Rabunek oszczędności z OFE

Dzisiaj połowa oszczędności odkładanych w OFE została przeniesiona (zrabowana) do ZUS. A jeśli ZUS pociągnie jeszcze 8 lat, to będzie duży sukces. Szkoda tylko, że jakoś media milczą na ten temat i bardziej są zainteresowane Ukrainą niż naszymi sprawami. Głosujcie dalej na PO albo PiS, to zostaniecie z niczym. Ale wy się tym nie przejmujecie, bo nie widzicie tych pieniędzy. Dopiero jak się okaże, że wasza emerytura to będzie 300 zł to się zaczniecie zastanawiać, co się stało i dlaczego nikt wcześniej o tym nie mówił. Ludzie mówią, ale wy nie chcecie słuchać.

112
58

Komentarze do "Rabunek oszczędności z OFE"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Co próbuję rozmawiać z ludźmi na tematy polityczne to słyszę „weź spierdalaj, mnie nie interesuje polityka, i tak nic nie zmienię”. No i chuj, myślcie tak wszyscy.

  0

  1
  Odpowiedz
 3. Mało mnie obchodzą te zusy, ofe i inne tego typu dziwne rzeczy. I tak nie dożyję emerytury. A może na dniach uderzy w nas jakaś planeta niczym w Melancholii Triera?

  1

  0
  Odpowiedz
 4. Na 16 milionów pracujących mamy 9 milionów emerytów i rencistów, choćbyś głosował na Davida Coperfielda, to tych proporcji nie zmienisz, chyba że podniesiesz wiek emerytalny do osiemdziesiątki i wszystkich tych którzy chociażby są w stanie pełzać na czworakach zagnasz do roboty.

  1

  0
  Odpowiedz
 5. no przecież pozwoliliście na to, od razu tego nie zrobili, jak nie umieliście dać rządowi do zrozumienia że wam to nie odpowiada to teraz zrajcie pod siebie, to właśnie polska i polaczki, niby co to nie oni na wszystko się rzucają na wszystko bluzgają, a jak sprawa była tak ważna dla waszego przyszłego życia to wy nic!!!! i dobrze powinni wszystko ukraść , a wy będziecie z głodu zdychać na starość, bo na to pozwoliliście , i teraz usłyszycie tylko HAHAHAHAHA…

  0

  0
  Odpowiedz
 6. dobrze napisałeś , polaczkowie zaczynają się zastanawiać, że im zajeb…li połowe emerytury, a jak już się zastanowią to już nie będzie żadnej emerytury , hahah nie ma co naród pierwsza klasa w pełni oddana swym panom i władcą hahaha, a jak się zestarzeją to będą żreć trawę z trawników i braknie mostów na noclegi …..

  0

  1
  Odpowiedz
 7. Dlatego nie planuję swojej przyszłości w tym kraju. Nawet jeśli za granicą będzie się mi żyło jak na zachodnie warunki skromnie, to jednak pewnie. No i dzieci będą miały przyszłość w cywilizowanym kraju. Wczoraj oglądałem Johna Rambo. Pomyślałem, że chętnie bym urządził atak na zusy srusy ogniem z kaemu, a politycznych zdrajców zmodyfikowanym AK47 z nabojami przeciwpancernymi, 10 kulek na sekundę.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Żeby się o czyms wypowiedzieć trzeba miec o tym wiedzę. A większość ma wiedzę o swojej tyrce na taśmie jakiejś pojebanej piłce nożnej albo innym gównie z tv.

  1

  0
  Odpowiedz
 9. a na kogo cwaniaku głosować? Lewica? Brońmy zwierząt, brońmy homo ale zabijajmy ludzi eutanazją lub aborcją! Najchętniej olałbym wybory ale nie pozwala mi pamięć po moich przodkach, którzy walczyli o wolną Polskę-niestety nie taką ale tą z 20-lecia międzywojennego.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Nie wiedziałem, że tępa propaganda „zostaję z ofe” dotarła nawet na tak niszowy portal, jakim jest Chujnia. Ofe to kał. A przeniesienie pieniędzy z zusu do ofe zrobione kilka lat temu to był rabunek na naszych rodzicach i dziadkach. Pod ofe społeczeństwo było urabiane już od dawna. To była szeroko zakrojona akcja (bo i pieniądze były ogromne), że niby zus jest niewypłacalny, że to „studnia bez dna” itd. Jak ma niby być ofe wydajne, jak tam nie było żadnej konkurencji? Jak brali prowizję wyłącznie za przyjęcie kasy, a nie za wypracowany zysk? To było znacznie większe ruchanie w dupę, niż zus. I żeby nie było – nie jestem przeciwko rozwiązaniom niezusowym. Ale jedyną sensowną opcją jest samodzielne gromadzenie pieniędzy, a państwo powinno np. zwolnić z podatku Belki, jeżeli nie będziesz ruszał tych pieniędzy przed emeryturą.

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Korwin Mikke to jedyna szansa dla Polski.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Tu nie chodzi o to czy lepszy jest OFE czy ZUS. I tu kradną i tu:) Najważniejsze jest to, że kradnie się pod pretekstem rosnącej liczby emerytów przypadających na jednego pracującego (starzenie się społeczeństwa). Tylko co w takim razie robi rząd, żeby społeczeństwo odmłodzić? Jakie zniżki i preferencje dla młodych rodziców, żeby chcieli być tymi młodymi rodzicami? Bo rozumiem, że wszystkie polityki prorodzinne zawiodły i dlatego posunięto się do ostateczności… podniesiono wiek emerytalny i przekręcono pieniądze z OFE:)

  0

  0
  Odpowiedz
 13. OFE „inwestowało” w obligacje skarbu państwa… tak to może każdy „inwestować’ 😀 Tu jest cały myk, tyrasz na OFE, a OFE „inwestuje” w obligacje, które państwo (czyli TY) MUSISZ wykupić !!! Pomysł z OFE sam w sobie nie jest tragiczny (taki łatanie czarnej zusowskiej dziury), ale wykonanie TRAGEDIA.. szkoda, że polaczki nie rozumiecie tej akcji z obligacjami :-))) no, ale czego można się po was spodziewać…

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Widzę, że same korwiniątka na chujni. Jak już skończycie gimbazę, to przygotujcie się na analny fisting niewidzialną ręką rynku.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. @14. to lepiej kurwa dalej tkwić w tym gównie i marazmie?? nasłuchaleś/aś sie głupot przez życie, że coś ci się od państwa należy. OTÓŻ GÓWNO CI SIĘ NALEŻY! bo żeby tobie coś dać musi mi zabrać, a ja się na to nie zgadzam ! jak sobie chcesz być sponsorem chujowych rządów tych jebanych postkomunistycznych głąbów i złodziei, to se kurwa być, bo ja nie zamierzam !!! donald i jego ferajna kupili sobie za pieniądze polaków jeszcze jakiś czas spokoju, byleby finanse publiczne doprowadzone przez nich na dno za ich kadencji nie trafił szlag ! wszystkim wyborcom tych skurwysynów należy sie kaktus w dupę !

  ps. ja chcę NORMALNEJ POLSKI, a ta na razie nią nie jest. żegnam.

  0

  1
  Odpowiedz