Polak z małej litery

Moja chujnia językowa. Wszyscy jak jeden mąż piszą Polak małą literą. To jakaś plaga. Nawet jak ktoś napisze w internecie elokwentny post, starannie napisany, z wszystkimi dużymi literami, ogonkami, składnią na poziomie, interpunkcją na 5 to i tak Polak znajdzie się w nim z małej litery. Skąd to się bierze, ludzie?! Większość pisze tak, bo nie wie, nie zna zasad poprawnej polszczyzny. Skoro wszyscy tak piszą to ja też, no bo wyszukiwarka mi tego nie podkreśla, to co ja się będę przejmował, c’nie? Swoją drogą jakieś kuriozum, że wyszukiwarka podkreśli ci „wisłę”, ale „polaka” czy „polskę” już nie. Nie jestem jakimś przesadnym purystą językowym. Jak ktoś pisze cały post z małej litery od pierwszej do ostatniej to mnie to nie razi. Ale jak ktoś np. bawi się w uprzejmości typu pisanie Cię, Tobie z dużej litery, by za chwilę „walnąć polakiem” to włącza się we mnie tryb grammar nazi. Część z tych osób nigdy nie napisałaby słowa Niemiec z małej litery by nie być posądzonym o małostkowość, ale nie napisze też Polak z dużej by nie być posądzonym o cień elementarnego szacunku do swojego narodu. Tylko, że to nie jest fanaberia „patriotów”, a zasady poprawnej pisowni, które poznaje się w początkowych klasach szkoły podstawowej.

64
78

Komentarze do "Polak z małej litery"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Bo polak jest nikim

  0

  0
  Odpowiedz
 3. A kto ty jesteś ? – „polak” mały. No i właśnie dlatego z małej litery pisany. 😀

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Ogólnie Polskę mam w dupie jak każdy inny kraj (żeby nie było że ze mnie folskdojcz albo jebany żabojad), ale skoro poprawnie pisze się z wielkiej litery to piszę z wielkiej i tyle. Nie ma dyskusji.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Mnie bardziej wkurwia połykanie „m” na końcu wyrazów. „Kibicą”, „ludzią”, „pedałą”… CO TO KURWA JEST ZA PLAGA? Pojebało ludzi czy co?

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Z wielkiej litery a nie dużej…

  0

  0
  Odpowiedz
 7. @5 gimbusiana moda, prędzej czy później minie.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. polag? ooo jestem milo zaskoczona bo w iphonie autokorekta podkresla ten blad:))))))) pozdrawiam z iPhone biedaki<3

  1

  0
  Odpowiedz
 9. @6 – wielką literą, a nie z wielkiej litery…

  0

  0
  Odpowiedz
 10. @1 Dziwię się, że „góra” opublikowała tak obraźliwy, uwłaczający patriotycznej godności komentarz. „polak jest nikim”? Może Ty jesteś nikim, jak wzrastałeś w patologicznym środowisku i niczego w życiu nie osiągnąłeś, to klęska Twoja, a nie naszej polskiej zbiorowości. Sięgnij po historię naszego kraju, historię literatury i sztuki polskiej, pójdź (pewnie po raz pierwszy w życiu) do polskiego teatru albo do polskiego Muzeum Narodowego i wtedy wypowiadaj się o Polakach. Najłatwiej obarczyć winą za własne niepowodzenia życiowe „ten straszny kraj”. Polska jest piękna.

  1

  0
  Odpowiedz
 11. @10 polak jest nikim. Taki polaczek pracuje u mnie za psie grosze, nie płacę mu nawet ubezpieczenia a ten liże mnie po tyłku. Haha. Jestem teraz na urlopie w polsce bo żona chciała zobaczyć moje korzenie to jej pokazałem ubóstwo, chlew, nienawidzących siebie ludzi, smród i ciemnotę w tym wielkim kraju. Na szczęście zabrałem stąd swoją rodzinę i wyjechałem. A wy polaczki dalej se narzekajcie i obrzucajcie błotem. Pokój wam.

  0

  1
  Odpowiedz
 12. No bo jak się olewało nauczyciela na J.P. w podstawówce, bo się było MUNDRZEJSZYM to się póżniej tak pisze. W moim dziale, poszła skarga do Prezesa od młodych inżynierów, bo w projekcie podkreśliłem im WSZYSTKIE błędy ort. na czerwono. Na 16 stron, zrobili 23 błędy ort. nie uwzględniając stylistycznych. Prezes (50+) zabrał im za to premie. Nie za błędy, bo te można poprawić w 10 min, tylko za (jak nazwał) NOTORYCZY IDIOTYZM.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Na wielką literę trzeba zasłużyć.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. @6 i @9 Uzupełniam: wielką literą lub od wielkiej litery 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 15. @13,11 Wielka lub mała litera to nie jest wasze widzimisie, tylko zasady pisowni buraki. Czujecie się dowartościowani jak sracie we własne gniazdo? Tylko sobie wystawiacie świadectwo takimi pustymi komentarzami.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. @14 – słyszałam, że profesor Miodek mówił, iż może być też dużą literą (w sensie – on nie lubi zwrotu „wielką”) 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 17. polska jako kraj nie zasługuje aby jej nazwa pisana była wielka literą. Stąd od dziś będę pamiętał by zawsze pisać z małej.( Mimo że pisałem z wielkiej)

  0

  0
  Odpowiedz
 18. No widzisz, ważne, żeby „żyd” nie napisać małą literą, bo można mieć przesrane. A Polak to małą, bo nikt nie szanuje narodu, który nie szanuje sam siebie. Vide wydarzenia ostatnich paru lat i komentarze ludzi pokroju nr. 4.

  0

  0
  Odpowiedz
 19. jestę polakię

  0

  0
  Odpowiedz
 20. oj ty polaczku maluczki, pieseczku idź spać, bo wkręcanie śrubek czeka 🙂

  0

  0
  Odpowiedz