Pogrzeb na Wawelu

Dzisiaj doszły mnie słuchy, że Lech K. oraz Maria K. mają spocząć na Wawelu. Pierwsza moja myśl to: Czy kogoś solidnie nie pojebało? Rozumiem, że zginęli tragiczną śmiercią, współczuje z całego serca ale to już gruba przesada! Jak to ma wyglądać? Może jeszcze miejsce obok Władysława J.? Każdego tragicznie zmarłego człowieka pochowajmy na Wawelu! Kto to wymyślił!? Teraz po śmierci wielkie halo się zrobiło, szczytne hasła i ogromnie pierdolenie, patos aż jaja bolą a zaledwie tydzień do tyłu pół Polski czekało na koniec kadencji. Wedle mojej opinii komuś się trwale pomyliły ligi wraz z rangami osób i zasług. ŚRUT!

31
40

Komentarze do "Pogrzeb na Wawelu"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. zdecydowanie podzielam Twoje zdanie. Pozdrawiam;]

  0

  0
  Odpowiedz
 3. a ja tam nie mam nic przeciwko temu. ok, wybitny na pewno nie był, ale z prezydentów III RP jest pierwszy w kolejce do pochówku. jeśli rodzina nie ma nic przeciwko, to w moim przekonaniu może być pochowany w Krakowie. no bo jeśli nie oni, to kto zasługuje na Kraków?

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Zgadzam się w pełni. Totalna pomyłka i zakłamanie. Ze skrajności w skrajność

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Kiedyś każdego króla chowali na Wawelu, jak leci, więc zgodnie z zasadą każdy prezydent powinien tam być „umieszczony”, bez względu na zasługi. Do czego pijesz to nie rozumiem. A i tak za 200 lat dzieciaki będą się uczyć o jego wyolbrzymionych czynach (Kaczyńskiego) tak jak to jest obecnie z poprzednimi władcami (tymi z wieków średnich).

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Zgadzam się z komentarzem nr 3. Owszem, kiedy w Polsce byli jeszcze królowie, to Wawel był miejscem dla nich. Ale królów Polski już nie ma i nie będzie. Czyli już nikogo więcej tam pochować nie można? Myślę, że na miejsce na Wawelu w pełni zasługuje głowa państwa, która zmarła tragicznie wykonując swoje obowiązki wobec kraju. Szczególnie, że ta śmierć była tak symboliczna.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Zdecydowanie popieram, sam sie dzis zastanawialem nad napisaniem takiego komentarza, pozdro dla Autora.
  Do autora trzeciego komentarza: to że nie ma nikogo lepszego nie znaczy że możemy obniżać rangę pochówku na Wawelu. Lepiej poczekać 100-200 lat na kogoś wyjątkowego, niż grzebać tam osoby o RELATYWNIE małych zasługach dla Polski.

  1

  0
  Odpowiedz
 8. A mnie znowu to rozwala „przemiana” ludzi. Pchali się do trumien jak po śmierci Stalina (co słabsi mdleli). Nagle Kaczyński stał się bogiem…
  No i pytanie czy to tragedia czy błogosławieństwo dla narodu?

  0

  0
  Odpowiedz
 9. To nie była symboliczna śmierć, tylko jak w każdym wypadku – przypadkowa. Nie róbmy teraz symbolu z okoliczności jego śmierci. Przypadek, mogło być wszędzie. A jeśli już pochowamy tam pierwszego zmarłego III RP, to co z następnymi ? Oby żyli jak najdłużej, ale w końcu, prędzej czy później staniemy przed tym dylematem.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. O miejscu pochówku decyduje rodzina po uzyskaniu zgody właściciela miejsca pochówku. Więc na pewno nie będzie decydował żyd Michnik o chowaniu kogokolwiek w krypcie pod katolicką katedrą 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 11. tylko patrzeć jak jakiś jełop wystąpi z wnioskiem o beatyfikacje LK – wnerwia mnie ta hipokryzja narodowa – raptem się okazuje jacy to święci i ubodzy fruwali tym samolotem.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. A czym Twoim zdaniem trzeba się zasłużyć by być pochowanym na Wawelu?
  Kiedyś w Polsce była monarchia a więc głową państwa był król, teraz jest demokracja i głową państwa jest prezydent. Widzisz tu jakąś różnicę? Bo ja nie.
  Zasłużył się dla kraju, godnie prezentował go na arenie międzynarodowej, dbał o interesy ojczyzny, wielki patriota, bojownik systemu komunistycznego. Nie mam nic wiecej do powiedzenia.
  Dziękuje.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. A czym Waszym zdaniem trzeba się zasłużyć aby móc
  spoczywać w krypcie pod wawelem?
  Lech Kaczyński- wielki patriota, jeden z
  bojowników o uwolnieni kraju z pod rządów
  komunistycznych, godnie reprezentował kraj na
  arenie międzynarodowej, dbał o interesy ojczyzny.
  Nie dziwię się, że o wielu jego zasługach mówi się
  dopiero po śmierci, ale za życia media kreowały
  zupełnie inny wizerunek prezydenta ( za co teraz
  pluje sobie w twarz). Faktem jest, że był także
  człowiekiem i miał prawo mylić się w niektórych
  kwestiach, zresztą jeszcze taki się nie urodził co
  by każdemu dogodził. Wawel? jak najbardziej. Nie
  uważam, żeby Lech Kaczyński nie urągał do godności
  Marszałka Piłsudskiego, który podobnie jak
  wymieniany wyżej prezydent miał tylu samo wrogów
  co i sprzymierzeńców a co do jego pochówku było
  równie wiele kontrowersji- konflikt wawelski) .
  Żyjemy w czasach pokoju więc nie ma co porównywać,
  że Prezydent rangą nie dorównuje innym
  spoczywającym tam bohaterów, którzy z bronią w
  ręku walczyli o wolną Polskę.
  I tak większość z Was nie zrozumie tego prostego
  przesłania.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Zgadzam się w zupełności z autorem! A jeśli już musimy kogoś pochować na Wawelu to pochowajmy Kaczorowskiego, on o wiele bardziej na to zasługuje.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Zacznijmy od tego, że jesteście ludźmi, którzy nie mają prawa moralnego wypowiadać się na temat miejsca pochówku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Życie wasze nie ma nic wspólnego z miłością do Ojczyzny, patriotyzmem, prawomyślnością- tak jak w przypadku zmarłego. Jesteście społeczeństwem pozbawionym wszelkich cnót i wartości, jedynym celem jaki wam przyświeca jest wyścig za pieniędzmi i doraźnymi, chwilowymi uciechami. Lech Kaczyński był mężem stanu, który dążył m.in. do rewolucji moralnej, chciał was przemienić, naprowadzić na drogę patriotyzmu i sprawiedliwości. Właśnie za to go nienawidziliście. Na szczęście, czy wam się to podoba czy nie, Lech Kaczyński przejdzie na zawsze do historii Polski. W dzisiejszych czasach godnym spoczęcia na Wawelu może być tylko taki człowiek jak on, bohater, który zginął za Ojczyznę, w służbie prawdy i pamięci o zamordowanych Rodakach. Należy Bogu dziękować, że pomimo straty tak wielu przedstawicieli polskiej elity intelektualnej, pozostała jeszcze garstka wartościowych ludzi, którzy w przeciwieństwie do was, potrafią docenić Wielkiego Polaka i uhonorować jego życie w należyty sposób. Radzę zatem, jeżeli posiadacie chociaż krztę honoru, pochylić się nad duszą zmarłego i zamilknąć na wieki!

  0

  0
  Odpowiedz
 16. ma sie rozumieć

  0

  0
  Odpowiedz
 17. wielki polaku trochę pokory!

  0

  0
  Odpowiedz
 18. po pierwsze wkurza mnie głupota i powtarzanie zasłyszanych tekstów z telewizji, która próbuje czasem też podjudzić do kłótni. Otóż prezydent nie będzie spoczywał obok żadnego króla na Wawelu. Chopin był królem? Poniatowski był królem? – nie, księciem, a Piłsudski to też król? – nie. Ludzie to chyba was pojebało, on ma zająć miejsce w krypcie w której nie leży żaden król więc nie pierdolcie farmazonów, co za pojebany naród, dajcie już mu (Kaczyńskiemu) spokój bo po prostu żal patrzeć na to wszystko. Nie jestem jakimś wielkim PiSowcem ale to co się dzieje to istny cyrk, polaczki za jego życia się kłócą, a jak umiera to kłócą się gdzie go pochować, co za jakiś pojebany naród, zwróćcie uwagę że opinia publiczna się z nas śmieje przez to

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Zgadzam się w pełni! Kaczyński w ogóle nie zasłużył na to żeby go pochować na Wawelu. A do tych którzy coś tam krzyczą że zasługuje bo był wielkim patriotą i walczył z komunizmem mam pytania :Czy jak by za 30 lat umarł śmiercią naturalną to też byście byli za pochówkiem na Wawelu? Gdzie zamierzacie pochować np. Wałęsę? A to że „nie było kogo pochować na Wawelu” nie jest argumentem. Umarł śmiercią bohaterską… ha, co było w tym bohaterskiego? Byłoby to gdy np. wiedział że się rozbije i mimo to tam poleciał, ale przypominam że tak nie było. Do autora postu nade mną: Kim ty jesteś że zarzucasz mi brak miłości do ojczyzny patriotyzmu itd.? Nie znasz mnie(nas) więc mnie nie oceniaj.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Ludzie opanujcie się!!!!
  nie wam przyszło decydowac gdzie pochowaja prezydenta. taka była wola rodziny.Chociaz spróbujcie to uszanować …
  jezeli juz oceniacie innych to najpierw wyobraźcie sobie jak wy byscie sie czuli gdyby ktoś sprzeciwiał sie temu gdzie ma być pochowana wasza matka .Zgadzam się moze ta decyzja nie została do końca przemyślana, moze podjeto ja zbyt pochopnie ale według mnie kazdy kto jest CZŁOWIEKIEM i chociaz w najmniejszym stopniu patriotą uszanowałby decyzje innych. Oczyiscie mozecie być przeciwni temu ale i tak żadne protesty nic nie zmienia a tylko przedstawiaja polaków jako fałszywych,zakłamanych ludzi …
  OKAZMY ODROBINĘ TOLERANCJI…

  0

  0
  Odpowiedz
 21. do pana nade mną: nie wiadomo czy zostałby pochowany na Wawelu jakby umarł śmiercią naturalną za 30 lat. Być może nie, chociaż moim zdaniem dokonałby jeszcze paru rzeczy ważnych. i powiem wam więcej; to że zadecydowano że tam będzie pochowany nie zależy od tego co zrobił itd. tylko tak naprawdę w jakich okolicznościach zginął, gdzie doszło do tragedii i w jakim celu w ogóle leciał – oto w tym wszystkim chodzi. Nie rozumiem jak można tego nie rozumieć xD Gdyby leciał na spotkanie z prezydentem Obamą albo innym i rozbił się gdzieś w Stanach lub gdzie indziej, to pewnie nie zostałby pochowany na Wawelu. Ale akurat to że leciał do Rosji żeby uczcić pamięć patriotów którzy zginęli tam 70 lat temu i powiedzieć bardzo ważne słowa jednak coś symbolizuje..

  0

  0
  Odpowiedz
 22. ” Do autora postu nade mną: Kim ty jesteś że zarzucasz mi brak miłości do ojczyzny patriotyzmu itd.? Nie znasz mnie(nas) więc mnie nie oceniaj.”
  Jestem sumieniem Narodu. Nadaję nazwy zjawiskom, które widzę. I widzę, że zawiść oraz medialna propaganda przesłoniły Tobie i podbnym do Ciebie podstawowe wartości. Nie jesteś patriotą. To trzeba czuć w sercu. Z tym trzeba się urodzić. O tym się nie krzyczy na forum. To wprowadza się w życie. Temu życie się podporządkowuje. I za to się umiera.. by Ojczyzna przetrwać mogła. Ani ja ani ty nie jesteśmy patriotami. Ja jestem jedynie sumieniem. Ty jesteś ślepcem krzyczącym w ciemności. Umrzyj za Polskę, a wtedy właśnie, udowodnisz miłość do niej.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. „Jestem sumieniem Narodu” – że co? możesz co najwyżej być swiadom (albo nie), tego co masz na/w swoim sumieniu, ale litości, nie wyskakuj tutaj z takim patosem. Może jeszcze powiesz o sobie: „Nazywam się Milijon ? bo za miliony kocham i cierpię katusze” ;))) jeśli tak, to bez komentarza, pozdrawiam.

  0

  0
  Odpowiedz
 24. Naprawdę jesteś pewien, że Nim nie jestem? czy byłbyś gotów ręczyć głową, że jest inaczej? cieszy mnie natomiast Twoja znajomość dzieł wybitnych polskich literatów- to się ceni! „bez komentarza”- mój drogi, masz słuszność, prawda jest jedna i nie wymaga komentarza. Sumienie Narodu

  0

  0
  Odpowiedz
 25. Owszem chowajmy prezydentów ale w Warszawie. Bo jakby ktoś nie zauważył to stolicę nam już z Krakowa przenieśli.
  Pomyłka totalna i wstyd

  0

  0
  Odpowiedz
 26. pomyłka i wstyd- kulisy twego przyjścia na Świat, wieszczu

  0

  0
  Odpowiedz
 27. „Naprawdę jesteś pewien, że Nim nie jestem? …” – żeby była jasność, oczywiście, że nie jestem pewien, bo tak naprawdę, to nie wiem co myślisz i czyjesz … pozdrawiam serdecznie ponownie

  0

  0
  Odpowiedz
 28. Co za durne tłumaczenie niektórych, że kiedyś królowie jka leci to teraz prezydentów.
  Nie wolno porównywać mentalności dawnych czasów z dziisiejszą. Monarchia historyczna, nie współczesna była władzą od Boga (czy chcemy czy nie tak ją postrzegano) dlatego zasługi królów nie były tak istotne jak ich pochodzenie.

  Dzisiaj myslimy ( przede wszystkim ) i to inaczej. Dzisiaj oceniamy ludzi za to co zrobili, a nie z jakiej rodizny pochodzą. Dlatego porównanie prezydentopw do krolow jest ab absurdum i tyle.

  0

  0
  Odpowiedz
 29. Wola rodziny ? a kim jest TA rodzina ? jak śmie zarządzać dobrem Narodu ?
  ci ludize są nikim w sensie urzędowym – nie wolno im rządzić Wawelem. Ale Dziwisz im sprzyja.

  0

  0
  Odpowiedz