Chujnia komputerowa III

Było o grach, teraz będzie generalniej.
Stwierdzenie „komputery są wszędzie” jest tak trywialne jak „trawa jest zielona” i w niektórych środowiskach za takie marnowanie pary można dostać dosłownie w ryj. „Komputery są wszędzie”. „No co ty stary kurwa nie powiesz?!” *pist-prawy* *jeb-lewy*
Tak czy owak, komputery są wszędzie. 🙂
I to jest chujnia, mym skromnym zdaniem. Dawniej, słowo komputer kojarzyło się z poczciwym PC. Białym blaszakiem dumnie stojącym pod biurkiem. Producentem kurzu i asystentem kaloryfera w pokoju. PC wpierdalał dyskietki i piszczał przy tym jakby dostawał orgazmów.
Dzisiaj są tablety, bidety, smartfony, iPady, iCośTam, Maci, Haki, chujaki. Spójrzcie na badania rozmaitych uniwersytetów i ich wydziałów socjologicznych – są wolno dostępne w sieci. Ludzie spędzają dosłownie GODZINY dziennie patrząc się w jebany ekranik, nie ważne czy pięcio- czy pięćdziesięcio- calowy. Widać to zwłaszcza w autobusach i na przystankach. Ludzie którzy uczyli się w podstawówce nawet się ze sobą nie witają, tylko spuszczają łeb i gapią się w to jebane szkiełko. „Na chama” też nie przywitasz się, bo przecież przez słuchawki na uszach człowiek niczego nie usłyszy, albo… łatwiej udawać, że nie słyszy. Na spotkaniach grupowych losowa osoba co 5 minut MUSI spojrzeć na ten jebany ekranik, a jeszcze gorzej jest jeżeli mamy taką dziewczynę – powiedzmy… „przyzwyczajoną” do patrzenia na ekranik co chwila, albo „muszę odebrać TERAZ TEGO SMS-A, do łóżka w którym jest mój chłopak wrócę jak sprawdzę”.
Tak to wygląda. Telewizor odchodzi do lamusa, każdy ogląda co chce i kiedy chce. Do tego dochodzą wspomniane słuchawki. Słyszy się tu i tam różne opinie, że to szkodzi na słuch, że to , że tamto… Wszyscy to bagatelizują. Ale osoba taka jak ja, dla której słuchanie muzyki jest formą medytacji i rytuału i nie słucha jej 24/7 opinia o szkodliwości słuchawek jest jawna. Jeżeli jesteś taką osobą także i jakimś cudem udaje Ci się porozmawiać ze znajomym w autobusie z podstawówki/gimnazjum/średniej to wiesz co mam na myśli. ONI KURWA NIE SŁYSZĄ. Albo słyszą trzy po trzy. Ale nie kurwa. „Słuchawki szkodzą? Co ty pierdolisz?! Jakieś bzdury…” I jeszcze te jebane dokanałówki, które zwisają przy szyjach dziewczyn z widocznym plastrem miodu. Kurwa!
Słuchawki same w sobie to świetna myśl techniczna, ale należy ich używać z rozsądkiem.
Idąc dalej – używanie plastikowych gadżetów źle działa na umysł. Sztuka czytania odchodzi w zapomnienie. Strach pomyśleć co by się stało gdyby wybuchła wojna i zostało niewielu ludzi, albo coś w ten deseń (epidemia jakaś). W dobie komputerowych idiotów nie potrafiących czytać taka wizja jest straszniejsza niż opowiadania Kinga.
Co tam książki, ludzie nie przeczytają już dłuższego artykułu. I to nie są czcze wymysyły jakiegoś zjeba piszącego „Chujnię komputerową”, tylko fakt potwierdzony naukowo przez ludzi z Harvardu. Niedowiarkom polecam research o tym…
…jak Internet wpływa na nasz umysł. A wpływa źle. Najgorzej wpływa chyba na stosunki międzyludzkie, które stają się nieludzkie. Rozumiem, że istnieje coś takiego jak cyfrowa komunikacja, ale to tylko namiastka prawdziwej interakcji z drugim człowiekiem. Żal mi tych młodych osób w kawiarniach, na przystankach, w sklepach, którym trzęsą się ręce ze strachu i którzy „źle się czują w tłumie”, bo kurwa mać kolejka w biedronie to już tłum! Ja pierdole! To nie jest tak, że młodzi ludzie nie ustąpią miejsca w busie starszym, bo są chamscy, oni nie mają jaj aby otworzyć usta. Wielu z nich chętnie ustąpiłoby, ale boją się wewnętrznie, aby to zrobić, bo ich stosunki społeczne ograniczają się do siedzenia albo w ławce, albo na jebanym facebooku.
Kiedyś to było coś! Nie słowne groźby i utarczki na portalach społecznościowych, ale solówa na pięści, która dawała +50 do respektu, nie ważne czy wygrałeś czy nie i po której podawaliśmy sobie grabe! Ostentacyjne zaczepianie dziewczyn rodem z filmów o wikingach, a nie pisanie słitaśnych esków i komunikacja cyfrowa… Kurwa co za czasy nastały!
Ostatnia i najważniejsza sprawa. Komputerowe zniewolenie. Śmiem twierdzić, że ludzie nie dojrzali do używania technologii – z technologią cyfrową na czele. Dawniej prywatność to była świętość. Dzisiaj ludzie bez przymusu oddają swoje informacje mniej lub bardziej osobiste w macki portali społecznościowych, bądź ogólniej mówiąc, do Net-u. To jest po prostu wirtuozeria socjotechniki. Kiedyś trzeba było ludzi pałować, bo nie chcieli podać adresu, dzisiaj, „wszyscy mają fb, to czemu i ja mam nie mieć”. I to wszystko dzieje się bez refleksji. Bez wiedzy. Prawda jest taka, że nikt (bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności) NIE JEST w Internecie anonimowy i bezpieczny. Tak samo jak NIKT NIE JEST bezpieczny używając WinGówna i WinAplikacji, które przypominają ażurowe łodzie – to po prostu kurwa nie popłynie! Nie trzeba nawet wchodzić na FB – starczy, że przycisk „Like it” będzie na innej stronie na którą wchodzicie i już FB będzie o tym wiedział.
O tym można pisać księgi całe. A później ludzie zawsze pytają… No i co z tego? A gdy im tłumaczysz jak dla idiotów to i tak wracają do tego samego.
W skrócie: Teraz jest dobrze, teraz nic się nie dzieje, każdy może mieć konto, bo każdy przecież tak robi, ale może nadejść czas gdy ludzie znów zawitają do łagrów, ale nie za ukradzioną pajdę chleba, a za zajebaną mp3 z Internetu. I zgadnijcie skąd wielki brat będzie o tym wiedział i jak to udowodni.
[to ostatnia część Chujni komputerowej]

72
44

Komentarze do "Chujnia komputerowa III"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. I masz ode mnie +10 do zajebistości bo jest dokładnie jak piszesz…istna chujnia teraźniejszości

  1

  0
  Odpowiedz
 3. weź już kurwa nie pisz…. pierdolisz jak poparzony

  0

  1
  Odpowiedz
 4. Gdybyś zarabiał 17 mesi i jeździł tysiem, tak jak ja, czerpałbś wiedzę o wpływie technologii na społeczeństwo z bibliotek w Oxfordzie i Cambridge. ty jednak jesteś tylko zwykłym biednym parobem pracującym w sklepie z komputerami za 1200 miesięcznie, więc i wiedzę czerpiesz z żałosnych stronek internetowych o NWO i iluminati i potem pierdolisz głupoty na temat szkodliwości słuchawek.

  0

  1
  Odpowiedz
 5. Autorze tych chujni komputerowych może się umówimy? Twoje chujnie są ciekawe i inteligentne. Co prawda na grach się nie znam, ale mam inne ciekawe pasje.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. A weź już kurwa lepiej sprzedaj ten komputer, a kup se coś zeżreć.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. ‚Telewizor odchodzi do lamusa, każdy ogląda co chce i kiedy chce.’ O kurwa jaka tragedia. Chyba Kasia Tusk to napisała na zlecenie tatusia. Tak cię wkurwiają komputery a napisałes to z mikrofalówki?

  0

  1
  Odpowiedz
 8. Pierdolisz głupoty i masz chujowe towarzystwo. Ale daję 3 gwiazdki bo lubię długie i konstruktywne chujnie.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Ludzie często udają, że sprawdzają coś w telefonie ponieważ czują się niepewnie.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Co to znaczy że nikt nie jest bezpieczny? Chyba ty się boisz cbś-u po oglądaniu dziecięcego porno, bo nie wiem czego innego można się bać.Chcesz byc anonimowy to nie podawaj danych nigdy nigdzie w necie i dopiero ktoś kto dostanie informację od twojego ISP bedzie wiedział kim jesteś. Czyli cbś albo inne słuzby.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Nie słuchaj tych półmozgów którzy cie dissują…nazwą cie zjebem ale kurwa ogarnieci ludzie wiedzą, że to oni tak na prawde są spierdolonymi do cna burakami społeczeństwa

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Faktycznie dobra chujnia. Najbardziej to mnie irytuje jak rozmawiam z kimś a ten pisze sms albo sprawdza tego jebanego facebooka nic chyba tak nie wkurwia jak to.

  0

  0
  Odpowiedz