Paliwa stałe

Szanowni Chujowicze i Chujanki! Boli mnie ogrzewanie paliwami stałymi. I nie jestem żadnym ekoterrorystą, ani ruskim agitatorem. Więc o co chodzi? Zacznę ogólnikowo – otóż każde rozwiązanie technologiczne moim zdaniem powinno mieć jasno określoną charakterystykę i zrozumiałą, jednolitą instrukcję postępowania dla użytkownika produktu końcowego. Tymczasem kwestia opalania chałupy węglem, czy drewnem obarczona jest nieskończenie dużą liczbą mitów i sprzecznych tez. Na polskich forach mamy tysiące wypowiedzi specjalistów, niespecjalistów, użytkowników, kominiarzy i tym podobnych. Wojują oni ze sobą na temat każdej możliwej kwestii technicznej. Jaki kocioł? Jak rozpalać „górniaki”? Od góry? Od dołu? Dmuchawa, czy miarkownik? Grawitacja, czy pompy? Zawory wielodrożne, czy nie? Ci ludzie, w tym i ja, spędzają wiele godzin w swoich kotłowniach, a jeszcze więcej na forach. Bo jak tu podbić sprawność termodynamiczną? Jak podnieść wygodę? Jak żyć? W niemal dowolnie wybranej dziedzinie życia ludzie potrafią się ze sobą dogadać. Nawet na forach motoryzacyjnych wojenki w końcu ucichają, wiele rzeczy da się zweryfikować i udowodnić, mimo że samochody to generalnie bardziej skomplikowane maszyny od instalacji grzewczych. Ale nie. Nie ma badań przebiegu sprawności; co człowiek to teoria, a każdy kolejny dzień przynosi kolejną rozprawę naukową nad dymkiem z komina. Polecam temat [Google:] „Z górniakiem do laboratorium”. Tymczasem w podskokach spierdalam do kotłowni.

52
72

Komentarze do "Paliwa stałe"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Istnieje bezsprzecznie potwierdzona wyższość gagarina nad rumunem i chuj.

  2

  0
  Odpowiedz
 3. no ja sie dzis dowiedzialem ze drewno lepiej spalac w piecach dolnego spalania. Na szczescie taki mam.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Nie ma to jak pan Mietek z kotlowni.Do flaszki oczywiscie nie do pierdolenia o ekoterroryzmie . Pal gownami jak w indiach .Albo zacznij palic smiecie to cie sasiedzi bardziej pokochaja.

  0

  1
  Odpowiedz
 5. rób doktorat

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Idź pan w chuj!

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Ale problem. Opalaj podpaskami. Fajnie, że jestem Szanowny Pan.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Wybacz ale nie wiem o co Ci chodzi

  0

  0
  Odpowiedz
 9. nie pal tyle…

  0

  0
  Odpowiedz
 10. nasraj do rondla i gotuj aż będzie czeko zupka a potem to wypij

  1

  0
  Odpowiedz
 11. Ja tam palę ramami okiennymi i gówno mnie obchodzi ta ekogdka, że to nie zdrowe. Drewno jak drewno, jedyne co mają to trochę farby. Na sezonowanego dęba mnie nie stać.

  0

  1
  Odpowiedz
 12. Marek Kotonski. Jego bardzo znana w POlsce ksiazka (zbior felietonow) „Co z tymi Kobietami?” 33 ostre i bezkoktórym mpromisowe felietony, dzięki dowiesz się… co z tymi kobietami? Książka ta zabierze Cię w męską podróż po meandrach głębi kobiecej psychiki, i wytłumaczy Ci w niezwykle lekki i konkretny sposób: – Niezwykle częsty fenomen, utraty przez Twoją kobietę ochoty na seks po ślubie, czemu tak się dzieje? – dlaczego kobiety kochają drani, a spokojny i porządny facet staje się wcześniej czy później obiektem drwin, pogardy i nienawiści? – jak w praktyce wygląda podrywanie, i czemu nie zawsze warto używać tej wiedzy? – dlaczego bez wiedzy o podświadomości i o tym jak ona działa, rozsypie Ci się nie tylko każdy związek, ale i wszystko co ważne w życiu? – w jaki sposób kobieta realizuje swoje plany wobec Ciebie, nie zawsze dla Ciebie korzystne, i jak nie skończyć przez swoją naiwność pod mostem? – Jak to możliwe że tyle osiągnąłeś, a nadal czegoś Ci w życiu brakuje? Książka ta sprawi, że spojrzysz z zupełnie innego punktu widzenia na kobiety, oraz na swoje życie. Wiele przykrych rzeczy które w życiu Cię spotkały, a których nie rozumiałeś, stanie się nagle jasne jak słońce. Jeśli bierzesz do ręki moją książkę, i zastanawiasz się czy warto poświęcić jej swój czas, otwórz ją chociażby na pierwszym felietonie, „Gdy Twoja małżonka odtrąca Cię w alkowie”, poświęć minutę na lekturę, i sam oceń ile możesz zyskać mając taką wiedzę, i jaką miażdzącą przewagę zyskujesz dzięki temu nad tymi, którzy nie rozumieją kilku w zasadzie prostych rzeczy o kobietach. Tak prostych, że nikt się nad nimi nie zastanawia… Zdecydowana większość z kilkunastu tysięcy kobiet, które znają niektóre felietony z sieci, jednoznacznie uznała że są szowinistyczne i seksistowskie, a autor był obrzucany stekiem wyzwisk i obelg przez rozsierdzone i rozszalałe Panie. Czy może istnieć lepsza, i bardziej skuteczna recenzja dla książki o kobietach dla faceta?

  1

  0
  Odpowiedz
 13. Zostań gejem i będzie Cię grzał w kakao kumpel gej za darmo, 100% wydajność grzewcza termicznie-jądrowo mlekowa.
  Bo gejem być to jest fajnie dziś.

  2

  0
  Odpowiedz
 14. Powiem Wam, że fajnie byłoby kiedyś wyjechać nad morze, poopalać się, zrobić łódeczki z gazety i puszczać po wodzie, psu rzucić patyk, rybę zjeść, ale nie taką grillowaną z budki tylko złowioną na kutrze i przyrządzoną według przepisu z folderu z Biedronki.

  0

  1
  Odpowiedz
 15. Pal nie węgiel tylko zioło, zaraz będzie Ci wesoło 😉

  0

  1
  Odpowiedz