Dziura budżetowa

Wkurza mnie to, że państwo zapycha dziurę budżetową biedakami, zamiast zażądać od kościoła katolickiego płacenia podatków, jak od każdego normalnego obywatela. Czym są oni lepsi od nas pośród wyłaniających się skandali i propagowaniu nietolerancji do innych wyznań? Kościoły prawosławne, płacą podatki, niech i kościół katolicki zacznie: „oddajcie cesarzowi to co cesarskie, a Bogu to co boskie”.

32
48

Komentarze do "Dziura budżetowa"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Ty durniu! Powtarzasz palikociarskie frazesy i myślisz, że jesteś mądry? 90% Polaków należy do Kościoła i sądzisz, że nikt z nich nie płaci podatków? Z jakiej paki mają płacić kolejny podatek tylko dlatego, że co niedziela modlą się w kościołach? To może by tak jeszcze opodatkować koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia wielbicieli landrynek i inne tego typu grupy?

  0

  1
  Odpowiedz
 3. kot-Pali, to ty?

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Dobry wpis!Kościół trzepie kasę i nawet podatków nie musi płacić.Starsi ludzie oddają 1/4 swojej renty do kościoła a sami przymierają głodem.To nie ich wina bo zostali omamieni przez tą „sektę”.Księża żyją z cudzej naiwności i głupoty.Już czas to ograniczyć!A odnośnie Palikota,tak nadajecie na niego,głosujcie sobie dalej na PO-PIS,i wierzcie że w Polsce będzie lepiej.Oni nawet nie pierdną aby coś w kraju polepszyć.Palikot,choć może kontrowersyjny,jest jedynym który chce coś zmieniać na lepsze.

  1

  0
  Odpowiedz
 5. Pierdolenie. Nie jest prawdą, że Kościół nie płaci podatków. Polecam do przeczytania ustawę o PIT i ustawę o zryczałtowanym podatku duchownych od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Do 1@ Czy przypadkiem nie chodziło mu o opodatkowanie księży, biskupów itp? Może zanim kogoś zwyzywasz, nauczysz się czytać ze zrozumieniem.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. 90%? hahaha, a to dobre. Uśmiałem się z samego rana. Elektorat PiS-u nawet chujni pilnuje.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. do jedynki, powtarzasz pisowskie frazesy, nie mam czasu sie pałować z czarną masą, więc do reszty – Kościół katolicki to państwo w państwie, każda parafia płaci podatek (kościelny) kurii i jest to instytucja zupełnie niezależna dostająca jeszcze ziemie od państwa na rozijanie swojej sieci marketów pod nazwą „Dom Pański” z ograniczona ilością produktów. więc nie pierdol bo głupota mnie męczy

  0

  0
  Odpowiedz
 9. @1. Ładnie a teraz idź się wypłakać księżulkowi w sutannę. 90% Polaków powiadasz? To przypomnij sobie w jaki sposób zostali do Kościoła przyjęci. Jako niemowlęta, których nikt o zdanie nie pytał, poza tym to tylko kościelna statystyka bo do kościoła chodzi mniej niż 50% i ta liczba ciągle spada. Gwoli ścisłości cały czas będzie spadać, bo Kościół jest średniowiecznym przeżytkiem nie mającym racji bytu we współczesnym świecie. I powiedz mi wreszcie jaki „kolejny” podatek? Przecież nasi okupanci nie płacą NIC.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. autor ma racje, 90% polaków sie uwaza za katolików a zapytaj który z nich naprawdę regularnie chodzi do kościoła i przestrzega tych przykazań

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Imbecylu z pierwszego komentarza, a przepraszam, Drogi Imbecylu, autor wpisu, który byłeś skory skomentować miał na myśli opodatkowanie kleru. Szanowna Zakuta Pało, która ślepo słucha katolickich duchownych, nikt nie wymaga od Ciebie, PRAWDZIWY KATOLIKU, żebyś płacił dodatkowe podatki, lud domaga się łożenia na państwo z niedzielnych składek, gdyż księża mają z tego stuprocentowy dochód. Czemu zwykły zjadacz chleba musi płacić państwu jak i księżom na utrzymanie, a oni nawet się z tego nie rozliczają ? Mam nawet dobre exemplum – proboszcz z mojej parafii porusza się BMW X5, szary obywatel kupuje starą Skode od Niemca i jeszcze myśli jak tu wyżyć do pierwszego. Więcej przykładów nie trzeba. Pomyśl trochę, zanim coś napiszesz. No chyba, że jesteś jednym z tych szanownych, katolickich duchownych.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Jemu bardziej chodziło, o to aby opodatkować duchowieństwo i całą instytucję, a nie do niej dokładać jeszcze :P, takie rozwiązanie sam popieram
  t~

  0

  0
  Odpowiedz
 13. @1 Chodzi o klechów i tym podobne tałatajstwo bambaryło! Mają dochody to i powinni podatki odprowadzać.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Do autora komentarza 1. Ty durniu, zapewne autor nie myśli o opodatkowaniu katolików ale księży!!! Ci dranie zarabiają mega kasę i nie płacą od tego żadnych podatków!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 15. to ja się pytam czemu księzy a nie wysokich, mężczyzn, tych z wyższym wykształceniem (statystycznie zarabiają więcej)

  0

  0
  Odpowiedz
 16. @14 – kurwa, następny pierdoli głodne kawałki w stylu no. 1. Otóż wysocy mężczyźni z wyższym wykształceniem nie będący księżmi KK płacą podatek. Podatek dochodowy od osób fizycznych. Słyszałeś kiedyś o czymś takim?

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Do 12, 13, 14.
  Jakbyście nie wiedzieli to księża muszą rozporządzać kasą na m.in. na:
  -prąd (a msze są po parę razy dziennie),
  – konserwację budynków
  – pomoc i utzrzymywanie (czasem u księży mieszkają na plebani np. samotne matki, studenci – tak jest u mnie we Wrocławiu)
  -jakieś kieszonkowe dla księży
  – wino i opłatki
  -kasa na jedzenie i podstawowe rzeczy do życia

  0

  0
  Odpowiedz
 18. @16 – ojojoj, jacy ci księża biedni, muszą rozporządzać kasą na prąd i opłatki. Co za ciężka praca. Wiem! Zwolnijmy ich z tego powodu z podatku dochodowego! Bardzo dobra rada wujku, pycha! Tak się zupełnie przypadkiem składa, że ja też rozporządzam kasą na prąd, konserwację domu, jakimś kieszonkowym dla mnie na wódę, jedzenie i podstawowe rzeczy do życia. I jakoś dziwnym trafem podatek dochodowy płacić muszę. Podobnie jak znakomita większość obywateli tego kraju. Ale oczywiście niech księża tego podatku nie płacą – biedulki są tak zajęci rozporządzaniem kasą na opłatki, że na rozliczenie z fiskusem już im czasu nie starczy.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Do 16: Z choinki się urwałeś? Ile masz lat? Dwanaście? My tu o tym, że kler powinien płacić podatki jak każdy, a ty wyskakujesz z komentarzem, że księża rozporządzają kasą na opłatki. I co z tego? Co to w ogóle za argument?! Każdy rozporządza jakąś kasą. Poziom infantylizmu tego komentarza rozkurwia kosmos.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. @17 Z wikipedii „księża pracujący w parafiach płacą kwartalny podatek zryczałtowany. Jego wysokość zależy od liczby osób mieszkających na terenie parafii (116-436 złotych dla wikariuszy i 375-1341 PLN dla proboszczów).” Czyli jednak płacą podatek dochodowy, w innej formie i pewnie niższy, ale płacą.

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Powiem wam wszystkim szczerze, że jak tak patrzę na tą intelektualną dyskusję powyżej nasuwa mi się myśl, że wszyscy macie do granic wyprane mózgi, tyle, że przez różne nurty. Jedni przez kler, a inni przez TWN i inne „nowoczesne i postępowe” media. Konkludując żal mi was jednakowo.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. @all (może z wyjątkiem .20) – Ale pierdolicie za przeproszeniem. Kościół do sytuacji skarbu państwa ma drugorzędne znaczenie. Największym palącym problemem obecnie jest ZUS, KRUS i NFZ. Ten pierwszy we wrześniu stracił płynność finansową i gdyby nie pieniądze z funduszu rezerwy demograficznej (bagatela 4mld zł) część emerytów nie dostałaby wypłaty. Kto temu winny jest? Wasze kochane PO do kurwy nędzy! Partia, która przez 4 lata swoich rządów tak strasznie zrujnowała Polskę, że płacicie teraz ok 20-30% więcej za wszystko mając do dyspozycji nominalnie tą samą ilość pieniędzy, bo żadnych podwyżek płac dla przeciętnych obywateli nie było. Powiecie ,że sfera budżetowa zyskała podwyżki, ale jakim kosztem? Twoimi, jego i jej pieniędzmi płaconymi na podatki! Sfera budżetowa powinna nie istnieć lub być ograniczoną do absolutnego minimum egzystencji, za to ludziom powinno się pozwolić rozwijać w nieskrępowany sposób! Tu odsyłam do zapoznania się z poglądami takiego pana jak Janusz Korwin-Mikke. Dziękuję za uwagę.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. @21 też tak uważam.

  0

  0
  Odpowiedz
 24. A co z dotacjami dla kosciola katolickiego od państwa. Mi nikt nie daje kasy na mieszkanie, żeby kupic go za pół ceny

  0

  0
  Odpowiedz
 25. Mother of God, ale wy wszyscy jesteście zajebiście mądrzy, co wam da opodatkowanie księży? wiecie ile to jest pieniędzy w stosunku do naszej dziury budżetowej? sądzę że nie macie o tym zielonego pojęcia, podobnie jak ja, do wszystkich neoateistów: jeżeli uważacie że polityka Palikota ma coś zmienić w naszym kraju na lepsze to się grubo mylicie i wiedzy o funkcjonowaniu jakiegokolwiek państwa nie posiadacie. Ale dalej go popierajcie bo ma w swoim programie 2 jakże ważne i istotne (i jedyne) postulaty, które uczynią życie w Polsce miodem i mlekiem płynącym: legalizacja trawki i walka z kościołem, no cóż, pogratulować dojrzałości wszystkim tym którzy na palikota zagłosowali

  0

  0
  Odpowiedz
 26. Gorący temat. Wiadomo- religia i polityka w jednym. Podpisuję się pod autorem postu i trzecim komentarzem. Nie chodzi tu o Palikota ani podatki. Chodzi o sam fakt, że kler jest uprzywilejowany i dodatkowo zarabia na ludziach, którzy (tak jak prawie wszyscy) nie chcieliby zgnić jak zwierzęta, tylko żyć wiecznie, choć prawdopodobnie bezcieleśnie. Lub żyć jak zombi, podobnie jak Jezus. I mimo, że poznałam nietolerancję katoli i ich nielogiczną, pełną klerykalnych formułek argumentację, rozumiem ich. Ale nie rozumiem księży, którzy wykorzystują naiwność wiernych. Zapłacisz- Ty lub Twoi bliscy dostąpicie zbawienia. Wiele można o tym pisać. Jakim prawem Kościół wtrąca się w politykę? Jakim prawem tak bardzo ingeruje w życie wszystkich obywateli? Kościół jest niemoralny, rządzi się prawami ekonomicznymi. Nie chce mi się dalej pisać, to jest bezcelowe. Nic się nie zmieni, a katole i tak będą klepać swoje regułki, których nie rozumieją (bo i kto to pojmie?), ziejąc przy tym nienawiścią. A jeśli chodzi o względy finansowe, to Kościół ma w Polsce nieźle. A solidni, pożyteczni fachowcy biedują i nikt ich spracowanych rąk nie całuje w drogie sygnety, których nie mają.

  0

  0
  Odpowiedz