3 tysiaki i myślą, że nie są biedakami, że im się udało.

  3

  0
  Odpowiedz
 7. Spierdalaj do Kórwina, on potrzebuje zaczadzonych kapitalizmem…

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Co za kretyn z Ciebie, ale cóż, pewnie jeszcze mamusia utrzymuje albo jesteś marnym etaciarzem i w taki sposób bierzesz w swoje ręce, za bary itd. Poczytaj, zainteresuj się warunkami w kraju, to zrozumiesz, że ludzie już są zmęczeni kombinowaniem na każdym kroku. W Grecji żyli sobie ponad stan, pierdolą teraz system i jeszcze zamieszki wszczynają, a u nas? Jebanka po 12h/d i jeszcze bierz się za bary. Wypierdalaj stąd trepie.

  1

  0
  Odpowiedz
 9. Następny kurwa obrotny menedżer.Chuj ci w dupe!!!

  1

  0
  Odpowiedz
 10. Testoviron – filantrop, literat, postać pomnikowa

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Pierdolisz glupoty.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Mądrogłupi niedojebany śmieciu spierdalaj z tego forum. Mało wiesz o życiu bo jesteś „fajusim” gimsrakiem co to myśli że weźmie sprawy w swoje ręce bo skończył „studia” na wyższej szkole tańca i już będzie dobrze albo tatuś ci daje/dał, albo jesteś głupim debilem spełnionym z posiadania 12 letniego audi, koszulki NIKE i plazmy na raty.Jak ciebie życie kopnie po dupie pare razy to zmienisz zdanie buraku. KIm ty jesteś aby dyktować komuś warunki? Takich mądrogłupich jełpów jak ty jest masa tobie podobnych debilków lub bananów co dostali od tatusia a to samochód, a to mieszkanie czy spadek po kimś a to na „nową droge życia”. Włoski na żelik i struga szpanera lansera jebany gnój. Ile takim ciemniakom jak ty można tłumaczyć że bez układów, protekcji i znajomości W TYM KRAJU NIC NIE OSIĄGNIESZ. Jak założysz biznes to cie wykończą podatkami, kontrolami, przepisami ze spaleniem czy groźbami włącznie.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Co ty gnoju wiesz o komunie. Gówno wiesz o świecie i życiu albo jesteś bogatym nadętym synalkiem jakiegoś buraka bogatego.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Hehe udowodniłeś, że nie wiesz czym była komuna:) Ciągle ktoś udowadnia, że wie mniej niż myśli, że wie. Tak trzymaj debilu!:)

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Wypierdalaj kurwo z PO powinieneś zdechnąć

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Wyperdalaj głupia tępa kurwo! Czy ty nie kapujesz że kraj jest sprzedawany jebanym szawabom? UE to 4 rzesza a makrela to dtugi hitler a ussrael to zaraza która chce mieć ludzi jak szczury w klatkach, dobrze że jest Putin i wielka Rosja, bo to oni gwarantują stabnilność.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. masz 100% racji.Mam w rodzinie takiego jebanego nieudacznika w postaci mego rodzonego brata. Ja sobie radzę, on zawsze łapska wyciąga żeby mu dać. Ciągle mu złe, to , tamto i jeszcze sramto i zawsze kłody pod nogi wiatr w oczy i jeszcze chuj w dupę ma dostaje….A jak się mu mówi ;weź się łajzo wreszcie do roboty, to on nie ma siły i kalifikacji….i w ogóle ma wszystko w dupie bo on jest urodzonym prezesem. Ja już nie mogę z tym pojebem gadać tak mnie wkurwia i te swoje łapska po kasę wyciąga. Wisi mi już ze 20 klocków a jak mu mówię żeby zaczął oddawać, to jeszcze z ryjem na mnie, co to ja za chujowy brat jestem. Mówię wam, chujnia totalna z taką jebaną rodzinką. Myślę, że jak by go na jakiś czas zamknęli, to by mu dobrze zrobiło, a tak to tylko chujnia i śrut

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Mam podobne zdanie, autorze. Jestem kowalem swego losu, nie ważne, że nie mam tatusia prominenta i szerokich pleców. W szkole uczyli mnie, że nie wszyscy mogą być bogaci i osiągną sukces. Gorzka prawda. A cały cwancyk polega na tym, żeby cieszyć się z tego, co się ma.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. usrael zniszczył polski przemysł,polską gospodarkę,polski patriotyzm,polską solidarność po to żeby polska stała się krajem eksploatowanym biologicznie(czyli rezerwuarem taniej siły roboczej dla państw bogatych)a także aby łatwiej rządziło się rozbitym na czynniki pierwsze motłochem pozbawionego honoru,moralności,uczciwości,zdroworozsądkowego myślenia,usrael dzięki swoim zręcznym sztuczkom i trikom uczynił z przeciętnego polaka podręcznikowego zombiakia z filmów grozy georga romero(a szczególnie chodzi o noc żywych trupów który nie jest tylko zwykłym horrorem ale też wnikliwą analizą konsumpcjonizmu w XXwieku)

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Zycie to nie bajka. Ale trzy stowy kazdy moze uzbierac. Trzy stowy do lapy i zapraszam do zlozenia CV w naszym Lodzkim Wydziale Fabrycznym na tasme. 800 zl brutto to moze nie jest fortuna, ale na zarcie starczy. My zajmiemy sie podatkami, ZUSami i innymi sprawami socjalnymi.

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Komunizm w Polsce nigdy się nie skończył. Agent Bolek nie był pokojowym bohaterem. A kraj, jak to się mówi w warszawce przy koniaku, istnieje już tylko teoretycznie. Trudno nie mówić o obcych siłach i bezsilności tych co pozostali.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. Prawda jest taka, ze mimo wielu niedoskonalosci tego minionego systemu, wielu ludzi Bogu na kolanach (czesto w kosciele) dziekowalo za najlepszy czas ich zycia od 1945 (koniec wojny) do 1990. Bo byl to dla b. wielu obywateli PRL najlepszy czas ich zycia. A ten pierdolony tysiacokrotnie jebany przez trabe od slonia kapitalizm i tak pewnego dnia szlag trafi. i to cale popieprzone dziadostwo, ktoremu w obecnym systemie dupe lizecie, rozpadnie sie jak domek z kart. Wtedy wam wszystkim, oredownikom kapitalizmu, wolnego rynku, wyzysku, neoliberalizmu gula urosnie az do kolan. wtedy wam sie oczy otworza. Dla wielu nigdy nie bylo i nie bedzie rowniez w obecnym systemie zadnych szans, a raczej zadnych wielkich szans, chocby robil dzien i noc i mial dyplomy 3 szkol wyzszych. Ogarnijcie sie, spojrzcie chlodnym okiem na zycie, na rzeczywistosc: pracy nie ma i wiecej nie bedzie, nawet jak ma sie garsc kwalifikacji, na swiecie nadal zyja miliardy analfabetow plci obojga, sa wojny,rozruchy, rzezie w imie Allacha, 150 milionow Afrykanczykow chce opuscic ten kontynent. W wielu panstwach na innych kontynentach nie jest lepiej. Jest czas totalnego obledu. Patrzcie, co sie robi w Europie. Do tego dochodza rewolucyjne zmiany w produkcji, komunikacji, roboty, informatyka, niedlugo roboty zastepujace ludzi prawie we wszystkim. W Polce jest niedobrze. w tym roku chce opuscic nasz Kraj 2 miliony mlodych wyksztalconych ludzi. Co Wy na to? Mit naszego polskiego socjalizmu bedzie zawsze w pamieci ludzkiej.

  1

  0
  Odpowiedz
 23. pomyśl zanim napiszesz. Komuna się nie skończyła. Nie dziwota, że ludzie pytają się jak żyć bo tu nawet pracowitego i uczciwego człowieka okradają i za byle gówno mogą wsadzić do pierdla

  1

  0
  Odpowiedz
 24. Wyjechali stąd? Świat staje się siecio-centryczny. A dla większości jak widać ciecio-centryczny. 😉 Be free.

  0

  1
  Odpowiedz