Skoki narciarskie

Kiedyś, jak byłem jeszcze mały – jakieś 10 lat temu bardzo lubiłem skoki narciarskie. Oglądałem wszystkie konkursy. Już nie chodzi nawet o dominację Małysza. Każdy zawodnik to była jakaś postać, np. Małysz – nasz „orzeł” ze śmiesznym wąsem, Widholzl ze swoją charakterystyczną twarzą, długo-nosy Hollwarth, Hannawald, który świetnie walczył z Małyszem, człowiek-maska który nigdy się nie uśmiechał – Achonen, Schmitt przez wszystkich lubiany z tym swoim niebieskim kaskiem Milki czy Bjoern Einar Romoeren ze swoją charakterystyczną bródką i włosami. Był klimat. I nie było żadnych przeliczników, obniżania belek, często padały rekordy skoczni. Uwielbiałem to. A teraz? Zero klimatu, w pierwszej dwudziestce sami nastolatkowie, co chwila jakieś nowe, przeważnie austriackie nazwisko – jakiś 16 latek wdziera się do TOP 3. Kiedyś to było nie do pomyślenia. Teraz skaczą głównie pryszczaci nastolatkowie po 16, 18 lat, których nie da się odróżnić, a poza tym praktycznie zero rekordów skoczni. Po tym obniżaniu belek wszyscy skaczą często w ten sam lub podobny punkt, a na skoczni wieje nudą. Ktoś z was też ma podobne spostrzeżenia czy po prostu pierdolę głupoty? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

86
65

Komentarze do "Skoki narciarskie"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Pierdolisz głupoty jednak, przełącz się na polską piłkę nożną tam emocje sięgają zenitu. Niedługo twarzyskie mecze z San Marino i Watykanem.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Zapomniałeś jeszcze wymienić, nooo… tego, jak mu tam, nooo wiesz ten co… a chuj tam!

  2

  0
  Odpowiedz
 4. podpisuję síę pod tym postem całym obwodem mego pento

  0

  0
  Odpowiedz
 5. kasa i układy rozpierdalają ducha uczciwej i miłej dla oka rywalizacji. ot cała „tajemnica”

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Zgadzam się! Sam przestałem już oglądać ten cyrk! Nie pierdolisz głupot 🙂

  0

  0
  Odpowiedz
 7. teraz postacią numer jeden jest niejaki żyłka, pseudonim „hehehe”. ten koleś głupotę i błazeństwo ma wymalowane na masce. no i podobnym sobie też imponuje. a że u nas takich jak on jest od groma to i wielbicieli ma wielu. nierozgarnięta młodzież widzi w nim siebie. i to chyba oddaje poziom naszego społeczeństwa…

  0

  0
  Odpowiedz
 8. Ahonen grafomanie się pisze. Najwybitniejszy fiński były lub obecny skoczek narciarski, chuj go tam wie jaki.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Z tymi rekordami to trafiłeś w dychę- kiedyś to w jednym konkursie, nieraz w jednej serii padało kilka rekordów skoczni. Teraz to kurwa jak 3 padną przez cały sezon to jest to nie lada wyczyn. Skoki dalej będę oglądał ale tylko ze względu na dobrą formę Polaków.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. TAK!!! Najgorsze jeszcze to dodawanie odejmowanie punktów i w końcu długi skok niczego nie daje, bezsens!
  Przecież to cały turniej decyduje. Raz mi przypasował wiatr a raz nie. Teraz to tak troche wieje jakimś nepotyzmem i faworyzacją

  0

  0
  Odpowiedz
 11. Chciałbym mieć takie problemy. Się nie podoba? Nie oglądaj. I tyle.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. I jeszcze Piotr „He He” Żyła, którego może jako skoczka ogląda się fajnie, ale słuchać się za cholerę nie da.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Pierdolisz głupoty

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Wyjątkowo Cię nie zjebię i się zgodzę. Dawniej te konkursy były ciekawsze. Ja lubiłem oglądać za czasów Peterki jeszcze.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. @6 Po prostu jest człowiekiem przystępnym i o ujmującym stylu bycia, w przeciwieństwie do nadętych bufonów i różnej maści pozerów z wyżelowanymi włosami i chińskimi znakami kaligraficznymi wytatuowanymi na czole.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Fajny temat. Czaję, o czym mówisz. Jest coś w tym, co mówisz. Ale czas zapierdala, tak przy okazji…

  0

  0
  Odpowiedz
 17. Doskonale Cię rozumiem! Skoki narciarskie podzieliły los F1. Dawniej w F1 jeździły kozaki, sport był niebezpieczny, a teraz wszystko jest poblokowane…
  Muszę przyznać, że akurat skoki oglądam bardzo chętnie bo to jeden z tych sportów, który trzyma w napięciu, a nie np Mistrzostwa Polski w Grzybobraniu czy piłka nożna…
  Ale wkurwiają mnie te punkty z wiatr czy obniżanie belki, gdy ktoś zbliży się do punktu K…

  0

  0
  Odpowiedz
 18. Witam tak moze napisac czlowiek ktory kompletnie nie interesuje sie skokami dla przyklad sprawdz sobie ile mial lat Ahonen jak pierwszy raz zdobyl medal a to jest jeden z przykladow.

  0

  0
  Odpowiedz