A mnie wychujała skarbówka na maxa

Założyłem spółkę, w której wytworzyłem aport niematerialny czyli patent. Wyceniłem go na 50 tys zł i przeniosłem własność na swoją spółkę. To było jakieś 4 lata temu. Tydzień temu przyszedł do mnie koleś z urzędu skarbowego i stwierdził, że mój aport jest źle wyceniony, bo on go wycenił na jakieś 5 mln zł i w związku z tym muszę zapłacić 36% podatku dochodowego od tej kwoty wraz z odsetkami czyli jakieś 2,9 mln zł i do kwoty którą gość sobie wyliczył jako biegły rzeczoznawca (5 mln zł) muszę jeszcze doliczyć 22% wat wraz z odsetkami za 5 lat zwłoki czyli jakieś 1,8 mln zł!! Skąd ja to kurwa mam wyczarować jak ledwo żyję z miesiąca na miesiąc. Chyba się powieszę! A chciałem swoim wynalazkiem pomóc ludziom lepiej żyć! Czuje się jak bym już miał zaciśniętą pętlę na szyi, a z nerwów już nie mogę nawet jeść, bo wszystkim rzygam. Bezduszność i bezkarność urzędników nie ma granic. Nie rozumiem na jakiej podstawie sobie to facuś wyliczył ale mam decyzje ze skarbówki, a nakazie zapłaty prawie 5 mln zł w ciągu 14 dni. 5 tysięcy to może bym jakoś załatwił ale 5 mln! Nawet za 100 lat nie dam rady. Ludzie piszecie o pierdołach. Nie macie bladego pojęcia co to poważne problemy i CHUJNIA!! Może ktoś mi jakoś pomoże albo powie co mnie czeka.

Czekamy na DOWODY i kontakt do autora… /Chujnia.pl

34
48

Komentarze do "A mnie wychujała skarbówka na maxa"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Życie na zasiłku Cię czeka :D. A tak serio to różne są problemów skale, różne hierarchie…

  0

  0
  Odpowiedz
 3. skoro taką wytworzyłeś wartość niematerialną to w świetle przepisów faktycznie tyle do zapłaty wychodzi 😀 tylko nie wiem skąd urzędnik wyczarował taką kwotę. jeśli tyle rzeczywiście jest wart Twój patent to poszukaj chętnego na niego, sprzedaj, a za kasę minus podatek dochodowy, minus vat będziesz ustawiony na jakiś czas. a jesli sprzedasz go za mniejszą kwotę, np Twoje 50tys to wtedy skontaktuj się z US, przedstaw im fakturę za sprzedany patent i albo dostaniesz umorzenie podatku albo zwrot. tak ja sądzę. lub jeśli masz dobrego księgowego to spróbuj razem z nim poczarować jak to wszystko ładnie rozksięgować żeby nie ponieść aż takich kosztów. nie jestem pewny czy możesz zrobić odpisy amortyzacyjne ze środków niematerialnych – patentów. na logike powinno się dać, bo po upływie tego okresu na ile patent obowiązuje (10 lat? czy 25?) patent traci swoją wartość więc trzeba go w tym czasie zamortyzować. a tak w ogóle to skąd Ty wziąłeś 36% stawkę podatku dochodowego? założyłeś firmę w norwegii? o ile mi wiadomo w polsce obowiązuje CIT w wysokości 19% lub w przypadku zaniżenia wyniku finansowego 50%. ale najlepiej to skontaktuj sie z DOBRYM doradcą podatkowym. takim po studiach na SGH albo Uniwersytecie Ekonomicznym. a skarbówka to chuje. i śrut

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Myślałem kiedyś pobieżnie, co bym zrobił, gdybym znalazł się w analogicznej sytuacji. Jeśli nie uda Ci się znaleźć 'normalnego’ rozwiązania – ja nie wiem, jak go szukać w Twojej sytuacji – to może zmień tożsamość – kup paszport od jakiegoś górala albo spierdol za granicę. Sytuacja ciężka, ale życie się nie kończy.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. ie macie bladego pojęcia co to poważne problemy i CHUJNIA!! – taaaa, jasne. Może sięgnij porady od kogoś kto się na skarbówce zna, to może coś się da zaradzić. A jak nie… to chuj. Życzę szczęścia.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Jesteś w stanie powołać rzeczoznawcę albo dwóch? Jeśli ich wyceny będą się różnić od wyceny biegłego z us, to w uzasadnieniu odwołania będziesz mógł podważyć rzetelność biegłego z us. Potem sprawę bym dał do mediów, żeby WSZYSCY W POLSCE wiedzieli jak urzędnik może wykończyć firmę. Może znajdzie się wtedy ktoś, kto temat zna i wie jak pomóc. Pięć baniek to nie przelewki, więc walcz do upadłego tym bardziej, że
  1. wartości niematerialne b. ciężko oszacować,
  2. z tego co wiem, w sp. z o.o. wyceny aportów dokonują wspólnicy (nie ma wymogu powołana rzeczoznawcy) i mają zrobić to tak, by ich nie przeszacować.

  Naprawdę współczuję. Chujnię silnia (ch!) masz.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Im więcej czytam takich historii tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tylko głos na Korwin-Mikkego nie będzie głosem straconym.

  0

  1
  Odpowiedz
 8. i popieram autora 6 posta. Korwin-Mikke to dobry kandydat

  0

  1
  Odpowiedz
 9. Popieram, że głos na Korwina-Mikkego to dobry wybór.

  0

  1
  Odpowiedz
 10. Możesz sprzedać jakiejś firmie ten patent za 5mln 😛

  1

  0
  Odpowiedz
 11. Zastanawia mnie sposób wyceny dokonany przez te biurwy… Nie może być tak, że przychodzi sobie taki pal*nt i wycenia moją własność biorąc wartości z sufitu. W normalnym świecie przedmiot jest wart tyle ile ktoś za niego chce dać. Proponuje ci sprzedać prawa do patentu mamie, tacie albo żonie wraz z firmą za symboliczną złotówkę i niech oni już próbują udowodnić przed sądem w jaki sposób przychody z tytułu wykorzystywania patentu dobiły do 5 mln. Powodzenia!

  1

  0
  Odpowiedz
 12. jeśli wycenili patent na 5 mln to znaczy że ma potencjał. zgłoś się do jakiegoś anioła biznesu albo funduszu VC i w zamian za część firmy dostaniesz sporo kasy.

  1

  0
  Odpowiedz
 13. Odsprzedaj patent za 5 mln, najlepiej samemu biegłemu rzeczoznawcy, oddaj 1,8 mln kary i odsetek, zachowaj 3,2 mln, zapłacisz jeszcze podatek i tak z 2,5 mln będziesz miał w kieszeni. Odwołuj się od tego cały czas i postaraj się o bardziej rzetelną wycenę patentu, jeżeli to jest faktycznie tyle warte to jesteś zarobiony chłopie.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. zlej to przeciez Cie nie zarzna

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Jeśli nie dasz rady nic wymyślić to spakuj rzeczy i wyjedź za granicę. Nie przekreślaj sobie życia przez takie bagno.

  1

  0
  Odpowiedz
 16. Jakoś trudne to jest do uwierzenia. Za mało szczegółów, dużo nieścisłości. Skąd VAT od aportu do spółki?

  0

  0
  Odpowiedz
 17. masz konkurencję? może ktoś przez zaprzyjaźnionego urzędasa chce cię zmusić do odsprzedania patentu ??

  1

  0
  Odpowiedz
 18. w sytuacji pod bramkowej, po prostu ogłoś upadłość spółki. Jedyne co będziesz musiał wykazać, to to że nie działałeś na niekorzyść spółki. Ale przy takiej karze, wydaje mi się że problemu z tym mieć raczej nie będziesz…

  1

  0
  Odpowiedz
 19. uciekaj z tego dziwnego kraju jak najpredzej, masz jeszcze 2 tygodnie…

  1

  0
  Odpowiedz
 20. by żyło się lepiej. 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 21. A korporacje daja nagrody dla „ciemnych” pracowników” 1000euro brutto za nowy wynalzek, na zachodzie Ps. Psinco, stulić pysk a nie podzielić się pomysłem. DO WSZYSTKICH EMIGRANTÓW, nie dajcie się ograbić z tego co uczyliście sie lata w szkole za Polskie podatki. Tak jak fałszeze nie dali Niemcom „dolarów” w II wojnie światowej. Informacja to żywa gotóka.

  1

  0
  Odpowiedz
 22. wyjazd z kraju, w niektórych pięknie ugoszczą, zapewnią wszystko xD i robotę może dadzą

  1

  0
  Odpowiedz
 23. Jeśli wartość Twojego majątku nie przekracza 5 mln zł to chuja Ci zrobią. Tak samo jest z cyganami – nie mają majątku więc nic im nie mogą zabrać… Ogłoś bankructwo.

  1

  0
  Odpowiedz
 24. Tak a ja opatentuje projekt arki który puki nie przyjdzie globalna powódź będzie nic nie warty i z tej racji mam fuskusowi?

  1

  0
  Odpowiedz
 25. Wyrwać chwasta!

  1

  0
  Odpowiedz
 26. Moim zdaniem powinieneś pozwać urzędnika albo urząd skarbowy o wyłudzenie, to jedyna racjonalna rzecz jaką możesz zrobić. Bo to jest wyłudzenie.

  1

  0
  Odpowiedz
 27. Zaraz zaraz! Co za głupoty! Od kiedy to inkasent US jest biegłym rzeczoznawcą? Od kiedy to płaci się VAT od aportu do spółki?
  Od aportu do spółki płaci się PCC.
  36% podatku dochodowego? A jakim cudem aport wniesiony do spółki miałby się stać dochodem?
  Mi to nie śmierdzi chujnią tylko wymysłem kogoś, kto w życiu nie miał do czynienia z prowadzeniem firmy i płaceniem podatków. Dla mnie to jakiś troll.

  0

  0
  Odpowiedz
 28. Wbij się na wiec wyborczy Komorowskiego albo Kaczyńskiego i przedstaw swoją historie. Niech Ci w świetle flashów powiedzą co dalej. Na bank się ktoś Tobą zajmie, zrobią z Twojej historii cześć kampanii wyborczej. A Ty zyskasz. Współczuje i powodzenia.

  1

  0
  Odpowiedz
 29. Chłopie odwołaj się! Wstrzymasz egzekucję a jeżeli bezpodstawnie Cię naliczyli to dasz sobie z nimi radę. Nie poddawaj się przede wszystkim i nie denerwuj, szkoda zdrowia a pieniądze w takiej kwocie to i tak tylko cyfra. Uderz do gazety jakiejś, sępy z telewizji też lubią takie historie. No i pamiętaj, że takich którzy nienawidzą US jest baaaardzo wielu. W razie czego masz ogromne poparcie.

  0

  0
  Odpowiedz
 30. daj mi swój nr. telefonu. Spróbujemy powalczyć z tym biurokratą. Ja miałem podobny problem , ale pogadamy jak sie spotkamy. mail do mnie fuzoterm@gmail.com

  1

  0
  Odpowiedz
 31. Spal urząd skarbowy, u mnie w mieście pomogło

  1

  0
  Odpowiedz
 32. Odwołaj sie i załatw dobrego prawnika,
  dzwoń do BCC, dziennikarzy śledczych, pisz w necie i w sumie mozna by chyba podać nazwisko tego urzędnika,
  to nie są prywaciarze tylko osoby publiczne żyjące z naszych podatków i wykonujące urzędowe czynności.
  dzwon do RPO i Związku poszkodowanych przez US.
  Spróbuj poszukać kogoś w Unii kto się tym zajmuje , niech ich łupną od strony centrali.
  I NIE ZAKŁADAJCIE SPÓŁEK W POLSCE!!!!
  bo to samobójstwo.
  Jest Cypr,Seszele wyspy MAN czy ostatecznie UK – tam jest zdrowy system skarbowy i bardzo przyjazny.
  Mieszkanie tutaj też jest ryzykowne fiskalnie.
  PS.
  Ktoś jeszcze zagłosuje na PO?
  są chętni ?

  1

  0
  Odpowiedz
 33. zgłoś się z tym do telewizji, np. TVN UWAGA

  1

  0
  Odpowiedz
 34. Mogłeś patentować w cywilizowanym kraju :]

  0

  0
  Odpowiedz
 35. Moja rada.. rzeczywiście fajnie nie jest, ale …

  Media to 4 władza. Pisz, dzwoń, gdzie się da. Gdzie konkretnie? Super Expres, Fakt, TVN, Polsat, Wyborcza .. wszędzie! Jedyny minus to Twoja twarz będzie rozpoznawalna w mediach, ale może przez nagłośnienie przypadku ktoś w Polsce się znajdzie kto Ci pomoże.. Wykop już zadział, teraz czas na inne media. Powodzenia i nie załamuj się.

  0

  0
  Odpowiedz
 36. Powiem Ci jakby mnie spotkał takie coś to bym po prostu zaczął nowe życie. Nie ma sensu się męczyć i próbować to spłacić bo nie wyrobisz. Ja bym wyjechał za granicę, uciekł od wszystkiego i żył spokojnie na jakiejś plaży, pierdoląc to jebaną polske

  0

  0
  Odpowiedz
 37. Nikt Ci nie pomoże i musisz wiedzieć, ze Cie Bracie czeka CHUJNIA

  0

  0
  Odpowiedz
 38. heh, 5 litrów astrolitu kup.

  0

  0
  Odpowiedz
 39. Może byś tak wrzucił link do decyzji ze skarbówki?

  0

  0
  Odpowiedz
 40. 1. Nie ma stawki 36% podatku dochodowego.
  2. Nawet gdyby była to 36% od 5 mln to jest 1,8mln a nie 2,9 mln.
  3. Przychodem z tytułu wniesienie aportu do spółki kapitałowej jest wartość nominalna objętych udziałów (art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT) zatem wycena nie ma nic do rzeczy.

  Ergo jesteś atencyjną szmatą a większość komentatorów naiwniakami – analfabetami, którzy łykną kupę owiniętą w kolorowy papierek.

  0

  0
  Odpowiedz
 41. To jest żenujące. A najgorsze, ze im się wydaje urzędasom pieprzonym, którzy żyją za nasze pieniądze – nasze podatki, że oni są tacy na prawie itp, itd, a my to szmaty. Też mam do czynienia z tymi s… Mam problemy finansowe, zajęli mi konta i ściągają swój haracz.Ale to nie koniec. Ja nie mam za co żyć, a wczoraj dwóch policjantów (czujecie) – do spokojnego, normalnego obywatela, który policję widzi w TV – przynosi mi pismo, że mnie będą oskarżać, bo uchylam się od płacenia podatków. Dlaczego? Bo przysyłają mi pisma na zły adres i ja się uchylam od stawiennictwa. A składałem pismo, gdzie mają wysyłać pisma. haruję po 12 godzin dziennie, ledwo żyję, a taki p… urzędnik wysyła mi do domu dwóch policjantów z karteczką. A co ich to obchodzi,z ę mnie ktoś oszukał i nie zapłacił?

  0

  0
  Odpowiedz
 42. coś to kolego się kupy nie trzyma… Urzędnik rzeczoznawcą?? 36% podatku?? VAT od aportu?? Oj, jakieś czary, żeby nie powiedzieć wyssane z palca…
  Jak opiszesz to samo sensownie na forum Infora, to uwierzę.
  I żeby nie było – przepisy podatkowe w naszym kraju to chujnia. Do kwadratu. 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 43. W 1981 przed wojna z duchem Stalina wyjechałem z tego burdelu-PRL.
  W 1992 przyjechałem na odwiedziny i stwierdziłem że był już cyrk w burdelu.
  Taka podłość skarbówki i rządu była za komuny i jest do dziś i nie wiem jak ją teraz nazwać ale szczęśliwy jestem, że wyjechałem z tego rynsztoku jak szybko mogłem.
  Szczerze współczuję tym co pozostali.
  Ratuj się kto może!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 44. to jest pojebany kraj i juz mi sie chce umierać z nerwów choć mam 38 lat

  0

  0
  Odpowiedz
 45. Napisz do p. Palikota z komisji Przyjazne państwo.

  0

  0
  Odpowiedz