Podatek

Pierdolony PiS podniesie podatek dochodowy polskim firmom. Był (jeszcze jest) liniowy 19%, będzie nowy, którego stawka w zależności od dochodu będzie wynosić od 19,5 do 40%. Czterdziestu!!! Kurwa jego mać.

Oczywiście masa firm zbankrutuje (zwłaszcza tych, którzy maja jednoosobową firmę, bo inaczej nie mieliby pracy), zwiększy się bezrobocie, masa firm wyniesie się za granicę i przestanie płacić podatki w Polsce w ogóle. I co. I chuj. Jakiś pierdolony wazeliniarz powiedział, że: „Nie ma powodu, by prezes spółki zarabiający milion rocznie płacił 19 proc., a ktoś zarabiający wielokrotnie mniej 60 proc.” I chuj. Bo oczywiście do nie dotarło, że: 1. taki prezes zarabiający bańkę, JUŻ płaci więcej niż ktoś o groszowych zarobkach i to od niego zależy czy interes w ogóle będzie się kręcił i 2. że można by obniżyć podatek „szarakom” i wszyscy byliby zadowoleni. Ale nie, kurwa… Bo oni mają cebulacką patologię, której obiecali jakieś zasrane 500+ i komuś trzeba zabrać, by pizda z Żoliborza mogła patologii dać ochłap za stołek pod dupą. A że wszyscy za to bekniemy powtórką z biedy PRL-u, to chuj.

Tak, wiem, że bluzgam. I wali mnie to (chociaż tu można…). Bo już kurwicy dostaję od patrzenia na to wszystko. A najbardziej mnie wkurwia to, że ta pierdolona, tępa, patologia ma prawo głosu, przez co kupi każdą ciemnotę i zagłosuje.

I chuj. Chciałem płacić podatki w Polsce (tak, jestem głupi-naiwny, bo uważam, że powinno się dbać o miejsce w którym się żyje, wszystkim wtedy wychodzi na zdrowie). Nie będę. Będę płacił w Czechach, albo w Emiratach Arabskich, kurwa. Bo prędzej mnie szlag jasny trafi i wypierdolę firmę, fizycznie, w powietrze, niż zapłacę 30-40% podatku.

67
254

Komentarze do "Podatek"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Generalnie się zgadzam. Najbardziej sprawiedliwy jest podatek liniowy, czyli każdy płaci tę samą część dochodu, każde inne rozwiązanie jest niesprawiedliwe.
  Natomiast nie masz racji mówiąc że firmy jednoosobowe zbankrutują, bo te 40% to będzie dopiero od pewnego poziomu dochodu, czyli zapłacą je ci, którym się w miarę powodzi a nie biedacy. Tak czy inaczej to niesprawiedliwe, zwłaszcza jeśli ktoś ciężko pracuje, dużo poświęca pracy, by był za to karany 40% podatkiem.
  Trzeba więc głosować na prawicę, nie PiS.
  [prawicowiec]

  9

  3
  Odpowiedz
  1. Problem w tym, że tzw. prawicę tworzą dziś narodowcy i oszołomy. A oni są jeszcze głupsi niż PiS… Niestety.

   7

   6
   Odpowiedz
 3. O! Programista! Lol

  1

  0
  Odpowiedz
 4. Też mnie to strasznie wkurwia, rok minął i będą okradać ludzi. Nie tylko Cit ale Pit chca podnieść dla osób zarabiających 6-7 tys netto, bo to niby grupa bogatych. Jacy kurrr… bogaci, policzyłem sobie ile zycie kosztuje na miesiąc .
  700 – kredyt mieszkaniowy
  1000 – utrzymanie mieszkania z wszystkimi opłatami
  850 – przedszkole, bo kurr.. w państwowych nie ma miejsc
  350 – jeden samochód, całkowite koszty
  600 – drugi samochód, całkowite koszty
  900 – jedzenie i inne drobne zakupy
  300 – nieprzewidziane wydatki
  300 – rozrywka
  150 – telefony, internet
  Wyszło 5150/mc – gdzie tu jest kurrr luxus i rozrzutnosc.
  Fakt nie ma 6 tys to trzeba obedrzeć żeby czasem na wakacje nie zostało.
  Banda złodziei i jeszcze pierdolenie o sprawiedliwości społecznej. Skoro płacę podatek od większej sumy to więcej oddaję, sprawiedliwa to byłaby stała kwota od głowy .Jednak trzeba przyjebac i zabrać połowę. Dotknie to takich co jakos wiążą koniec z końcem, bo naprawde bogaci ludzie maja sposoby i pieniadze by ograć tych idiotów, którzy te pieniądze rozkradną lub zmarnują. Płakać się chce, że człowiek się stara, poświęca a tu takie gnoje w majestacie prawa go okradną, wmawiając że to dla dobra ogółu.

  16

  3
  Odpowiedz
  1. to nie trzeba dupy samochodami wozić tylko wsiąść w autobus miejski albo spacerkiem a nie kurwa dwa samochody na utrzymaniu. W dupach się co niektórym już od tego dobrobytu poprzestawiało.

   5

   7
   Odpowiedz
 5. Bardzo dobrze! W końcu ktoś inteligentny. To co się ostatnio dzieje, to przekracza wszelkie granice. Zabierać ludziom uczciwie zarabiającym, żeby dać leniwym ludziom bez ambicji. Chore. Robi nam się druga Francja, gdzie podatki też pożerają obywateli, ale umówmy się- do Francuskiej gospodarki, renomy dużo nam brakuje i chyba wcale nie chcemy iść tą drogą widząc, co się tam teraz dzieje. Druga rzecz to głupie poglądy PISu na temat rodzin. Prezes chce, żeby ograniczyć ilość aborcji w PL, żeby dzieci chore np na zespół downa musiały się urodzić. Kto się później tymi dziećmi będzie opiekował? Kto da na leczenie?! Ojciec dziecka bardzo często w takiej sytuacji zawija dupę w kroki, a matki nawet nie będzie stać na podstawową opiekę nad takim dzieckiem. Szok po prostu. Za rok kończę studia (inż) i poważnie zastanawiam się nad emigracją, chodź szczerze mówiąc zawsze chciałam tego uniknąć, bo jednak co u siebie to u siebie. Niech wprowadzą kilka ‚mądrych’ przepisów i spadam stąd jak najdalej. Nie tylko hołota ucieka za zarobkiem, ci wykształceni łapią się na tym, że życie tu się po prostu nie opłaca. Smutne. AG

  9

  2
  Odpowiedz
  1. A Ty do której głupy należy? Do „hołoty” czy „wykształconych” ? Proszę o szybką odpowiedź.

   1

   5
   Odpowiedz
   1. no, powoli już przestaliście nazywać nas, emigrantów nieudacznikami bo sami już widzicie jak jesteście dymani bez wazeliny… hołota to teraz płodzi dzieci na 500+…

    5

    0
    Odpowiedz
 6. Oddałes Bolkowi Polske,oddałeś za bezcen swoją wolność więc nie narzekaj tylko pokornie uniż głowę i daj pracodawcy swemu cię gnoić i poniewierać bez narzekań i sprzeciwów,a potem oddaj to co masz kościołowi który równie mocno cię dyma co i pan twój w robocie twej,bo ciągle nie ma nic i biduje bidulka,następnie idz na wybory i oddaj głos na tą samą bande chuja,a na koniec umrzyj i idz do nieba bo niebo jest dla ubogich i cierpiących,w nagrodę za posługę ziemską ksiądz,pracodawca i polityk napiją się wspólnie nad twym grobem,podleją ciebie i robaczki,przybiją piąteczke i rozejdą się do swych przybytków,by nazajutrz spotkać się ze sobą i zagrać partyjkę pokera w towarzystwie małych dzieci i nagich przyzwoitek.

  6

  3
  Odpowiedz
  1. ty weź się wysraj porządnie albo co…

   1

   0
   Odpowiedz
 7. Święta prawda. Ale strach pisać więcej na ten temat.

  1

  1
  Odpowiedz
 8. To spowoduje tylko tyle, że szara strefa rozrośnie się jeszcze bardziej. Mam mnóstwo znajomych prywaciarza i powiem tak, gdyby się rozliczali w 100% z tego co zarabiają to 90% z nich musiało lby zamknąć biznesy.
  PATOLOGIA !
  wszystko jest konstruowane tak, aby doić małych przedsiębiorców i karmić patologie. Do czego to ma doprowadzić?

  6

  2
  Odpowiedz
 9. The bomb haas ben planted.

  8

  0
  Odpowiedz
 10. jakieś źródło (artykuł) o tym podatku?

  1

  0
  Odpowiedz
  1. Use Goiogle, Luke. Nie gryzie.

   0

   0
   Odpowiedz
 11. Może najpierw to się zorientuj co wypisujesz, bo to jakieś kompletne bzdury. Zanim zaczniesz płacić podatki w Emiratach Arabskich, to może w ogóle załóż jakąkolwiek firmę… a najpierw to może maturę zdaj. Zbluzgałeś PiS, więc tobie podobni w podnieceniu nadawali łapek w górę, ale mądrości ci to nie przydaje. Jak już skończysz edukację, a przed objęciem roli szefa twojej własnej prężnej firmy (tak, to drwina), pójdziesz do pracy w polskich realiach i tam z uśmiechem na ustach i z wypiętym tyłkiem przyjmiesz rolę tego co płaci/dopłaca za zachodnie firmy z wielomilionowym kapitałem, tego który pracuje na uciśnionego polskiego Janusza przedsiębiorcę (tak, w dalszym ciągu kpię), wtedy zobaczysz kim właściwie jesteś i jaka rola została ci wyznaczona. Wszystko jest kompletnie inne, niż ci się wydaje, ponieważ jesteś zwyczajnie głupi.

  4

  14
  Odpowiedz
  1. o kurwa mądry się znalazł czy może 500 plus wpada do kieszeni lol

   11

   2
   Odpowiedz
   1. Dobra lol’u, wypierdalaj do swojego gimnazjum.

    1

    13
    Odpowiedz
   2. Jestem matką samotnie wychowującą dziecko i gdyby nie 500 plus, to nie było by mnie stać na utrzymanie dziecka. Do wszystkich którzy się tak mądrzą i nie wiedzą co to znaczy prawdziwa bieda : Nie wszyscy którzy dostają 500 plus to patologia i alkoholicy. Są matki samotnie wychowujące dzieci takie jak ja i to nie jest patologia ani cebulastwo czy jak wy tam to nazywacie. Gdyby nie 500 plus nie stac by było ubogim rodzinom na płacenie czynszu, czy inne potrzebne rzeczy do życia. Bo wy mądraki macie pozakładane firmy i poukładane życie, a tak naprawdę gówno o życiu wiecie. Życzę wam abyście się udławili, posrali i porzygali tymi pieniędzmi. Żebyście doświadczyli prawdziwej nędzy.

    5

    9
    Odpowiedz
    1. „Jestem matką samotnie wychowującą dziecko i gdyby nie 500 plus, to nie było by mnie stać na utrzymanie dziecka.”

     To go nie trzeba było, kurwa, robić (i trzeba było patrzeć, komu dupy się daje)! Do roboty i nauki się weź, zamiast nogi rozkładać. Na Zachód wyjedź, jak w Polsce nie zarobisz. Inni jakoś mogą, a nie czekają, aż im z nieba spadnie (i jeszcze z przymusu pisowskich ciuli muszą zapierdalać na takie jak twoje) Nauczcie się w końcu imbecyle, że dzieci się ma, gdy na to stać. Bo nie sztuka dać się zalać, a potem stękać, że „mają dać”. A z jakiej racji mają dać? Ubezwłasnowolniona jesteś? Nie. To trzeba było, kurwa, myśleć, co się robi. I tyle.

     10

     3
     Odpowiedz
     1. Dokładnie.Było się nie dymać z byle kim i sobie robić bachora.Z jakiej kurwa racji podatnicy mają go utrzymywać.Do roboty idz a nie żerujesz na innych

      9

      2
      Odpowiedz
    2. „a tak naprawdę gówno o życiu wiecie.”

     O, jaka doświadczona się trafiła… Bo się głupia pinda dała zalać jakiemuś patusowi z blokowiska i nagle odkryła, że życie to nie bajka… No to teraz według, wielce mądrej i znającej życie, te mądrzejsze laski (i faceci też) się uczą, pracują, są odpowiedzialne i zakładają rodziny z odpowiednimi ludźmi, mając dzieci, gdy jest za co zapewnić im warunki. Ale one są głupie i gówno wiedzą o życiu, nie? Bo przecież tylko ty, wieśniaro umysłowa, dużo za to wiesz, bo z własnej głupoty biedę klepiesz na łasce MOPS-u…

     9

     2
     Odpowiedz
    3. Trzeba było mieć ambicję i trochę oleju w głowie a nie rodzić dzieci i mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie że klepiesz biedę. NIE BÓJ SIĘ O NAS NIE UDŁAWIMY SIĘ ANI NIE POSRAMY za to Ty zdechniesz z głodu jak zlikwidują 500plus idiotko

     8

     2
     Odpowiedz
  2. gość pisze o swoim doświadczeniu. ty piszesz o swojej wyjętej z kontekstu opinii, do tego rzucając obelgami poniżej poziomu… wstyd mi jest za takich ludzi jak ty, kolego

   1

   1
   Odpowiedz
   1. A mi ciebie żal, bo musisz być ciężkim frajerem, skoro taki podczłowiek jak autor chujni wydaje ci się wiarygodny.

    1

    4
    Odpowiedz
  3. serio odświeżasz stronę 90 razy i minusujesz? xD

   0

   0
   Odpowiedz
  4. Nie ty mnie będziesz, pis-iaku, uczył. Tak się składa, że wiem, co mówię i wiem też jak to obejść (a maturę zdawałem jeszcze w czasach gdy coś na niej, gimbusie, trzeba było umieć). To tylko moja dobra wola, wynikająca z prywatnych przekonań, powodowała do tej pory, ze płaciłem podatki tutaj.

   0

   1
   Odpowiedz
   1. Nie znam poważnego przedsiębiorcy, który narzeka na podatki. Na podatki narzekają tylko parchy, Janusze co orzą dwoma, trzema niewolnikami i nawet na ZUS tym szmatom szkoda. Ani uczciwie nie płacą pracownikom, ani uczciwie nie płacą podatków. Mają płacić podatki i godziwe pieniądze dla zatrudnionych, a nie podoba się, to zamykać geszeft i wypierdalać! Wyższe formy unikania podatków (raje podatkowe) nie są dla takich śmieci jak oni dostępne, więc te gadki o dobrej woli (nawet nie wiesz co to znaczy) sobie daruj…. ale najpierw szkołę skończ.

    2

    3
    Odpowiedz
  5. I po co udzielasz się z komentarzami „jesteś głupi”? Mogłeś wypunktować błędy (a te są w tekście), albo odnieść się do meritum (duża podwyżka podatków), ty wolisz napisać „jesteś głupi”.

   1

   0
   Odpowiedz
 12. „biedy z PRL-u” – łehehehe, aleś dojebał. W końcu za PO, jak też teraz za PiS jesteśmy w końcu bogatym państwem. Podwyżka podatku jest chujowa, ale w tobie wyczuwam fana Korwina czy innego debila, który myśli, że niskie podatki same w sobie sprawią, że poziom życia ogółu się poprawi. Spierdalaj.

  5

  10
  Odpowiedz
  1. nie twoja wiedza to sprawi he he

   0

   1
   Odpowiedz
  2. Najwyraźniej nie pamiętasz tych czasów (albo resortowa rodzinka dobrze wtedy żyła kosztem państwa, ale w to akurat wątpię, bo miałbyś więcej rozumu i nie wygadywałbyś debilizmów), a ja doskonale. Tak więc posłuchaj własnej rady i spierdalaj.
   PS. Właściwie takim jak ty to by się przydała powtórka z PRL-owskiej rozrywki. Gdzie byś musiał zapierdalać miesiąc za równowartość 20 dolarów a potem resztę dnia odstać w kolejkach za kawałkiem gówna (dosłownie gówna), a od czasu do czasu ZOMO wpierdoliłoby ci profilaktycznie pałami lub wojsko strzelało jak do robotników w 1970. Wtedy, błaźnie, aluminiowa puszeczkę, którą dziś wywalasz do kubła, z nabożną czcią trzymałbyś w centralnym punkcie pokoju, żeby twoi kolesie, którzy nie mieli tyle szczęścia mogli ci zazdrościć jej posiadania. Gówniarz zapewne jesteś i po prostu nie pamiętasz jak to było. Nasłuchałeś się co najwyżej głodnych kawałków o „cudownym PRL-u”. A taki syf, jaki był, to ci się nawet, synku, w koszmarach nie śni.

   4

   0
   Odpowiedz
  3. Kurwa znalazł się lewak. Tak jestem za krulem Korwinem. Masz racje obniżenie podatków nie pomoże ogółowi (bo 90% to cebula i patologia) a pomoże ludziom chcącym zarabiać. Zarabiam hajs dla siebie i nic do mojego hajsu juziowi choremu na dałna czy menelowi żulbertowi ani pani jadzi na zasiłku. A ty odebrałeś już swój 500+ z moich podatków baranie? ~Janusz Tracz

   5

   3
   Odpowiedz
   1. Co ty zarabiasz parszywy psie wschodnioeuropejski, z twojego podatku to można najwyżej chomika dofinansować.

    2

    4
    Odpowiedz
 13. Ostatnie manewry z Jednolitym Plikiem Kontrolnym przeprowadzane przez nasze śmiechu warte Ministerstwo Finansów (mam na myśli przyspieszenie terminów wdrożenia, a przede wszystkim decyzję odnośnie treści faktur zakupowych) świadczą o tym, co poniżej.
  Po pierwsze: w ministerstwie nadal pracują niekompetentne jełopy, co absolutnie nie powinno dziwić.
  Po drugie: dziura budżetowa jest o wiele, wiele większa niż twierdzi to oficjalna propaganda i stąd pośpiech.
  Dżizaskrajst, jakim trzeba być skurwysynem, żeby najpierw obiecać patologii 500+ a potem panicznie, w nerwach szukać metody żeby znaleźć środki na te 500+. Bo przecież, jak mówiła kiedyś Żelazna Dama, rząd pieniędzy nie rozdaje, bo ich najzwyczajniej nie ma – żeby komuś dać, musi innemu zabrać. Jak widać na naszym podwórku to najprościej, kurwa jego rządu mać, zabrać te pieniądze temu, który robi trochę więcej dla PKB.

  4

  0
  Odpowiedz
 14. Napisz doktorat!

  1

  1
  Odpowiedz
 15. O co wam właściwie chodzi? Trochę wiary w to co PiS mówi przy każdej zmianie, a mianowicie „dobra zmiana”:)

  0

  2
  Odpowiedz
 16. „Nasłuchałeś się co najwyżej głodnych kawałków o „cudownym PRL-u”. A taki syf, jaki był, to ci się nawet, synku, w koszmarach nie śni. ”
  Zanim zaczniesz mnie poprawiać, wróć do podstawówki, liceum, czy innego gówna, które skończyłeś i naucz się czytać ze zrozumieniem. Potem (ogarniesz tę kwestię w rok?) wróć tu, przeczytaj moją wypowiedź i wskaż, gdzie napisałem o „cudownym PRL-u”. Nie wiem, kto cię uczył, ale z nadzwyczaj marnym skutkiem, jeśli nie odróżniasz od siebie tak podstawowych pojęć jak bieda, bogactwo i przeciętność. Czy ci się to podoba, czy nie, za PRL-u nie było takich zjawisk jak bezrobocie czy niedożywienie, co ma miejsce w niektórych regionach Polski. Ty tego oczywiście nie wiesz, bo w mediach, nie jest o tym zbyt głośno. A fakty są takie, że przed Wałęsą robotę miał każdy, mieszkać też było gdzie i nikt z głodu nie umierał. Dla ćwierćinteligenta to wystarczająca informacja, żeby stwierdzić, że nie było to bogactwo ani bieda, ale PRZECIĘTNOŚĆ. Może mi powiesz, ile osób wtedy mieszkało we własnym mieszkaniu, a ile teraz (łącznie z mieszkaniem zakupionym na kredyt). I następny argument widza TVN-u czy innego ścierwa: pensja wynosiła 20 dolarów. A kiedy ta waluta była u nas oficjalnym środkiem płatniczym, że podajesz w niej wynagrodzenie?
  Napisz, podobno dłużej żyłeś za PRL-u, więc powinieneś to wiedzieć. Stałeś się taki „inteligentny” po kolejnym pałowaniu, czy taki się urodziłeś? Jeśli to drugie, to nie dziwię się, że klepałeś biedę za „komuny”. Wyjątki zdarzają się wszędzie. Podsumowując: przyjebałeś się do pobocznego wątku mojej wypowiedzi, w dodatku chujowo go interpretując, a nie odniosłeś się do głównego, który dotyczył „bogactwa” do którego doprowadzili ten kraj kumple Bolka, Jarka i innych cwaniaków, których zapewne uważałeś (a może dalej uważasz?) za zbawców narodu. Jestem pewien, że głosowałeś na PIS, PO czy innych szmaciarzy, którzy na pytanie co zrobili dla kraju, odpowiadają, że za PRL-u było gorzej, a z całą pewnością łykasz ich propagandę. Ty chcesz mnie pouczać, wyzywasz od gówniarzy, udajesz tego, który wie lepiej i piszesz żebym spierdalał? Żałosne.

  3

  2
  Odpowiedz
  1. „Czy ci się to podoba, czy nie, za PRL-u nie było takich zjawisk jak bezrobocie czy niedożywienie, co ma miejsce w niektórych regionach Polski.”

   Zjeżdżaj pajacu. Mam lepsze rzeczy do roboty niż „rozmowa” z debilem. Więc tylko tyle i out.

   Pamiętam dobrze PRL i była bieda ogólna (za wyjątkiem pupilków władzy). Widywałem wtedy nawet i takich, co łazili po śmietnikach (brew temu co się teraz mówi, jak to cudownie wszyscy mieli zapewniony byt; i były to żule, tak jak i teraz jest). Pamiętam zajebiste kolejki za dosłownie wszystkim: od papieru toaletowego, przez żarcie, a skończywszy na choćby tak podstawowych rzeczach jak byle buty. Pamiętam, jak się stało przed szybą Pewexu i zastanawiało, czy kiedyś człowiek choć spróbuje batonika takiego jak np. Mars czy Snickers, bo kosztował zawrotną cenę 60 centów USA -nieosiągalny wtedy zbytek dla 90% społeczeństwa, bo trzeba było przeznaczyć przynajmniej dniówkę zapierdolu na taki batonik, który dziś w sklepie za 2 zeta dostaniesz, a do tego jeszcze skombinować „zielone”, bo w polskim sklepie to sobie najwyżej oranżadkę w proszku i ocet kupiłeś (a i to jak akurat były), za resztą trzeba było odstać i jeszcze mieć fart, ze rzucą jakiś towar i się do niego dopchasz. Pamiętam 600% inflacji, która się wtedy rozpędzała (całe szczęście przyszedł upadek PRL-u i Balcerowicz), gdy to gówno co zarabiałeś na pierwszego, ostatniego dnia miesiąca było warte mniej niż gówno. Pamiętam, jak ludzi za byle donos zamykano na długie wyroki kryminalne (moi znajomi poszli siedzieć na 4 lata, bo całą ich zbrodnia było to, że na piwie w wiejskiej gospodzie -gdzie praktycznie wszyscy się znali, co pokazuje stopień infiltracji społeczeństwa przez SB- wstawieni pogadali między sobą, że fajnie by było wyjechać na stałe do Szwecji i ktoś to usłyszał na nich po prostu doniósł. (Tak tylko tyle wystarczało! Nawet nie trzeba było nazwać Jaruzela chujem.)). Pamiętam jak jakiś Niemiec przyjechał Transitem, wywalił na podwórko worek wielkości worka od kartofli pełen długopisów, dziś dostępnych w byle kiosku za circa złotówkę i jak się dzieciaki rzuciły do tego worka jak głodne stado na żarcie, bo mało któremu do głowy przyszło, że długopis może nie być rarytasem i co więcej: może być w innym kolorze niż niebieski dla ucznia i czerwony dla nauczyciela… A o kredki to się dzieci w przedszkolach i podstawówkach dosłownie biły. Pamiętam ZOMO (choć strzelania do strajkujących, przez gigantyczne podwyżki cen, robotników na Wybrzeżu w 1970 roku już nie, ale to wszyscy znają z historii; podobnie jak znamy z historii Czechosłowację ’68, Węgry i Poznań ’56, o stanie wojennym nie mówiąc). Pamiętam stacjonujących na nasz koszt ruskich, którzy ciężarówkami spychali polskie osobówki (najczęściej małe fiaty) z drogi do rowów i strzelali z ostrej amunicji w kierunku ludzi, gdy siedzieli po lasach na ćwiczeniach, a ktoś z niewiedzy za blisko lasu akurat podszedł. Pamiętam, jak wszystko za darmo szło na wschód: żarcie, maszyny, ciuchy, surowce (za tonę węgla ruscy płacili w rublach transferowych 1 USD a cena rynkowa wynosiła 15 USD -nie dość ze nas okradali, to jeszcze straty za koszt wydobycia trzeba było jeszcze pokryć). I wiem, że w stanie wojennym nie wkroczyli tylko z jednego powodu: bo armia PRL-u (jaka by nie była, a też był syf i mentalne dziadostwo) w prywatnych popijawach z Ruskimi przed 13 grudnia jednogłośnie niemal mówiła, że otworzy do Ruskich ogień i będzie drugi Afganistan. Pamiętam wiele innych rzeczy, ale nie chce mi się tego wszystkiego wypisywać. Dość powiedzieć, że w porównaniu z tamtym syfem to teraz jest raj na Ziemi. A jak ci nie pasuje, to wypierdalaj na Zachód (lub w twoim przypadku, do któregoś z pozostałych jeszcze socjalistycznych rajów jak Wenezuela czy Północna Korea).

   A bezrobocia nie było, bo każdy miał obowiązek pracy. Więc czy było to sensowne czy nie, musieli go gdzieś przyjąć. Efektem były takie cuda, że FSO produkowało 70 tys aut rocznie a zatrudniało 20 tys. ludzi, a zachodnie fabryki samochodów miały 2 tys. zatrudnionych a produkcję 5 razy wyższą, o jakości i dostępie dla przeciętnego szaraka nie wspominając (u nas na giełdzie wysłużone auto było (nawet kilkukrotnie) droższe niż nowe w Polmozbycie; zgadnij, kurwa, czemu?). M. in. dlatego zresztą to w końcu gospodarczo zdechło. Ale co ty o tym możesz wiedzieć, pajacu. Dla ciebie -takiego półgłówka, co się nasłuchał bajeczek od tatusia albo ubeka albo po prostu popierdolonego, jakich w tym kraju wielu- był raj…

   Aha, a w dolarach (i wódce), synu, to się liczyło wszystko (i to po kursie czarnorynkowym i cenie gorzały w Pewexie.

   Tak więc, spierdalaj, ciulu, wciskać bzdety innym. A jak spotkasz „Bolka”, to pocałuj go z namaszczeniem w dupę z wdzięczności (nawet jeśli podpisał cokolwiek na przesłuchaniu w SB; zakład, że ty byś podpisał i jeszcze loda zrobił z połykiem całej komendzie, by przestali cię tłuc i łaskawie zgodzili się twój papierek o lojalności dla władzy ludowej przyjąć?). Bo tylko dzięki niemu masz co do gara włożyć zamiast szczawiu i nikt ci nie wpierdoli do nieprzytomności w majestacie prawa za byle wygłoszoną opinię.

   1

   2
   Odpowiedz
   1. no nareszcie ktos tym polglowkom wyjasnil dosadne co to byl PRL! A ja dodam od sie ie ze PRL byl made in POland! i teraz tez buduja nowy PRL – po prostu nasze polskie debile potrafia!!!

    0

    0
    Odpowiedz
 17. phi a w UK po taxie masz 40% prywatnego, 10% NIN i przed tym 25% korporacyjnego.

  0

  0
  Odpowiedz