Chujnia Koreańska

Jestem właśnie po lekturze kilkunastu artykułów, paru książek oraz po obejrzeniu wielu filmów dokumentalnych na temat strasznego państwa, jakim jest Korea Północna. Jednym słowem jest to najzwyklejsze piekło na ziemi. Kraj, w którym ludzie głodują i co roku miliony Koreańczyków umiera z głodu oraz chorób. Kraj, w którym obywatel jest od urodzenia oddany państwu, obserwowany przez kamery i musi robić wszystko tak jak przykazał Kim Ir Sen, a jeśli coś zrobi inaczej; zostaje torturowany a wraz z nim 2 następne pokolenia oraz wszyscy sąsiedzi. Kraj, w którym tylko kilkanaście osób w kraju ma swoje samochody, drogi są puste, a ulice w ogóle nie oświetlone w nocy; ulice, które są tylko zamiatane, bo nikt się po nich prawie nie porusza. Kraj, w którym dominuje kult jednostki i wszechobecny kult Kim Ir Sena, wiecznego prezydenta. Kraj, w którym przeprowadzane są na więźniach eksperymenty medyczne niczym w Auschwitz. To co tu wymieniłem to tylko malutka część przerażającego reżimu. Najgorsze jest to, że ci ludzie nawet nie mogą się zbuntować, bo żyją w nieświadomości… nie mają skąd czerpać wiedzy o świecie, bo nie istnieją media; a te kilka procent ludzi, których stać na telewizory, jedyne co mogą oglądać to parady wojskowe i instrukcje obsługi kałasznikowa. Ameryka nie może wjechać i zrobić rozpierdol, bo nie ma w tym żadnego interesu, Korea Południowa tym bardziej, bo boi się napływu emigrantów z północy… Kiedyś czytałem książkę 1984 i byłem bardzo przerażony wizją Oceani, a tymczasem dowiaduje się, że taki kraj w dzisiejszych czasach istnieje i ma ponad 20mln obywateli… straszne. Chujnia i śrut, wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy urodzili się w KRLD i nie udało im się stamtąd uciec.

48
38

Komentarze do "Chujnia Koreańska"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. na świecie dzieją się rzeczy, które się fizjologom nie śniły

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Prawda, straszna prawda i żadne modły o nich nie pomogły do Boga, znaczy się zło rządzi i jest bliższe tej planecie.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. a najgorsze jest to, że nie można im w jakikolwiek sposób pomóc 🙁

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Prawda, pewnym pocieszeniem może być to, że żaden totalitaryzm nie trwa wiecznie, a politolodzy już obecnie mówią o tym, że powoli pojawiają się malutkie pęknięcia w monolicie reżimu. Jeszcze trochę, i KRLD rozpadnie się jako kraj. Inna sprawa że chujnia o której piszesz też wkurwia, czyli że jak nie ma interesu to Zachód nie kiwnie palcem. A teraz jak KRLD ma broń atomową to już w ogóle pat.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. No wiesz – propaganda robi swoje. Za PRL-u Polska była przedstawiana podobnie w zachodnich mediach. Jakoś przeżyłem PRL i nie czułem się szczególnie zniewolony przez reżim. Cenzura w mediach była – fakt, ale teraz jest autocenzura 🙂 Były też równi i równiejsi – teraz też są 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Dlatego ja nie wierzę w Boga, a nawet jeśli istnieje i stworzył świat, to chujowo mu wyszło.

  1

  0
  Odpowiedz
 8. W POlandzie wszystko upada, a wy z koreą wyjeżdżacie LUDZIE!

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Na pewno szkoda tych ludzi, z drugiej strony gdybyśmy mieli się zamartwiać w kółko problemami głodu na świecie i komunizmu w Korei Północnej… sam rozumiesz. Nawet Polski komunizm był o wiele lżejszy od tamtejszego reżymu, swoją drogą dlaczego amerykanie mieliby tam wjeżdżać? Ich satelitą jest Korea Południowa. Natomiast co do tych mediów – wiesz, u nas są media i jakoś nie spełniają swojej pierwotnej roli 🙂 Ostatnio nawet światowej organizacji zdrowia spodobał się komunizm – wprowadzenie ograniczenia sprzedawania alkoholu do 8/24h.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Szczęśliwy człowiek z ciebie, skoro masz tylko takie problemy.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. @ 6 to jedź do Korei, zobaczymy ile wytrzymasz. I pozdrów kolegów z KPP, Ruchu Palikota i SLD,szczególnie wicemarszałek Nowicką, która nie odcina się od poglądów syna, gloryfikującego między innymi Koreę Północną.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Chujnia może nie tyle dotyczy problemu jednostki, aczkolwiek uważam, że jest to sprawa istotna i na pewno godna jakiejś głębszej refleksji. Zawsze kiedy jest jakiś przewrót to skurwysyny dochodzą do władzy reklamując się jako „troskliwi rodzice narodu”. Z resztą Korea Północna to tylko wierzchołek góry lodowej. Wszędzie jest coś podobnego z tym, że w różnych miejscach totalitaryzm przybiera mniej lub bardziej wysublimowane formy. W UE też powoli do tego dążą. Jest takie fajne porównanie do garnka z wrzątkiem i żabą. Jeżeli wrzucisz żabę do wrzątku to żaba wyskoczy. Jeżeli wrzucisz ją do letniej wody i będziesz stopniowo podgrzewał wodę to żaba się ugotuje. Właśnie tak działa totalitaryzm w krajach „rozwiniętych”. Pozdrawiam autora.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. byłabym wdzięczna gdybyś polecił mi kilka książek na ten temat

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Witam, tu autor. @6 – to nie jest propaganda. Jako przykład podam, że tam często brakuje prądu, a w nocy korea w ogóle nie jest oświetlona – wystarczy spojrzeć na nocne zdjęcia satelitarne. Nic się nie świeci oprócz kilku pomników wodza. @7 – kiedyś prezentowałem taki sam tok myślenia. @10 – mam masę swoich problemów i daleko mi do bycia szczęścliwym, a koreą zainteresowałem się bo fascynowała mnie historia i zimna wojna. @12 Doskonale zdaje sobie sprawę o czym mówisz. Tematyka New World Order, Iluminatów, 9/11 i wielu innych nie jest mi obca. Jak sam słusznie zauważyłeś to sam wierzchołek. Również pozdrawiam

  0

  0
  Odpowiedz
 15. A świat się przejął polską w 39 roku? Ktoś nami się zajmował, pomagał, wspierał? Nie – nikt nie chciał kiwnąć palcem bo tacy są wielcy tego świata. O kasę chodzi i tyle. CCCP dzisiaj to normalna rzecz.

  Światu nie zależy na tym, aby pomagać bidnym krajom bo to jest nieekonomiczne i nie przynosi dochodów. Taki jest nasz cudowny i piękny świat.

  „To ludzie ludziom zgotowali ten los”.

  Zobaczcie co jest u nas i jak powoli chamstwo staje się normalnością.

  My przyzwyczajamy się bardzo powoli do wszelkiego zła i akceptujemy je każdego dnia.

  Ludzie są najbardziej agresywnymi jednostkami w świecie. Zwierzęta też atakują się nawzajem, ale mówi się, że to instynkt, a my mając rozum i wolę wyboru nie potrafimy oprzeć się władzy itp. Lenard.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Co ty pierdolisz. Pooglądaj jakieś wiadomości z Korei Północnej (można na youtube znaleźć przejęte przez jakieś nasze satelity). Nie ma bezrobocia, bezdomności – są supermarkety, szpitale, parki rozrywki. Wszystko jest, co trzeba. Nawet rodzina Kimów wysyła pomoc za granicę. Jak były wielkie powodzie w Polsce, to Kim przysłał swoich żołnierzy do pomocy. Niewdzięcznicy.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. @ 11
  A czy ja twierdzę, że za PRL-u było lepiej? Twierdzę tylko, że nie wszystko było takie złe np. nie bałem się utraty pracy, a mlekiem, białym i żółtym serem, dorszem, pasztetówką, jabłkami itp. gardziłem jak wszyscy, bo były zbyt tanie, żeby je cenić. Pracą też gardziłem, bo było jej w bród. A to, że nie było internetu, smartfonów i LED TV, to nie wina PRL-u, chociaż niektórzy i takie „argumenty” przytaczają 🙂
  ~Gucio

  0

  0
  Odpowiedz
 18. 16 co? Moja nauczycielka, pani Małgosia powiedziała mi, że tam na prawdę jest bieda i jej wierzę.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. zgadzam się z autorem chujni. pocieszające jest to, że w ostatnich latach reżimy upadają. Spójrzmy chociażby na Libię- tam udało się w końcu dopaść Kadaffiego, a kraj jest teraz na dobrej (choć trudnej) drodze do demokracji.
  A może gdy Kim Jong Un dojdzie do władzy, zechce czerpać wzorce z zachodu, gdzie się kształcił ostatnimi czasy?
  Albo w końcu ludzie obudzą się ze snu, tak jak Polacy, i zaczną walczyć z władzą?
  Blędnym myśleniem jest, że świat nie zwraca uwagi na Koreę. Póki co nie wkroczono z wojskami, ale przypomnijcie sobie niedawną psychozę wojny nuklearnej pomiędzy obiema Koreami; świat obserwuje Koreę Północną i są szanse, że wkroczy w odpowiednim momencie. Pierwszy ruch należy do Koreańczyków.

  0

  0
  Odpowiedz