Refleksja na temat społeczeństwa

Odnoszę wrażenie, że coraz bardziej odstaję od współczesnego stylu życia przepełnionego wszelakimi ideami. Ludzie wypowiadają poglądy zaczerpnięte z różnych źródeł traktując je jako prawdę (i do tego uważaną za własną). Nie ma w nich żadnej refleksji, nie ma chęci pogłębiania wiedzy, nawet nie ma intencji poznania problemu, skoro już się w niego tak bardzo wierzy. Społeczeństwo jest otumanione wszelakimi ideami począwszy od mody, poprzez różne teorie naukowe (np. że niby człowiek wywołuje globalne ocieplenie), kościelne, polityczne, obyczajowe, dotyczące finansów, medycyny itd. To jest porażające, gdy widzi się tłum ludzi krzyczących jakieś hasła na ulicy, których to haseł nie rozumie albo gdy ktoś zdecydowanie narzuca agresywnie poglądy innym ludziom. Ogół społeczeństwa podupada na umyśle! A wystarczy po prostu sceptycznie podchodzić do tematów, dopóki samemu nie wyrobi się jakiejś opinii na podstawie własnych dociekań. Tak, dociekań, przemyśleń, poznawania różnych punktów widzenia, nie teraz ani jutro ale przez dłuższy czas. Obcowanie z ludźmi przynosi mi coraz większe rozczarowanie i pesymizm na przyszłość.

64
8

Komentarze do "Refleksja na temat społeczeństwa"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Jedz kurze odchody, a będziesz miał duże dochody patałachu.

  1

  3
  Odpowiedz
 3. Konstytucja! Konstytucja!

  2

  2
  Odpowiedz
 4. Kradnij krokodyle, pij whiskey, szczaj do zlewu w socjalnym. Mnie stać na wszystko. Ty…, wal konia. Widzę, że tak robita, bo gdzie kobita? Elo stuleje, ja se whiskey chleje, później wchodzę w kobite, jak już jest wypite. Co? Mi zazdrościta, bo konia walita? Nie stać was na whiskey, zbieraj w lesie syski.

  0

  3
  Odpowiedz
 5. Niech zgadnę… Ziemia jest płaska, bo nie da sie samemu udowodnić jej kulistości? A globalne ocieplenie wywołuje człowiek, poczytaj trochę 🙂

  0

  2
  Odpowiedz
  1. Nie rozumiemy wiele, prawda?
   Zobacz profil temperatury przez ostatnie 500 000 lat.
   Potem pomyśl i zrewiduj swój durnowaty slogan. Ocieplenie jest znami, a my je podtrzymujemy, rozumiesz? Pewnie nie.

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Jak już przeczytałem, że uważasz, że globalne ocieplenie nie ma racji bytu, to uważam cię za idiotę.

  1

  2
  Odpowiedz
 7. bardzo dobry tekst!

  3

  0
  Odpowiedz