Najniższa pensja

Nie jestem tępakiem, ale kurwa jego mać nie mogę zrozumieć dlaczego panie harujące na kasach w marketach zarabiają po 250 euro (tysiąc parę złotych), zresztą nie tylko one. No i uzyskałem odpowiedź od Prywatnych Pracodawców z „Lewiatana”. Otóż w Polsce są tak żenujące najniższe pensje, bo wydajność pracy jest niska! Więc zapytałem siostrzenicy, która tyra na kasie w markecie w Irlandii… I co? I buchnęła śmiechem!!! Pyta mnie: wujek, to ja jestem 6 razy wydajniejsza? Mam ponad 9 euro na godzinę i wcale się nie napracuję, au Was mają 1,5 euro! Po prostu nie płacą, bo nie muszą. I tak sobie myślę, ma dziewczyna rację.

83
63

Komentarze do "Najniższa pensja"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Winnymi tej chujni nie są pracodawcy a ludzie i ich mentalność w polsce. System wyprał ludziskom mózgi i wmówił, że sukcesem jest jakakolwiek praca a nie praca godna, ambitna, dobrze płatna. Motłoch się tego nasłuchał, naoglądał wyjętych z kontekstu, zmanipulowanych newsów i sam w to wreszcie uwierzył. Cieszą się „że w ogóle jest robota”. A że chujowo płatna i uwłaczająca to już mało ważne. Grunt że JEST. I teraz puenta: po co pracodawcy mają jechać po kosztach i oferować wyższe zarobki skoro ludzie z pocałowaniem ręki będą tyrać za minimalną i jeszcze radośnie podśpiewywać jak jest fajnie „bo w końcu mam robotę”? „Mam 1100 na rękę! laj laj laj laj w sobotę wieczór pójdę się upić! laj laj laj laj” W tej sytuacji tylko głupi by podnosił pensje. Gdyby nie było chętnych na stanowiska za minimalną to prędzej czy później oferty płacowe poszłyby w górę. To pewne jak śmierć i podatki. Bo przecież żaden kierownik czy dyrektor nie poszedłby na zmywak, na kasę czy do magazynu tylko dlatego, że nie może znaleźć ludzi którzy zechcieliby robić za minimalną.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Jakbyś zarabiał 17 tysi netto i jeździł mesiem tak, jak ja, to wiedziałbyś, że w biznesie stosuje się podwójną retorykę. Dla motłochu formułuje się właśnie tego typu odpowiedzi, jaką usłyszałeś, bo motłoch nie rozumie realiów ekonomicznych i żyje w matrixsie. Trzeba mówić to, co motłoch chce usłyszeć – czyli, że jest wyjątkowy, że specjalna promocja właśnie dla niego, że płaci się tak dużo, jak się da, że motłoch jest najważniejszy. Dalej, że podniesie się podatki bogatym, a motłoch nic nie będzie musiał robić i dostanie siano. Prawda jest taka, oświecę cię, że każdy człowiek dba o własną dupę, a wypłaty reguluje rynek. Płaci się tyle, za ile ktoś jest skłonny pracować. Dziś tyrasz za 250 euro, a jutro, jeśli pogorszy się sytuacja na rynku pracy, będziesz tyrał za 25 euro i żarł piasek. A jak zrezyngujesz z taśmy, to na twoje miejsce przyjdzie słoik za 20 euro i gicior.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Jeśli tak dalej będzie to zostanie duże gówno z tej polandi wiadome że każdy chce żyć godnie mieć lokum rodzinkę czasami się zabawić jechać na wakacje czy do kina, ale gdzie w tym skurwiałym kraju…dlatego masa ludzi wyjeżdża i bardzo dobrze sam już bylem za granica zarobiłem trochę jako zwykły pracownik ale nigdy nie czułem się poniżony wręcz przeciwnie byłem doceniony 🙂 a tu niby praca lepsza ale huj z tego jak kasy za to nie dają ..tyle co na bułkę paluszki i kawałek padliny czyli 1550zl a wymagania jak do oddziałów Specnaz albo Delta Force znajomość 5 języków tratta tata treloe molele a z takiej wypłaty ja nie mam za co ciuchów kupić ledwie starcza na paliwo do samochodu na który tam zarobiłem w 11 miesięcy a tu nie wiem czy po 10 latach bym sobie go kupił więc takie moje małe refleksje ..drodzy chujowicze studenci,pracownicy budowlani ,kierowcy,sprzataczki,lekarze i praczki może czas się zastanowić podszkolić w języku i spierdalać za granice tam pracy bez liku ..niech te korporacje i wielcy szefowie sami za tą kase jebią na budowie:) te sepy pazerne nieuczciwe cioty niech sie kurwa same wezmą do roboty:)) hah POZDRAWIAM SERDECZNIE :GTMasters

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Ja pierdolę, ręce mi opadły. Dowiedz się najpierw czym jest wydajność… polaczki znawcy ekonomii wszędzie dookoła, no kurwa.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Pan z kom 1 dobrze gada.Polać. Dodam tylko tyle że mamy ludzi którzy jak pelikany łykają medialne newsy o tym jak to nasz rząd w pocie czoła podnosi nasz standard życia. Jednocześnie poddają się manipulacji kleru polityków i TV: musisz się urodzić, musisz pójść do szkoły, musisz mieć dzieci, musisz mieć samochód, musisz mieć mieszkanie (chuj, że kredyt na 30 lat). I tak codziennie rano zapierdalają za damski chuj by mieć ten samochód, mieszkanie i dzieci, które na starość będą miały ich w dupie. I jak taki delikwent ma już 67 lat morze umierać. Ciekawe jak czuje się człowiek który w końcu spłaci ten kredyt dobijając do 70? pewnie myśli sobie „no ale w końcu mam swoje mieszkanie” zapominając dodać, że statystycznie za kilka lat będzie już nie żył.Tacy kurwa ich jebana mać współcześni niewolnicy Żeby nie było, nie mieszkam z rodzicami, jestem w 100% samowystarczalny i tu fakt, wynajmuję mieszkanie (czyli też na kogoś pracuję, ale wspieram przy tym kogoś ze zwykłych ludzi, a nie jakiś zagraniczny moloch finansowy) i jestem wolny, kiedy zechcę mogę wyjechać, zamieszkać pod mostem albo strzelić sobie w łeb. I nie pierdolcie mi tu że po latach nie mając swego mieszkania będę nieszczęśliwy…bo wtedy po prostu strzelę sobie w ten łeb, mając poczucie że nie zapierdalałem jak niewolnik przez 30 lat oddając lwią część swojej pensji kutasom w garniturach, żeby móc umrzeć w swoim własnym mieszkaniu.
  pozdro, jebać system.

  1

  0
  Odpowiedz
 7. na tym polega socjalizm, komunizm i totalitaryzm, pensja niewolnicza, a niewolnikiem jest łatwo manipulować żeby się nie burzył jak słyszy kolejne kłamstwo o zielonej wyspie.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. haha Leviatan to złodzieje i krwiopijcy, więc bym się nimi nie sugerował oni mają w dupie prawa pracowników, najważniejsze żeby pracodawcy zarabiali krocie, a zwykły pracownik tyrał za minimalną 7 dni w tygodniu. W Polsce jest chujnia pod ty względem i to nie mała. Pracodawcy to złodzieje, płacą najniższą 1200 zł na rękę,a siedzą dłużej w robocie niż inny taki z zamożniejszego kraju, a powinni płacić 3 razy więcej,a tak mamy ceny Zachodnie w tym chorym kraju, a płace zachodzie. Za 3 lata jak to się nie zmieni grozi nam załamanie gospodarcze i pewnie ZUS zbankrutuje.Taka przyszłość Polskiego narodu, przygotujcie się rodacy bo nadchodzi bieda z nędzą na niespotykaną jak dotąd skalę.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Wiem coś o tym. We Wrocławiu wysyłałem CV w poszukiwaniu pracy. Na 8 CV odpowiedziało sześciu.
  Na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko pięknie, historia firmy oraz jej zadania, zarząd… (po chuj?), obowiązki, dotychczasowe doświadczenie i MERITUM: ILE PAN CHCE ZARABIAĆ?? W 5 przypadkach odpowiedziałem: tyle aby móc się samemu utrzymać (już pomijając słowo godnie, bo to podchodzi już pod burżujstwo). Pytali o szczegóły to im podałem: (wynajem mieszkania ~1200 pln, rachunki + żarcie 600zł/mc – bardzo chujowe, do tego brak rozrywki, zwykła wegetacja no i wyszło) jakieś 1800zł netto.
  Kończyło się na dziękujemy oddzwonimy.
  Na ostatnią rozmowę poszedłem – wszystko to samo, czyli idiotyczne pytania HRowca. Finalne pytanie: ile pan chce zarabiać odpowiedziałem 1500zł. I co? W ten sam dzień mnie zatrudnili.
  Ktoś pisał o wydajności – OWSZEM! Za takie pieniądze opierdalam się ile wlezie i wykonuje absolutnie minimum w jak najchujowszy sposób. Ten kraj to istne szambo i tyle.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. @1 i @5 co wy pierdolicie… Gdyby nie było chętnych polaczków na stanowiska za najniższą krajową,to pracodawcy nie podwyższyli by pensji, tylko bidoki z innych krajów raz dwa by przyjechali i zgarnęli tę robotę.Nawet za niższą pensję. Jeszcze po rękach by całowali pracodawców. Wtedy to dopiero by się naroiło cyganów, ciapatych i innych brudasów w Polsce.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. debilem jesteś – a reklamy pracy w tesco irlania chyba tu nie potrzeba… idiota!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 12. niesprawiedliwość społeczna i fikcja ekonomiczna

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Hej !!! Inteligenci !!! A nie wiecie czasami jaka jest MINIMALNA pensja w tej Irlandii ??? Kto ja wprowadził ??? Sami ludzie, czy rządzący ??? A niewiecie, czy czasami Irandczycy mają w dupie Związki Zawodowe i tylko narzekają jak się dobrze powodzi ich liderom ??? A wiecie, że za utrudnienia w zakładaniu Związków Zawodowych w Irlandii RZECZYWIŚCIE można pójść SIEDZIEĆ ( bodajże grzywna do 100000E i do 4 lat). Ta ! Pracodawcy nie są winni ! Oni mają ZAWSZE WYSOKIE KOSZTY. Tylko jakoś ci Pracodawcy nie jeżdżą starymi Golfami ani nie mieszkają w Bloku na 50m2. Jak idę gdzieś do pracy, to najpierw oglądam parking firmowy.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Mesiowy w tym poście rzucił chyba swój pierwszy sensowny komentarz;(

  0

  0
  Odpowiedz