Typ Archetyp

Witam serdecznie. Czy zastanawiało was kiedyś jaki jest archetyp polaka? Ostrzegam, że moja wizja jest dość mroczna i z pewnością nie znajdzie uznania wśród tak zwanych „prawdziwych polaków”. Tak, mam tu na myśli dresów i resztę patologii włącznie z tymi od koszulek Polska Walcząca itp. co w moim mniemaniu jest istną profanacją i zbrodnią przeciwko de facto polskości i symbolice narodowej. Skrajności. To jedna z naszych cech narodowych, jeśli można to tak ująć. Popadanie z jednej w drugą przychodzi nam bardzo łatwo. A najgorsze w tym jest to, że do takiego człowieka nie docierają żadne argumenty. Albo ogromna miłość do kościoła katolickiego (co zwykle idzie w parze z nienawiścią do wyznawców innych religii), albo skrajny ateizm (to z kolei zwykle idzie w parze z wyzywaniem wiernych kościoła od ciemnogrodu itp.) A że skrajnie za PISem, a że skrajnie za platformą, a że kobiety do garów, a że kobiety „wyższą rasą” od prostego samca. A że kochać zagranicę, a że tłuc człowieka za rozmawianie po niemiecku w polsce. Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro wszystko dzielą na frakcje skrajne i radykalne nastroje? Albo TYLKO tak, albo TYLKO inaczej. Nie ma wśród polskiej ludności żadnego umiaru, żadnej własnej refleksji i głębszego przemyślenia nad tym co ma sens a co nie. Jest tylko wciąż podsycana i zalewana „dobro polsko wódko” NIENAWIŚĆ. Jednych do drugich, trzecich do czwartych i tak dalej. Więc archetyp? Pijany sebo-janusz w dresach i sandałach (ze skarpeto rzecz jasna) lecący właśnie do kościoła tuż po ostrej libacji i szykanowaniu ludzi innych ras, religii, kultur, narodowości. Śmieszne? Niestety nie. Tu nigdy nie będzie nic, jeśli ludzie o odmiennych poglądach będą walczyć zamiast rozmawiać, a skrajność będzie wciąż główną cechą narodową. Teraz możecie po mnie jeździć, proszę bardzo. To będzie tylko dowodem na prawdziwość tego wpisu.

54
11

Komentarze do "Typ Archetyp"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Nie zgadzam się z czepianiem się ateistów. Kościół katolicki brutalnie pierze mózgi dzieciom od małego w szkołach – jest to amoralne znęcanie się psychiczne nad dziećmi. Obecnie to katolicy są agresywni i od małego straszą wiecznymi mękami piekielnymi i wyuczają strach nawet przed zwątpieniem. To nie jest normalne.

  17

  4
  Odpowiedz
  1. Zgadzam się z tym, lecz w tym sporze nikt nie jest absolutnie bez winy 🙂 pozdrawiam i dziękuję za celną uwagę. Autor

   3

   0
   Odpowiedz
  2. Chyba nigdy na lekcji religii nie byles

   1

   1
   Odpowiedz
  3. Gówno prawda. Teraz jest wszechobecny hejt na katolików. Bo każdy wierzący to oszołom i głosował ma PiS.
   Zupełnie się nie zgadzam że katolicy krzyczą. Przyjdź gdzieś i powiedz ze chodzisz do kościoła to cie ludzie obrażą i zabija śmiechem.
   To nie jest podejście neutralne a takiego bym oczekiwał.

   I naprawdę wiara katolicka jest 100% bezpieczniejsza od muzułmanów.

   Z Bogiem

   1

   5
   Odpowiedz
 3. To nie wiesz jakie są ogólne założenia,zasady postępowania i ideologia zachodu(jest na to lepsze określenie ale wyleciało z głowy)wobec byłych krajów demokracji ludowej?Tyle lat na tym świecie żyjesz i jeszcze nie pojąłeś jaka jest rola Polska w tzw.łonie cywilizacji łacińskiej?To już od dawna wiadome,każdy półmózg o tym wie zagłębiając się w historię polski i świata i ogólnie obserwując stosunek takiego niemca czy jankesa do polaka,ale i śledząc aktualne wydarzenia w polityce zagranicznej polski,ale nie wiedząc czemu mimo oczywistych dowód i przesłanek zdających się jednoznacznie określać stosunek zachodu do polski jako takiej i polaków który jest skrajnie negatywny i dla niej niekorzystny,nie chcą od niego się całkowicie odciąć i szukać korzystnych relacji z państwami słowiańskimi,tworząc silny i trwały sojusz wszystkich słowian,chociaż można też szukać partnerów wśród innych biednych państw takich jak rumunia czy węgry z którymi dawniej łączyły polske przyjazne więzi,rosji także nie można wykluczać a nawet należy szukać w niej opoki bo w sumie lepszego wyjścia polacy nie mają,i chcąc nie chcąc muszą jakoś z tą rosją współistnieć w miare poprawnych relacjach,także wyjściem z sytuacji patowej jest odcięcie się od zachodu i trzymanie go na dystans,przy jednoczesnym szukaniu partnerstwa wsród wszystkich państw słowiańskich lub krajach biednych równie mocno ruchanych przez zachód.

  2

  6
  Odpowiedz
  1. Gdyby nie ten „ruchający nas zachód” to polska nadal by się waliła, a drogi z powodu niezliczonej ilości dziur stały by się w końcu nieprzejezdne. To nasza mentalność jest winna obecnej sytuacji a nie zachód. A ich stosunek jest niekorzystny nie wobec szarych obywateli tylko wobec władz rujnujących kraj i niszczących jego struktury. Wcale się im nie dziwię. Inwestować pieniądze w źle rokujący kraj to marnotrawstwo, na które nie mogą sobie pozwolić. Rób co chcesz, lecz ja wolę być w sojuszu z zachodem, niż dać z siebie zrobić rosyjską republikę.

   3

   2
   Odpowiedz
   1. Jak nie zachód skoro Tusk to sługa Niemiec?

    0

    3
    Odpowiedz
  2. Głupoty piszesz było 40 lat komuny w związku z biednymi słowiańskimi krajami i byliśmy w dupie a Rosją to największy wróg Polski.

   0

   0
   Odpowiedz
 4. W głównej mierze to prawda co mówisz. Ja uważam jednak, że polacy to jednak dobrzy ludzie, że obecne „przywary” zostały w nas skutecznie wypracowane przez rządzących, poprzednich, jeszcze poprzednich i obecnych. „Dziel i rządź” to tłumaczy skrajności.

  4

  1
  Odpowiedz
 5. Bez złośliwości ale pomyliłes archetyp ze steoretypem. Archetyp to taki nieaktualny stereotyp. Np archetypem greka jest filozof

  3

  1
  Odpowiedz
  1. Archetyp to pradawny wzorzec.

   5

   0
   Odpowiedz
 6. jakbym czytał artykuł z gazety „wyborowej” czy innego szmatławca.

  3

  5
  Odpowiedz
 7. Masz duzo racji chlopie, moglibysmy sie napic razem wodki bo mysle podobnie. pozdro

  3

  0
  Odpowiedz