Dobry zwyczaj – nie pożyczaj

Witam wszystkie chujowiczki i chujowiczów. Problem mój jest stary jak świat i mechanizm jego działania powinien być już dawno poznany, ale ja ni chuja go nie kumam. Mamy takich znajomych co w zeszłym roku pożyczyli od nas kase, w sumie niemała – 2500zł. Było tak, że pożyczyli podobną kwotę wcześniej na kilka dni i zaraz oddali, a po miesiącu znowu pożyczyli na tydzień i od tego czasu minął rok i pożyczka stała się tematem tabu. Ja rozumiem, że ktoś nie ma kasy i że może mieć lipę (jak mieli oni, gdy pożyczali) no ale od tego czasu poprawiło im się i powinni dawno oddać, choćby starać się zrobić to na raty. Spotykamy się od czasu do czasu a oni zachowują się jak gdyby nigdy nic. Pomimo, że ich lubie to wkurwia mnie to okrutnie, bo sam nienawidzę się upominać, chociaż wiem, że powinienem. Kurwa jego mać, jak można spotykać się z kimś przez ten cały czas i udawać, jakby nigdy nic, że nic się nie stało? Co oni do chuja Wacława sobie myślą??? Że zapomnieliśmy o długu? Może być tak, bo mamy co prawda dużo kasy i brak tych pieniędzy mi jakoś specjalnie nie dokucza, ale są jakieś granice przyzwoitości chyba? Kurwa powiedzcie – co myśli człowiek pożyczający kasę biorący później morde w kubeł?? Jak ja kiedyś się uczyłem i nie pracowałem, gdy pożyczyłem od kogos kasę to nie spałem po nocach, tylko kombinowałem jak mu najszybciej oddać a teraz taki chuj mam w zamian. Mam nadzieję, że Wy tak nie robicie. Chujnia z patatajnią.

79
57

Komentarze do "Dobry zwyczaj – nie pożyczaj"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Też miałam takie rozkminy. U mnie chodziło jednak o dużo mniejszą kasę. Moje wkurwienie osiągnęło taki poziom, że się po prostu upomniałam o swoje. Ta druga strona liczyła na to, że zapomniałam, ale się przeliczyła. O dziwo, to wcale nie popsuło naszych stosunków. Powiedz im, że chcesz tych pieniędzy z powrotem i nawet nie próbuj się tłumaczyć.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Ja często pożyczam pieniądze od moich taśmowych roboli. Wiedzą, że z prezesem trzeba żyć dobrze, bo w dobie bezrobocia i kryzysu, na każdego tyrającego przy taśmie przypada trzech z trzema stówami w łapie, czekających w kolejce do HR. Rozsądny robol dostrzega, że może stracić kilka stów na pożyczce, a może też stracić robotę – i to dopiero byłaby chujnia.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Nie wiesz? Po chuj oddawać. Chcesz mieć przyjaciół a nie wrogów to im nie pożyczaj.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Mam chłopie jak Ty! W sumie raz pożyczyłem poważną kwotę, od najlepszego kumpla kilka stów na prawo jazdy. I co? Oddawałem tygodniowo 20-50zł a z resztą kasy się dogadaliśmy bo miał mi oddać za akumulator. Można? Można! Miesiąc i po problemie. Ale niektórzy są tacy, że olewają ludzi którzy im pomogli. Bratu pożyczyłem parę tysięcy na remont domu, ale później w drodze pojawiło się dziecko i wyłożył mi czarne na białym, że ma ciężko itd. I nie unikał tematów, powoli oddaje. Natomiast znam ludzi co piją, palą, jeżdżą na imprezy, dają dupy lub ruchają ale oddać głupich dych to nie ma! Normalnie wiem, że kilka osób które lubiłem sprzedało się za np 50zł których nie oddało, i tyle są warci. Nie dość, że śmieciowi się pomogło, to potrafi kłamać w żywe oczy. Jak sobie z tym poradzić? Kula w łeb dla śmiecia! Bo skoro swojego oszuka, kogoś kto mu pomógł to kim jest? Odpowiedź pozostawiam Wam.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Ja pierdolę – skoro są bezczelni to i ty bądź i mów co z kasą! Co w tym złego jak o swoje zapytasz? Przyjaźn przyjaźnią, hajs hajsem! A ty nie bądź pizda – (C)AR

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Twój błąd polega w tym momeńcie żydku… -że tak cię zacytuję:”(…)Ja rozumiem, że ktoś nie ma kasy i że może mieć lipę (jak mieli oni, gdy pożyczali) no ale OD TEGO CZASU POPRAWIŁO IM SIĘ i powinni dawno oddać, choćby starać się zrobić to na raty.(…) -nic im się kurwa nie poprawiło, bo to jest jebana Polska stworzona po 1945 roku przez żydokomunę, rządzona przez najwyżej 20% czystych Polaków, a reszta to jakieś POpaprańce POjebańce (tzw.Polaczki, czyli zdrajcy, lub po prostu żydki, ukraińcy, albo inne robactwo). Taka prawda i koniec.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Nie pierdol się z nimi, połam nogi, rozpierdol mieszkanie i pieniążki znajdą się raz dwa …

  0

  0
  Odpowiedz
 9. To nie ty powinienes sie upominać tylko te wiejskie paroby powinny oddać bez gadania albo chociaż przeprosić i czym prędzej oddawać. Niestety trzeba im zwrócić uwagę. Może być tak, że po tak długim czasie powiedz, że nic od was nie pożyczali takie chuje też sie zdażają i jeszcze obsmarują wśród znajomych i wyjdziecie na debili – wyjudzaczy. Nienawidzę takich akcji. Jak tu ludziom zaufać.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Wiem że Ci przykro i jesteś wkurwiony ale musisz niestety upomnieć się o kasę , zabajeruj ze coś tam…… I kasa jest ci natychmiast potrzebna .Mialam taka sytuacje z przyjaciółką i niestety już po przyjaźni .Chujnia , Chujnia xoox

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Swój zawsze wydyma.

  0

  0
  Odpowiedz