Dumni z historii Polski

Słucham tego co mają do powiedzenia ludzie, czy to w szkole, czy to w kościele, czy na ulicy, znajomi. Ciągle słyszę, że powinniśmy być dumni z historii Polski, że kiedyś byliśmy potęgą.
Ja się pytam co w tym takiego dumnego? Średniowieczne państwo którego argumentem była tylko siła fizyczna. Rozwijało się poprzez wojny w których ginęła niewinna ludność i grabieże. No ale tak, powinniśmy być dumni, że nasi rodacy spuszczali krew w niczego nie winnych słabszych ludów.

Tak samo wielcy bohaterzy narodowi którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Najpierw poprzez wszystkich agresywnych idiotów z wąsikami (szlachta polska) doszło do rozbiorów, a później trwała akcja ratowania dupy i znów lała się krew.

Dlaczego w Polsce jest tak, że zamiast zapobiegać to dopuszcza się do takich rzeczy a później z wyzwolicieli robi się bohaterów. Tylko, że zawsze przy tym musi popłynąć krew i muszą zginąć niewinni ludzie.

W historii Polski raczej widać postawę Polaka który najpierw dopuszcza do powstania problemu a później go rozwiązuje.

Do dzisiaj nie potrafię zrozumieć postawy Polaków, którzy wyśmiewają chociażby amerykanów, że są idiotami a nie widzą, że w Polsce panuje takie samo otępienie wśród ludzi.

Mamy XXI wiek a u nas dalej syf i gnój w kraju. Bezrobocie, umowy śmieciowe, życie od 10 do 10. To nie jest wina UE tylko nieudolności polskiego rządu i mentalności Polaków.
Z takiej Polski jesteście dumni?

Ile jeszcze razy historia będzie musiała się powtórzyć? Ile jeszcze krwi trzeba przelać żeby w końcu wyciągnąć wnioski? Przez całe istnienie państwa Polskiego będzie polityka leczenia a nie zapobiegania? PEACE

81
63

Komentarze do "Dumni z historii Polski"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Przecież to żałosne państwo w 2020 zacznie będzie miało krach demograficzny, więc czym się przejmujesz. Głupi ludzie sami wyginą.

  0

  1
  Odpowiedz
 3. ad1 od tego roku juz jest krach demograficzny o 20 tys wiecej urodzen niz zgonów a powinno byc odwrotnie by panstwo jakos tam funkcjonowało ,co do innych poruszanych przez autora tematów tak maszracje POlak mądry po szkodzie i tez mnie wkurwia wiele rzeczy niestety takich ludzi jest mało wiekszosci wystarczy tv i to co tam gadaja echh

  0

  0
  Odpowiedz
 4. a co byłoby gdyby nagle nas zaatakował jakiś kraj bądź terroryści? politycy prędzej zjedliby się nawzajem niż dogadali w tej sprawie. Zresztą dzisiaj nie potrzeba wojny-patrząc na to jak się żyje np. na Podkarpaciu-jakie zrobiono z niego zadupie, gdzie władza ma ten region właśnie w dupie to każdy Niemiec czy inny obcokrajowiec z kasą wykupi sobie ziemię kawałek po kawałku bez przelewu krwi a ludzie chętnie to sprzedadzą bo większa cześć rodziny siedzi i tak już za granicą!

  0

  0
  Odpowiedz
 5. „Średniowieczne państwo którego argumentem była tylko siła fizyczna”
  – poczytaj sobie o Kazimierzu Wielkim to on zapoczątkował powstanie nowego i silnego kraju (które trwało aż do zaborów czyli ponad 400 lat) i wcale nie osiągnął tego na tle militarnym.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Gdzie jest to silne panstwo teraz? To wlasnie jest idiotyzm panstwa i obywateli by zyc przeszloscia zamiast miec przyszlosc lepsza dla nastepnych pokolen,Widocznie
   ty idioto zaszlugujescz na to co masz.

   0

   0
   Odpowiedz
 6. To wszystko nieważne co mówisz, Polak i tak będzie dumny i chuj, a reszta to idioci, amerykanie debile i tak dalej.
  Tylko że to u nas jest chujowo, nie u amerykanów. Tacy ludzie, pojebani i już.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Trudno nie przyznać Ci racji.Polska historia pokazuje jak polactwo i prywata nieraz brała górę nad dobrem wspólnym (tak samo jak dziś). Po za jedną sprawą. Odpierdol się od ludzi, którzy przez lata zaborów walczyli lub w inny sposób troszczyli się o Polskość. Warto pamiętać że nie ludzie w tamtych czasach byli podzieleni i nie wszystkim „się chciało”. Wybierz się do Cytadeli, albo na Pawiak lub przeczytaj sobie „Inny Świat” Herlinga-Grudzińskiego to ogarniesz jaką cenę płacili ludzie za Polskość. Dlaczego mimo wszystko powinniśmy być dumni z naszej historii? Nie tyle dumni co powinniśmy być przez nią mądrzejsi. A nie jesteśmy. Obok ogromu polskiej głupoty w naszej historii są naprawdę chwalebne momenty. W przeciwieństwie do np francuzów, którzy wysyłali własnych obywateli do Oświęcimia (kolaborująca policja kontrolowane przez rząd w Vichy sama organizowała łapanki-podobnie Węgrzy i Czesi) my Żydów ratowaliśmy (choć i z tym bywało różnie). Podczas gdy Alianci wyciszali sprawę holocaustu my o tym głośno mówiliśmy (raporty Karskiego i Pileckiego). Ci sami francuzi poddali państwo w dwa tygodnie licząc na linię Maginota, my broniliśmy się niemal do ostatniego żołnierza (ostatnia walczyła Armia gen. Kleberga, którego po porażce niemiecki dowódca w dowód uznania podjął kolacją). Do dziś jak pojedziesz w niektóre rejony (Włochy, czy Węgry) to zdarza się dostać zniżkę w restauracji tylko dlatego ze jesteś z Polski (Węgrzy za Bema, Włosi za Monte Casino mi trafiło się a Budapeszcie). Jak myślisz dlaczego z taką zaciętością byliśmy zwalczani przez sąsiadów w Katyniu, Wołyniu, czy niemieckich obozach? bo przewidywali powrót do naszej dominacji.
  Ale ogólnie temat rzeka. Nie można się nie zgodzić, że głupszej nacji, jeśli chodzi o politykę nie ma. Ruchali nas kiedyś (Wdzięczność Austrii za odsiecz wiedeńską, Napoleon, pomoc „sojuszników” w 39, Ribbentrop-Mołotow, Jałta,Enigma jako sukces Brytyjczyków, komunizm), ruchają nas teraz (korporacje, banki, dług publiczny, rodzima scena polityczna,offset za F-16, kontrakty za wojnę w Iraku) i będą ruchać (rynki finansowe, UE).
  Nie wiem czy kiedyś w Polsce będzie dobrze, ale po tylu latach nasza historia powinna nas nauczyć że w polityce trzeba być twardym i wyrachowanym, czego dzisiejsi politycy nie rozumieją. Być może dlatego MEN zmniejsza liczbę godzin historii, dlatego żeby wychować pokolenie debili-europejczyków nie czających, Europa zachodnia zawsze będzie nas traktować jak śmieci. I choćby dlatego, na przekór i pohybel rządzącym skurwysynom, historii nie można lekceważyć.

  0

  1
  Odpowiedz
 8. Ciekawe przemyślenia jak na gimba 🙂 Zwłaszcza odnośnie szlachty.. zrozum matołku, że dzięki magnatom Polska była potęgą, w szkole uczyli cię pewnie, że przez liberum veto były problemy itd. :-))) Mniej sejmów zostało zerwanych przez liberum veto niż w czasach współczesnych, to było podstawowe prawo jednostki ! Można było powiedzieć „NIE!”. Dzięki takim ludziom Polska tak DŁUGO trwała w swojej wesołej formie, czyli „państwa stepowego”. Ogólnie życie to nie film .. TO WOJNA !!! Pogódź się z tym.. co do reszty wywodu ogólnie się zgodzę. Pozdro.

  0

  1
  Odpowiedz
 9. abstrahując od tego jaki to ma wpływ – możemy być hisotorycznie dumni z tego, że nigdy nie chcieliśmy być poddanymi, niewolnikami – zawsze się butnowaliśmy i sami chcieliśmy sobą rządzić (a czy umiemy to robić to już inna kwestia :P)

  0

  0
  Odpowiedz
 10. 200 lat temu Napoleon wysłał na Haiti polski legion, celem tej misji miało być stłumienie dążeń niepodległościowych i przywrócenie niewolnictwa w tym kraju, które zostało zniesione w wyniku rewolucji francuskiej. Po przybyciu na miejsce, do tego egzotycznego kraju wielu żołnierzy i oficerów zdało sobie sprawę że nie walczą w imię popularnego wówczas hasła „Za naszą i waszą wolność”, tylko walczą o to by ich zniewolić. Było to sprzeczne z ich ideałami, toteż większość z nich zdezerterowała i poparła rebeliantów, przechodząc na ich stronę. Po wyzwoleniu tej wyspy rząd w ramach wdzięczności za wkład jaki wnieśli w niepodległość pozwolił wszystkim Polakom osiedlić się na terytorium tego państwa i byli oni jedynymi białymi którzy mieli ten przywilej, gdyż inni zostali straceni, bądź wygnani. Oczywiście prawie wszyscy z tego skorzystali, ponieważ mało kogo, oprócz kilku oficerów stać było na powrót do Europy. Dzisiaj po dwustu latach tworzenia tego kraju przez Polaków wspólnie z murzynami jako produkt finalny mamy jedno z najuboższych, najbardziej nieporadnych i skorumpowanych państw świata. Jak widzimy Polak potrafi i chyba rację miał Bismarck mówiąc „Chcecie wykończyć Polaków? Pozwólcie im samym sobą rządzić”

  1

  0
  Odpowiedz
 11. „którzy przez lata zaborów walczyli lub w inny sposób troszczyli się o Polskość.”

  Nie zrozumiałeś. Chodziło o to, że gdyby zapobiegali to by nie trzeba było przelewać krwi w powstaniach.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Hmm, po prostu patrzysz na sprawę dumy z Historii swojego kraju z innej strony niż większość społeczeństwa(w tym ja). Piszesz o tym czy mamy być dumni z tego że argumentem siły rozpierdalaliśmy wszystkich w około? A dlaczego by nie? Ruscy są z tego dumni, Niemiaszki są z tego dumni, Anglicy i Francuzi są z tego dumni, wszyscy którzy mogą(bo mają z czego) są z tego dumni, więc dlaczego Polacy mieli by nie być? Wszyscy starają się „zaginać” historię na swoją stronę- Jankesi śmieją się z Anglii że bez nich przegrała by wojnę, Anglicy śmieją się z francuzów że cykali się przed Hitlerem i od razu wywiesili białą flagę, Ruscy przywołują to że gdyby nie ich wojna ojczyźniana nikt nie pokonał by nazistów itp. Więc dlaczego my nie możemy być dumni z tego że nasi przodkowi spuścili wpierdol komunistą w 1920 i tym samym być może uratowali tyłek reszcie Europy, lub analogicznie spuszczając wpierdol turkom pod Wiedniem? Świat się nie zmieni, każdy chce szukać ideałów. Druga część twojego posta za to bardzo mi się podoba- Polacy jak chyba żaden inny naród potrafią wszystko spektakularnie spierdolić, i to jest fakt! Powinniśmy wyciągać wnioski z historii a niestety tego nie robimy.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. ad2 miało byc o 20 tysięcy więcej zgonów niż urodzeń sorki

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Polacy maja metalnosc chlopa panszczyznianego i nic tego nie zmieni

  0

  0
  Odpowiedz
 15. @4 Nie on tylko jego ojciec Władysław Łokietek który zakończył rozbicie dzielnicowe. Ale faktycznie Kazimierz Wielki to jeden z niewielu przykładów polaka potrafiącego rządzić. A do rozbiorów Polską rządzili jeszcze Jagiellonowie czyli litwini a później chyba Wettinowie, aż do czasu Augusta chuj mu w dupę Poniatowskiego. A do autora: masz rację, to całe pierdolenie o dumie z naszej historii to oszukiwanie samych siebie.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Autorze masz racji co do Ameryki i obecnego poziomu kulturalnego, cywilizacyjnego itd. naszego polskiego spoleczenstwa. jak upadl socjalizm, wladze polskie sciagnely do Polski amerykanskich doradcow do gospodarki, ekonomii, przebudowy przemyslu, rynku pracy. To zasluga tamtych i obecnych wladz, a takze tych idiotow pseudonaukowcow amerykanskich, ludzi chorych na umysle, mimo jakichs tam dyplomow czy zaswiadczen. Obecnie widzicie w Polsce efekt ich pracy, ich doradztwa. Naturalnie bedzie jeszcze gorzej, poniewaz mlodzi i bardzo mlodzi Polacy sa juz tak oglupieni, ze nic im nie pomoze, chyba tylko upadek unii europejskiej, upadek gospodarczy Zachodu, USA, Chin, Polski, to wtedy moze sie opamietaja. Nikt w Polsce nie wie, jak ma wygladac, funkcjonowac jako takie spoleczenstwo. W niektorych panstwach Zachodu jest jeszcze jako tako, ale podkreslam, nie jest wcale tak optymalnie, jakby tego pragnal niejeden chujowicz czy czytelnik tych wpisow i komentarzy. wszystko mimo wszystko stoi na glowie. Moze jeszcze panstwa Skandynawii moga byc wzglednym przykladem. Ze mozna to zrobic inaczej. Ale w Polsce naturalnie wzieto sobie za wzor USA, panstwo, gdzie rzadza wilcze prawa w gospodarce, spoleczenstwie, w swiecie finansow itd. Oto macie teraz efekty tego zapatrzenia sie w „najwiekszego, niezawodnego przyjaciela Polski, wzoru demokracji, praw czlowieka, wolnosci, rownosci, braterstwa i humanizmu”. Zeby bylo inaczej, przynajmniej znosnie, musi sie na poczatku zawalic to wszystko, co jest obecnie. Wierze mocno, ze ten dzien przyjdzie i sie tego doczekam z wieloma innymi. Jeszcze taki stary nie jestem, doczekam sie napewno.

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Jebane debile!

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Wojna idzie. Politycy uciekną, a nas zostawią w tym bagnie.

  0

  0
  Odpowiedz