Poziom umysłowy

Kiedyś bycie mądrym było nobilitujące, nikt głupim nie chciał być, bo to był wstyd i hańba. A dziś? Większość ludzi głupia. Jak wytknie się im głupotę to wcale nie jest im wstyd. Co więcej, cieszą się z tego. Takich czasów dożyliśmy:) Pozdrawiam autora wpisu „2 tys. złoty(ch) itp”.
Czekam na negatywne komentarze osób, które uważają, że bycie głupim nie jest wstydliwą sprawą.

55
49

Komentarze do "Poziom umysłowy"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Wiesz co dzisiaj sie liczy? Jak jestes facetem to kasa, a jak kobieta to dupa i cycki 🙂

  1

  0
  Odpowiedz
 3. Bo jak to mawiał Smoleń w jednym kabarecie: „kiedyś normą był ogół a nie margines”.

  1

  0
  Odpowiedz
 4. Masz rację, sam jestem skończonym kretynem i idiotą. Najgorsze jest to, że nawet gdy chcę to zmienić to nie mogę bo mi się nie chce pracować nad sobą (albo niestety to już jest nieuleczalne). Wstydzę się tego, nie rozmawiam z ludźmi bo boję się, że powiem coś głupiego lub zachowam się nie tak i się zbłaźnię. Najgorsze jest to, że czasem próbuję udawać mądrzejszego niż jestem w rzeczywistości, wmawiać sobie, że ta lub inna osoba w moim otoczeniu jest ode mnie głupsza/gorsza.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. dobrze że ty chociaż jesteś mądry

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Chuj ci w pysk tępa pizdo myślisz że jesteś taka mądra to po chuj wypisujesz pierdoły w necie wszak mądrzy ludzie tu nie siedzią.Więc spierdalaj przemądrzała szmato.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Ja nie jestem głupi i żałuję. Zbyt dużo myślę i nie pozwala mi to cieszyć się życiem.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Sam fakt braku akceptacji swojej głupoty mędrca z nikogo jeszcze nie czyni. Może tylko co najwyżej mądralę.Zresztą samo pojęcie głupoty jest zbyt ogólne i mało precyzyjne a co za tym idzie można nim żonglować w zależności od kontekstu. Nie zapominaj że istnieje coś takiego jak autoironia i umiejętność śmiania się z samego siebie, nawet jeśli intencją próbującego nas ośmieszyć była kpina i szyderstwo, zmierzające do zaakcentowania naszych błędów i rzekomej głupoty właśnie. Człowiek inteligentny i nie ulegający destrukcyjnym emocjom, może taką obrazę szybko wykorzystać przeciwko jej autorowi nie tracąc pewności siebie. Na drugim biegunie tej huśtawki jest przerost ambicji, strach przed oceną zewnętrzną, która do takiego poczucia wstydu i zażenowania może nas doprowadzić, a także nadęta bufonada dzięki której w takiej sytuacji czujemy się obrażeni i nawet pobudzeni do agresji, ale tak naprawdę nasze reakcje zależą od naszego odbioru danej sytuacji, czując się urażeni przez kogoś w rzeczywistości sami się obrażamy i dopuszczamy do rozstroju naszych nerwów, zachowanie spokoju i kontroli własnych emocji w takiej sytuacji, gdy ktoś zarzuca nam tak zwaną głupotę działa zawsze na naszą korzyść i łatwiej przejść do logicznego kontrataku, zamiast pienić się bezproduktywnie uważając że racja jest po naszej stronie, względnie wstydzić się gdy wydaje nam się że racja jest po stronie naszego nazwijmy to recenzenta naszych możliwości intelektualnych. W obu przypadkach narażamy się co najmniej na śmieszność. Najważniejsze żeby ze wszystkiego wyciągać właściwe wnioski, nikt nie jest doskonały i błędy i pomyłki zdarzają się każdemu, więc po co się od razu wstydzić albo wściekać, tracąc w ten sposób zdrowie?

  2

  0
  Odpowiedz
 9. Czego się spodziewać po ludzkości, skoro wszędzie dookoła promuje się głupotę ? Głupawe reality-show, tanie i prymitywne seriale typu Wawa Non-stop, facebook – portal dla ludzi z niską samooceną, Nasz Klasa … czyli jak pochwalić się własną próżnością, forsowanie tandety, bylejakości, SWAG, robienie durnych min podczas sweet-foci, promowanie przez media snobizmu i wystawnego stylu życia a tym samym upadek wewnętrznych wartości człowieka, stawianie za wzorzec celebrycką próżność i powierzchowność, odejście od wartości intelektualnej, wiedzy, literatury, brak autorytetów w życiu codziennym … mógłbym jeszcze długo wyliczać. To wszystko składa się na obraz człowieka o którym piszesz, drogi autorze. Zdecydowana większość populacji ludzkiej jest podatna na sugestie, bez względu na to jaka ona jest. Chłoną to jak gąbka wodę przesiąkając negatywnymi wartościami. Dlatego świat głupieje w oszałamiającym tempie i głupieć będzie coraz bardziej. Pozdrawiam – Rafał z Katowic.

  1

  0
  Odpowiedz
 10. Przyszłośc gatunku zależy od samic. Jak kiedyś 'Ewa’ motyweowała do zdobywania wiedzy, tak teraz puste kretynki wolą tych którzy mniej myślą, bo dzięki temu nie widzą problemów i żyją sobie jakiś czas w raju nieświadomości. Do czasu kiedy taki idiota nie zrobi dziecka takiej kretynce, bo dla debili nawet ruchanie bez zabezppieczeń nie jest problemem.

  0

  0
  Odpowiedz