Polski rock, a właściwie jego brak

Witam chujowiczów. Chciałbym poruszyć temat, który od dawna mnie zastanawia i, bez ogródek przyznam, wkurwia. Mianowicie ciągle zadaję sobie pytanie, co jest z rockiem w Polsce? Ten typ muzyki po prostu u nas nie istnieje! Jeżeli coś leci już w radio, w telewizji – gdziekolwiek – jest to pop i popopodobne ‚dzieła’, roi się też od hip-hopu, ale co jest do kurwy nędzy z rockiem? W Polsce nie ma znanego, konkretnego rockowego zespołu! Okej, są co prawda kapele grające gdzieś tam w garażu, ale na szerokiej scenie nic takiego nie ma. Nie liczę pseudo-rockowych zespołów, których trochę jest – bo jest w nich perkusja/gitara/bass, ale z prawdziwym, czystym rockiem, punk-hard-rock’n’rollem mają niewiele wspólnego, albo właściwie nic. To tak jakby Blue Cafe nazwać rockowym zespołem. Albo Myslovitz. Albo Kombi. Albo Enej. Wielu się może obrazić, ale we właśnie tym drugim zespole nie ma pierdolnięcia rockowego, większość to jakieś balladki i sranie w banie. Ostatnim właściwie porządnym rockowym, blues rockowym zespołem był Dżem. To był konkretny kawał muzyki, a nie jakieś pseudo wypociny. I tutaj jeszcze raz się pytam – dlaczego w naszym piękny kraju nie istnieje rock? Są na pewno zespoły mało znane, które nie mają żadnych szans zaistnieć. Ciągle te same mordy na tych wszystkich festiwalach od lat. Rzygać się chce. A jak już ktoś się przebije to śpiewa jakiś pop, albo wygląda jak idiota i tak dalej. Dlaczego nie pojawi się jakiś zespół grający jak Green Day ze starych lat, Blink, Black Sabbath, obojętnie, ale żeby dział się pozytywny rozpierdol na scenie i żeby to był normalny rock, chuj tam czy punk czy alternatywa. Żeby byli znani na całą Polskę, żeby ludzie znali ich piosenki. Dlaczego tutaj jest tylko ten pierdolony pop i dupiasty hip-hop? Nie potrafię tego zdzierżyć. Śrut.

53
63

Komentarze do "Polski rock, a właściwie jego brak"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Nie „typ”, a „gatunek”, bracie. 😛

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Masz jeszcze alternatywę w techno, dance czy house… a jakbyś chciał pierdolnięcia to zapraszam do słuchania hardcoru, terroru, speedcoru, industrialu itd.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Mass media wydalają z siebie to, co kupuje lud. Wartość artystyczna to już inna kwestia. Też uwielbiam rocka, rock’n’rolla, słucham muzy nawet i z lat 50, bo daje więcej energii niż większość dzisiejszych zawodzących wyjców do księżyca w rytm podkładu z dziecięcych organków.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Dezerter człowieku, Dezerter!

  0

  0
  Odpowiedz
 6. A ja nie lubię Dżemu, nie uwiódł mnie ich styl, nie zaimponował dobór sprzętu i możliwości muzyki ani teksty nie wyróżniły się niczym szczególnym! Straszny przeżytek! A rock jest prawie taki sam jak pop! Jednak nie martw się, w moim stylu, który dotąd był niekomercyjny, a mam na myśli niekomercyjny progresywny lub uplifting classic trance, też pojawiły się chujnie różnego typu, które tylko zhańbiły ten bezkonkurencyjny gatunek, wykorzystujący zarówno elementy rocka, klasyki jak i możliwości elektroniki. Na szczęście zmieniam to z mymi ludźmi i sami tworzymy, może kiedyś nas usłyszysz 😛

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Masz rację, od ok. 2000 roku Polska muzyka nie stworzyła prawie NIC ciekawego. Z Dżemem odeszła pewna epoka, nawet Kazik się już skończył 🙁

  0

  0
  Odpowiedz
 8. A na przykład Hunter, KAT, TSA, Illusion, Oddział Zamknięty, IRA?

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Właśnie słucham nowego albumu Comy i nie zgadzam się z tobą. Po prostu nie umiesz szukać albo ci się nie chce i zasysasz biernie tylko to co ci jest podawane na tacy w tv/radiu.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. A chociażby COMA?

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Tak jak mówiłeś, polskie zespoły rockowe w większości to underground. Popatrz w necie, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jebać radiowo-telewizyjną papkę. TV sprzedaj, a radio wypierdol przez okno.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Nie wiem czy ci pasuje, ale jest Frontside, Eris is my Homegirl i trochę innych. Zdaję sobie sprawę, że są w innym gatunku i eris dopiero wyszedł, ale przynajmniej grają. Przesłuchałem dość dużo (różnych grup) i tak naprawdę kilka jest do posłuchania, reszta jakoś mnie nie podchodzi.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Bo u nas się słucha „jesteś szalona”, Wiśniewskiego, Dody itp. 80 proc. ludzi nienawidzi Dody i disco polo, ale jak przychodzi co do czego, to na miejskiej (czyt. wiejskiej) cotygodniowej imprezie całe zapyziałe miasto, z puszką piwa za ostatnie 7 zł ze swojej wypłaty (byle by się najebać), skacze z radości właśnie przy takich rytmach. U nas nigdy dobre zespoły nie zaistnieją bo nie mamy wyrobionego gustu muzycznego. Jesteśmy i zawsze byliśmy 10 lat do tyłu za Europą, nie mówiąc już nawet o USA.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. LeashEye, We Are Idols, Broken Betty, KNŻ, Corruption i jeszcze pewnie wiele innych. Wyciągnij uszy z dupy, wyrzuć TV, przestań słuchać radia, idź na koncert 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Świat się wali w gruzy i tylko Justin Bimber czy jakoś tak nam pomoże!
  A tak na poważnie, już dawno przestałem słuchać tego co się teraz gra i jestem pieprzonym muzycznym dinozaurem.
  +1

  0

  1
  Odpowiedz
 16. Wy i ta wasza Coma…

  0

  0
  Odpowiedz
 17. @8 zapodał bardzo dobre zespoły. Zwłaszcza Hunter – przesłuchaj, to sam stwierdzisz.

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Od kiedy IRA to rock?

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Widocznie na rockowym zespole nie da się zarobić tyle, co na popie i hip-hopie.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Młodzieńcze! jest np. taki blog wearefrompoland – szukasz alternatywy, nie szukaj więc jej w mainstreamie. To się kłóci ze sobą z samego założenia… Media lansują siekę, bo sieka jest zapychaczem. Ty szukasz muzyki- masz kurwa internet! Niebywałe, co piszesz. Kompletnie nie kumasz czaczy.

  1

  0
  Odpowiedz
 21. bo od rocku normalnym ludziom łeb pęka!!! Dlatego

  0

  0
  Odpowiedz
 22. Ale pierdolisz bzdury. Włącz sobie Program 3 Polskiego Radia i masz tam ambitniejszą muzykę. Takich stacji radiowych jest więcej. Polska a całkiem niezłą scenę rockową tylko trochę zapomnianą. A to, że ty wymagasz super ambitnego rocka na esce to już twoja sprawa.

  0

  0
  Odpowiedz
 23. Co do rocka w Polsce, to w pełni podzielam zdanie założyciela tematu. Nie mamy w kraju żadnego porządnego rockowego bandu. Wszystko jest pitu pitu, a jak słyszę że Doda jest rockowa i ten cały Virgin to mi ręce z nogami opadają. Wychowałem się na Janes Addiction, The Cult, Morphine, Red Snapper, Red Hotach, całym Seattle i tym podobnych brzmieniach. Koma to pseudo-egzystencjonalne pierdolenie o niczym. Wszystko na jedną modłę. Totalny brak pozytywnej energii, jaką w obowiązku ma nieść ze sobą rock. Żałuję, że nie wdałem się w dyskusję na bieżąco, ale dopiero dzisiaj zdałem sobie sprawę ze skali problemu i googlując natrafiłem na ten temat. Reasumując: bardzo byłbym rad ze zmiany mainstreamu i jakiegoś, naprawdę rockowego, objawienia.
  Pozdro wszystkim miłośnikom dobrego riffu. G.

  0

  0
  Odpowiedz