No i co

Jestem właśnie na delegacji w Liechtensteinie. Siedzę sobie w knajpie, spoglądam przez okno na piękne Alpy. Jestem tutaj już któryś raz i nie mogę wyjść z podziwu. Kasa tutaj tryska. Podczas mojej rozmowy telefonicznej z klientem (10 min) przejechało z pięć porszaków (dwie panamery) i dwa ferrari! Naprawdę! Za każdym razem to samo… Czy u nas nie mogłoby być tak samo? Przeież oni nie są w niczym lepsi… Ich rząd (książe) dba tylko o niskie podatki i dobre prawo. Tutaj są same firmy z Austrii i Szwajcarii. W firmie, którą wizytuję zwykły robotnik zarabia dobre 3500 franków. Dlaczego nami rządzą nieudacznicy?

149
61

Komentarze do "No i co"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. W sumie, nie żadna chujnia, ale miło było przeczytać tą krótką wypowiedź.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Rządzą nami sami nieudacznicy bo już Hitler i Stalin o to zadbał.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. „zwykły robotnik zarabia DOBRE 3500 franków”
  Mogę się z twoim postem zgodzić oprócz powyższego zdania. Pracowałem ciut w Szwajcarii i 3500 Franiów by było OK, jak masz mieszkanie i jedzenie gratis. Alleee jak masz z tego żyć i wszystko opłacać, to tak sobie. Pozdro!

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Bo ludzie w naszym kraju mają zjebany mental.Wiem,że to cholernie smutne,ale co poradzisz na tych idiotów…

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Ale jacy nieudacznicy? To wszystko wygląda mi na kolejny zaplanowany rozbiór Polski.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Polacy do rządzenia i piłki nożnej się nie nadają (powiedziałbyś że Lichtenstein też, ale tam jest kilkukrotnie mniej ludzi więc nie ma z czego wybierać reprezentacji). Zawsze kiedy Polską rządzili polacy było źle. Za dynastii polskich królów, Piastów, doszło do rozbicia dzielnicowego. Okres największej siły Polski przypada na czas rządów Jadwigi Andegaweńskiej (z dynastii francuskiej) i jej męża i następcy (Władysława Jagiełło) z dynastii Litweskiej oraz jego dynastii Jagiellonów. Później na tronie zasiadali Wettinowie, dynastia niemiecka spokrewniona z tą obecnie rządzącą w Anglii. W tym czasie Takie imperia jak Anglia były u szczytu swojej imperialistycznej potęgi. Niestety po śmierci Augusta III Sasa z tej dynastii i okresie bezkrólewia, tron objął Stanisław August Poniatowski, polak w pełnym tego słowa znaczeniu, który sprzedał Polskę bez zastanowienia, zezwalając na rozbiory polski, w zamian za pensję od Carycy Katarzyny II. Część ze zdrajców z tamtego okresu (król nie był jedyny) zostało powieszonych w czasach insurekcji Kościuszkowskiej, niestety widocznie sam Król był poza zasięgiem w odległym Petersburgu. Warte uwagi jest że bratanek króla, książę Józef Poniatowski nazwał króla zdrajcą i walczył po stronie Kościuszki przeciwko zaborcom. Jak widać wielu było wspaniałych polaków, niestety rządzili tylko ci chujowi, bo takim polacy dają władzę. Kiedy Polska odzyskała niepodległość w wyniku I wojny światowej (którą wygrali nie polacy, czyli odzyskała ją nie dzięki polakom) zabrakło króla nie polaka i tak polska jest sprzedawana do dzisiaj. Nadzieja w tym że urodzi się kiedyś godny następca Tadeusza Kościuszki, który zdrajców sprawiedliwie rozliczy. A co do obecnych rządów to polacy dają je jak zawsze tym niewłaściwym bo naród głupi dobrze wybrać nie może, wiedzieli to ci którzy oficjalnie dając Polsce niepodległość dali polakom możliwość wyboru rządu, czy to po wojnach, czy po 1988 kiedy na dobre zapanowała demokracja czyli wola narodu który nigdy jako całość dobrze nie wybrał. Amen.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. 3500 franków w Szwajcarii lub Liechtensteinie? To żadna rewelacja, zwłaszcza jeżeli siedząc w tej knajpie zwrócisz uwagę na lokalne ceny, które do tanich nie należą, jak już przestaniesz obserwować kto jaką bryką zasuwa i przyjdzie ci ochota żeby coś zjeść, to wtedy musisz się liczyć z o wiele wyższymi kosztami takiego posiłku niż w gdziekolwiek indziej a o Polsce nawet nie wspominając, o ile w Niemczech czy Francji jeszcze uda ci się jako tako coś przekąsić za 15 Euro, to tutaj za taką samą równowartość podadzą ci co najwyżej surówkę. Zresztą porównując do Polski to wszystko chyba, może oprócz paliwa, jest tutaj droższe mniej więcej o 3 razy, tak więc 3500 to żadna rewelacja, faktem natomiast jest że możemy ten kraj uznać za jeden z najbogatszych w świecie ze względu na parytet siły nabywczej na jednego mieszkańca. Nie zastanawiam się jaką firmę wizytujesz i w jakim celu, chociaż jest ich tutaj niewiele i zwykle zatrudniają raczej garstkę pracowników, takich większych gdzie pracuje powyżej 300 wliczając w to kadrę administracyjną jest zaledwie kilkanaście a w ogóle liczba wszystkich zatrudnionych na terenie tego mikro-państewka nie przekracza 40 tysięcy, a więc tyle co w przeciętnym europejskim miasteczku, i większość miejsc pracy jest obsadzona przez cudzoziemców których większość dojeżdża, głównie z Austrii, bądź Szwajcarii. Jednak to nie produkcja przemysłowa jest tutaj ekonomiczną siłą napędową, tylko jest nią sektor finansowy, tutejsze banki przyjmują wielomilionowe depozyty ze wszystkich stron świata a głównym wabikiem są niskie podatki, zresztą nie tylko jest to atrakcyjne dla prywatnych przedstawicieli elity ekonomicznej, ale przede wszystkim dla różnych korporacji finansowych, czy wielkich firm, które mają tu swoje siedziby i tu rejestrują swoją działalność, nawet jeżeli produkcja odbywa się w innej części świata. Po prostu możemy powiedzieć że jest to kraj który ma warunki ku temu i wykorzystuje swoją specyfikę aby być rajem podatkowym, gdyż jako kraj mały, z niewielkimi wydatkami publicznymi, nie posiadający armii i innych tworów pochłaniających wielkie i trudne do wyobrażenia sumy z budżetu państwa, na takie ustawodawstwo podatkowe może sobie pozwolić.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Jacy ludzie tacy rzad…..jacy ludzie taki ksiadz. Jak ludzie sie nie modla za swoich ksiezy to czego oczekujesz ze bedzie bez skandali? To samo do tyczy rzadu jak I kazdej innej takiej sytuacji. I nie chodzi tutaj tylko o modlitwe ale ogolne zaangazowanie ludzi.Pozdro.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Taki gen słowiański jebany… przydała by się jakaś wojna… wtedy cały naród na baczność,

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Są lepsi. Gdyby ich książę zaczął mieć ich w dupie jak u nas, to zaraz ulice zapłonęłyby. A tutaj polaczki-biedaczki siedzę obesrane ze strachu przed strażą wiejską i wmawiają sobie że za 1200 zł da się dobrze żyć, bo tak tusk im w tv powiedział.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. bo polak to takie tępe ścierwo które myśli tylko o własnej dupie. inny człowiek dla niego nie istnieje, mógłby dla niego nawet zdechnąć i to w męczarniach. polak polakowi wilkiem, główkuje tylko jak okantować, wykorzystać naiwność i nażreć się z koryta kosztem drugiego. polska to typowe państwo kontrastów gdzie panuje wyraźna hierarchia i podział na klasy. to tak jak w burdelu. są sprzątaczki, później dziwki, goryle, alfonsi a całym szambem rządzą bossowie, którzy pomiatają w/w. chora mentalność ludzi. tyle.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Dopóki rządzą POrąbane tumany, to tak będzie. W końcu kiedyś będzie u nas prawo i będzie sprawiedliwość. To kwestia czasu, kiedy do naprawy Polski wreszcie przystąpi Pan Kaczyński. A obiecał że weźmie Pana Macierewicza, ten to przynajmniej dba o interes nasej Ojczyzny. Tylko że ja wiem na kogo i tak zagłosujecie, wy kartoflane ludziki.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. eh jeden z najbogatszych krajów świata. Bajka

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Bo Polacy są zjebani i wolą głosować na PIS i PO, bo jak Polak usłyszy „damy wam jeszcze więcej!” to Polak ma wtedy orgazm. A jak powiesz komuś żeby zagłosował na JKM to ci powie, że jesteś zjebany, bo w telewizorku usłyszał, że on jest wariatem.
  Kwintesencja cebulactwa. Trzeba spierdalać.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Odpowiadam na zadane w treści pytanie – Rządzą nami nieudacznicy, gdyż takich sobie wybrało ogłupione społeczeństwo 🙂 Dodam tylko od siebie, że nazywanie „naszych” polityków >rządzącymi< to spore nadużycie, to są tylko A D M I N I S T R A T O R Z Y z ramienia naszych W I E R Z Y C I E L I. Pozdrawiamy myślących

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Bo żyjemy w dupokracji !

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Bo każdy mówi: bierz co jest, ciesz się że chociaż tyle masz itd. Systemu już nie zmienisz. Wyjeżdżaj za granicę jak ja i pierdol pl jest Europa jest € a nie kurwa 8PLN na godzinę.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Indeks Wolności Ekonomicznej, ot co. Zobacz gdzie jest Szwajcaria, potem gdzie Polska, a potem obij twarz każdemu socjaliście i etatyście.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Bo jestes w krainie gdzie rzadzili i rzadza Protestanci wierzacy w prawo i etyke pracy a nie Rzymskie swiry wierzace w swoj brzuch tylko. W dodatku w Polsce jest drugi osad z Moskwy ktory wierzy w to samo co osad z Rzymu.

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Nasz kraj jest zjebany bo nasze społeczeństwo się na to godzi. Ile osób tak naprawdę głosując na daną partię zna ich postulaty? Niewiele. I dlatego gówniana partia zareklamuje sie w tv że teraz to już huj po kryzysie! Oni wiedzą jak dać pracę i lepsze zarobki. Tylko zagłosuj na nich! No i Janek idzie i głosuje..

  0

  0
  Odpowiedz
 22. i powiedziałem, pierdole, koniec, żadnego więcej głosowania, bo nie ważne za jaką partią się opowiesz i tak będzie chujnia.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. bo mają w tym interes, proste jak bzykanie

  0

  0
  Odpowiedz
 24. W Polsce nie bedzie nigdy lepiej. Nie napinaj sie, nie porownuj.Pl to kraina smutna, spadek zza Buga. Pijanstwo, zlodziejstwo, brud i menelstwo ukolorowione banerami typu „Tanie okna i drzwi”,

  0

  0
  Odpowiedz
 25. Proponuję rozdupcyć polskę na kilkaset małych kraików.

  0

  0
  Odpowiedz