Ptasia chujnia

Jest w moim mieście jeziorko – taka większa sadzawka z wyspą na środku. Mieszka w niej wodne ptactwo. A żeby ludzkość nie karmiła ptaków chlebem, ochrona środowiska powywieszała tablice informacyjne z zakazem dokarmiania ptaków oraz informacją dlaczego nie wolno tego robić. Ale babcie i inne półgłówki lachę na to kładły i dalej kruszyły pieczywo wołając „cip, cip, cip …” do kaczek i łabędzie. Tablice zarosły, więc urząd przygotował nowe tablice, większe z ogromnym napisem „Nie dokarmiać ptaków”, a pod spodem, w punktach jasno i prosto wyjaśnione dlaczego, co i jak. Powbijano je na palach w jeziorze – tak trzy metry od brzegu, żeby każdy, kto stanie i będzie chciał rzucić okruszki mógł zauważyć. I co z tego? Jadę sobie na rowerze, a tu mamusia z trzema podrośniętymi bachorami stoi naprzeciw tablicy i ku uciesze gawiedzi rzuca kromeczki i bułeczki tuż pod słup. Podchodzę i grzecznie proszę.
– Czy może przeczytać pani, co jest napisane na tej tablicy ?
Babsztyl odwraca głowę w moją stronę. Ryj ma tak okrutny jak poligon po ćwiczeniach artyleryjskich. Rozdziawia gębę i … (przeczytaj post >>Nieświeży oddech<< + dwa jabole + dykta) ... zagaja konwersację - Kurwa, a ty kto ? - O, pardon, Leszek sum. Więc poprzednie posty w ogóle nie dziwią.

30
58

Komentarze do "Ptasia chujnia"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. ale że co, że przez dokarmianie sie za bardzo rozmnażają? to niech urząd środowisko zrobi kontrolowany odstrzał, a nie zakaz karmienia, kurwa! dzieci mają prawo se porzucać bulki kaczkom. taki jebany kraj: jest problem to zamiast władzom go rozwiązać, to lepiej zakazy pierdolnąc, tak samo w mieście: nie ma gdzie parkować to zamiast budować parkingi to kurwa zakazy powieszą na każdej ulicy żeby luźniej było!. chuj im w dupę!

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Przez dokarmianie chlebem właśnie chorują (przewód pokarmowy źle trawi namoknięty chleb), nie odlatują na zimę i potem zamarzają. Resztki chleba przyciągają szczury, które także wyjadają ptakom jajka. Jak jest ładna pogoda, to stare purchawy z utuczonymi wnuczkami przychodzą i sypią, a gdy jest -15C to siedzą w domu w bamboszach i oglądają „Moda na Sukces” wydłubując rodzyny z rowka.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. ad1)Siebie daj na kontrolowany odstrzał. Nie dokarmia się ptaków wędrownych bo się przyzwyczajają do wyżerki u ludzi i nie widzą powodów do migracji do ciepłych krajów. Gdy nadchodzi zima człowiek rzadziej chodzi na spacery i karmi ptaki przez co są one skazane na śmierć. Z tego co widzę wiele ludzi karmi ptaki żeby „na odwal” zaspokoić swoje sumienie albo dla czystej przyjemności nie zastanawiając się nad realnymi konsekwencjami ich czynów. Dobrze autorze zareagowałeś może ten jamochłon zrozumie co robi.

  0

  0
  Odpowiedz