Kocham Polskę

Witam wszystkich serdecznie. Wczoraj mnie wielki chuj strzelił, a dzisiaj jeszcze większy.
Otóż sytuacja hipotetyczna:
Mamy 2 kolesi Pan X i Pan Y. Oboje zarabiają po 17 tysi miesięcznie i pracują w tej samej firmie od 5 lat. Po 5 latach mówią do szefa: Szefie w chuja przycinasz, zwalniamy się. Pan X za zarobione w firmie pieniądze kupił sobie mieszkanie za (1 020 000 zł – tak właśnie tyle tam zarobił przez 5 lat). Pan Y kupił za to akcje i obligacje, ale trochę wtopił (już ma tylko 700 000 zł). Oboje idą do pośredniaka żeby Państwo ich teraz sponsorowało. Generalnie chcą dostać zasiłek i ubezpieczenie. Pani w urzędzie mówi do Pana X: czy ma pan akcje albo obligacje? – nie nie mam. To dobrze, po 3 miesiącach pan przyjdzie na podpisanie listy i dopiero dostanie pan zasiłek.
Urzędas pyta o to samo Pana Y: Czy ma pan akcje lub obligacje? Tak, mam. Oooo, to proszę mi tu wypisać po kolei ile i jakie, oraz ile PRZYCHODU pan z tego uzyskuje (tak kurwa ile przychodu, nawet jeśli to strata).
Morał z tego taki, że ten co ma mieszkanie, a nie ma roboty to będzie piętki od chleba wpierdalał i zasiłek mu się należy. A ten co SWOIMI pieniędzmi inwestuje, raz dobrze a raz źle, ale chuj to Urząd Pracy obchodzi, nie ma prawa, bo mu kłody wrzucają typu monit z domu maklerskiego, co tydzień oświadczenie o tym, że się nie ma przychodów. Co to ma kurwa znaczyć, ja się pytam. A co to interesuje urząd. To niech tamten wille sprzeda, mieszkanie wymieni na mniejsze. Ja nie mam pieniędzy i muszę sprzedać akcje ze stratą, żeby przeżyć, a tamtemu dają od ręki zasiłek. Noż co za kurwa pojebany kraj.
Powyższa sytuacja jest czysto hipotetyczna i mieszkanie za 1 000 000 zł, pensje podałem tylko dlatego, żeby pokazać kontrast. Nikt w urzędzie się nie zapyta jakie mieszkanie mamy, ale zapytają się ile na koncie. A co jakbym w dzieła sztuki inwestował, a nie akcje. Ale dzisiaj wkurwiło mnie totalnie jak Bul-Komorowski podpisał abolicje dla złodziei co ZUSów nam nie płacą. Dziękuje serdecznie, spierdalam za granicę i pierdole ten pojebany kraj. Śrut i chujnia.

67
66

Komentarze do "Kocham Polskę"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. System socjalny jest tak pojebany, że za nieróbstwo nagradza premiami w postaci zasiłków, a za przedsiębiorczość i produktywność karze wszelkimi możliwymi podatkami.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Ja też pierdolę ten pojebany kraj.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Za granicą będziesz zarabiał 17tys. miesięcznie, dostaniesz z przydziału służbowego mesia, laptopa, tableta, smartfona, mieszkanie 500m2 a w wieku 50 lat przejdziesz na szczęśliwą emeryturę w wysokości 10tys. miesięcznie. Na co czekasz?

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Adios koledzy 🙂 Mi tu dobrze i pierdolę być imigrantem. Przyjadę do was pod Amsterdam lub do Londynu na ferie czy inne wakacje. Pozdro!

  0

  0
  Odpowiedz
 6. lewactwo i socjalizm ma się dobrze.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Ku*wa nie mam paszportu, żeby spierdalać ;(

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Dodać trzeba, że wszelkie patologie są nagradzane. Idealna rodzina nie dostanie miejsca w przedszkolu, nie dostanie zasiłku (za duże dochody), bo zawsze przed nimi będą samotne matki i cała banda nierobów i cwaniaków. Oto jak nagradza się za normalność.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. chujnia i śrut

  0

  0
  Odpowiedz
 10. ja też go pierdolę!! byłem miesiąc w germanach i tutaj już nie bede pracował, niech polska gnije!!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 11. gdzie jest wafel od 17 tysi i merca? zaraz Ci cos doradzi 😀

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Gówno tam wiesz. Jakbyś zarabiał 17 tysi netto tak, jak ja, to miałbyś olej w głowie. Miałbyś i mesia, i dom za dwie bańki. Pieniądze byś wypierdolił na sekretne konto do Luksemburga, a ze wszystkich innych krajów Unii, i Polski też, ciągnąłbyś wszystkie możliwe zasiłki.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Urząd Pracy, jak sama nazwa wskazuje, jest po to aby urzędnicy mieli pracę.
  Na każdej polskiej granicy powinno się postawić szafę, bo wjazd do tego abstrakcyjnego kraju to jak podróż do Narnii 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 14. W tym kraju trzeba wiedzieć jakie oświadczenia można składać, a jakich dla własnego dobra, lepiej nie. Po co być nadgorliwym?

  0

  0
  Odpowiedz
 15. A bo widzisz 🙂 Z akcji możesz mieć dywidendy, które powiększają dochód na członka rodziny, a z mieszkania raczej nie 😛 Chyba, że wynajmiesz albo sprzedasz właśnie. Ale fakt faktem dziwnie to jest zrobione

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Ad4 Welcome commarade, przyjezdżaj, tanimi liniami, odbierzemy cię z lotniska to sie trochę w samochodzie ugrzejesz…

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Nie masz kasy na dzieci zabiorą Ci je oddadzą rodzinie zastępczej za co ta rodzina dostanie kokosy. Za połowę tej kasy rodzina dziecka by sobie poradziła. Polityka społeczna i ekonomia.

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Sprzedaj mesia..

  0

  0
  Odpowiedz
 19. A czego się kurwa spodziewasz po armii 500 tyś urzędników. Przecież trzeba się wykazać pomysłami i elastycznością, zeby dla wszystkich na pensje i nagrody starczyło. Pomnóż te 500 tysięcy ludzi , przez średnią krajową.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. &18 Co Ci da mnożenie przez średnią? To będzie już jakieś totalne kalectwo statystyczne. Urzędnicy nie zarabiają nawet dwóch tysięcy, co nie zmienia faktu, że większość z nich powinna wypierdalać do normalnej pracy.

  0

  0
  Odpowiedz