Polska liderem

Nie wiem czy to ze mną coś jest nie tak, czy poniższa sprawa rzeczywiście jest deczko irytująca, ale czy jestem jedynym, któremu nóż się w kieszeni otwiera na sam dźwięk słów „Polska jest liderem w wydawaniu unijnych dotacji”? Oczywiście cała sprawa dotyczy niedawnego zamieszania z Komisją Europejską i zamrożeniem Polsce części funduszy na budowę dróg w związku ze zmową cenową, jakiej dopuściły się pewne polskie firmy. Premier zwołał dziś konferencję prasową i stwierdził właśnie, że Polska przoduje w wydawaniu unijnych pieniędzy, dodając także – zupełnie jakby był to powód do dumy czy chluby – że w Polsce buduje się obecnie więcej dróg niż w całej Unii razem wziętej. Wszystko fajnie, tylko że w tego rodzaju chwaleniu się jest jeden szczegół: owszem, Polska wydaje najwięcej unijnych pieniędzy, bo jest chyba w Unii najbiedniejsza i po prostu najwięcej tych pieniędzy potrzebuje; innymi słowy: Unia musi właśnie w Polskę wpompować najwięcej. A te kilometry dróg? Oczywiście zgoda, że w Polsce buduje się obecnie najwięcej dróg, tyle że to tylko dlatego, iż pozostałe kraje Unii swoje drogi i autostrady, na ogół zresztą darmowe, wybudowały całe lata świetlne temu w porównaniu z naszym polskim pierdolnikiem (w Niemczech na przykład pierwsze autostrady powstały jeszcze przed Hitlerem, choć to jego rząd zakończył ich budowę). To samo było z kryzysem i słynną „zieloną wyspą”, że niby podczas kryzysu Polska straciła najmniej, że kryzys właśnie nas dotknął w najmniejszym stopniu. I owszem – bo najbiedniejszy traci najmniej, jeżeli w ogóle ma co stracić.

66
71

Komentarze do "Polska liderem"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. jebać Unię, pozdro dla kumatych

  0

  0
  Odpowiedz
 3. mozna by powiedziec odwróć tabele polska na czele, to jest dramat co sie dzieje w tym kraju media oplacane przez rząd, ryją głowy ludzi itp.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Propaganda i jeszcze raz propaganda…tak się robi ludziom gowno z mózgu…przecież jest zajebiscie cieszmy się ludzie kraj rośnie w siłę ludziom żyje się lepiej noz kurwa nie cieszycie się…

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Należałoby zacząć od podstaw, czyli żeby Polska mogła dostać z eurokołchozu nazistowskiego dostać jakiekolwiek pieniążki to musi wpłacić, a żeby wpłacić to musi ściągnąć w podatkach i tak mamy wachę po 5,5 zamiast po 3pln jak było zanim weszliśmy. Druga opcja to pożyczyć noi nasz misiek rostoski skurwiel jeździ po świecie i zaciąga pożyczki tam miliard tam dziesięć, tylko do chuja za 50 lat moje dzieci będą musiały to spłacać. Fakt jest też taki że prawo eurosocjalistów jest ponad prawem Polskim bo przystaliśmy na traktat lizboński w najgorszej dla nas formie i niestety nie jesteśmy suwerenni ani wolni. Druga sprawa jesteśmy tylko eurostanem albo kolonią III rzeszy bo do nas się eksportuje co się da natomiast u nas produkcja stoi, i wszystko jest robione tylko po to żeby w Polsce nic się nie dało robić a Polacy niech jeżdżą do zachodniej europy robić.
  Jest jeszcze ogromna ilość ważnych spraw, ale to tylko komentarz, jak ktoś będzie chciał podrążyć temat np. karty praw podstawowych albo czegokolwiek innego to internet.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Nie kłam! Wyłącznie w Niemczech są darmowe autostrady. Pojedź sobie przykładowo do Francji to przestaniesz stękać na Polskę, przynajmniej w tej kwestii.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. @4 póki co Polska dostaje dużo więcej niż wpłaca. W zasadzie jest to największa różnica w całej UE (nie per capita).

  0

  0
  Odpowiedz
 8. @5 – nie są darmowe – wzięto na nie pożyczki jeśli nie wiesz o co chodzi i skąd I,II,III rzesza miała pieniądze na budowę potęgi gospodarczej wojny oraz autostrady to się nie odzywaj.
  @6 – i co to ma być jakiś powód do dumy że wszyscy ludzie europy są dymani w podatkach na tryliony po to żeby na ciepłych posadkach urzędniczych mogli siedzieć wybrańcy głównych rodzin sterujących światem ?

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Ja sie boję i nie chce jutro iść do pracy

  0

  0
  Odpowiedz