Pan Kryzys mnie wyruchał

Z końcem października znalazłem robotę. Po kilku miesiącach szukania, w tym jednej bardzo podobnej wtopie. Przeszedłem kilkustopniową selekcję. Zakomunikowano mi, że jestem cacy i podejmą ze mną współpracę. Co prawda boją się kryzysu, ale ja mam się nie martwić, robota będzie na 100%. A robota wymarzona. Po przejściach z innymi pracodawcami, myślałem że Pana Boga w końcu za nogi złapałem i jest mi dane to, na co cierpliwie czekałem bez marudzenia i płakania. Wszystkim znajomym się już pochwaliłem. Dziś dzwoni laska od kadr i mówi, żebym przyjechał. Na miejscu to już wiadomo… „Nie mam dobrych wieści (…). Prognozy zamówień od głównych kontrahentów na 2012 są bardzo złe (…). Przykro mi, ale taka była decyzja zarządu.” Pożyczyliśmy sobie wszystkiego dobrego i oddaliłem się z fasonem. Drugi raz zawiesiłem wysyłanie CV i kontaktowanie się z innymi pracodawcami, bo miałem obiecaną pracę „za kilka tygodni, na bank”. Jestem poważnym człowiekiem i daję komuś moje słowo, że będę gotowy i po całej rekrutacji nie wystawię innych poważnych ludzi. Wstyd mi na maksa przed wszystkimi, że mieszkam na garnuszku rodziców i zajmuję się dawaniem korepetycji. Nie wiem czy mam wykreślać fakultety z życiorysu i iść kopać doły… Kończę jeszcze zaoczne studia, więc za granicę nie pojadę. Tak chciałem pokazać pewnym ludziom, że nie jestem pierdołą i znajdę godziwą pracę, a teraz już widzę jak pobłażliwie klepią mnie po ramieniu i mówią, że na pewno jeszcze coś znajdę i żebym się nie załamywał. Nosz khhurwa! Gorąco mi się robi na samą myśl. Jutro szukam od nowa, ale dziś mam ręce aż do ziemi.
Pozdrawiam bezrobotnych!

42
55

Komentarze do "Pan Kryzys mnie wyruchał"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. kurde znam to koleś,jestem w podobnej sytuacji,chory kraj bo ludzie chcą pracować a roboty nie ma,pozdrawiam

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Życzę ci abyś znalazł pracę i był szczęśliwy:)

  0

  0
  Odpowiedz
 4. No, stareńki, witamy w Polsce! U nas to normalka. Ale dzisiaj informacje: PKB do góry, bezrobocie w dół, wzrost gospodarczy powyżej oczekiwań, konsumpcja rośnie, coraz więcej oszczędności na kontach, Polacy bogacą się jak nigdy. Nie czytasz wiadomości?

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Praca jest, ale trzeba się umieć przystosować: chciałeś np. kopać rowy, kryzys Cię wydupczył, no to może trzeba sprzedawać chomiki, chciałeś sprzedawać chomiki, ale kryzys Cię wydupczył, no to może trzeba zostać fryzjerem, chciałeś być fryzjerem i znowu kryzys zrobił barabara, to zostań wynalazcą itp. Przykłady od czapy i bynajmniej nie ma nic do ww profesji – a clou mojej wypowiedz: nie siedź na dupie, nie poddawaj się, nie jęcz i nie narzekaj jak typowy Polak „jak to źle w PL”, tylko walcz!

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Gościu, takie parszywe czasy, taki porąbany kraj… Niepoważni „przedsiębiorcy”, zjebani politycy-złodzieje.
  Zarobki polskie, ceny europejskie.
  Jak praca, to za półdarmo.
  Powodzenia, trzymaj się.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Zamiast studiować i zdobywać kolejne fakultety trzeba było po szkole średniej wyjechać do UK albo Irlandii. Pewnie do tej pory już na mieszkanie i dobre auto byś zarobił.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. To wszystko, co robisz, masz robić dla siebie. Miej w dupie opinie innych a na przyszłość, nie chwal się. Sobie udowodnij, po co ci ci wszyscy pojebani ludzie? Oni tylko patrzą, żeby cieszyć się z twojego nieszcześcia, a ty dajesz im głupi powód. Sytacja ewidentnie pokazuje, że brak precy to nie Twoja wina, wielu ludzi przechodzi przez ten sam problem. Nie łam się, chłopie i przestań chwalić dzień przed zachodem słońca. W ogóle nie chwal go. Zostaw to, rób swoje, sraj na innych a dojdziesz bardzo daleko. Ucz się, nie poddawaj sie, będą z Ciebie lubie, zaufaj mi, mądra kobieta jestem. Doktor M

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Ty się, k… nie wstydź bo to państwo powinno się wstydzić a nie Ty. Ja też dawałem korki na maxa i miałem więcej niż na pełen etat w szkole w tej kochanej ojczyźnie, płacić groszy to się nie wstydzą

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Wszyscy pracodawcy to kurwy i zlodzieje

  0

  0
  Odpowiedz