Paliwo

Wkurwia mnie to, że przez absurdalne w stosunku do zarobków ceny paliwa muszę się liczyć z każdym przejechanym kilometrem. Taki Amerykaniec to może mieć wyjebane czy mu auto spali 10, czy 20 litrów, bo za przeciętną pensję kupi sobie pewnie z 5 razy więcej paliwa niż w Polsce. A u nas, gdy lubisz posłuchać sobie pięknego dźwięku V8-ki, to najpierw Cię wyruchają na akcyzie za sprowadzenie, później na ubezpieczeniu, a później jeszcze na paliwie. Zakładając, że stacja paliw kupuje paliwo po 1,70 zł za litr, to dokładając 5% narzutu dla stacji i 15% VATu, to paliwo mogłoby kosztować nieco ponad 2 zł za litr. Paradoksalnie wpływy z VATu mogły by nawet wzrosnąć, bo obcokrajowcy zaczęliby u nas kupować jak pojebani, gdyby zobaczyli takie ceny. W dodatku przewoźnicy musieliby obniżyć ceny biletów, żeby ludzie się nie przesiedli na samochody. A ile by spadły koszty dla firm. Od razu by gospodarka ruszyła. No ale oczywiście Mateuszek twierdzi, że skoro mamy jedne z najniższych cen paliwa w Europie, to znaczy, że mamy tanio. Że te pieniądze idą na „walkę z globalnym ociepleniem”, czy jakoś tak. A jedyna partia, która ma sensowny plan gospodarczy dla Polski, ledwo przekracza próg wyborczy. Ja wiem, że jak mi się nie podoba, to mogę wyjechać do innego kraju, ale jak by nie patrzeć, Polska to po części mój kraj i mam prawo wymagać godnych warunków życia. Pewnie i tak moje gadanie niczego nie zmieni, ale od tego jest ta strona, żeby się wygadać.

40
7

Komentarze do "Paliwo"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Dobrze prawisz.

  5

  0
  Odpowiedz
 3. Kup auto adekwatne do zarobków , bo ani nie stać cię na paliwo ani na parkingi o czym zapewne zapomniałeś dodać

  1

  0
  Odpowiedz
 4. Pozdrawiam z Filadelfii. Ja czasami na noc nie gasze swojegoPick-Upa V8. Niech sobie rechocze. Rano jest cieplutki i gotowy do jazdy. Hahahahaha!

  6

  2
  Odpowiedz
 5. Prawidłowa ocena sytuacji w tym gównianym, stojącym lichwą państwie iluzji. Europa wyginie wraz z jej stekiem nienormalnych i nienaturalnych idei. Wiele podróżuje po świecie i uwierzcie, że nawet kraje arabskie, tak negatywnie przedstawiane w naszej telewizji ściekiem płynacej, sa na wielu płaszczyznach bardziej liberalne, ale tego nigdy cebuli polskiej nie pokażą, bo cebula w piwnicy chlodnej w ciemności przechowywana być powinna. Amen

  8

  0
  Odpowiedz
 6. „Pewnie i tak moje gadanie niczego nie zmieni….”

  Dokładnie. Możesz mieć plan na zbawienie świata, plan na wyeliminowanie klęski pragnienia i głodu w Afryce, rozprawienie się z aids, nowotworami i malarią, ale w tym zasranym kraju się nie przebijesz, bo cię kurwa zadziobią. Ważne jest tylko to, kto głośniej krzyczy i atakuje oponenta, pooglądajcie sobie relacje z sejmu. Na kolejną kadencję dostają się nie Ci, którzy mieli coś mądrego do powiedzenia, tylko Ci, którzy narobili większego rabanu na mównicy i przed kamerami.

  7

  0
  Odpowiedz
 7. Polandesz to chory kraj, kto mądry dawno wyjechał, została patologia i garatka cwaniaków.

  4

  1
  Odpowiedz
 8. Pracuję na stacji paliw i sam zamawiam paliwa.
  Stacja na litrze ma maksymalnie do 20 gr/l(przy dobrych wiatrach 25gr/l) zarobku.
  Więc przykro mi, stacje więcej zarabiają na hot-dogach niż na paliwie 😉
  A że prawie 60% ceny to podatki to inna gadka.

  3

  0
  Odpowiedz