Powstanie i inne

Wkurza mnie zbyt częste wspominanie, tzw. „wielka zaduma” i rozpamiętywanie historii przez Polaków. Jaki sens ma teraz rozwodzenie się nad wielkimi „bohaterami” albo przy okazji 3 maja, albo teraz. 95% Polaków nie wie nawet kiedy było to całe Powstanie i na czym polegało, a wszyscy udają jakieś zadumy a naprawdę mają to głęboko w dupie. A w telewizji nie ma co obejrzeć, cały dzień wracanie do pięknej historii. I po co tak to pielęgnować? Jesteśmy aktualnie gównem Europy a w Polsce i tak ciągle wracanie, wracanie do walczących bohaterów, do historii. I po co to? Syreny i inny cyrk, rozpamiętywanie 1944, żołnierze, groby i inne. Tylko okupują czas telewizyjny tymi wspomnieniami i nie ma co obejrzeć wieczorem. Budowanie patriotyzmu na siłę. Ja osobiście stokroć bardziej wolałbym urodzić się w Niemczech. I chuj z tego że 60 lat był Goebells i Adolf, jak teraz mają 10x większe zarobki, pełno autostrad, MŚ w piłce i 20x wyższy poziom życia i mogą śmiać się z Polaczków? za to dumny Polak ze swoim 1500 miesięcznie sobie zażartuje z Niemców o Żydach podkreślając, jaka piękna jest polska historia, a jacy Niemcy są źli. A następnie pojedzie tam na truskawy za kilka Euro rozmyślając, jak tu ukraść auto. To co było te 70 lat temu, gdy 90% żyjących osób nie było jeszcze w planach nie ma żadnego znaczenia, co da to rozpamiętywanie? Gówno. Wielką dumę, ostudzoną dzień później jak trzeba będzie pójść do chujowej pracy jeżdżąc po chujowej drodze chujowym autem.

104
92

Komentarze do "Powstanie i inne"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. To co piszesz jest smutne i bolesne, bo tak cholernie prawdziwe ;/

  1

  1
  Odpowiedz
 3. Chyba ofermo przespałeś lekcje historii,bo nie masz pojęcia o czym pierdolisz.Setki tysięcy ludzi ginęło za Polskę,żeby taki idiota jak ty mogli żyć w wolnym państwie.Na takich jak ty przydałaby się trzecia wojna światowa żebyś zrozumiał co to życie,głód i nędza.

  0

  2
  Odpowiedz
 4. Boże, jak ja nienawidzę takich tępaków jak autor tematu, wypierdalaj panie z takim czymś.

  0

  1
  Odpowiedz
 5. pewnie cie zaraz wszyscy zjadą ,że nie jesteś patriotą itd.

  2

  0
  Odpowiedz
 6. Dlatego właśnie trzeba się wyprowadzić do Japonii, bo ten kraj jest taki zjebany oczywiśćie chodzi o ludzi, bo polska to piękny kraj tylko ludzie kurwy i reszta jebanych słowiańskich ścierw.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Bo widzisz…zaduma nad Nimi, nad bohaterami, którzy zginęli, tak młodo i najczęściej bezpotomnie, wiąże się również z zadumą nad obecną chujnią, nad współczesną Polską, którą zbudowały bękarty tych, co tchórzliwie dekowali się w czworakach, a po wojnie zalali ten kraj swoją chłopską masą – prostacką, bez honoru, pragmatyczną nie dalej niż ma pęto kiełbasy, i kulturalnie rozwiniętą w sam raz by pożerać godzinami cukierkowe wypierdy z telewizora

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Nie obraź się, ale jesteś kolejnym mentalnym prostakiem z przerostem tego pseudonowoczesnego pragmatyzmu. Owszem, polityka, gospodarka jest priorytetowa i to powinno stanowić trzon materialny Narodu, aczkolwiek pamięć, historia, solidarność w zadumie stanowi ten trzon inny – duchowy, międzypokoleniowy. To on nadaje narodowi tożsamość, jako zbiorowi mieszkańców danego państwa i jest BARDZO WAŻNY, zwłaszcza dla młodych pokoleń. Rozumiem Twoją frustrację, ale nie kalkuluj systemem zero-jedynkowym, bo w życiu tak nie ma- Amerykanie – wspaniała gospodarka i jednocześnie wspaniały patriotyzm – wszystko da się połączyć, ale do tego trzeba ludzi posiadających duchowe wnętrze, a Polacy obecnie to 70% mentalnych prostaków, materialistów, co myślą, tylko o tym, żeby się nażreć, naruchać i zachlać. Tak się dzielą ludzię – na tych na poziomie, wieloaspektowo rozpatrujących życie i na wyrobniczą, zezwierzęconą hołotę.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Ja chciałbym być Szwedem, Duńczykiem, Norwegiem albo mieszkać w USA, Kanadzie lub Australii, Nowej Zelandii. Zaraz jakiś buraczany katol powie że tam Żydy, NWO, masony i apokalipsa będzie ale gówno z tym. Nieraz mam żal do rodziców o to że nie wyjechali stąd.Tam bym miał szanse tu???Lepiej przemilcze. Koledzy taty powyjeżdżali a to do Szwecji a to do Danii i tam żyją, ich dzieci mają swoje domy, dobrą prace, itp. Sąsiedzi wyjechali do USA 20 lat temu i mają firmy, wczasy w Miami i jachty.Najbardziej groteskowe jest jednak obchodzenie „wolności” 4 czerwca. Te bogate buce i klery jak knury otoczone ochroną cwalące ten dobrobyt i młodzieżówki ich partyjek nowobogackie matołki z dobrych domów.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. A jaki sens ma to twoje pisanie? Dalej nie będę ci już niczego tłumaczyć, ale ty też nigdy więcej nie pisz nic do publicznej wiadomości. Koniec.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Uklęknijcie patałachy czytając ten post albowiem to ja wasz Pan Mesio, w nieskączonej mądrości swojej, wyjaśnie wam przyczynę tego zjawiska. Jak słusznie zauważył Jego ekscelencja sikorski, polacy (z wyłączeniem Pana waszego Mesia) są murzynami europy, dlatego też słowo patałach, idealnie oddaje tą polską murzynskość. Upamiętnianie rocznic jak powstanie warszawskie jest okazją dla wszelkiego rodzaju patałachów, zapieprzających cały rok na taśmie, do podniesienia własnego buraczano-cebulowego ego i odurzenia się tanim alkoholem. To pozwoli im przez chwilę zapomnieć o robotniczym życiu przy taśmie./ Mesio; PS: Dziś odwiedziła moją wille rodzina mojej loszki. Wizyta skończyła się tragicznie, tzn.: zatkaną toaletą (lubią sobie podjeść), znów będę musiał dać się przedupczyć dla hydraulika, kredyty same się nie spłacą, a loszka dużo je. Dupsko boli mnie jeszcze po wczorajszej wizycie sąsiada:(

  0

  0
  Odpowiedz
 12. A ja jak to widze to patriotyzm wymyslili politycy całego swiata by sztusznie obnizac populacje ludzkosci ot co ,a powinno sie polityków zamykac i niech sie zazynają nawzajem i nie było by tulu tragedii ale za głupi na to jestesmy za głupi jestesmy tez na to po co nam politycy po to urzednicy kilka prostych praw i swiat by tez działał

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Mnie też specjalnie historia nie jara ale Ty… jestes pustym,zjebanym ujem i pustą spierdoliną.Ci ludzie ginęli za swój kraj,na który Ty swoja postawą masz wyjebane.Nie obchodzi Cię Powstanie Warszawskie,to włącz sobie weekend i napij się lub naćpaj.Chuj nie Polak,zero,null chujnia na kaczych łapkach jesteś.Wpierdalaj srut.A,stul ryj i nie pisz więcej,zjebie.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Może jesteśmy biedni na tle europy, może jest syf. A walkę o wolność zawszę warto pielęgnować.

  Pieniądze nie zawszę ci ja dadzą.

  Nothing is true everything is permitted.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. no właśnie dlatego Polacy pracują za 1500 bo nie wyciągają wniosków z historii

  1

  0
  Odpowiedz
 16. 6/5 świetnie ujete 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Zgadzam się z Tobą. Też chciałbym urodzić się w Niemczech, albo w innym dobrze rozwiniętym europejskim kraju, niż w tym katolickim grajdole.

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Skończ pierdolić. Rozpamiętywanie powiadasz. Nikt się nie prosił o tą wojnę kretynie. Masz pojęcie wogóle co to jest wojna popaprańcu. Małe dzieci wiązali drutem kolczastym do drzewa za szyję. Potem nacinali im delikatnie brzuszki i wyciągali im flaki. Robili to tak by dzieci nie umarły od razu tylko powoli w męczarniach. Żal pisać o tym. Pierdolnij się w łeb jak mamy o tym zapomnieć

  0

  0
  Odpowiedz
 19. jedź baranie do rajchu , oglądaj tylko telewizję niemiecką i zmień obywatelstwo na foldojcza

  0

  0
  Odpowiedz
 20. Ty KUTASIE ! Teraz kurwa jesteś mądry ? Po 70 latach ? Jak znasz historię Powstania , późniejsze losy stolicy i Polski ? I ty masz czelność sądy wydawać ? Miej pretensje do Wielkiej Brytanii i USA , że nas sprzedali rusom i jebiesz teraz za to za 4,5 ojro przy szparagach. Ilu zbrodniarzy alianci ochronili, aby mieć tajnych informatorów, każdy kto uniknął jedynie sprawiedliwej ruskiej strefy okupacyjnej, stawał się agentem GB lub USA, które zrobiły dla Polski wielkie GÓWNO ! Większość zbrodniarzy , również z Powstania, dożyła sędziwego wieku w dobrym zdrowiu na eksponowanych stanowiskach ( głównie burmistrzowie miast ). A tak na marginesie weź się chuju ożeń i za 50 lat powiedz, że to pomyłka. Mądry gimbus po szkodzie

  0

  0
  Odpowiedz
 21. Mnie też wkurwia ta polska martyrologia. Polactwo potrafi rozczulać się nad nieboszczykami, lecz zadbać o żywych już nie potrafi. Wolałbym dzisiaj szprechać po niemiecku, niż być polaczkiem, z którym żaden poważny kraj się nie liczy. Wolałbym pastować Niemcowi buty, bo przynajmniej miałbym pracę, opłaconą składkę i szansę na godną emeryturę. Żyłbym w kraju bogato rozwiniętym, z przyszłością i prespektywami gospodarczymi. Jako Polak jestem śmieciem, który musi walczyć z chorą codziennością żeby cokolwiek osiągnąć. Żyję w kraju, w którym upór i poświęcenie tamtych wspaniałych ludzi powstania zostało zmarnowane. W kraju, w którym panuje egoizm, zawiść i obłuda. Gdzie lata bidy i okupacji uczyniły z ludzi bestie, gotowe przedłożyć własną korzyść ponad dobro do drugiego człowieka. Gdzie kościół od lat sukcesywnie pierze mózgi zniewolonych mentalnie ludzi, gdzie pieprzy się o ochronie życia przed narodzeniem i szacunku do człowieka po śmierci – tymczasem co roku masy ludzi umierają na raka bo nie ma pieniędzy na ich leczenie. Gdy widzę twarz prezydenta, premiera pochyloną nad zapalanym zniczem w tę rocznicę, rzygać mi się chce. Z ubolewaniem patrzę na żałosną polską nację.

  1

  0
  Odpowiedz
 22. nie pasuje? to wypierdalaj z tego kraju!

  0

  0
  Odpowiedz
 23. Ojej, nie mogles ogladnac „Trudnych spraw” pewnie? Sikam na takich jak Ty cieplym moczem nieudaczniku zyciowy.

  0

  1
  Odpowiedz
 24. Z tym tv dałeś tylko do pieca. Tam i tak chuj jest co oglądać (no… oprócz mundialu w tym roku). Z resztą zgadzam się. Czy to wielkie lansowanie historii narodowej ma przysłonić nam naszą świadomość naszego nieudacznictwa w Europie i świecie? Z tą obsesją historii w codziennym życiu to jesteśmy gorsi od muzułmanów. I kurwa jakby było mało tego to i jeszcze na dokładkę Kościół. Kościół, który to od początku państwowości Polski wessał się do narodu jak ta pijawka i przez tych mało znających historię utożsamiany bezczelnie jest z polskim patriotyzmem.

  0

  0
  Odpowiedz
 25. No coz historie rozpamietuja bo nie chca zeby sie znowu to samo wysarzylo po raz 2

  0

  0
  Odpowiedz
 26. Nie spodziewałem się,że ktoś jeszcze myśli prawie tak samo jak ja.10 gwiazdek za zdrowe spojrzenie na realia.

  0

  0
  Odpowiedz
 27. Masz rację!A nie rozumiem tych ludzi co w komentarzach piszą „ojej tyle ludzi zginęło za Polskę a Ty niewdzięczny” ok,ale za jaką Polskę zginęli?Czy ja ich prosiłem o to?Też wolałbym urodzić się Niemcem czy w USA.Chory honor Polaka „nie mam za co żarcia kupić i tyram za 800 zł ale Polska jest najlepsza” Ja nie jestem patriotą i się tego nie wstydzę.Jak można kochać kraj który nic mi nie daje?A pewnie to ja mam nie pytać co kraj mi może dać tylko co ja jemu?To dziękuję.Tak samo jak nie kochałbym człowieka który mnie okrada i opluwa tak samo nie kocham takiego kraju.

  0

  0
  Odpowiedz
 28. 19. Zanim barani łbie sie kolejny raz ośmieszysz to wbij do zakutego łba że FOLKSDEUTSCH znaczy OBYWATEL NIEMIEC! Kolejny Wolaczek patriota za 1300 zł. i kredytem na 30 lat próbujący kogoś poniżyć a sam z siebie robiący tylko prowincjonalnego debila. Dla takich jak ty to tylko szparagi, ogórki, zamiatanie bo na taśme w fabryce za głupi jesteś.

  0

  0
  Odpowiedz
 29. CO TY PIERDOLISZ ZA GŁUPOTY… To całe „rozpamiętywanie” to oddanie szacunku dla walczących, za to, żeby taki niedojeb jak ty, miał w przyszłość możliwość min. swobodnego pierdolenia w internecie. I nie obrażaj Polaków nazywając ich „polaczkami” bo nie są winni sytuacji, jaka obecnie panuje w państwie. A pojedzie na truskawy, bo nie ma innej możliwości, a mimo to chce utrzymać rodzinę, lub po to nawet, by później przez parę dni móc normalnie pojeść i pożyć. I jak chcesz być niemcem, to wypierdalaj do niemiec i przestań marudzić w Polsce. Polska bez ciebie nie zginie, o nie. Goebells i Adolf, ja pierdole…

  0

  0
  Odpowiedz
 30. Ty jebany volksdeutsch’u. Pewnie w czasie drugiej WŚ pierwszy byś się wpisał na volkslistę. Tak baranie, historia Polski jest piękna, gdybyś nie łykał PRLskiej propagandy to może coś byś na jej temat wiedział. Jesteś typową spierdoliną, wytworem komuny, która do dzisiaj niszczy ten kraj. Wychowali cię na murzyna, to żyjesz jak murzyn i potrafisz tylko narzekać. Jęczysz, że ci źle?? A co ty zrobiłeś, żeby w tym kraju było lepiej?? Pewnie kurwa nawet nie potrafisz wyrzucić śmieci do śmietnika tylko rzucasz na ulicę, ale co ja poradzę, że tak cię wychowali, bo to jakim jesteś to jest właśnie kwestia wychowania. Ty właśnie jesteś gównem Europy, bo żyjesz jak gówno, narzekasz i opluwasz Polaków. Ja jestem z tego dumny, że jestem Polakiem. Mam możliwość wyjechania w każdej chwili na zachód i nie tylko do twojej wspaniałej ojczyzny Rzeszy. Pozwala mi na to wykształcenie, to którego nie masz, bo lepiej było ci się opierdalać. W przeciwieństwie do ciebie stąd nie wyjadę, bo ktoś musi tu robić porządek z takich pasożytów jak ty. Niemieckiego samochodu nie potrzebuję, choć mnie na niego stać, ale nie będę dorabiał ludzi, którzy dorobili się Wielkiej Rzeszy na mordach ponad 3 mln Polaków i całe życie będą mięli krew na rękach. Wolę być dumny, mieć honor i żyć godnie, niż być taką sprzedajną dziwką jak ty. Napisałbym coś jeszcze, ale obawiam się, że nic byś z tego nie zrozumiał. Reasumując, jak ci się tu nie podoba to WYPIERDALAJ!!!

  0

  2
  Odpowiedz
 31. Do 21. Ty już jesteś śmieciem niezależnie od tego w jakim kraju będziesz dawał dupy.

  0

  0
  Odpowiedz
 32. Wielka duma, my Polacy, jeszcze Polska nie zginęła, Bóg honor ojczyzna, patriotyzm i inne dewiancko-fanatyczno-gówniane postawy, to chuj wielki politycznych gwałcicieli manipulujących nami po przez przekupne media i spytnych doradców od wizerunku

  0

  0
  Odpowiedz
 33. A jak ja się pochyliłem dziś z szacunku to moja Loszka zapięła mnie w dupsko gumowym dildo. Lubię sukę. Wyjebałem jej za to z bani w nagrodę..

  0

  0
  Odpowiedz
 34. Patriotyzm to wymysł rządzących, by zachęcić pospólstwo do chętnego ginięcia „za Ojczyznę”, czyli interesy ww. rządzących. A masy z wypranymi mózgami („za Polskę”, „Gott mit uns” itd) idą wyżynać tych, których panowie wskazali palcem i uznali za wrogów. Ludzkość powinna dążyć do pełnego zjednoczenia a narody powinny zaniknąć. Pamiętać o przeszłości można, ale bez emocji.

  0

  0
  Odpowiedz
 35. @31 Ciekawe kutasie jakbyś śpiewał wtedy gdyby ci bieda zajrzała w oczy? Z tego co czytam to źle nie masz. Patriota tu mi się znalazł zapiździały. Sam patriotyzm jeszcze nikogo nie wyżywił.

  2

  0
  Odpowiedz
 36. I chuj dało to walczenie ? Tylko bardziej podkurwili tym hitlera, który kazał rozpierdolić Warszawę w piździec

  1

  0
  Odpowiedz
 37. @11 nieskączonej? (poprawnie jest „nieskończonej”). I ty nazywasz innych patałachami ANALfabeto?:) Juz mi do byczywąsa na lekcje niesĄczonego obrabiania pały wielki panie:*

  0

  0
  Odpowiedz
 38. Do 31. i 32. nie ściskajcie tak mocno dupsk, bo wam żylaki popękają. Lepiej sobie wsadźcie tam ten wasz narodowy honor. Rozejrzyjcie się dookoła, gdzie jest ten powód do dumy ? Politycy zajmują się sobą, liczy się tylko stołek i pieniądze. Do tego skrajna niekompetencja i brak wiedzy by zmieniać cokolwiek. Urzędy i instytucje obsadzone gnuśnymi, skorumpowanymi pociotkami, dla których stanowisko to okazja żeby wreszcie się nachapać, nierzadko kosztem drugiego człowieka. Rząd sprzedaje na lewo i prawo co się da, byleby na chwilę pozbyć się problemów finansowych. Tymczasem prywaciarz tworzy spółkę i wprowadza swoje chore zasady. Ludzie tracą pracę i tyrają na czarno albo na śmieciówce, bo to prywaciarz ustala zasady. Ludzie zaciskają zęby ale godzą się na to gówno, bo przecież z czegoś żyć trzeba. To jednak powoduje różnego rodzaju frustracje, problemy osobiste, degradację mentalną społeczeństwa. I to widać idealnie na każdym kroku. Alkoholizm, patologia, upadek zasad i wartości etc. Szkolnictwo nie kształci lecz degraduje. Policja jest przechowalnią ułomków, którzy chcą szybciej dotrwać do emerytury. Prawo sprzyja oszustom i lichwiarzom tylko po to by uczciwy człowiek na tym tracił. Nikomu jednak nie zależy na tym by cokolwiek zmieniać, bo to system naczyń połączonych, słowem sitwa, która ma się dobrze. Po co zrobić coś dla społeczeństwa, lepiej klapnąć na stołek i mieć na wszystko wyjebane. To jest ta duma i honor narodowy Polaka ??? Pytam się was, kurwa !!! To jest ta wolność o którą walczyli tamci bohaterowie ??? Powiem wam tak, popierdoliło się niektórym od tej wolności. Polacy dzisiaj stali się egoistami, w dodatku hipokrytami. Pieprzą o sumieniu, Bogu i wierze a na co dzień niszczą drugiego człowieka – biernością, pazernością, chciwością i pychą. Ja całkowicie uznaję pamięć dla powstańców 44, ale nie mogę patrzeć jak zakłamane mordy polityków dorabiają do tego własną obłudną ideologię. To wszystko przypomina błazenadę i kicz. Dlatego nie pierdolcie mi tutaj że kogoś obrażam, bo tylko nazywam prawdę po imieniu. A prawda, jak wiadomo, czasami musi zaboleć. Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że jesteśmy nacją ułomną mentalnie, która nie potrafi się zjednoczyć i iść równym tempem naprzód. Zamiast tego pogłębiamy doły, uwielbiamy dzielić ludzi na lepszych i gorszych, a przede wszystkim nie myślimy prospołecznie lecz jednostkowo (czyt. każdy myśli o własnej dupie). Niemiec jak robi grilla w ogrodzie, to zaprasza wszystkich sąsiadów, częstuje ich i traktuje z serdecznością. Polak jak robi grilla, to myśli o sąsiadach „a niech chuje patrzą i podziwiają” i modli się, by smród leciał w ich stronę. I tym właśnie różnimy się od innych narodów. Jesteśmy wredni, obłudni i nieżyczliwi. Dlatego w tym kraju nie będzie lepiej, dopóki tego nie zmienimy. Pozdrawiam – autor kom. 21.

  1

  0
  Odpowiedz
 39. Każda okazja jest dobra aby stworzyć mit narodowy i wyeksponować bohaterstwo, nawet jeśli przywódcy okazali się nieudolni i doprowadzili do tragedii, a w tym przypadku przede wszyskim wykazali się nie tylko lekkomyślnością, ale także brakiem zrozumienia układu sił w otaczającej rzeczywistości. Przyszłość Polski po domniemanej kapitulacji trzeciej rzeszy została ustalona między aliantami już 1943 roku w Teheranie, miała ona należeć do sowieckiego bloku niezależnie od wkładu w ostateczne zwycięstwo, przy zachowaniu względnej suwerenności, tak samo jak zresztą choćby Rumunia która pomimo uczestnictwa w wojnie po stronie faszystów nie została wcielona nawet za karę do ZSRR, takie są fakty historyczne i zamiast uparcie gloryfikować tę swoistą manipulację jaką było wywołanie tego powstania, należałoby raczej napiętnować rzekomych bohaterów którzy to spowodowali, gdyż świadomie doprowadzili do śmierci nie tylko 14-tu tysięcy powstańców, ale przede powinna spłynąć na nich odpowiedzialność za śmierć ponad 200 tysięcy osób cywilnych, do czego doprowadziła ignorancja i czyste szaleństwo kreatorów tej „imprezy”, gdyż było jasne że na jakąkolwiek pomoc czy to z zachodu, czy ze wschodu liczyć w tym układzie nie mogli, zwłaszcza gdy to powstanie było wymierzone nie tyle w podupadających Niemców co w Rosjan, przecież Stalin nie był idiotą i wiedział doskonale w jakim celu zostało wywołane to zamieszanie. Jednak nam jak mantrę co roku powtarza się tę historię, akcentując wielkie patriotyczne oddanie i bohaterstwo uczestników, jednocześnie bagatelizując bezsensowność takich działań w obliczu bardzo ograniczonych możliwości i potencjału bojowego, co spowodowało jak wspomniałem katastrofalne straty w ludności cywilnej, zaś sami dowódcy przesiedzieli cały okres tego powstania w piwnicy, po czym cali i zdrowi poddali się spokojnie, bez ociągania Niemcom, by następnie pozwolić aliantom na wyzwolenie i spokojnie móc zostać na zachodzie po wojnie. Jak widzimy ciągle jest tak samo, ci którzy rządzą i dzielą zawsze są tacy sami i myślą tylko o sobie, nie zaprzątając sobie głowy tymi, którzy za nich nadstawiają karku.

  0

  0
  Odpowiedz
 40. Co mozemy nazwać Powstaniem Warszawskim?

  Na własne zyczenie rozpierdolenie calej warszawy i śmierc 150 tys osob.
  Nie zaplanowane, bezmyślne ruszenie na kilkadziesiąt dywizji niemieckich.A czego niemcy zniszczyli Warszawe? Przecież jak dzeci lecą z karabinem na czterech i ich atakuja to też muszą się bronic

  Miasto Warszawa miło nie być nie naruruszone, niestety głupota Polakow doprowadziłą do katastrofy.

  I nie wiem co tu świętowac.

  0

  0
  Odpowiedz
 41. @40, 41, 42 z sensem piszecie. Pozdrówka:)

  0

  0
  Odpowiedz
 42. @30. Sam pierdolisz chuju. Taki jesteś patriota? To jeb całe dnie na etacie i płać podatki i zus, aby nasz cudowny kraj kwitł obfitym owocem i aby wszyscy żyli w bogactwie, a ty zasilaj rzesze jebanych emerytów nierobów

  0

  0
  Odpowiedz
 43. Co innego poziom życia, co innego historia i honor narodowy i co innego kultura. Nie masz chłopczyku pojęcia ani o jednym ani drugim ani trzecim, tak jak tobie tu podobnych. Nie wiesz co to niewola niemiecka przez kilka lat. Ośmieszasz tutaj tysiące zabitych powstańców i warszawiaków „ty” niedouczony prostacki gnojku internetowy śmieciu. CHwała Polakom!!!! CHwała Powstańcom!!!! Bravo.

  0

  0
  Odpowiedz
 44. Powstańmy, a później padnijmy na kolana do pałki. Takie z nas kurwy sprzedajne polaczki

  0

  0
  Odpowiedz
 45. @45. Nie bądź taki patriota. Trzeba tutaj znaleźć równowagę, jak w naszej religii. Może za bardzo po jakimś zielsku żeś się wkręcił w film o Katyniu i teraz ci się we łbie pojebało

  0

  0
  Odpowiedz
 46. Autorze pajacu nieładnie, że nabijasz się teraz z wymordowanych Polaków w Katyniu. Napisz coś o Powstaniu Listopadowym, Styczniowym …. troche o Legionach Włoskich i Francuskich ….. A najlepiej już nic wiecej chłopczyku nie pisz!!!! Każdy wie, że Powstanie Warszawskie wybuchło bo Polacy nie chcieli komuny i rządu ruskich. Każdy wie, że stalin nie udostępnił lotnisk aliantom. Każdy wie, że AK zostało oszukane, bo nie wiedzieli o uzgodnieniach w Teheranie 1943r. potem w Jałcie 1945r. Jesteś autorze prostakiem i nie będę zchodził do tego poziomu typu narkotyki lub filmy i pijak naćpany choć pewnie warto żeby każdy wiedział, że jesteś gnojem bez honoru. Babcia i dziadek pewnie niemcom obornik woziła i dupy lizała, a teraz mama szoruje toitoi-e!!!!! To wszystko wiecej komentarzy z mojej strony nie będzie rodowity niemcu.

  0

  1
  Odpowiedz
 47. Acha zapomniałem dodać rodowity niemcu, chłopcze pajacu z wywodami obrażający ludzi i mordowanych rodaków, że jak piszesz o Powstaniu Warszawskim i Katyniu spytaj w szkole za co i za kogo ginęli ludzie i czy walczyli za taką Polskę jak teraz mamy. Szkoda mojego pisania żałosne, że uczę debili prostaków historii i honoru i kultury. Nie masz pojęcia o pierwszym, ani drugim, ani trzecim. Bravo.

  0

  2
  Odpowiedz
 48. @48, 49 Nie podniecaj się tak. Czyżbyś chciał tu wytłumaczyć i dalej udowodnić sens wybuchu tego nieszczęśliwego powstania? Nie udowodnisz, bo takiego sensu nie było.

  1

  0
  Odpowiedz
 49. ddo 14 chcialbys niec wolnocs i nie miec co do garnka wlozyc.To ja pierdole taka wolnosc.

  1

  0
  Odpowiedz