Rolnik

Mam rodzinę na wsi, w dzieciństwie bywałem tam całe wakacje, mają ziemię, ja mieszkam w mieście, sram na nie, ziemia leży ugorem, dziadki za stare na uprawę, wujek alkon, część w dzierżawie za co koleś zaciąga dotacje, nie byłem u nich od roku, kij im w oko, matka nie słucha, że wolałbym mieszkać na wsi, ja może chciałbym się wyżywić w sposób naturalny, siać, zbierać, jeść i dziękować słońcu, a nie zapierdalając na hali żeby paść znowu portfele zagranicznych inwestorów, którzy zmienią po paru latach nazwę swego marketu i nie opłacą podatku. Nie odpowiada mi ta miejska tuczkarnia, a tłumaczenie matki? Kto dziś ziemię uprawia, wszyscy ze wsi samochodem do pracy, fakt, tak jest, ale jak nie tam, to i tak zrobię gdzieś wypad, tyle.

21
67

Komentarze do "Rolnik"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Dobrze gadasz!

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Gdybyś tak zabrakło „.” i „?”, to cała Twoja wypowiedź, to byłoby jedno zdanie. Są 3, ale i tak bez ładu i składu.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. mądrze myslisz, też bym tak zrobił, nie gadaj z matką tylko z dziadkami, dziadki sie ucieszą, że wnuk chce kontynuować gospodarkę

  0

  0
  Odpowiedz
 5. jedź na rolę, ja będę twoim menedżerem, 15 tys. miesięcznie biore, jak nie rozkręcimy gospodarki to zwracam 10 procent;)

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Ja też jestem ze wsi i ją olałam i mi z tym dobrze, teraz jestem kimś , a oni dalej niczym na tych padlinach, a ja mam robotę biurową dobrze płatną i leje na to !!!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 7. A ja właśnie jestem 100% mieszczuch pd 3 pokoleń w tył wszyscy z miasta + urzędasy i wojskowi … . W wakacje zawsze chciałem pojechać na wieś itp. Mimo że rolnicy gadają że bida itp. ALE świniaka uchowa, kury ma zboże kartoszki czy co tam sprzeda … Pojedzie na targ świniaka sprzede, jaja itp. a jak ma trochę we łbie i chce dorobić to może na boku robi wędliny kasa jest żarcie 0 problemów !!

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Takie teraz czasy,media pierdolą że Polacy tacy biedni,a ja się pytam gdzie?Gdzie by nie popatrzeć to ludzie posiadają po dwa samochody,jeżdżą wszędzie,nawet do sklepu obok.Wydają kupę kasy na różne „towary luksusowe” itp.A już szczytem jest to,że w miejscowości której mieszkam,caritas zorganizował kolonię dla „dzieci z biednych rodzin”.Na parkingu czekał autobus.A sęk w tym,że te wszystkie „biedne rodziny” poprzyjeżdżały na parking samochodami i to nie byle jakimi.Więc może gdyby te „biedne rodziny” nie prowadziły tak luksusowego życia to byłoby je stać na kolonię dla dzieci?Są naprawdę osoby które nie mają co do garnka włożyć,im nikt nie pomoże.Ok,zboczyłem może z tematu,ale w mojej wsi jest to samo,nikt nie uprawia roli,ludzie budują luksusowe domy,Polska wieś to już nie to co dawniej.Sam chciałbym być rolnikiem,i mieć święty spokój,a nie tyrać z jakimiś pojebami i mieć nad sobą drącego się szefa i drżeć na myśl o „redukcji etatów”

  0

  0
  Odpowiedz
 9. @7 To zależy na jakiej jesteś wsi. Ja znam jedną, gdzie mieszka mniej niż 90 osób i domy są porozstawiane co 0,5 km.
  Życie na wsi jest fajne, ale głównie dla turystów w lato. Dzieci z małych wsi muszą dojeżdżać do szkoły do innego miasta, a poza tym nie wracają gdy skończą one lekcje, lecz jak wszyscy (zostają w świetlicy do 16:00).

  0

  0
  Odpowiedz