Śmieciowa chujnia

Posiadamy wraz z mężem własną dobrze prosperującą firmę na obrzeżach miasta. Do tej pory obyło się bez większych afer. Aż do teraz. W sierpniu zeszłego roku gmina przejęła cały szmelc zajmujący się wywózką śmieci. W związku z tym cena ich usług także się zmieniła, było to 14 zł i 50 groszy miesięcznie. Niech im już będzie, tak pomyślałam. Wpłaciłam prawie rok temu z góry za 12 miesięcy dokładnie 174 zł. Normalna sprawa. Jakiś czas temu dostaliśmy z mężem pismo z gminy iż zostało zgłoszone do sądu nieuregulowanie należności za te śmieci, jako nasze niewywiązanie się. Kwota której nie uiściliśmy to, uwaga, 6 ZŁOTYCH. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, jakie 6 złotych, no i jaka sprawa w sądzie. Od razu pojechaliśmy się dowiedzieć o co chodzi. Okazało się, że mimo iż za te śmieci kwota miesięczna to 14.50 zł gmina sobie zaokrąglała sumkę do 15 złotych, nic nam nie mówiąc. I te 6 zł to 50 gr z każdego miesiąca roku. I mamy mieć sprawę w sądzie o 6 zł. Nie wiedzieliśmy co zrobić w tym momencie. Na szczęście mąż pojechał dwa dni potem jeszcze raz do urzędasów i wykombinował to na tyle, że sprawy w sądzie nie będzie i zapłacił w gminie te cholerne 6 zł. Musieliśmy potem wysłać chyba z 10 różnych listów poleconych do sądu, do gminy, do wójta itp i załatwiać mnóstwo papierków (sama mnóstwo czasu spędziłam w urzędzie podpisując świstki). Na szczęście do sprawy w sądzie o 6 ZŁOTYCH nie dojdzie. Akcja zakończyła się dobrze. Ale ile nerwów nas to kosztowało?! Czy urzędnicy w tym kraju nie mają się czym zajmować? Pomijam jakim prawem sobie zaokrąglali sumę 14.50 do 15 złotych? CHORY KRAJ. Mam do teraz ochotę ich wszystkich porządnie spluć.
Pozdrawiamy z mężem wszystkich chujan.

78
41

Komentarze do "Śmieciowa chujnia"

 1. Rób doktorat

  0

  1
  Odpowiedz
 2. No to jest faktycznie chujnia. Cieszę się, że udało wam się tą kiepską i śmieszną sytuację załatwić bez sądu. Pozdrawiam. P.s. w urzędach i w papierach mają niezły burdel.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. 80% urzędasów na księżyc wypierdolić! Tez jestem tego zdania

  0

  0
  Odpowiedz
 4. a z drugiej strony, skoro gdzieś było napisane że 14,50 to trzeba się było sądzić kurwa. A nie drżeć że jakiś jełop coś wymyślił i zaokrąglił. Daliście dupy.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. To nie niemcy,rosja,banderowcy są naszymi największymi wrogami,naszymi największymi wrogami są żydzi i usrael,więc musimy zrobić wszystko aby ostatni usraelski i żydowski karakan został wytruty przez polską husarie

  0

  1
  Odpowiedz
 6. Korwin Mikke Jest jedynym rozwiazaniem na galopujaca biurokracje. Trzeba wrocic do normalnosci

  0

  0
  Odpowiedz
 7. urzędnicze kurwy to jedna z przyczyn upadku tego kraju. zgadnijcie która partia rządząca zwiększyła kilkukrotnie liczbe urzędników

  1

  0
  Odpowiedz
 8. Dopóki jebane PO rządzi to ZAWSZE będzie źle i będą kraść… Już wolę oddać głos na PIS niż złodziei pierdolonych. A to że pierdolą że będą wystawiać pomniki i kościoły to mnie to wali, ateistą jestem ale wolę jak kraj jest katolicki a nie spierdolony islam.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. PiS, czyli Podstępy i Spiski

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Byle jaka chujnia, jakoś nie chce mi się wierzyć w to zaokrąglanie, nie ma takiego prawa. Ściemniasz. Musiała się zmienić kwota opłaty w ciągu roku (u nas w gminie tak było), a Ty po prostu to zwyczajnie przegapiłaś, zajęta zarabianiem chajsu w „dobrze prosperującej firmie na obrzeżach miasta” albo wydawaniem go. Bo czasy się, kurwa, zmieniły. Swoich spraw trzeba pilnować. Mamy kapitalizm, a nie socjalizm, właścicielko dobrze prosperującej firmy. Zanim sprawa trafiła do sądu, na pewno przyszło wezwanie do zapłaty, które olałaś. Chociaż też nie wierzę, że o 6 zł ktoś założył sprawę sądową. A teraz przed mężem udajesz, że to nie Twoja wina i stąd ta chujnia. Nie znoszę takich kłamców, pieniaczy i debili. Ps. chciałabym mieć tylko takie problemy w życiu, na prawdę. Jeszcze przyjdzie czas, że sobie w tej pustej głowie wszystko przewartościujesz. Czego Ci życzę.

  1

  0
  Odpowiedz