Polska rzeczywistość

Oto jeden z absurdów polskiej rzeczywistości. Ofiarą jest moja mama.
Moja mama rodzicielka pracowała parę lat w jednym sklepie, a ostatni rok w innym, ale teraz ma duże problemy ze zdrowiem, było chorobowe. Do pracy wróciła, ale nie dała rady.
Po tym fakcie postanowiła się zapisać do długiej w naszym kraju listy bezrobotnych obywateli i co? I gówno. Nie dostanie zasiłku (nawet nie pamiętam jak się to nazywa), ale dlaczego? BO ZA MAŁO ZARABIAŁA przez ostatni rok pracy i gówno ich obchodzi, że od 18 roku życia robi na nich wszystkich, bo takie są przepisy. Wcześnie zarabiała niby tyle ile trzeba, ale obchodzi ich ostatni rok, a tam zarobki miała o 80 zł za małe – to jest śmiech na sali. Ktoś zarabia dużo to mu się należy, bo a ktoś mało zarabia to mu się nie należy nic. Czy to jest normalne pytam się? Pozdrawiam.

30
59

Komentarze do "Polska rzeczywistość"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. coś pierdolisz…

  0

  0
  Odpowiedz
 3. I będą w telewizorze pieprzyć, że są wielkie możliwości w tym kraju…. Walcz o zapomogę w opiece społecznej i mów głośno o tym skurwysyństwie. Nie wstydź się, to państwo powinno się wstydzić.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Coś pokręciłaś. Z tego co piszesz wnioskuje że skoro miała zarobki 80zl to nie pracowała, wyglada na to że miała jedno zlecenie stałe. Aby dostać zasiłek to w przeciągu półtorej roku trzeba miec przepracowane 365 dni. Wydaje mi się że w tym tkwi problem. Powinna sie ubiegać o rente. Pozdrawiam

  0

  0
  Odpowiedz