Mentalność niewolnika

W Polsce, ale również w wielu krajach na świecie, większość ludzi ma mentalność niewolnika. Wiecznie narzekają, że jest źle. Wszystko coraz droższe. Że za gorąco w lato, że za zimno, w sezonie zimowym. Zawsze coś.
Tylko, że narzekanie nie daje żadnego pożytku. Bo to tylko gadanie, nie poparte czynem. I takie zachowanie powoduje, że coraz więcej osób uważa, iż naprawdę nie ma sensu żyć, pracować, rozwijać się. To sobie wymyślają, że państwo musi im wszystko zapewnić. Jeśli ludzie sami nie będą odpowiadać za siebie, tylko żyć na garnuszku państwa, czyli wszystkich ludzi, bo każdy płaci podatki, z których utrzymywane jest państwo, to automatycznie stają się niewolnikami.
Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez dotacji, zasiłków, zapomóg, nie zdając sobie sprawy, że ktoś musi zapracować na ten socjalizm, który jest oferowany dzisiaj ludziom, w zamian za bycie wiernym niewolnikiem. Bo pieniądze biorą się z pracy, a nie z zasiłków.
I kończąc już powiem tylko tyle, że w całej Europie, nie tylko w Polsce panuje taki system, w którym ludzie myślą, że są wolni, a tak naprawdę robi się z człowieka, nieświadomego niewolnika.

68
8

Komentarze do "Mentalność niewolnika"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. W końcu jakiś konkretny wpis! Masz całkowitą rację no. Ale cóż, ludzie są przede wszystkim wygodni. Dopóki jest na papierosy i wódkę, dopóty jest wszystko dobrze

  3

  0
  Odpowiedz
 3. Jakie dodatcje kurwa? Te 500 plus to w chuja sobie wsadz. Kto ma dodatcje? Niepełnosprawni? Renciści? Emeryci? Kto ma kase za gówno robienie? Spierdalaj z tym bełkotem bo w POlsce to mamy żydo kapitalizm a nie żaden socjalizm.

  5

  8
  Odpowiedz
  1. Spierdalaj oszołomie z tymi swoimi żydami

   3

   0
   Odpowiedz
  2. Dokładnie, chyba, że jesteś ekstremalnym biedakiem, to wtedy dostaniesz coś z MOPS-u czy innego chujstwa.
   Np. zasiłek dla bezrobotnych, jego okres i wysokość jest śmieszna i zrobią wszystko, aby ci go nie dać.
   Ubezpieczenie zdrowotne? Jak cię wypierdolą z pośredniaka, to nie masz oprócz pójścia do lekarza rodzinnego.
   To też nie czasy rencistów, bo teraz ZUS upierdala za byle gówna renty, nie tak jak kilkanaście lat temu.
   Emeryt ma chujowo oprócz jakiś komunistów i esbeków.

   0

   0
   Odpowiedz
 4. No, Ameryki pan nie odkrył. I to moim zdaniem nie jest tak że ludziom się nie chce pracować, myślę że każdy z tych ludzi którzy są na „utrzymaniu” państwa gdyby mógł to by pracował. Problemem w Polsce są miejsca pracy. Statystyki są dobre, w TV powiedzą że bezrobocie spada, pokażą nam słupki i myślimy że jest okej. Ale nie jest. Dlaczego u nas ludzie wykształceni którzy świadomie wybrali naukę nie mają pracy, lub chwytają się byle czego, gdzie nie potrzeba praktycznie żadnych skili wystarczy mieć 2 ręce. Powiem ci że ludzie zabijają się o pracę. Popyt przewyższa podaż i taki byznesmen może przebierać w CV. I wie że znajdzie człowieka który weźmie daną posadę za psi grosz. Idąc dalej, chcesz mieć własne m2, wyjechać z domu rodzinnego, weź kredyt. Jeśli nie chcesz brać kredytu możesz wynająć, żaden problem. Tylko z tego co zarobisz zostanie ci wielki że tak powiem chuj. Pracujesz żeby przeżyć, nie możesz nic odłożyć no bo z 2k pln raczej ciężko. Państwo okrada ludzi, ceny nie są proporcjonalne do zarobków narasta frustracja i koło się zamyka.

  19

  2
  Odpowiedz
 5. Szczera prawda. Ja po 5 latach brania zasiłku w Niemczech teraz mam deportację za to do Polski. Chujnia 😀

  2

  0
  Odpowiedz
 6. Pewnie kolejny ultraliberał. Co to wychodzi z założenia, że każdy niech sobie sam radzi. Państwo najlepiej zlikwidować, a jak się mu noga powinie, to niech zdycha. A socjalizm to był w Libii. W Europie go zasadniczo jest najmniej.

  5

  4
  Odpowiedz
 7. Czekaj kurwa jak za parę lat pierdolną VAT na 27% żeby było na to rozdawnictwo- 500 plus 300 plus i emerytury od 60 lat

  4

  0
  Odpowiedz
 8. Mentalność niewolnika to jest wtedy jak ktoś bierze urlop by ściany w domu polalować albo panele układać. Mentalność niewolnika to chodzenie do roboty w sobote niedziele i święta, mentalność niewolnika to praca więcej niż 8h 5 dni w tyg i jeszcze godzenie sie i tłumaczenie sobie „takie życie”. Spierdalać tępe POlaczki, niech was żydy wyssają was do cna boście tępe. W Ghanie takich problemów nie ma bo tamci ludzi od razu reagują na odmieńców.

  7

  4
  Odpowiedz
  1. To spierdalaj gnoju do Ghany jak ci tu źle

   3

   0
   Odpowiedz
  2. W Ghanie do lalowania ścian służą zawodowi lalarze.

   1

   1
   Odpowiedz
  3. A ty kurva kim jesteś jak nie polakiem? Czyżbym sam sobie odpowiedział na to pytanie? Mam dla ciebie wiadomosc – ciebie tez wyssaja do cna chlopcze, jezeli prawdziwi polacy sie nie obudzą. Aż dziw, ze na wiejskiej nie polała się czorwona. Mamy hamburgerów w kraju i ustawy, które pozwolą im nas spacyfikować, bo nie mamy broni i będą sobie używać naszych kobiet, które z resztą same będą proponować. Przyszlosc nie bedzie ciekawa.

   0

   0
   Odpowiedz
 9. A to kurwa ameryke odkryles!!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 10. To zostan cyganem w taborze, bedziesz wolny, tylko kur nie kradnij.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. i na zboże nie spoglądaj

   1

   0
   Odpowiedz
 11. zapisz się do partii Korwin

  0

  2
  Odpowiedz
  1. Do następnego oszołoma

   2

   1
   Odpowiedz
 12. W ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi z tym niewolnictwem. Jeśli chodzi o marudzenie, to ono jest spoko, pozwala łatwo nawiązywać relacje społeczne,poczuć zrozumienie i od razu lżej na serduszku. Nieroby były zawsze i wszędzie ,nie uważam żeby te pomoce poza 500+ jakoś bardzo biły mnie po kieszeni i były super pomocne. Urząd pracy to według mnie totalne nieporozumienie. Kto ma łeb na karku i ręce do pracy da sobie radę.

  1

  0
  Odpowiedz
 13. „pieniądze biorą się z pracy” – no to żeś jebnął jak łysy grzywką o kant kuli. Owszem, nie biorą się również z zasiłków, ale jak jest naprawdę to być może wytłumaczy ci ten debil od 17 tysi netto.

  4

  1
  Odpowiedz
 14. Problemem jest strach przed zmianą. Ja wyjechałem samochodem do Niemiec z jedną walizką, jak otworzyli granice, a w latach osiemdziesiątych były sportsmenki z ostbloku, które w niemczech zachodnich po prostu nie wróciły z siusiu do autobusu. Kiedyś ludzie byli odważniejsi. Ja mieszkam teraz we włoskim lesie, w górach, ale przy morzu, kupiłem domek za 20 tys. eur, ale znam ukraińców co kupili kawałek ziemi za 5 tys. eur i zbudowali sobie sami z kamienia samowolę. To najbiedniejszy, a jednocześnie wykształcony naród w europie, bierzcie z nich przykład, jacy są obrotni, a z mentalnością patrzcie na narody romańskie, Uprawiają pomidory, mają w dupie matriks. Smaczne jedzenie, piękne kobiety, pracy ZERO, tzw. jobów, bo pracę to oni mają na polu. Odszukaj ‚księstwo wichrowych mórz’, nasi też za granicą sobie dają radę. Spokojne życie, na łonie przyrody, sam jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Nie trzeba okradać banku, choć oczywiście jest to moralnie wskazane. Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną! Napisane w biblii.

  4

  2
  Odpowiedz
  1. Ukraincy? Fakty historyczne sa takie, ze to nasi kolejni wrogowie. Kto ich tu wpuscil? Morawiec. Sługus izraelka.

   2

   1
   Odpowiedz
 15. Wal konia, pij whiskey i ruchaj, kradnij krokodyle, szczaj do zlewu w pracy w pomieszczeniu socjalnym, wkładaj zapałki kolegom z pracy w szafki z ubraniami i podpierdalaj im papierosy, mleko z lodówki i kawę. I nie zapominaj o cukrze. Jak postawią jakieś jogurty czy serki to też bierz. Napoje, cukierki. Ale sam nic nie noś do roboty. Niech cię dokarmiają. Ja tak robię, i stać mnie na wszystko.

  2

  1
  Odpowiedz
 16. Sam też czuję się takim niewolnikiem. Mam 30 lat a bywają dni, że czuje się na 70

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Or u get fired foe ergo flock fuuffipkgiflock fiidired

  0

  0
  Odpowiedz
 18. W końcu ktoś dobrze podsumował te smutne jak pizda społeczeństwa – mentalność niewolnicza. Dosłownie za wszystko odpowiedzialne jest państwo. Urodziło się dziecko – „państwo powinno dać mi 500+”, zachorowanie: „państwo powinno zapewnić mi lekarza, szpital i tanie leki” dorasta: „państwo powinno zapewnić mi darmową szkołę, podręczniki i wyposażenie”, chce się dalej kształcić: „państwo powinno zapewnić mi darmowe studia, akademik i kieszonkowe na życie”, nie może znaleźć roboty: „państwo powinno płacić mi zasiłek dla bezrobotnych i znaleźć dobrze płatną pracę”, chce wysłać dziecko do przedszkola: „państwo powinno zapewnić mi żłobek, przedszkole lub nianię” gdy się zestarzeje „państwo powinno zapewnić emeryturę”, gdy nie da rady pracować: „państwo powinno zapewnić rentę”. Taką mentalność mają krowy hodowlane, oczekują od rolnika że im wszystko zapewni w zamian za oddane mleko. Na wolności zginęłyby w przeciągu kilku dni (zima) lub kilku tygodni (lato).

  3

  2
  Odpowiedz
  1. Spierdalaj debilu.

   0

   4
   Odpowiedz
 19. Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;

  Młodości! dodaj mi skrzydła!

  Niech nad martwym wzlecę światem

  W rajską dziedzinę ułudy:

  Kędy zapał tworzy cudy,

  Nowości potrząsa kwiatem

  I obleka w nadziei złote malowidła.

  Niechaj, kogo wiek zamroczy,

  Chyląc ku ziemi poradlone czoło,

  Takie widzi świata koło,

  Jakie tępymi zakreśla oczy.

  Młodości! ty nad poziomy

  Wylatuj, a okiem słońca

  Ludzkości całe ogromy

  Przeniknij z końca do końca.

  Patrz na dół – kędy wieczna mgła zaciemia

  Obszar gnuśności zalany odmętem;

  To ziemia!

  Patrz. jak nad jej wody trupie

  Wzbił się jakiś płaz w skorupie.

  Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;

  Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,

  To się wzbija, to w głąb wali;

  Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;

  A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu.

  Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby:

  To samoluby!

  Młodości! tobie nektar żywota

  Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę:

  Serca niebieskie poi wesele,

  Kiedy je razem nić powiąże złota.

  Razem, młodzi przyjaciele!…

  W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele;

  Jednością silni, rozumni szałem,

  Razem, młodzi przyjaciele!…

  I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,

  Jeżeli poległym ciałem

  Dał innym szczebel do sławy grodu.

  Razem, młodzi przyjaciele!…

  Choć droga stroma i śliska,

  Gwałt i słabość bronią wchodu:

  Gwałt niech się gwałtem odciska,

  A ze słabością łamać uczmy się za młodu!

  Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze,

  Ten młody zdusi Centaury,

  Piekłu ofiarę wydrze,

  Do nieba pójdzie po laury.

  Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;

  Łam, czego rozum nie złamie:

  Młodości! orla twych lotów potęga,

  Jako piorun twoje ramię.

  Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy

  Opaszmy ziemskie kolisko!

  Zestrzelmy myśli w jedno ognisko

  I w jedno ognisko duchy!…

  Dalej, bryło, z posad świata!

  Nowymi cię pchniemy tory,

  Aż opleśniałej zbywszy się kory,

  Zielone przypomnisz lata.

  A jako w krajach zamętu i nocy,

  Skłóconych żywiołów waśnią,

  Jednym „stań się” z bożej mocy

  Świat rzeczy stanął na zrębie;

  Szumią wichry, cieką głębie,

  A gwiazdy błękit rozjaśnią –

  W krajach ludzkości jeszcze noc głucha:

  Żywioły chęci jeszcze są w wojnie;

  Oto miłość ogniem zionie,

  Wyjdzie z zamętu świat ducha:

  Młodość go pocznie na swoim łonie,

  A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie.

  Pryskają nieczułe lody

  I przesądy światło ćmiące;

  Witaj, jutrzenko swobody,

  Zbawienia za tobą słońce!

  0

  0
  Odpowiedz
 20. To znaczy co mamy robic ? Sami naprawiac drogi z wiaderkiem smoly i lopata zuzlu ?Zyje w panstwie gdzie opieka socjalna jest na niskim poziomie .Ubezpieczenia zdrowotne sa jakims zartem . Wielu ludzi majacych prace , studijujacych , nieraz ucza sie i pracuja(univer) rownoleznie – a mieszka w samochodzie . Wiesz ilu takich znam? Nie skarza sie , bo wiedza ze i tak ich panstwo oleje . Panstwo jest tylko od tego zeby brac .Im wieksze panstwo -tym wiecej bierze . Ja tam nie wiem jak tam u was , bo tutaj Polska nikogo nie obchodzi .Oni mysla ze to jakas part of Russia :)). Poziom zycia na oko wydaje sie wysoki …ale na prawde to jebiemy wiecej -na 2 -3 baty , bierzemy b.malo wakacji , rzadko widzimy doktora .Duzo jest psycholi , pojeby , deprecha .Kazdy leci na prochach . I chla . Ja tam wole blanty . Chociaz to mamy legalne .

  0

  0
  Odpowiedz
 21. no… ja też tęsknie za tym żeby wrócić do normalnych czasów na galery, przy budowie piramid, albo na plantacjach kawy razem z batem który wyznacza kierunek poszukiwań egzystencjalnych… uh cudownie było, zero dodatków , wiecznie spocona dupa i smród od świtu do zachodu…

  1

  0
  Odpowiedz