Pozew przeciw Wojewódzkiemu a raczej reakcje ludzi na niego

Całkiem niedawno obywatele Jakub Wojewódzki i Michał Figurski w jednej z radiowych audycji dopuścili się znieważenie hymnu Polski wykonując go w prześmiewczym tonie, w hip-hopowych rytmach. Jest to oczywiście przestępstwo. Toteż nie powinna nikogo dziwić inicjatywa składania przez Polaków pozwów przeciwko tym dwóm osobnikom, mających na celu zwrócenie uwagi organów ścigania na ich przestępstwo. Jest w internecie strona, skąd można ściągnąć wzór zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie. A jakie tam można znaleźć komentarze? Spodziewałbym się popierających tę inicjatywę a tymczasem czytam w nich o głupocie autorów strony, że to nie obraża Polski, o moherowych beretach i o tym, że, cytuję: „nie mam im nic za złe? jeśli zostaną ukarani zacznę zastanawiać się czy żyjemy w wolnym państwie?”. Czyli wychodzi na to, że jak ktoś podejdzie i napluje ci w twarz a potem cię publicznie zwyzywa to sąd nie ma prawa go za to skazać bo to będzie świadczyło o tym, że nie żyjemy w wolnym państwie. Ludzie – czy wolność słowa oznacza że każdy może każdego bezkarnie obrażać? Jeżeli tak to mam w dupie tę waszą wolność słowa. Jeżeli Wojewódzki napluje na flagę to też będziecie go bronić? A jeżeli nazwie wasze matki kurwami też będzie bredzić o tym, że jak go za to skażą to nie będziemy żyli w wolnym państwie? W jakiej ja Polsce żyję? Przed wojną gdyby Wojewódzki z Figurskim znieważyli w radio hymn to nie wiem kto by był w budynku stacji radiowej pierwszy – policja czy też zwykli Polacy mający ochotę sami nauczyć tych durniów szacunku dla polskości, Polacy których łączyłby patriotyzm, niezależny od poglądów politycznych. Spotkałby się Wojewódzki i Figurski i z endekami i z piłsudczykami i z chadekami i z niepodległościowymi socjalistami i z ludowcami, i przypuszczam że policja musiałaby ratować ich nędzne tyłki przed słusznie oburzonym Narodem. Ale teraz są Polacy wychowani na GW i TVN, dla których autorytetami są ludzie pokroju Michnika, ludzie, którzy dadzą opluć flagę i hymn, ale za to z zaciekłością będą bronić Jaruzelskiego i reszty czerwonego bydła przed sprawiedliwością a Narodu przed prawdą historyczną. Jak was ciekawią te komentarze o których pisałem to tu macie adres tej strony: http://straznicypamieci.pl/index.php/2010/04/zloz-zawiadomienie-do-prokuratury-w-sprawie-zniewazenia-hymnu/ Pozdrawiam – Ginet.

21
54

Komentarze do "Pozew przeciw Wojewódzkiemu a raczej reakcje ludzi na niego"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Co to dużo mówić,autorze tego wpisu masz rację, popieram Twoje zdanie.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. A pozew w sprawie Kaczynskiego zlozyles? Bo „z ziemi polskiej do wolski” spiewane przez polityka i to uwazajacego sie za ostoje patriotyzmu jest duzo bardziej obrazajace. Hm? A moze tu juz nie jestes oburzony?

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Być może samo zaśpiewanie hymnu w zmienionym rytmie nie jest aż tak hańbiące, ale okraszanie nim tej „piosneki(?)” było absolutnie nie na miejscu. Tak właściwie sama ta zaśpiewka była nie przebierając w słowach skurwysyństwem w stosunku do Kaczyńskiego. Jest jaki jest, ale szacunek mu się należał w trudnych chwilach. Myślę ze przed wojną policja wyciągała by ich z budynku, a obywatele budowali na dole prowizoryczną szubienicę:) PS: Dziękuje moderacji za wzięcie pod uwagę sugestii o numerowaniu komentarzy. Ave.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. jaki pozew w sprawie Kaczyńskiego? pomylić się zawsze można a oni zrobili to CELOWO, i odpierdol się od Kaczyńskiego, facet nie żyje to chociaż po śmierci dajcie mu spokój. I nie jestem autorem postu ani też jakimś PiSowcem tylko wkurwia mnie takie pierdolenie

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Autorze 4-go kometarza – to samo chciałem napisać. Jest różnica między czynem umyślnym a nieumyślnym. A na marginesie – słowa hymnu pomylił Jarosław a nie Lech.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. A mnie najbardziej wkurwia, o czym już wspominałem gdzieś indziej, że ludzie w Polsce „stracili swoje dusze”. W tym momencie przesadzam, ale chcę unaocznić to co czuję. Otóż Polacy nie mają za grosz świadomości narodowej, bo tak naprawdę to nikt już nie jest w naszym kraju patriotą – termin 'patriotyzm’ odchodzi obecnie na dalszy plan… Dzisiaj 'w modzie’ jest kosmopolityczne myślenie, bo nasz kraj nie oferuje ludziom młodym dobrej pracy a czasem i dobrego wykształcenia. Teraz trochę z innej beczki. Ludzie siedzący przed telewizorem są bombardowani przez reklamy, dalej – seriale, jakieś programy rozrywkowe, kończąc na scenie(dosłownie i w przenośni) polityczniej. Dajemy sobą manipulować, sobie wchodzić do dupy – wieczorkiem oglądam reklamę w przerwie miedzy jakimś dennym programem rozrywkowym a nazajutrz kupuję to, co było reklamowane. A wszystko to przez chwyty językowe stosowane non-stop w telewizji. Po jakimś czasie człowiek się od nich uzależnia, podświadomie CHCE jeść tą obrzydliwie manipulującą papkę. A gdy społeczeństwo jest przygotowane na tego typu manipulacje, polityka staje się niebezpieczna, bo niestety trzeba przyznać, że te pajace jednego, czego nauczyły się do perfekcji to właśnie manipulacji ludźmi. Oni gadają tylko takim językiem! Najczęstszy chwyt – zamiana 1 os. l.p na liczbę mnogą, gadając o sobie albo swojej partii, etc. „My” powoduje coś takiego, że wypowiedź utwierdza odbiorcę w tym, że koleś ma rację. Biedni jesteśmy, bo wszyscy chcą nami sterować, więc nie wiemy już czyją 'karmę’ jeść. A potem jest wieka wojna i wielki podział w kraju, PO kontra PiS. A kilka lat wstecz miało być cacy bo SLD z millerem przestało rządzić i Kaczyński z Tuskiem sobie rączki podawali przy kamerach, na znak jedności. To właśnie jest nasza polityka. Śrut i ścierwo. Pozdrawiam Maciex

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Oczywiście o tym jego wyczynie też wiem. I żeby go raz na zawsze nauczyć szacunku dla rzeczy najważniejszych powinien posiedzieć rok albo dwa w miłym towarzystwie.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. „tak naprawdę to nikt już nie jest w naszym kraju patriotą” – jeszcze byś się zdziwił ilu ludzi by oddało swoje życie za Polskę.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Stary, popieram Cię. Wiedz, że nie tylko Ty jesteś tym oburzony. Takich kutasów jak Wojewódzki trzeba zamykać w piwnicy i napierdalać aż nie poczujesz, że ci buty przemiękają od krwi. Byłby to znakomity środek prewencyjny przed innymi debilami wychowanymi na Tusk Vision Network i GWnie.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Dać im broń i sami się pozabijają .Nie trzeba wojny.Ja pierdziele.

  0

  0
  Odpowiedz