Czy świat już całkiem oszalał?

Witajcie na przełomie 2023 i 2024 roku. Jeszcze 15-20 lat temu wyobrażałem sobie, że może nie będziemy latać na Marsa na wakacje, ale przynajmniej będą to czasy nieskrępowanej wolności i życia w świecie bez granic (w obrębie Europy), zarobkami dogonimy Zachód, a o wojnach i zarazach będziemy słyszeli tylko gdzieś w Afryce i południowej Azji. Tymczasem patrząc wstecz, to marzę jedynie, by cofnąć się w czasie o te 20 lat! Wtedy przynajmniej nikt nie narzucał mi tego, co mam jeść, czym jeździć, czym palić (myślę o własnym drewnie) i co mogę pisać w Internecie, który wtedy nosił znamiona skrajnej anarchii. Najlepsze jest to, że moje poglądy nie zmieniły się zbyt wiele, tyle że jak wtedy byłem zwykłym liberałem, tak dzisiaj jestem jakimś skrajnym konserwatystą. Tylko dlatego, że nie popieram tego całego dotowanego miliardami, popieprzonego eko-socjalizmu w imię „ratowania planety”. Naprawdę, ja chcę tylko żyć jak chcę i niech żaden chuj nie narzuca mi, co mam robić!

To samo tyczy się np. kwestii obyczajowych. Od zawsze miałem w d… kto z kim uprawia seks i chce zawierać jakieś związki, więc gdyby np. zrobili referendum odnośnie małżeństw homo to, jak 10 lat temu bym poparł, tak dziś również bym poparł. Jednak jak brodaty zjeb mówi mi, że wczoraj czuł się psem, dziś kobietą, a jutro może szwedzkim czołgiem podstawowym Strv 122, to jego miejsce jest w wariatkowie. I tyle, niech YT i FB mnie banuje za mówienie, że 2+2=4!

I żeby nie było tylko o polityce. Załóżmy, że mamy w dupie co dzieje się wokół i chcemy zwyczajnie się rozerwać. I tutaj się okazuje, że jeśli 15 lat temu wasze hobby było drogie, tak dzisiaj na 99% jest kilka razy droższe. Np. jesteście fanami sportu. Jeszcze 15 lat temu za kilka dych można było obejrzeć wszystko co tylko nadają po polsku. Dziś chcąc 5 lig piłkarskich, potrzebujecie 5 różnych kanałów po minimum 30 zł każdy. Innych sportów nawet nie liczę. To samo z filmami. Dawniej wystarczył pakiet filmowy w Vectrze czy UPC za jakieś 50 zł i mieliście wszystko max 2 lata po kinowej premierze (a seriale od ręki). Dzisiaj za tyle kupicie jednego Netflixa, a takich platform jest z 5 i ich liczba ciągle rośnie, a każda robi filmy i seriale ekskluzywnie. Lubicie pograć w gry? Ja pamiętam czasy gdy za topowego kompa płaciło się 4-5 tysięcy zł (przy zarobkach rzędu 2-3 koła zł na ręke), realne zarobki nie wzrosły nawet 2 razy, za to cena takiego kompa to ponad 15 koła (z czego 70% to karta grafiki). Za 5000 macie najwyżej setki badziewnych migających diod i bardzo drogi grzejnik w pokoju. Kiedyś nowe gry kosztowały 100 zł, dzisiaj to 3 stówy + pierdylion dodatków, całość to czasami z 1000 zł albo lepiej. Wtedy to była zwykła zabawa dla nastolatków i dużych chłopców, dziś jakiś chory biznes dla bogatych snobów. U mnie kończy się to tak, że mecze oglądam na piratach, na filmy nie mam czasu, a gram na starym laptopie który pociągnie tylko WoT i CS.

A miało być tak pięknie…

15
5

Komentarze do "Czy świat już całkiem oszalał?"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Nie rób tego !!!! Nie popełniaj samobójstwa !!!! Masz po żyć !

  1

  0
  Odpowiedz
 3. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Miło jest czytać jak ktoś myśli podobnie. Pozdro

  0

  0
  Odpowiedz