Chujnia z niemieckim

Całe gimnazjum zawsze na koniec wychodziło mi 3. Teraz w liceum na semestr szykuje się 1/2. Średnia 1.8. Kurwa mać. Ale weź tu sie ucz. Po pierwsze zaznaczyłem, że chcę byc w grupie początkującej. Traf chciał, że w mojej klasie jest połowa osób, która nigdy sie niemieckiego nie uczyła, wiec zostali zakwalifikowani do grupy początkującej, a wszyscy inni trafili do grupy lepszej. Przez to wszystko, zamiast podziału na języku angielskim (A nie ukrywam, jestem bardzo dobry i do poziomu B2 brakuje mi na prawdę niewiele) jestem w grupie z ludźmi, którzy nie odróżniają „do” od „does”, nie potrafią ułożyć poprawnego zdania w czasie przeszłym niedokonanym…
Po drugie, dzisiejsze podręczniki. Wielka strona A4, a na niej obrazki. Po cholerę mi wielki obrazek na 20% strony z jakąś uśmiechniętą laską (w dodatku nie niemką) zamiast porcji gramatyki? Idiotyczny zestaw materiału, wielkie tabelki na 1/4 strony, które tylko zajmują miejsce a w dodatku nie są uzupełnione. Sam masz uzupełnić. Ciekawe, kurwa, jak? Ze słuchu, kurwa mać! Odstępy nie wiadomo jak wielkie, zero tłumaczeń, akapit gramatyki! Jaki akapit… tabelka i odmień sobie czasownik. Wypisz odmianę z tekstu. Wszystkie dialogi po niemiecku, jak mam je kurwa zrozumieć? A jak mnie nie bylo na lekcji, to juz nic nie wiem. Inny wariant gramatyki: Opis wykorzystania jakiegoś tam zagadnienia, czy zastosowania konstrukcji, który sam musisz uzupełnić. Na litosć boską, skąd mam wiedzieć jak stosować to i tamto, jeśli nawet w podręczniku jest dziurawa definicja. Masakra jakaś. Jak patrzę na książki ojca z lat 70., to widzę WIEDZĘ. Nie niczego niewnoszące obrazki i gówno warte kolorowe teksty. Tłumaczenia, zastosowania, odpowiednia dawka gramatyki.
Dzisiaj książki są tak robione i dobierane, byś sam się z nich nie nauczył. Byś dokupił inne gówna, albo zapisał się na dodatkowe pierdolone kursy. Jutro sprawdziano-kartkówka, mam nadzieje, że zaliczę to gówno, trzymajcie kciuki 😐

52
50

Komentarze do "Chujnia z niemieckim"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. häää????? co to znaczy:”nie odróżniają „do od „does”???po jakiemu to? No bo chyba nie po niemiecku? zyje w Niemczech od wielu lat i znam jezyk perfekt. Cos ty pierdolisz kolego.Gadasz chyba po chinsku.

  0

  3
  Odpowiedz
 3. Hast du vielleicht die Kupplung für Żuk?

  0

  1
  Odpowiedz
 4. Jesteś bardzo dobry i B2, nie bądź śmieszny… A co do chujni, to jedyna skuteczna metoda nauki języka to używanie go. Zacznij czytać niemieckie książki, na początek proste typ Harry Potter itd. Kup Kindle’a, zainstaluj niemiecki słownik. Jak nie znasz słowa, zaraz sprawdzisz. Gramatyka wejdzie sama do głowy. Po prostu po pewnym czasie spojrzysz do podręcznika gramatyki i okaże się, że wszystkie te konstrukcje znałeś od dawna, nie znałeś tylko ich nazwy. Co do osłuchania się, to oglądaj niemieckie programy TV, coś w stylu Galileo – mówią prosto a i ciekawych rzeczy o świecie się dowiesz. Największy problem jest z mówieniem, bez partnera raczej ciężko, ale możesz poszukać jakiś ludzi na Skype, jakiś forach itd. Możesz też zacząć mówić do siebie (wiem, jak to brzmi). Po prostu próbujesz prowadzić sam ze sobą rozmowę na jakiś temat. Nauczysz się przez to szybkiego składania zdań i dobierania słownictwa.

  0

  2
  Odpowiedz
 5. nie pierdol, jak ja poszłam do liceum po gimnazjum gdzie miałam niemiecki obowiązkowy i 1h angielskiego w tygodniu, to się okazało,ze niemieckiego nie będę miała w ogole tylko francuski, a anielski na poziomie B2, a babka do mnie,że mam sama podgonić no kurwa! niby jak!

  1

  0
  Odpowiedz
 6. @3 aber welche Kupplung brauchst du, weil es ein paar Arten gibt?

  0

  1
  Odpowiedz
 7. Jedną zajebistą myśl Nam napisałeś… dzisiejsze podreczniki nie są stworzone do tego by samodzielnie nauczyć sie języków obcych. 100% racji

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Facet zciągnji z chomika czy se kup niemiecki metoda callana z nagraniami lektorów – samo zacznie do głowy wchodzić. Też nienawidziłam tego języka, ale tą metodą da każdy radę się nauczyć samemu bez drogich kursów drogich podręczników i g****o wartych nauczycieli którzy (w większości)tylko obrzydzają naukę (wypróbowałam na grupie wiekowej 5-25 lat wśród domowników)

  0

  0
  Odpowiedz
 9. 1 – czy ty jesteś na tyle tępy, że nie dostrzegłeś, że on pisał o języku angielskim i grupie ludzi, którzy nie „nie odróżniają „do” od „does””? czy tylko próbowałeś kogoś sprowokować, w co wątpię. Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem na poziomie pięciolatka to rzeczywiście musisz mieć język perfekt… ale tylko wtedy jak robisz gałę.

  1

  0
  Odpowiedz
 10. hahahah @3 <3

  0

  0
  Odpowiedz
 11. @1 może i znasz niemiecki ale jesteś kompletnie nie kumaty lol

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Powiem ci tak: jezyk niemiecki jest latwy, logiczny i nietrudny do nauczenia.Troche systematycznosci, niemieckiej tv i dasz rade.Ich wünsche dir viel Glück und Erfolg!

  1

  0
  Odpowiedz
 13. Mnie w ogóle wkurwiają języki w szkołach. Kurwa premierze Tusku jak wiem że ty chcesz Europie dorównać ale niektórzy się chcą się uczyć języków bo nie mają zamiaru wyjeżdżać z kraju ogarniasz to? Jak ktoś chcę się uczyć to niech się uczy. Ja nie chce. Wolałbym swój ukochany przedmiot historię bo tam się przynajmniej uczymy że to że żyjemy i mówimy po polsku zawdzięczamy patriotom. Polscy żołnierze z 1939 to się w grobie przewracają jak szprechacie 2 razy w tygodniu po niemiecku!

  0

  1
  Odpowiedz