Chujnia religijna

Od jakiegoś czasu rozpierdala mnie kwestia wiary. Załóżmy, że grono katolików nagle zaczyna rozmawiać o sektach albo o innych religiach. Każda wiara inna niż nasza jest i będzie chujowa, ale dlaczego? Bo ktoś nam tak wmawiał od małego i żyliśmy w tym przez całe nasze życie? Tylko dlatego, że na każdym kroku słychać to samo pierdolenie?
Rozpierdolił mnie ostatnio wywiad jakiegoś redaktora z przedstawicielem Kościoła Latającego Potwora Spaghetti i jeszcze jakimś tam fanatykiem religijnym. Owy fanatyk za wszelką cenę starał się udowodnić, że religia LPS jest żałosna, jest obrazą dla religii itp pierdolenia.
Przecież religia opiera się tylko na wierze. Dlaczego więc ktoś mówi o jakiejś religii albo sekcie, że jest zła? Dla osoby, która tą wiarę wyznaje albo jest w jakiejś sekcie to właśnie np. chrześcijaństwo może być sektą. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlaczego więc niektórzy ludzie na siłę próbują udowodnić, że jakaś wiara jest tą pierwszą i jedyną? Czyż dla chrześcijanina wiara w latającego potwora spaghetti nie jest śmieszna? I w drugą stronę, czy dla wyznańca latającego potwora spaghetti wiara w człowieka chodzącego po wodzie nie jest śmieszna?
Nie rozumiem po prostu tego, dlaczego ludzie pierdolą głupoty i próbują swoje poglądy siłą przekazać innym, podczas gdy nie mają pewności, czy to ich wiara jest słuszna?
Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś się połapie w tym co napisałem i wyłapie o co mi chodziło.

65
71

Komentarze do "Chujnia religijna"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Wszystkie religie są równe – równie głupie.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. najlepiej nie wdawać się w religijne dyskusje

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Ja rozumiem i mam takie samo zdanie. Ogólnie to trzymam się z daleka od wiary w cokolwiek oprócz wiary w siebie samego

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Chodzi o kase:-), Polski kosciol jest NIE-opodatkowany. Nie placi podatkow. Co roku dostaje od budzetu panstwa (nas podatnikow) 250 milionow zlotych. Jescze jakies pytania? 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 6. religia kończy się w miejscu gdzie zaczyna się nienawiść

  0

  1
  Odpowiedz
 7. Pamiętam, kiedyś podczas pewnej dyskusji o religii ktoś powiedział: „Katolicy? Przecież oni nie wierzą w Boga, oni wierzą w ten jeden jedyny święty kościół katolicki.” Hehe, trafił w dziesiątkę.
  Jeszcze kogoś tu zacytuję: „Z religią czy bez dobrzy ludzie czyniliby dobrze, a źli – źle; ale żeby dobrzy ludzie czynili źle – do tego potrzeba religii.”
  Proponuję zapoznać się (chociażby powierzchownie) z gnozą. Może Ci to się spodoba. W pole wyszukiwania na YouTube wpisz: STUDIOZAPROG. Tam autor tego kanału wyjaśnia w swych filmach m. in. sedno powstawania wszelkich religii i ich sens. Chociaż nie każdy jego film jest akurat o tym. Musiałbyś tam poszukać bo ma on dużo filmów na podobne tematy.
  BTW: Jakby co to jestem wierzący, to już tak piszę na wszelki wypadek gdybym spotkał się ze zmasowanym atakiem czcigodnych katolików hehe.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Religia katolicka czyli nasza religia jest jednym z odłamów chrześcijaństwa. Katolik oznacza powszechny. Nurt filozoficzny naszej wiary chołduje tzw. czterem cnotom kardynalnym : roztropność, umiarkowanie, sprawiedliwość, męstwo. Nazwa „kardynalne” oznacza główne i powszechne dla każdego człowieka. „Jeśli w życiu bogactwo jest dobrem pożądanym – cóż cenniejszego niż Mądrość, która wszystko sprawia? 6. Jeśli rozwaga jest twórcza – któreż ze stworzeń bardziej twórcze niż Mądrość? 7. I jeśli kto miłuje sprawiedliwość – jej to dziełem są cnoty: uczy bowiem umiarkowania i roztropności, sprawiedliwości i męstwa, od których nie ma dla ludzi nic lepszego w życiu” cyt. Biblia tysiąclecia.
  Oto odpowiedź na pytanie jak żyć wg. religi katolickiej. Elementy wiary tejże religii wpojono nam na siłę w dzieciństwie między innymi właśnie po to żebyś teraz, właśnie teraz kiedy jesteś dorosły zastanowił się nad jej założeniem filozoficznym i odpowiedział sam sobie na istotne pytanie: ” czy ja chcę być katolikiem? Czy ta religia ten styl życia jest dla mnie?” Pamiętaj również że opętanych debili jest wiele w każdej religii, fanatycy katoliccy którzy to tylko recytują „zdrowaś MARYJU łaskiś pełna” a drugiego człowieka mają za nic. Ja osobiście jako katolik wierzący i praktykujący nie utożsamiam się z tzw, katolami opisanymi powyżej którzy nie szanują drugiego człowieka. Fanatycy islamscy którzy zabijają wiele niewinnych kobiet i dzieci w zamach bombowych są także nie tyle nieakceptowani a znienawidzeni i tępieni przez mudżachedinów muzułmańskich i islamskich nie tylko Juropa i Hamerka walczy w afganie i w iraku z tymi bandytami. Latający kościół spaghetti jest policzkiem wymiożynym właśnie w naszą religie nie tylko w instytucje kościła ale i w całą wspólnotę oraz założenia wiary i filozofii życia. Na siłę chcą mi udowdnić że jestem ciemnym zabobonem, kretynem z klapami na oczach, wyśmiewają naszego boga po przez porównywanie go do potrawy włoskiej. (dobrze widać przecież kto jest na obrazie). Są wstanie wyśmiewać nasze żony że są tępymi niewyzwolonymi niewolnicami męskich oprawców. Ale ja nie pienie się nie burze się ale nadstawiam drugi policzek z bogiem 🙂

  0

  1
  Odpowiedz
 9. do4-mam jedno,jak długo jeszcze?

  0

  0
  Odpowiedz
 10. durniu, tylko mistyczne ciało kościoła daje możliwość zbawienia

  0

  1
  Odpowiedz
 11. Widzę kolega dorasta i jest na etapie problemu wiary. No więc wiara a religia to dwie różne sprawy. Religia to jest po prostu sposób manifestowania wiary w „wyższy byt”. Natomiast kościół LPS to przecież dla beki jest i został stworzony przez ateistę żeby – według niego – pokazać absurd innych wierzeń i religii. Każdy to wie, przecież nikt w LPS na serio nie wierzy, no chyba że jest jakiś upośledzony. Jest to pewne przejaskrawienie, ciekawy folklor, ogólnie nie mam nic przeciwko.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Miałem kiedyś pannę której stara była fanatyczką religijną więc wiem co mówię. Wniosek jest prosty, fanatycy są po prostu popierdoleni do niebotycznych rozmiarów i to nie zależy w co ktoś wierzy tylko jak bardzo ma nierówno pod sufitem. Z taką osobą po prostu nie ma jakiejkolwiek dyskusji. Wiesz że są religie które czczą penisa?!

  0

  0
  Odpowiedz
 13. @4 widzę, że Ci telewizornia niezłą sieczkę z mózgu zrobiła :)))

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Zwiększ masę, może ci przejdzie

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Jak ja lubię takie chujnie…nosz kurwa Amerykę odkryłeś. Idę spać.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Komentarze @1,@2,@3,@4 dobrze prawią.
  Dodam jeszcze o zagrabionym majątku światowym który jest przechowywany przez bank watykanu, nie tylko pieniądze ale i złota i inne dobrodziejstwa.
  Ale cieszy mnie co innego że nawet na chujni znalazł się wpis potwierdzający to że matrix wiary upada.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Wiara chrześcijańska polega właśnie na narzucaniu innym swojego zdania (oni to nazywają głoszeniem słowa czy czegośtam). Po chuj się wogóle w to bawić ? Ok, ktoś potrzebuje rozwijać się pod względem duchowym, obiera sobie tą filozofię, z którą byłby najbliższy. Ale chrześcijanie przesadzają i to równo. Mogą mnie nazwać antychrystem/lucyferem/chuj wie czym…nawet będzie mi się to podobało.
  A, i rozpierdala mnie fakt przelewania życia przez palce, bo dzięki temu zostanie się zbawionym. Ograniczanie się jakąś moralnością zawartą w grubej cegle, którą niby ktoś tam kiedyś spisał i było to prawdą. I tak, chrześcijaństwo, a tym bardziej kościół to sekta.

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Latający potwór spaghetti to nie religia, ani sekta, ani wiara to jest po prostu zwykły żart… i to jest właśnie prymitywny żart z ludzi religijnych!!!

  natomiast sektą zabiera ludziom wolność, każe im cierpieć, kontroluje, okrada itd. i jest mniejsza. Ale to nie moja działka i się na tym wszystkim nie znam…

  Mnie szczerze mówiąc śmieszą ludzie tacy jak ty i czasem jednak rzadziej śmieszą ludzie bardziej religijni…

  Ja osobiście mniej więcej zgadzam się z poglądami kościoła… chodzę od czasu do czasu do kościoła, prawie co niedziele, ale np. nigdy nie dałem na tace i wpuściłem tylko raz na kilka lat księdza po kolędzie…

  A to, że kościół nas wyzyskuje? Może to prawda nie powinni mieć milionów, ale gdyby ktoś obliczył ile milionów się niepotrzebnie marnuje to te kilka nie zrobi wielkiej różnicy…

  Trzeba też podziękować po części kościołowi, że nie mamy komunizmu, bo gdyby nie JPII, Popiełuszko, Wyszyński to byłoby jeszcze trudniej

  Ale trzeba mieć też na uwadze, że kościół nie jest w 100% dobry, nie mniej ogólny zarys ma słuszny i opowiada się za wolnościom, szacunkiem, pokojem itd.

  Oczywiście ktoś tu może przytoczyć przykład świętej inkwizycji, ale ona była mniej okrutna niż władza świecka…

  0

  1
  Odpowiedz
 19. jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. bardzo mądrze gadasz kolego. Niestety przekonanie chrześcijan( ale nie tylko nas) o wyższości jest powszechna i bardzo wkurwiająca. Z drugiej strony lepiej pierdolić i narzucać komuś zdanie niż próbować to zrobić wysadzając się w autobusie czy metrze. A tak na marginesie wszystkie religie to sekty tylko są dwie kategorie : powszechnie akceptowane lub nie.

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Zgadzam się z Tym również w 100%. No ok, w 99% bo SEKTA to akurat mi się dobrze nie kojarzy. Ale chyba znamy różne pojęcia słowa SEKTA. Dla mnie to Satanistyczne obrzędy i/lub silne nagabywanie a potem ‚trzymanie kogoś w tym zgrupowaniu na siłę’…, że np jesteś sobie w tej grupie, ale jak postanowisz odejść to Cie będą prześladować, grozić etc. To jest chore i nie w porządku.

  Pozdrawiam. Pastafarianka.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. Chrześcijaństwo istnieje tak długo i ma się tak (względnie) dobrze tylko dlatego, że swego czasu niczym pasożytniczy rak opanowało największe ówczesne imperium – Rzym. Gdyby nie to, ta żydowska sekta, którą rzeczywiście było wówczas chrześcijaństwo, nigdy nie stałaby się tak potężna i przeminęłaby tak samo jak wierzenia antycznych Greków. Zresztą, mam nadzieję, że i tak przeminie, co najwyżej później niż prędzej. No bo niby czym różni się żydowski Jahwe od greckiego Zeusa? Zeus też czynił cuda, też karał i nagradzał, też miał wyznawców i świątynie. A jednak upadł, podobnie jak nordycki Thor czy egipski Set. Kiedyś ludzie o ciasnych umysłach wierzyli, że kiedy jest burza, to oznacza to, iż ich bóg jest na nich rozgniewany; dzisiaj wierzą, że jakiś nawiedzony Żyd chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, uzdrawiał śmiertelnie chorych i sam wrócił do życia po śmierci…a ponieważ religia jest dla ludzi słabych, którzy do zachowywania się właściwie potrzebują nakazów i zakazów wyimaginowanego wielkiego brata, trzeba to po prostu cierpliwie znosić, przeczekać.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. Racja chłopie. Znam babki co dla kościoła by zabiły, ba, jedna kobieta ma w pokoju więcej obrazów religijnych niż jest u mnie w domu, a u mnie niestety rodzice są bardzo katoliccy, no więc ta pani po porodzie spaliła żywcem swoje malutkie dziecko… Szok, prawda? A teraz taka święta. Zgadzam się z tym, że dobrzy ludzie bez religi robili by dobro a źli zło. Ja nie wierzę, ale jak miałem kasę nigdy nie odmówiłem chłopakom postawić piwo, pożyczyć bratu parę tysięcy na okno czy kumplowi na coś tam. Od religi odszedłem po latach doświadczeń, pazerności kościoła itd.

  0

  0
  Odpowiedz
 24. Bóg nie ISTNIEJE!! urojenie ludzkie

  0

  0
  Odpowiedz