Pieniądze jako nowe paliwo ewolucji ale czy w dobrą stronę ?

Z tego co rozkminiałem kiedyś to pieniądz powinien służyć przeciw rozwarstwianiu społeczeństwa i zapewnieniu każdemu obywatelowi życie gdzieś w granicach normy a każda łapówka czy machlojki na stanowiskach władzy karane powinno być ucięciem łapy przy samej dupie i zaklasyfikowaniem takiego delikwenta jako „wróg ludu” wszystkie wydatki z pieniędzy publicznych powinny być jak w najmniejszy sposób marnotrawione, najlepiej polegając na obliczeniach komputera produkując tanie i dobre materiały a nie takie żeby rosła konsumpcja np. z powodu wadliwych rzeczy. Żarcie i materiały wyprodukowane przez społeczeństwo powinno być chronione prawnie przed zniszczeniem pod postacią surowych kar (antykapitalizm) socjal tylko dla naprawdę niezdolnych do pracy. Fabryki powinny być w 70% państwowe a sektor prywaty nie powinien przekraczać około 30% bogactwa wszystkich ludzi w przypadku przekroczenia tej liczby przez prywaciarzy bogactwa może zostać skonfiskowana (jak w Chinach)
Zlikwidowanie policji i przekazanie obowiązku utrzymania porządku dla wojska (policja to wynalazek komunistów)
3 stopniowe sądy :
1 cywilne dla ludu kto chce to pracuje
2 dla polityków, morderców i wojskowych, przymusowa praca przez parę lat
3 dla terrorystów i królów (dożywocie)

Zniesienie podatków na kościół, celibatu a sędziowie 3 stopnia to papieże (powinno być 2 papieży) którzy nie mają wpływu na władze ale mogą osądzić króla danego państwa.
Antyglobalizacja, jestem przeciwny stworzeniu 1 superpaństwa powinno być około 30 państw które ma inną walutę i język i nawzajem się kontrolują np. przy przewrocie wojska na władzę mają obowiązek interweniować
Stworzenie języka międzynarodowego, telewizja międzynarodowa pokazująca aktualną sytuacje w państwach.
Różny wymiar pracy od 6 do 12 godzin kto chce oczywiście może robić 8 albo iść po 6
Wypłata powinna być uzależniona od ciężkości pracy, godzin i ilości wyprodukowanych dóbr a nie od stanowiska, wiadomo że kierownik musi zarabiać więcej ale nie bez przesady.
likwidacja broni masowego zniszczenia w KAŻDYM państwie
wolność słowa i zero kontroli obywatela
Karta obywatelska- coś takiego jak dowód tylko że odrazu jest tam konto bankowe i wszystkie informacje bez nawigacji śledzących i innych komunistycznych wynalazków

Swoboda dostępu do broni palnej zdolnej zabić człowieka lub zwierzyne po skończeniu 25lat ale musi być zarejestrowana i zanotowana w karcie obywatelskiej, a jeśli ktoś popełni przestępstwo z użyciem broni sądzony jest jak wojskowy czyli surowsze kary i przymusowa praca. A produkcja lewej broni traktowane jest jako terroryzm.

Im wyżej w strukturach państwowych tym większe pieniądze z powodu odpowiedzialności ale też surowsze kary, np. jesteś w wojsku to zarabiasz 3 razy więcej niż obywatel ale jesteś za to bardziej kontrolowany a jak popełnisz przestępstwo to idziesz siedzieć z politykami i mordercami na dłużej i musisz przymusowo produkować dobra i nie możesz po wyjściu wyjechać z państwa bez oznaczeń.
media powinny być w 50% państwowe (informacje o inwestycjach ,rynku zarobkach, sytuacji) z wysokim stopniem kontroli przed zatajaniem prawdy
i w 50% prywatne ale z cenzurą żeby prywaciarze nie mogli puszczać tego co im się żywnie podoba bo wiadomo kase chce każdy na każdym zrobić.

Nie będę już więcej pisać, bo jest tego w uj chodzi mi o to że naszym państwem rządzą nieudacznicy który nie potrafią wymyślić idealnego systemu w erze komputerów, w którym każdy może żyć na poziomie. Nie mówię że idealny system istnieje na papierze ale napewno jest taki któremu dużo nie brakuje do bycia idealnym, a nie gloryfikujący tylko garstkę ludzi którzy patrzą tylko jak się nachapać najwięcej mamony i wyruchać jak najwiekszą ilość obywateli.
Napisałem tylko jak według mnie może taki system wyglądać ale wiadomo że ktoś może coś lepszego odkryć powołując się na liczby bo liczby nie kłamią w przeciwieństwie do polityków.

6
24

Komentarze do "Pieniądze jako nowe paliwo ewolucji ale czy w dobrą stronę ?"

 1. spokojnie, spokojnie, chwytaj karafke i bedzie lepiej:
 2. Jak już tyle wymyśliłeś tą swoją „mózgownicą” to może coś byś zrobił? Narzekać to każdy potrafi, to nie tak, tamto źle. To proszę, zrób jakiś przewrót i zajmij się państwem jak należy. Życie nie jest czarno-białe, to co na papierze wygląda dobrze nie sprawdza się w rzeczywistości.

  2

  0
  Odpowiedz
 3. Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Musisz poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Przegumować całą Polskę — od morza do Tatr. Lać zimnym końcem.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Prezes EURO Mebel ma wrażenie, że ostatnim miejscem Twojego pobytu były pruszkowskie Tworki. Tam jest taka instytucja, do niej trafiają specyficzni ludzie. Polacy są cwani i kombinują, co za tym idzie, muszą być kontrolowani przez Państwo. Państwo ma zardzewiałe narzędzia prawne, żeby ludzi pilnować i koło się zamyka. Co bardziej kumaci i mający kontakty gdzie trzeba ludzie, radzą sobie lepiej.
  6 – 12 godzin w pracy….Pfff… Tylko 16-to godzinna zmiana sprawi, że wracasz z Argusem w ręku do domu spełniony. Dumny, ile dla swojego zakładu dziś zrobiłeś. Świadom tego, że Prezes jest z Ciebie dumny i nie omieszka Cię docenić w okolicach wypłaty w formie sześciu pięciolitrowych butelek oleju Bartek z Biedronki (Prezes ma dostęp do produktów, którym kończy się termin),więc frytki robione własnoręcznie nie będą problemem. EURO Mebel to widoki na szerokie horyzonty…

  2

  0
  Odpowiedz
 5. Ehem…papieże ;D

  A tak na poważnie, każdy kolejny system ma piekne cele i zasady, ale idzie w diabły cała jego zajebistość, jak tylko z fazy ‚na papierze’ wchodzi w życie, wiesz czemu?
  Z powodu ludzi…i rozpieprzymy każdy system, póki nie rozwinie się w społeczeństwie naturalna empatia i pochylania się nad każdym, niezależnie kim jest. I nie mówie tu bynajmniej o kolejnych socjalach…a o całkowitym przewrocie ludzkiego postrzegania świata, ewolucja dzieje się cały czas, kto wie…o ile świat przetrwa to może dojdziemy do takiego momentu kiedyś.

  Twój system autorze został by tak samo obrócony w gówno jak każdy inny.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Ale pierdolisz

  2

  0
  Odpowiedz
 7. Zażyj olanzapinę i przestań gwiazdorzyć

  7

  0
  Odpowiedz
 8. Rób gałę Korwinowi

  2

  0
  Odpowiedz
 9. Ja płacę dieslem

  0

  0
  Odpowiedz