Dupokracja

Wkurwia mnie to, że banda debili musi decydować za mnie. Zapierdalam do tej roboty dzień w dzień – nie powiem, lubię ją, staram się rozwijać zawodowo w wolnym czasie, chcę się sam dorobić samochodu, mieszkania. A większość swojej wypłaty muszę oddawać temu jebanemu państwu, które wie co dla mnie najlepsze. Szkoda tylko, że jak miałem problemy ze zdrowiem i musiałem pilnie skonsultować się z lekarzem specjalistą to dostałem termin ‚za miesiąc’, kurwa wykitowałbym do tej pory. Oczywiście musiałem pójść prywatnie i chuj, nie dość że kradną mi pieniądze na składki zdrowotne to jeszcze muszę płacić za lekarzy – oczywiście nie muszę, ale w innym wypadku umrę 😀 Nie ma to jak socjalistyczna troska o drugiego człowieka. Ciekawe, że człowiek który chce coś robić to jest dojony jak się da i daje się pieniądze pierdolonym nierobom, nieudacznikom albo frajerom, którzy potrafią tylko narobić bachorów. Wkurwia mnie to, ale mimo wszystko poradzę sobie, gorzej mają ludzie ci na samym dole – z produkcji, sklepów, sprzątających, którzy zarabiają gówniane pieniądze a okrada się ich tak samo ze swojej ciężkiej pracy. Nie zazdroszczę im, jeśli zachorują. Na szczęście nasi politycy nie są aż tak zidiociali i jeszcze mają w swoich łbach resztkę zdrowego rozsądku, żeby nie spędzać tutaj islamskiego, zdziczałego bydła, tego jeszcze by tu brakowało.

122
17

Komentarze do "Dupokracja"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Bo ten popierdolony naród uwielbia żyć w biedzie. Polacy chyba uważają, że bieda uszlachetnia a każdy majętny człowiek jest zły i zepsuty. W związku z tym każdy jest zobowiązany do orbitowania wokół 2000 brutto na miesiąc.

  49

  4
  Odpowiedz
 3. Mamy doskonałą propozycję, która dopasuje twoje oczekiwania do oferty przedsiębiorstwa. Otóż w jakich okolicznościach musisz oddać dużo państwu? Gdy dużo zarabiasz oraz dużo wydajesz. Trzy stówy do łapy (to jest nieopodatkowane, nic nie stracisz dla państwa) i pędź złożyć CV w naszym Łódzkim Wydziale Fabrycznym na taśmę. Ujebiesz u nas 800 zł brutto, na wydatki zostanie ci max połowa z tego. Uwzględniając składki i podatki z tytułu pracy, a także twoje podatki związane z konsumpcją, wydasz na państwo max 600 zł miesięcznie. Pokaż kogoś innego, kto musi wydać tak mało?

  4

  9
  Odpowiedz
  1. Czarni ukradli Twój patent, a nawet cię przewyższyli.Żadne 800 brutto.Za 3 stówy możesz kupić Pakiet Wolontariusza i masz prawo do zapierdalania za friko przez tydzień.

   20

   0
   Odpowiedz
 4. Gdzie ty masz, tępy chuju, socjalizm? Następny szczyl, który niczego nie rozumie. Informuję cię pajacu, że mamy kapitalizm kolonialny i jesteś (jak zdecydowana większość mieszkańców tego kraju) tak jebany w dupę, że te ochłapy, które państwo pobiera z twojej marnej pensji wschodnioeuropejskiego paroba, wydają ci się fortuną. W dodatku nie starczają na porządną opiekę zdrowotną i emerytury. Pieniądze z ZUSu podpierdalał każdy kolejny rząd, bez skrupułów. To nie socjalizm, więc każda szmata może zatrudniać na śmieciówkach, lub na czarno, ewentualnie zmuszać do samozatrudnienia. Nie wspominając o prywatnych ubezpieczeniach, różnych filarach, które dostały prawne przyzwolenie na wyjebanie milionów polaków w dupę. Winnych brak, bo to nie socjalizm i złodziejstwo jest cnotą. Pensja przeciętnego Niemca jest obciążona bardzo wysokimi podatkami, a mimo to, ten przeciętny Niemiec jest w sto razy lepszej sytuacji od Polaka i zarabia co najmniej czterokrotnie więcej. W rozwiniętych krajach działają prężne związki zawodowe, dbające o interes swoich grup zawodowych. Tylko takie niedojebańce jak ty, wychowane na mleku z korwińskiej pały, najchętniej zlikwidowałby wszelkie zabezpieczenia socjalne, charakteryzujące cywilizowane społeczeństwa. Myślisz kutasie, że jak zarabiasz chuj, to 1/3 tego chuja więcej starczy, żebyś sam sobie opłacił opiekę zdrowotną i odłożył na zabezpieczenie przyszłości? Myślisz, że Janusz, który płacze nad koniecznością opłacania składek, płacze, bo nie chce tych pieniędzy płacić państwu, tylko woli je dorzucić do twojej pensji? – jesteś pierdolonym idiotą. Nie martw się, nie utrzymujesz nierobów, frajerów i nieudaczników, bo jesteś takim dziadem, że możesz co najwyżej utrzymywać chomika. Nie podoba się państwowa służba zdrowia? Jedna poważna operacja na twój koszt, i tonąłbyś w długach, albo kupował sobie miejsce na cmentarzu (jakby ci starczyło). Nie pisz o socjalizmie, bo ten socjalizm zrobił dla tego wiecznie jebanego w tyłek narodu, więcej niż setki lat rządów prawackich panów wyzyskiwaczy i watykańskich katabasów. Ale ty nie masz o tym pojęcia, bo się urodziłeś na długo po rewolucji Bolka, który cię sprzedał (oczywiście nie sam) i przeznaczył do dymania, ciebie, twoje dzieci i wnuki. Teraz masz taki socjalizm, że wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej 12zł brutto (która w roku 2016 jest obrazą ludzkiej godności) jest w tym kraju niemożliwe i bojkotowane ze wszystkich stron – taki masz socjalizm, parówo. Po prostu spierdalaj z tymi mądrościami gówniarza.

  56

  26
  Odpowiedz
  1. sam spierdalaj lewaku, który tylko by wymagał a nic od siebie. Nikt ci nie jest nic winien i nie ma obowiązku ci niczego dawaj. Won do roboty. A socjal w cebulakowie jest za duży. Powinno się zabrać 90% z tego.

   12

   15
   Odpowiedz
   1. Co to znaczy nic od siebie, gówniarzu? Ludzie tu wypruwają sobie żyły za frajer. Ale spokojnie, robota już na ciebie czeka i to tyle, że do końca życia nie przerobisz, a w warunkach i za pieniądze, które ci się nie śnią. Chciałbym zobaczyć twoją minę, kiedy się zorientujesz jakie miejsce ci wyznaczono i że będziesz w tym gnił za życia. A będziesz, bo w tej polskiej chujni możesz mieć lepiej, albo gorzej, ale każdy dostaje taki wpierdol, że nawet tego nie przeczuwa. Taki z ciebie kapitalista? To lepiej, żebyś miał kapitał, bo inaczej jesteś śmieciem.

    17

    4
    Odpowiedz
    1. To jest jakiś niedorozwój w dresie i nawet nie wie jaki bat sobie szykuje popierając prawaków. Najżałośniejsze są te dresiarskie hasełka „szlachta nie pracuje” i „polska katolicka”. Potomkowie parobków, fornali, niewolników popierają katoloprawice. Tęskno im za nahajem pana?

     13

     3
     Odpowiedz
   2. Do roboty prawacki chamie. Prawacka elyta powinna was w imie żydowskiego bożka zamienić w chamów pańszczyźnianych poganianych kańczugiem do roboty za darmo a żarli byście tylko to co ukradniecie panu(za co grozi zabatożenie na śmierć) i na zupie z lebiody wegetacja, mięso raz w miesiącu jak pan pozwoli. Zgodnie z waszą sarmacką prawacką tradycją katolicką! Amen! Życze ci szczekaczu abyś skończył w czworakach poganiany przez nakoksionych dresów.

    10

    4
    Odpowiedz
   3. 1.Powiedział to byznesmen katolik. Polaky popierajcie watykańską prawice to znów będziecie tyrać na pana, który będzie waszym właścicielem.
    2.Powiedział to łysy niedorozwój, który sobie roi w łysym tępym łbie że on od panów pochodzi. Tacy to dobry materiał na parobków bo głupi tępy i będzie tyrał po 12 godzin ciesząc sie że pan nie bije za mocno.

    8

    3
    Odpowiedz
   4. Ty też jesteś cebulakiem matole bo zapewne nikim więcej. Czuć smród dresiarskiej patologii. Głosujcie katole na waszą prawice to zabiorą wam wszystko a wy będziecie parobkami głodnymi poganianymi kijami do niewolniczej roboty w imie boga.

    5

    2
    Odpowiedz
  2. Mocno i sama prawda – tak właśnie należy odpowiadać ostro i bez pierdolenia takim korwinowym niedojebańcom, którym się wydaje, że za własne nędzne grosze się wykształcą, wyleczą i w ogóle kraj będzie miodem i mlekiem płynąć jak tylko wprowadzimy XVIII wieczny liberalizm i zlikwidujemy urzędników i państwo. Oczywiście Korwin chciałby być królem. To dopiero darmozjad. Skopiuję se Twój wpis jak nie masz nic przeciwko, bo jest naprawdę świetny.

   21

   8
   Odpowiedz
   1. Nie można tym głąbom odpuszczać. Gówno wiedzą, gówno rozumieją, a gęby mają pełne oszukańczych frazesów na które dali się nabrać, przy tym wyzywają wszystkich od nierobów, a sami w większości jeszcze uczyć się nie skończyli. Żeby było śmieszniej, większość z nich pochodzi z rodzin robotniczych, w najlepszym(najgorszym?) wypadku to dzieci jakichś Januszów geszefciarzy z najniższego szczeblapułapu, lub niższa klasa średnia (czyli kompletne dziady przymierzając do ich zachodnich odpowiedników). Generalnie groszem nie śmierdzą i myślą, że to przez socjalizm. Banda idiotów. To jest wojna klas. Ludzie myślą, że to przeszłość, klas nie ma, a każdy ma równe szanse. To nieprawda. Dziś to wygląda inaczej, ale zasada działania jest podobna. Wielu jest takich co postulują brak minimalnych stawek, wydłużanie czasu pracy, chcą zmieniać kodeks pracy na korzyść strony silniejszej (pracodawca) – to kurwy, ale nie ci są najgorsi. Najgorsi są tacy, co za nimi idą i gotowi są samym sobie i innym wkoło, założyć obroże na szyje.

    10

    1
    Odpowiedz
    1. Tu gość z odp. powyżej o samej prawdzie: ten kto jeszcze śmie pierdolić coś o jakichś równych szansach powinien mieć spuszczony solidny wpierdol glanem z grubą podeszwą. Co za skończone głąby. Synalkowie tatusiów z kapitałem (finansowym, kulturowym, społecznym) -myślą, że są tak zajebiści. Z chujami się na głowy pozamieniali. Zapraszam na zadupie gdzieś na Mazurach albo w Zachodniopomorskiem, gdzie ojciec alkoholik, matka np. z rakiem, brak pieniędzy, PKS raz dziennie jeździ, biblioteka i uczelnia 100 km dalej, niech tam na tej wiosce mieszkając skończą te swoje świetne studia i osiągną to co mają dzięki wykształconemu tatusiowi, który prowadził synka od przedszkolnych lat. I jeszcze kupił mu mieszkanie, bo już miał wcześniej i wynajmował. Teraz ten synek może wziąć kredyt na drugie i spłacać je wynajmem pierwszego. Będzie miał potem mieszkanie dla swojego dziecka. I tak się to kręci. Ale wytłumacz takiemu tłumokowi, co powie że ten ze wsi miał takie same szanse jak on, że się myli.

     21

     3
     Odpowiedz
  3. A może zamiast doić pieniądze z kieszeni ludzi (których i tak nie mają zbyt wiele) poobniżać podatki i dać ludziom żyć? U niemców kwota wolna od podatku to 32000 zł a u nas 10 razy mniej. Co to w ogóle za porównania? W Anglii obciążenia podatkowe są duże mniejsze niż u nas. Socjalizm to lipa i na pewno nie poprawi a nawet pogorszy sytuację w Polsce

   10

   0
   Odpowiedz
   1. Myślisz, że kiedy pensje są dwu, lub czterokrotnie zaniżone w stosunku do realiów życia, to nawet całkowite zlikwidowanie podatku dochodowego dla najmniej zarabiających (a to się nie stanie) coś naprawdę zmieni? Nie liczyłbym na to.

    4

    1
    Odpowiedz
  4. Typowy przykład nielogicznego pajaca, który najeżdża na Korwina – „Gdzie ty masz, tępy chuju, socjalizm?” by za chwilę „Tylko takie niedojebańce jak ty, wychowane na mleku z korwińskiej pały, najchętniej zlikwidowałby wszelkie zabezpieczenia socjalne”. Skoro są zasiłki socjalne to jest socjalizm, proste. Program 500+ to czysty narodowy socjalizm.

   13

   4
   Odpowiedz
   1. Głupi jesteś jak każdy gnój od Kurwina. Jeśli zabezpieczenia socjalne, nieodzowne dla funkcjonowania rozwiniętego społeczeństwa w XXI wieku, a funkcjonujące u nas w szczątkowej formie, obchodzone jak się da, przez kogo się da, są dla ciebie równoznaczne panowaniem ustroju polityczno ekonomicznego zwanego socjalizmem, to gratuluję nieuctwa (charakterystycznego, dla każdego prawaka, który państwową edukacją gardzi, a na prywatną go nie stać). 500+ nie podoba się wyzyskiwaczom, bo w tym kraju są tak skurwiałe pensje, że zasiłki są w stanie z nimi konkurować. Trzeba ludziom godziwie płacić, to nie trzeba będzie ich wspomagać dodatkowo.

    7

    6
    Odpowiedz
  5. Dokładnie kurwa, bo w socjaliźmie żaden pisowski chuj nie sprzedałby polskich wodociągów izraelowi, ani banków ani przemysłu ani nic. Chociaż i tak burdel i syf będzie dopóki Polacy nie rządzą a żydostwo jest u sterów państwowych.

   2

   1
   Odpowiedz
   1. Chcesz, ćwoku, zobaczyć jak się kończy socjalizm i jak dobrze się tam żyje? Wypierdalaj do Wenezueli. Tylko naucz się tynk ze ściany żreć, dupę po sraniu wylizywać i nie wychodź na ulicę, bo cię z mety zajebią za ochłap.

    Gnoi socjalizmu się domagających powinno się od ręki utylizować. Bo to jest tak popierdolona mentalność (szkodliwa), że się do reedukacji nie nadaje.

    11

    5
    Odpowiedz
    1. To może, ćwoku, pojedziemy do Chin, zobaczyć jak się kończy centrale zarządzanie w kraju, gdzie przemysł i wszystkie strategiczne sektory sektory gospodarki są pod kontrolą rządu. Ty masz taki wolny rynek, że sprzedano wszystko, rozkradziono i rozjebano wszystko co miało jakieś znaczenie i teraz możesz zrobić pałę w dyskoncie. Ty się domagasz prawackiego raju pana i plebana, tylko nie wiesz, że masz w nim przeznaczoną rolę sługi. Przed wojną byś dziedzica całował po butach. Chuj z tobą, niewolnicza mendo.

     6

     2
     Odpowiedz
     1. Co ty, pajacu, wiesz… W Chinach, to partia już tylko z nazwy jest komunistyczna -a w niej praktycznie sami biznesmeni. I do tego ich nie interesuje nic poza utrzymaniem się u władzy. Stąd zamordyzm i rywalizacja z Zachodem. Poza tym oni szybciej robią duży skok gospodarczy, bo jak się startuje z poziomu zera, to każdy wzrost jest gigant skokiem, a i skala chińska jest większa niż inne. Tylko, że skala działa w obie strony. Nie patrz, frajerze, na Szanghaj (gdzie gospodarka też trzeszczy, tylko, żeby to zauważyć trzeba cokolwiek wiedzieć -to nie dla takich ciulików jak ty, co sobie ze szwagrem na imieninach przy flaszce „popolytykujo”), patrz na prowincję, gdzie dzieci na mrozie zapierdalają 18 godzin dziennie za miskę ryżu. I to w takim tempie, że taśma u Mesia to wakacje. Chiny i w ogóle Azja środkowa i wschodnia są taką wolną amerykanką, że po tygodniu, a najdalej miesiącu, tam spędzonym, byłbyś skłonny na kolanach przez Sybir w największe mrozy zapierdalać do tego „złego” kapitalisty w Polszy. Wiem coś o tym z dobrych źródeł. I znam też ludzi z Europy, którzy nie wytrzymywali pracy na ciepłych posadkach we w miarę cywilizowanych częściach tego kontynentu, takich jak Hongkong. Tam się nie pierdolą z takim lewactwem jak ty. A i biedy jeszcze jest dużo z powodu tego, że takie ćwoki jak ty kiedyś poparły rewolucję towarzysza Mao, a potem za to przez dziesięciolecia bekały, zdychając z głodu, popełniając akty kanibalizmu i wierząc w propagandę, że to wina „imperialistów”.

      Tak więc, spierdalaj, pajacu, mi się nie chce z debilami gadać, bo i tak gówno dotrze, to tylko marnowanie mojego czasu. Powtarzam: wypierdalaj do Wenezueli (albo Północnej Korei), to zaznasz na własnej dupie „raju”, za którym szczekasz. Inaczej do ciebie, tępy luju, nie dotrze, bo takich jak ty to tylko na ich własnym przykładzie (czytaj: jak już ci w tym „raju” dopierdolą centralnie w dupę) można czegokolwiek nauczyć.

      7

      1
      Odpowiedz
     2. Nie wyjeżdżaj z Wenezuelą, skoro nie rozumiesz dlaczego są w takiej sytuacji i się nie ośmieszaj. Korei już nie komentuję, bo to szlagier wszystkich bękartów upuszczonych łbem na posadzkę za młodu. Ja o strategicznych sektorach gospodarki Chin w rękach państwa, a ty o dzieciach na mrozie – cymbale. „Stąd zamordyzm i rywalizacja z Zachodem”- co kurwa? I od jakiego zera zaczynali, chujozo? Oni nie zaczynali od zera, bo własny przemysł, pod własną kontrolą, to nie jest zero. Dziś Polacy jebią już często za mniej niż Chińczycy, a zysk w przeciwieństwie do Chin, praktycznie w całości jest drenowany na zachód. Spieprzaj łajzo, wielki kapitalisto z chujem w kieszeni. Dziękuj Hitlerowi za wojnę, bo byś z czworaków nie wylazł do dziś.

      5

      3
      Odpowiedz
     3. Czego kurwa nie zrozumiałaś w zdaniu, że: nie będę z debilem rozmawiał bo szkoda czasu?

      Za tępy jesteś, koleś, niestety. Masz podstawowe braki w wiedzy i do tego nie potrafisz myśleć. Rozmowa więc nie ma sensu. Jedź, przekonaj się na własnej dupie to wtedy docenisz to, że w Polsce żyłeś w wolnym kraju (i będzie znów wolny, jak wypierdolą jebanego kaczyńskiego w pizdu) i 25-tej gospodarce na świecie (na 230) osiągniętej, z bankructwa, w ćwierć wieku. Zresztą, nikt nie zmusza, żebyś tu żył. Pakuj się i wypierdalaj, jak ci nie pasuje.

      A o Chinach nie pierdol, bo gówno wiesz. Nie wiesz z jakiego poziomu startowali. Nie masz bladego pojęcia jak żyją. Nie znasz nawet takich podstaw jak to, że jak zejdą poniżej +7% PKB rocznie to równa się to wojnie domowej. I są bardzo blisko tego progu zapaści.

      I nie pierdol o tym, że „Polacy jebią za mniej niż Chińczyk”. Średnia krajowa w Chinach to 62000 CNY rocznie. To jest 2900 złotych miesięcznie. I to jest średnia krajowa, ćwoku. Kapujesz? Odpowiednik tego, co jest średnią krajową u nas. Tylko u nas ta średnia to ok 4,5 tysia. I jeszcze na Zachód można na legalu jechać. Tylko takie ćwoki lewackie jak ty mają problem. Jesteś albo za głupi albo za leniwy (albo jedno i drugie). Stąd narzekasz. Problem tylko w tym kraju taki, że tacy jak ty mają prawo głosu. A nie powinni mieć, dla wspólnego dobra.

      A o Wenezueli sobie poszukaj i poczytaj. Mi szkoda czasu tłumaczyć rzeczy oczywiste dla wszystkich poza idiotami i lewackim odpadem. EOT.

      6

      6
      Odpowiedz
     4. A ty czego nie zrozumiałeś we własnym zdaniu, nieuku pierdolony? Lubisz mieć ostatnie słowo i ciężko ci się powstrzymać. Co to w ogóle za wypociny, wziąłeś to z podręcznika „Jak prowadzić dyskusję. Poradnik dla młodego kurwinisty” ? – wypierdalaj z tym chłamem do innych pryszczatych ciot z twojego liceum. Wy się wszyscy szczycicie tą rzekomą umiejętnością myślenia, a prawda jest taka, że jesteś idiotą i wkrótce się o tym boleśnie przekonasz. Frajerzy o takich poglądach jak twoje zawsze są nadziewani w dupę, czego ci zresztą życzę.

      4

      3
      Odpowiedz
     5. Znowu się uaktywnił ten od pisania sam ze sobą masakra. Czy na tej stronie nie można poczytać o prawdziwych a nie wyimaginowanych problemach (pytaniach i odpowiedziach sztucznych jak żarcie z maca), a następnie prowadzić merytoryczną dyskusję?

      0

      1
      Odpowiedz
     6. Póki co to:
      1. ty najwyraźniej potrzebowałeś mieć ostatnie zdanie (jak zwykle z żadną argumentacją)
      2. ty jesteś frajerem, którego boli, bo go ruchają, ale jest za tępy, żeby to zmienić
      3. ja mam się dobrze. 😛

      0

      0
      Odpowiedz
     7. Co ty patałaszy wyrobie bredzisz? Co ty porównujesz średnią krajową Chin do średniej krajowej katolobolandy? Ilu zarabia średnią krajową w naszej bolandzie? Chyba tylko dzieci buraczanych kacyków powiatowych zatrudnione po znajomościach, kolesie, kochanki i znikomy % szczęśliwców. Dlaczego nienawidzisz tak socjalizmu potomku parobka pańszczyźnianego?Dzięki socjalizmowi tacy jak ty mogą pyszczyć wogóle.

      3

      1
      Odpowiedz
     8. „Co ty porównujesz średnią krajową Chin do średniej krajowej katolobolandy? Ilu zarabia średnią krajową w naszej bolandzie? Chyba tylko dzieci buraczanych kacyków powiatowych zatrudnione po znajomościach, kolesie, kochanki i znikomy % szczęśliwców.”

      No właśnie. 🙂
      I widzisz, matole, gdybyś miał rozum i potrafił z niego choć jako tako korzystać, to wiedziałbyś przynajmniej tyle, że średnia krajowa TAK DZIAŁA WSZĘDZIE. Kapujesz? W Chinach też. Resztę sobie dośpiewaj, ciulu.

      „Dlaczego nienawidzisz tak socjalizmu”

      Bo nie jestem takim bezdennie głupim debilem jak ty.
      Gdybyś nim nie był, wiedziałbyś dlaczego. A skoro nie wiesz, to i tak nie dotrze. Nie da rady ci tego wytłumaczyć, bo nie załapiesz. Trudno. Ale tyle zapamiętaj:

      w każdym kraju na świecie, bez względu na okres historyczny (kiedyś/teraz) socjalizm (i komunizm) przynosił tylko zło, biedę i zgubę. I nigdy nie będzie inaczej bo to jest najgorszy z systemów jaki wynaleziono. Tak było, tak jest i tak będzie.

      I to zapamiętaj. Rozumieć nie musisz, choć dla twojego i wszystkich innych dobra życzę ci, żebyś kiedyś miał na tyle wiedzy i rozumy, żebyś to pojął. To, co widzisz w Wenezueli Korei Północnej, na Kubie, syf, który widzisz w krajach postkomunistycznych (bo potrzeba jeszcze dwóch pokoleń, by to u nas wytępić, a w byłym ZSRR to i cztery pokolenie wystarczą), jest zawsze efektem socjalizmu i komunizmu. Także i twoja mentalność, jest skutkiem socjalizmu. I to przez to jesteś tak tępy, że nie potrafisz znaleźć innego sposobu na lepsze życie niż zasiłek z MOPS-u albo praca za grosze. Tobie się nawet nie chce dupy ruszyć za Odrę na choćby zbiory do bauera, żeby zarobić więcej za taką samą prostą robotę, jaką tu wykonujesz. O tym, żeby ruszyć łbem na tyle, żeby coś zbudować, stworzyć firmę (choćby drobną, każdy od czegoś zaczynał) to nawet mowy nie ma (26 lat miałeś na to czas. I masz nadal.). Twój kochany socjalizm, jaki panował w Polsce za PRL-u tego zasługą. Po nim masz mentalność, która nie pozwala ci myśleć normalnymi kategoriami.

      W porównaniu z socjalizmem najgorszy kapitalistyczny XIX-wieczny wyzysk jest o niebo lepszy. Gułagi, obozy koncentracyjne, wojny, pranie ludziom mózgów propagandą i chorą ideologią, bieda, głód, zarazy, niewyobrażalna patologia, policja polityczna… To są „zdobycze socjalizmu”. Tylko do ludzi ciemnych, często fatalnie wykształconych, żyjących z grosza przez głównie własną głupotę i nieudacznictwo (takich jak pewnie ty), karmionych propagandą i bzdurami, „nasączanych” ideologią, to nigdy nie dotrze. Niestety.

      Smutne to w sumie. Ale tak jest. Taki jest świat. I będzie coraz gorzej, jeśli ludziom takim jak ty pozwoli się wciskać innym tę ciemnotę i karmić takim ideologicznym bełkotem.

      Taka ciekawostka na ten przykład (tego nie nauczą cię na historii w szkole, trzeba pogrzebać głębiej samemu). Przed wybuchem rewolucji październikowej Rosja carska była krajem dynamicznie rozwijającym się. Pomimo biedy, pijaństwa, analfabetyzmu i rosyjskiej mentalności. I rozwijałaby się nadal, zwalczając te plagi. Wystarczała jednak rewolucja październikowa podburzonego przez socjalistów motłochu i pierwsze pięć lat rządów komunistów, by socjalistyczna Rosja Radziecka cofnęła się w rozwoju gospodarczym do poziomu, w jakim była za czasów gdy car Piotr I Wielki objął władzę. Rozumiesz? Cóż, pewnie nie rozumiesz… Więc powiem ci tyle dla łatwiejszego zobrazowania: Piotr I rządził ponad 200 lat wcześniej. Jeszcze na dziesięciolecia przed rewolucją przemysłową. Wyobraź sobie skalę zniszczenia gospodarki, która z XX-wiecznej wróciła do poziomu z czasów średniowiecza.

      A zniszczenie społeczeństwa? Rosja nie podniosła się z tego do dziś. Tak jakbyś ponad 300 lat szeroko rozumianego rozwoju społeczeństwa wymazał.

      I tak jest za każdym razem, gdy jakiemuś pajacowi przy poklasku motłochu zachciewa się socjalizmu.

      Przemyśl to sobie. O ile masz czym.

      3

      -1
      Odpowiedz
     9. W porównaniu z socjalizmem najgorszy kapitalistyczny XIX-wieczny wyzysk jest o niebo lepszy………. Jesteś głupszym tępakiem niż ustawa przewiduje nawet ta Wolska. Nadajesz sie tylko na robola niewolnika poganianego nahajką przez ekonoma jaśniepana.Takim jak ty zabrać urlopy, zasiłki, pensje i pędzić do łopat. I już nie będzie bujania sie po ulicach, „wożenia” wiekowymi BMW i szukania „suń”. Do czworaków śmieciu tępaku o rozumie tasiemca i zamiast zapłaty to 20 kijów i w błocie z czapką do dworu sie pokłonić co niedziela dziękując za wspaniały dar że pan taki łaskawy sie opiekuje „poddanymi”. Takich jak ty trzeba katolikom byznesmenom albo po prostu jesteś jakimś propagandzistą prawackim i szukasz większych debili od siebie, którzy uwierzą w to że katorżniczy niewolniczy wyzysk jest lepszy niż prawo pracy, urlopy, opieka medyczna,itp. Za socjalizmu 8 godzinny dzień pracy a w XIX wiecznym kapitaliźmie 16 godzinny dzień pracy, bez żadnych świadczeń i praw. Odpowiedz tasiemcu co lepsze. Polska jest jedynym krajem gdzie takie ameby intelektualne jak ty walczyły o kapitalizm a teraz narzekają na wyzysk i biede, tyrają po 12 godzin dziennie i ledwie wiążą koniec z końcem. Norwegia, Dania, Szwecja to kraje socjalistyczne i tam jest najwyższy poziom życia czy ci sie to podoba czy nie. Takie prawilne zera w dresach jak ty tam jeżdżą za murzynów robić, płodzą dzieci i biorą zasiłki. Nie mówią że to lewactwo i nie wezmą.

      4

      2
      Odpowiedz
     10. Ale w tych wymienonych przez Ciebie państwach, to ciapatych więcej niż Skandynawów czy przyjezdnych Europejczyków. Tam jest przecież przewkurw i niebawem będą jebać do siebie z karabinów, dubeltówek i moździerzy, bo tam łatwy dostęp do broni. Jest w chuj bydła islamskiego, tej zarazy w całej Europie. Czas jest gorący.

      0

      0
      Odpowiedz
     11. Słuchajcie, czas jest rzeczywiście gorący. jak ktoś mieszka pod ruską granicą w małej osadzie, to nawet nie wie, jakie czasy nadchodzą. Islam jest największą zarazą naszego czasu. jestem uzbrojony, inni też sie zbroją, ludzie tu u nas pod Lublinem chodzą na kursy strzeleckie, również małoletni potrafią strzelać, nawet z karabinów maszynowych, ludzie starają się o broń, wszystko jedno czy legalnie czy nielegalnie. Poczekajcie jeszcze trochę, to ten obecny czas wspominać będziecie ze lzami w oczach i na klęczkach przed świętymi obrazami.

      0

      0
      Odpowiedz
     12. ale tam juest mnóstwo zdziczalego bydła islamskiego, w tej Skandynawii.
      Ta zaraza, gorsza stokrotnie od dżumy czarnej w średniowieczu zniszczy nas wszystkich z tą naszą pierdoloną polityczną poprawnościa. Cały Zachód jest popierdolony pod tym względem i dojdzie do dziejowej burzy, z którą tak naprawdę nikt się nie liczył. musimy znisczyć Islam, póki on nas nie wykończy. A Zachód to pierdoleni wypasieni, letargiczni dekadenci. to dla mnie już upadek. Koniec. Pomyślcie, jak sie skończyło Imperium Rzymskie. Europa jest pojebana i to sie źle skonczy.

      0

      0
      Odpowiedz
     13. „POdburzonego przez socjalistów motłochu…….”a ty to wielki paaaan włościanin więc sie burzysz że „motłoch” w końcu zerwał kajdany. Gdyby nie socjaliści to byś na pana tyrał przedstawicielu chamów do dziś znając naszych klechów i szlachciców. Rewolucja wybuchła dlatego że „motłoch” jak piszesz miał dość pomiatania. wyzysku i głodu.Z dobrobytu korzystało tylko może 20% magnaterii i bojarów, reszta głodowała. Widzisz? Nawet ruski ciemniak potrafił sie zbuntować a tacy jak ty co? Na kolanach utyrany robolu za miske ryżu i zadowolony. Ty byś sie czuł dobrze w roli pachoła, sługi, robola i byś w pokorze znosił bicie i poniżanie. Czuł byś sie dobrze jako analfabeta bez przyszłości, wół roboczy,który mieszka w chlewie razem ze zwierzętami i służy panom, słyszy co dzień że musi pracować na lepszych od siebie, jako foryś, stangret, stajenny, świniarz, lokaj, pokojowy i tylko tak panie już robie panie………

      2

      1
      Odpowiedz
     14. A co powiesz szanowny Komentatorze o bydle islamskim, które rzekomo gotuje sie do opanowania całej Europy w ciągu 20-30 lat? Na ten temat napisano przynajmniej na Zachodzie Europy mnóstwo książek. Byłem ostatnio u znajomych w Monachium, to oni uważają, ze to jest największa zaraza i zagrożenie naszej epoki. Ludzie w Niemczech zaczynają się autentycznie zbroić, chodzą na naukę strzelania, walki wręcz, kupują broń, legalnie czy też nie. Wielu jest wkurwionych niebotycznie na polityków i wolaloby, żeby wreszcie tak potężnie pierdolnęło w całej Europie. Na Zachodzie jest też napięta sytuacja, nie wiadomo, co nam następne lata przyniosą. Myślę, że powoli będą rozruchy a nawet coś w rodzaju wojny domowej. Człowiek z Krakowa.

      0

      0
      Odpowiedz
    2. Chamanie Wenezuela to katolicki kraj.NIe bluźnij gnoju! Norwegia, Szwecja, Dania też są socjalistyczne ale ateistyczne i są najbogatszymi państwami Europy ale to nie na twój zakuty prawacki tępy łeb.

     3

     1
     Odpowiedz
     1. Katolicyzm nie ma tu nic do rzeczy.
      A kraje skandynawskie? Idiotyczny przykład. Dlaczego? Bo tam socjalizm wprowadzany jest systematycznie od czasów II wojny światowej. Te kraje, jak wszystkie inne, swoje bogactwo zbudowały na kapitalizmie. I dziś te nagromadzone przez stulecia bogactwo roztrwaniają przez socjalizm. Starczy im jeszcze na góra jedno pokolenie. A przy napływie imigrantów, których ściągają sobie na łeb od 30 lat (kolejny lewacki wymysł), to na jeszcze krócej.

      2

      1
      Odpowiedz
     2. masz totalną rację Komentatorze. Tak to wygląda. te hordy barbarzyńców jak szarańcza afrykańska rozpierdolą to wszystko w niedługim czasie. Niejeden z chujowiczów czytających te komentarze jeszcze doczeka się tego dnia. a Skandynawowie będą wypierdalać do Polski i na kolanach o azyl prosić.

      0

      0
      Odpowiedz
     3. Ale tych bogatych ateistów będą jebać wszystkich ciapaci i czarni grubym chujem w dupe i to już niedlugo. Byłem tam, to wiem, jak to cudowna rzeczywistość wygląda na codzień.

      0

      0
      Odpowiedz
  6. Tak się unosisz na gościa a sam całe gówno wiesz. Akurat w Niemczech opodatkowanie jest znacznie niższe a w ZUS jest podobnie. Przy czym ci najmniej zarabiający mają potrącane tylko 1/5 z wypłaty. Przenosząc niemieckie przepisy ZUS na polskie warunki to 80% Polaków miałoby z pensji potrącane niższe składki, reszta takie same albo niewiele wyższy i tylko kilka procent najwyższej kadry płaciłoby dużo więcej. Przenieś niemiecki system podatkowy do Polski i okaże się, że 70% Polaków w ogóle nie płaci PITu bo jest zwolniona, 20% nie płaci bo korzysta z wysokich odliczeń (poza tym tam jest bardziej okrojona podstawa opodatkowania), 9% płaci ale po dużo niższej stawce (14%) i od dużo niższej podstawy (przenosząc na grunt niemiecki – tam prawie wszyscy pracownicy są w tym progu) i tylko 1% płaciłoby więcej niż płaci teraz. Nawet przenosząc to na grunt niemiecki to taki zwykły szary Niemiec łapie się na ten próg 14% i wystarczy że ma jedno dziecko to nie płaci żadnego podatku dochodowego bo takie są tam odliczenia i niskie podstawy. Niemcy ponadto w sklepie mają towary opodatkowane niższym o 4% VAT-em (czyli jak Niemiec wystawi fakturę w przeliczeniu na polskie na 95 zł brutto to więcej zarobił niż Polak który wystawił na 100 zł i jeszcze klient ma towar o 5% taniej, w wielu branżach te 5% to cały zysk), przedsiębiorcy płacą o 90% niższy podatek od nieruchomości i mają praktycznie nieopodatkowaną dywidendę, a w ZUS płacą tylko zdrowotną bo emerytalnych nie muszą. Podatki się tam zaokrągla w dół do 100 euro, a u nas od 50 groszy już w górę. Jak im klient zalega z fakturą to nie płacą nic, a w Polsce od wystawionej faktury muszą (dopiero po wielu miesiącach możliwa jest korekta, więc rozwala to płynność finansową). To skąd ci wyszło, że tam są wyższe podatki? Bo 1-2% milionerów i 3% najlepiej opłacanych specjalistów płaci wyższą stawkę dochodowego? Socjalizm nie polega na tym, że się łupi wszystkich jak baranów, bo takie kraje jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania wcale tego nie robią. Tam się normalnym ludziom daje najpierw dorobić i dopiero jak mają wielką kasę to są wysokie podatki. Stąd jest tam taki wysoki procent zamożnych ludzi. W Polsce jest odwrotnie. Sprzątaczka dzieli się 1/3 pensji a jakiś cwaniak po optymalizacjach płaci promil od milionów. Same ubezpieczenia nie są złe ale sposób ich finansowania robi z ludzi niewolników bo zabiera się za dużo tym którym się nie powinno i nie pozwala się im dorobić, a tym co już się dorobili stworzono raj podatkowy.

   11

   1
   Odpowiedz
   1. Proszę cię. Tu zupełnie nie chodzi o ten nieszczęsny dochodowy (którego, owszem, najniższy próg w Polsce jest niedorzeczny). Załóżmy, że ktoś dostaje najniższą krajową, netto 1355zł (Ja pierdolę!) i nawet nie ma tego dochodowego – to dostaje do ręki więcej o jakieś 240 zł z hakiem – no miło, ale co to w ogóle zmienia.

    1

    0
    Odpowiedz
    1. To zmienia, że zwykły Niemiec płaci niższe podatki od Polaka (nie tylko dochodowy) a jakiś koleś powtarza bzdury że jest odwrotnie.

     4

     1
     Odpowiedz
   2. Ale tam jest w chuj ciapatych, czarnego motłochu żadnej roboty nienauczonych, nie jest tam tak cudownie jak powyżej piszesz szanowny KOmentatorze. Jest dla wielu chujowo, rodowitych białych Brytyjczyków czy też emigrantów z POlski i innych krajów białej Europy. to nie to, co kiedyś tam było. Nie!

    0

    0
    Odpowiedz
  7. Drogi kolego lewicowy. Ponad połowę pensji oddajesz w różnych podatkach, składkach na instytucje państwowe? To nie jest socjalizm? Podlicz sobie dochodowy odprowadzany przez twego „złego wyzyskiwacza pracodawcę”, ZUS(który powinien być ubezpieczeniem moim, a nie mojego ojca i dziadka), zdrowotne(jak coś mam załatwiać, to i tak wychodzi prywatnie). Dolicz do tego VAT, który płacisz ukryty w produktach i podatki, które płacisz w benzynie ukryte(zaręczam Ci, że nie idą na ochronę środowiska), te podatki w benzynie płacą też Ci ludzie, co przywożą Ci produkty do sklepu, więc w cenie jogurtu masz też podatek za benzynę. Policz człowieku o lewicowych poglądach ile zżera z tego, co zaoszczędzisz jeszcze inflacja(ostatnio co prawda chwilowo nie zżera) i macherki z długiem publicznym i obligacjami skarbu państwa i zrozumiesz, że państwo do spóły z bankami robi Cię w … i że dużo więcej płacisz na rząd i państwo, niż połowa twego dochodu. Teraz PiS rzucił 500 zeta i zadłuży nas jeszcze bardziej – to nie jest socjalizm? A rozumiem… wdg Ciebie bogaci powinni jeszcze zapłacić 75% podatek? – gwarantuje Ci, że ilość bogatych w kraju by szybko zmalała, a ilość biednych by się nie zmniejszyła i znowu by zabrakło kasy. Pocieszam się tylko, że na zachodzie jest jeszcze gorzej, tylko oni nie mieli komuny i jeszcze mogą w ten sposób funkcjonować, ale to się wkrótce skończy – już teraz się kończy – bo wbili się w taki socjal, na jaki ich nie stać – wystarczy obczaić kryzys sprzed paru lat, a jak walnie na zachodzie, to może u nas ludzie zaczną myśleć.

   2

   0
   Odpowiedz
   1. Im tam niebawem tak pierdolnie, że będą wpierdalać lebiodę i żreć tynk ze ścian. Pierdoli głupoty tutaj mnóstwo ludzi, bo nie wiedzą czy tez nie czują, jakie nawałnice zbierają się nad naszymi głowami.

    0

    0
    Odpowiedz
   2. A co będzie, jak do tej biednej POlski rzucą 2/3 miliony ciapatych albo zdziczałych Murzynów z Afryki? to może nastąpić. W Afryce ludzie sie w chuj rozmnażają, oni tylko jebaniu myślą, to naród głupi, w Islamie chowany, mają zajebiście najebane w swoich dogłebnie głupich pałach. Czekam na zajęcie stanowiska.

    0

    0
    Odpowiedz
  8. Zgadzam się w 100% To nie socjalizm, ale dziki, chory i kolonialny kapitalizm nas dobija.

   2

   0
   Odpowiedz
 5. „Panowie” dadzą zarobić „robolom” tylko tyle aby z ledwością dociągnęli do następnej pensji ale nic ponad to. „Robol” „Panom” jest potrzebny i musi coś zjeść aby miał siłę dalej zapierdalać. Za dużo mu nie dadzą zarobić bo by się rozleniwił i nie chciałoby mu się robić po 12 godz 6 dni w tygodniu. Zachciało by mu się wolnych niedziel, sobót, świąt i o zgrozo płatnych urlopów.

  12

  1
  Odpowiedz
  1. Dokładnie tak. Spuszczają się w tym kraju nad jakimiś kurwa 1% w tą lub w tą, albo czy dać 25 złotych czy może kurwa 35 i gówno to zmienia. 99% ludzi nie płaciłoby podatku gdyby przyjąć zachodnie standardy – widać, przynajmniej niektórzy widza w jakim gospodarczym dole jest polska..

   2

   1
   Odpowiedz
 6. chujokracja, kurwa

  5

  0
  Odpowiedz
 7. W ocenzurowania słowa demokracja nie chodzi o to, że się ją nazywa dupokracją, tylko słowo demo jest ocenzurowane jako obraźliwe. 😀

  1

  0
  Odpowiedz
  1. albo jak powyższy wpis – pierdoli się farmazony albo wysłuchuje idiotów klepiąc tą jebaną biedę..

   1

   0
   Odpowiedz
 8. Dlaczego nie mozna juz dawac gwaizdek dawidowych?

  1

  1
  Odpowiedz
  1. Bo nie. nie masz lepszych zmartwień?

   1

   0
   Odpowiedz
 9. „Europa to nie kołchoz”.To czemu unie europejską nazywa się ZSRE(związek blabla europejskich),eurokołchozem i jewropą(zwróćcie uwage na trzy pierwsze litery słowa JEWropa)?I czemu jest coraz więcej głosów za wyjściem z jewrouni(pomińmy fakt wyjścia UK z jewrouni bo to była sprawna i dobrze zaplanowana operacja której przebieg i skutki były znane na długo przed przeprowadzeniem operacji „Brexit”),i związanych z tym potężnych zadym organizowanych przez sfrustrowanych,rozwścieczonych złą sytuację krajów jewropy ludzi(i nie,to nie była sprawka ruskiej agentury zimnego czekisty putina,tylko najnormalniejszy ludzki odruch)?Chociaż rozbicie uni niczego nie załatwi,bo i tak czy tak jeden twór bez granic powstanie z centralnym ośrodkiem decyzyjnym gdzieś w city of london,tylko że nie obędzie się to tak bezkrwawo jak byłoby w przypadku gdyby unia istniała nadal,bo unia to jest taki jakby poligon doświadczalny,który miał dać odpowiedz panom tego świata na temat utworzenie jednego,wielkiego imperium w którym znikają podziały na granice,narody,kultury,wszyscy mówią jednym językiem,żrą to samo,ubierają się tak samo,mają jedną kulturę a raczej antykulturę i tak samo w pocie czoła i trudzie jebią niewolniczo na chwałę panów i władców tego potężnego tworu,tylko że unia upadła a raczej niedługo upadnie więc pozostanie już tylko tylko pożoga,chaos,terror jawny,hektolitry krwi.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. hektolitry to ty wyżłopałeś. moczu i to nie swojego.

   0

   0
   Odpowiedz
   1. Tyś jeszcze młody Komentatorze, jeszcze poczujesz smak krwi, jak dojdzie do rewolucji albo krwawych rozruchów. Jsteś na to przygotowany?

    0

    0
    Odpowiedz
 10. bo żeby prowadzić wózek widłowy, trzeba mieć uprawnienia, a do zrobienia bachora już nie…

  7

  0
  Odpowiedz
 11. nie chciało mi się czytać tego pierdolenia

  3

  2
  Odpowiedz
  1. To wypierdalaj żreć gruz 😀 Pójdziesz do pracy zobaczysz pita to zapłaczesz 😀

   2

   4
   Odpowiedz
   1. Ty nie zapłaczesz, bo żadnego pitu nie zobaczysz, będziesz jebał na czarno u Janusza i będziecie się nawzajem lizać po chujach: jak to państwo okrada biednego przedsiębiorcę i pracownika. A jak się zestarzejecie, to Janusz przejdzie na emeryturę (bo sobie składki płacił), a ty będziesz chodził po śmietnikach i złorzeczył na podstępnych lewaków.

    2

    0
    Odpowiedz
  2. Boś głupi jak but wieśniaku. ćo wiesz o życiu, gdzie byłeś, co w swoim krótkim żywocie czytaleś? Tobie się dopiero oczy otworzą, jak ciapaci i czarne diabły będą jebać siekierami w drzwi twego mieszkania lub domu. Wam kompletnie już pierdolnęło na te szare komórki, bo na zajebanej prowincji żyjecie i gówno jebane wiecie. Dlatego wam ciapaci pewnego dnia utną głowę.

   0

   0
   Odpowiedz
 12. No a jak myślisz, czemu ich tu nie ściągają? Serio taki naiwny jesteś?

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Chcielista – to kurwa, mata…
  Komuchy przynajmniej kradly w miare…bylem, widzialem, ale komuchy mi sie nie podobaly – to i w PZPR nie bylem…
  Potem – zachcialo sie „wolnosci”…95% tepych Polusow wlazilo w dupe Bolkowi – ach, coz to byl za bohater…tyle ze Solidarnosc – wiedzialem czym to pachnie, wiec tez nie nalezalem.
  Jako ze nie mozna nigdzie nie nalezec – wyjechalem z Polski, i dobrze sie stalo.
  To co sie dzieje w Polsce – to kapitalizm w stadium rozwoju – bez praw, regulacji, przepisow. Pokrotce – bedzie gorzej zanim bedzie lepiej.
  A tak na marginesie – panstwo to aparat ucisku, przynajmniej to komuchy ogarnely prawidlowo.

  2

  0
  Odpowiedz