Wkurw z ostatniej chwili.

Wlazłem dziś na Wykop. I zdążyłem przejrzeć zaledwie kilka nagłówków z głównej, a wśród nich… „Fiskus znów chce naszych pieniędzy. Tym razem od wypłat z bankomatów”, „Odśnieżasz samochód z włączonym silnikiem? No to mandat”, „Polski sąd ukarał za link do Youtube” „Lekarka oskarżona jest zbyt chora na proces, ale… prowadzi prywatną praktykę”… I, kurwa… gdzie ja żyję… Mam dość, bo codziennie widzę, czytam i słyszę o rzeczach z gatunku powyżej przytoczonych. Powyżej uszu i do wyrzygania. No do kurwy nędzy, ileż można? A wiecie na co jeszcze się natknąłem (chyba, żeby jeszcze bardziej się wpienić)? Na tekst w Wirtualnej Polsce, w którym podano, że rząd Portugalii zaprasza do zamieszkania w tym słonecznym kraju. Za osiedlenie się w miejscach objętych programem „Program Novos Povadores” można za darmo dostać od władz ziemię i dom. I nie tylko Portugalia to oferuje. Oferują też Stany Zjednoczone (plus duże ulgi zaprowadzenie biznesu w tym kraju), oferuje Szwecja. Problem w tym, że nie znam ani portugalskiego ani szwedzkiego, a angielski na nic mi się nie zda, bo wiadomo jak jest z wizami i zieloną kartą do Stanów. Zanim bym się w stopniu jako takim nauczył tego portugalskiego, to minęłyby lata, a najmłodszy już nie jestem. Do tego ja naprawdę nie chcę wyjeżdżać -mogłem 20 lat temu i nie zrobiłem tego z tych samych powodów- bo tu jest moje miejsce i jestem do niego przywiązany. Nie wyobrażam sobie mieszkania w obcym kraju na obcej ziemi. I nawet od biedy nieźle mi się w Polsce żyje. Ale jak mnie to wszystko, co widzę na co dzień i czytam we wspomnianych artykułach, wkurwia…A jak dodać do tego, możliwość, że do władzy na niezadowoleniu społeczeństwa może dojść jakiś porąbaniec w rodzaju PiS-iaków, nacjonalistów czy innej swołoczy, i narobić jeszcze większego syfu (bo nie łudźcie się, że tak nie będzie) to już w ogóle wkurw jest ponad normę, a życie dosłownie brzydnie. Uwielbiam ten kraj. Nie ma dla mnie lepszego języka niż polski. Ale coraz częściej się łapię na myśli, że żałuję, że akurat tu się musiałem urodzić a nie gdzieś, gdzie jest normalnie.

72
55

Komentarze do "Wkurw z ostatniej chwili."

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. pier.dol sie lewaczku. pewnie glosowales na palikota

  0

  1
  Odpowiedz
 3. witamy w Polszy lemingu

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Novos povoadores powiadasz, jesteś strasznie naiwny jak wierzysz że ktoś da ci coś za darmo, chyba że po ryju. Zastanów się najpierw gdzie jest haczyk, zanim będziesz się spodziewał fanfar na twoje powitanie. Osadnictwo o którym tu wspomniałeś obejmuje wyludnione tereny i skierowane jest do ludzi gotowych podjąć ryzyko pracy na roli, gdyż innej tam nie znajdziesz. Są to typowe niużytki rolne, porośnięte krzakami, chwastami i korkowcami. Co do domów to są to ruiny lepianek w których od kilkudziesięciu lat nikt nie mieszka ze względu na to że z tam tąd wyemigrował albo umarł. Władze desperacko szukają sposobu na zagospodarowanie tych terenów a unijne środki na ten cel wydają bardzo ostrożnie, po tym jak okazało się że większość z nich została po prostu przejedzona przez beneficjentów, zresztą wystarczy przekroczyć granicę Hiszpanii z Portugalią aby od razu dostrzec różnicę w zagospodarowaniu i wykorzystaniu terenów przeznaczonych pod uprawy.

  2

  0
  Odpowiedz
 5. Stary, to jest codziennie! Właśnie tutaj mamy pełno afer, np urząd skarbowy ścigał ludzi o dosłownie parę groszy, tzn poniżej 10giera. Natomiast komornik zajął konto jakiejś kobiecie, sąd przyznał jej rację, ale… Było w świetle prawa, zwrot się nie należy! W dodatku ile ludzie zarabiają na śmieciówkach? A trener pożal się boże, piłkarzyków w ciągu roku dostał ponad dwa miliony. 2 000 000 PLN! Właśnie tyle. Uwolnić Pana Kwietnia!

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Jak do wyrzygania, to weź się wyrzygaj. Najlepiej na klawiaturę, komputer i monitor. A jeśli masz latptopa, niech utonie w rzygach. Nie będziesz wchodził na popierdolony wykop chuj wie po co.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Troche pierdolisz. Jaki jezyk znasz tak dobrze, jak polski? jak mozesz ocenic co, czego nie znasz? Ja zyje wiecej niz polowe mojego zycia za granica. Zyje bez porownania lepiej, niz moi znajomi, rodzina, koledzy w Polsce.Finansowo na luzie, stac mnie na to, co chce.Gadam i pisze i po polsku i po norwesku, nie ma dla mnie roznicy, bo bylem mlody, gdy wyjechalem. Pierdolenie o emigracji, ze „obczyzna” itp., jezyk polski przepiekny itp tu chujnia, wymyslone farmazony.Za Chiny Ludowe nie chcialbym zyc w Polsce, w tym brudnym, menelskim i korupcyjnym kraju. Znasz norweski? To jest bogaty, piekny i ciekawy jezyk.

  1

  0
  Odpowiedz
 8. Troche pierdolisz. Jaki jezyk znasz tak dobrze, jak polski? jak mozesz ocenic co, czego nie znasz? Ja zyje wiecej niz polowe mojego zycia za granica. Zyje bez porownania lepiej, niz moi znajomi, rodzina, koledzy w Polsce.Finansowo na luzie, stac mnie na to, co chce.Gadam i pisze i po polsku i po norwesku, nie ma dla mnie roznicy, bo bylem mlody, gdy wyjechalem. Pierdolenie o emigracji, ze „obczyzna” itp., jezyk polski przepiekny itp tu chujnia, wymyslone farmazony.Za Chiny Ludowe nie chcialbym zyc w Polsce, w tym brudnym, menelskim i korupcyjnym kraju. Znasz norweski? To jest bogaty, piekny i ciekawy jezyk.A polski? Poczytaj:”Szczepan Szczygieł z Grzmiących Bystrzyc
  Przed chrzcinami chciał się przystrzyc.
  Sam się strzyc nie przywykł wszakże
  Więc do szwagra skoczył – Szwagrze,
  Szwagrze, ostrzyż mnie choć krztynę,
  Gdyż mam chrzciny za godzinę.
  – Nic prostszego – szwagier na to:
  – Żono, brzytwę daj szczerbatą
  W rżysko będzie strzechę Szczygła
  Ta szczerbata brzytwa strzygła!!!
  Usłyszawszy straszną wieść
  Szczepan Szczygieł wrzasnął: Cześć!
  I przez grządki poprzez proso
  Niestrzyżony czmychnął w proso.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Nikt nie oferuje ziemi i domu za darmo. Novos povadores to program wsparcia przedsiebiorcow. Jakis kretyn zle to przetlumaczyl i tyle.

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Nie wchodzić tyle na portale informacyjne, ograniczyć lub zrezygnować z tv(i tak w niej nic nie leci) i przestać się szarpać z tym krajowym gnojem. Przecież to oczywiste, że najlepiej sprzedaje się sensacja, afera, tragedia… bo po co pisać o tym, że powstały noclegownie dla bezdomnych, że ktoś pomaga biednym w Afryce od świtu do zmierzchu, że doprowadzono wodę z jednej wioski do drugiej, że ekolodzy(ci prawdziwi) zatrzymali wyrąb lasu w Amazonii czy doszło niedawno do głośnego sprzeciwu Yoko Ono, Caroline Kennedy i organizacji Sea Shepheard przeciwko corocznej rzezi delfinów w Japonii oraz ataku grupy Anonymous na japońskie strony prefektury Wakayama(polecam film „Zatoka delfinów”)… Lepiej pisać o tym syfie, który każdy z nas wie, że istnieje, ale nie oznacza to, że musimy tonąć w tym bagnie informacyjnym, jakby u nas czy na świecie, nie było rzeczy pozytywnych. I ta propaganda w artykułach i tv – załóż biznes, wyjedź na saksy, domki w Portugalii… jakby chcieli powiedzieć „dasz radę, nie narzekaj, że w twojej ojczyźnie dzieje się źle, tylko wyjedź, a potem przywieź tu kasę, żeby się jakoś kręciło dalej to gówno, a my ci na powitanie wpierdolimy nowy, interesujący podatek, karę itp.
  Jedno zastrzeżenie – na niezadowoleniu społecznym do władzy doszło PO. Druga sprawa jest taka, że jeżeli ktokolwiek jeszcze zamierza głosować po tych latach na PO to proponuję mu się obudzić, bo trwanie przy takiej partii, która robi co chce z obywatelem mydląc mu oczy od dwóch kadencji, uwłacza inteligencji każdego wyborcy tej partii. Zresztą co za różnica kto wygra? Zmieni się coś na lepsze w kraju? Jakieś złudzenia to mogą mieć dzieci do lat 3.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. No,góra 2,5.

   0

   0
   Odpowiedz
 11. Uwielbiaj ten kraj. Kochaj polski jezyk. Wyruchaja cie w kazdej sytuacji. Niech zyje emigracja. Zegnaj Polsko, kraju, ktory robisz ludzi w bambuko.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Wow, ty dopiero teraz dowiedziałeś się, że polska najbardziej popierdolony kraj na tej ziemi?

  0

  0
  Odpowiedz
 13. No ale jak nauczysz się portugalskiego czy jak tam gadają, to weźmiesz kiedyś gazetę tamtejszą i zobaczysz takie same nagłówki, bo tam też nie jest kolorowo zapewne. Może inaczej, inne podejście do życia ale to trudna wyprawa

  0

  0
  Odpowiedz
 14. @1 „pier.dol sie lewaczku. pewnie glosowales na palikota” Podwójnie pudło, zasrańcu. @3. Wiesz, to już nie chodzi o coś za darmo, tylko o różnicę w podejściu władz. Tam, pomimo że to socjalistyczna Jewropa, władze są skłonne pomóc ludziom, by rozwijać podupadłe regiony i tym samym gospodarkę kraju. U nas otworzysz firmę, to urzędy na które zapierdalasz, Cię zjedzą z butami, by było na pensje za pierdzenie w stołek i socjal dla nierobów „którym się należy”. A do tego poziom debilizmu jeśli chodzi o przepisy prawa sięga u nas absurdu. Kurwa, u nas nawet właściciel posesji ma obowiązek odśnieżać chodnik należący przecież do miasta, byleby pan z firmy sprzątającej (na ogół wygrywający przetarg po znajomości) się nie przemęczył i kasa na premię dla urzędasów została, a do tego może coś jeszcze z mandatu wpadnie, jak frajer nie odśnieży, jak mu władzunia nakazała. A sposobów na zagospodarowanie terenu (zarówno tam jak i u nas) jest mnóstwo, jak człowiek tylko umie myśleć i pracować. Zresztą, co jest lepsze? Np. siedzenie tutaj za lichą pensję na taśmie u koreańskiego odpowiednika Pana Mesia, czy wzięcie spraw w swoje ręce z pomocą władz? I o to mi chodziło. Wiesz, mam znajomego. Facet był/jest ogrodnikiem na jednej z wsi w mojej okolicy. Na kawałku ziemi przeciętnej klasy (ok. hektara) z ogrodnictwa w ciągu 2-3 lat postawił nowy dom. Traf chciał, że miał żonę-dziwkę, co się puszczała gdzie popadło i w efekcie musiał się z nią rozwieść i wyprowadzić z chałupy, bo ziemia pod domem była jej, tym samym chata też. Zaczynał znów od zera na dosłownie kilkudziesięciu arach pola i po kilku latach znów miał nowy dom. Da się? Da się. Zwłaszcza jeśli władze są przyjaźniej niż w Polsce nastawione. @4 No właśnie wiem, że tak jest codziennie. Na ogół jakoś nauczyłem się większość z tego syfu olewać, ale czasem mam taki dzień wkurwa na to wszystko. @6. Nie znam norweskiego. English only. 🙂 A co do wyjazdu, widać nie wszyscy mają takie nastawienie jak Ty, że rzucą całym dotychczasowym życiem i wyjadą bez problemów. @8 Wiem, też już się tego dowiedziałem. Tym niemniej: patrz na odpowiedź dla @3. @9. Tak jest, jak w kawale: „pieprznąć wszystkim i wyjechać w Bieszczady”. No jest to jakiś pomysł, ale trudno w taki sposób funkcjonować w dzisiejszym świecie. @10 Cóż, masz niestety rację. @11 „Wow, ty dopiero teraz dowiedziałeś się, że polska najbardziej popierdolony kraj na tej ziemi?” Nie, tylko czasem mam zły dzień i mnie to bardziej wtedy wkurza.

  0

  0
  Odpowiedz
 15. ja się zgadzam całkowicie. zostałam w Polsce bo tu jest moje miejsce ale syf mnie wkurza jak nie wiem. pracowałam trochę za granicą i mam wrażenie, że za tak samą cieżką pracę tam łatwiej byłoby mi się „dorobić”.

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Ty tępa lewacka kurwo! Nacjonalistów nazywasz swołoczą niedouczony przygłupie?

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Jep się.Z kozą.Albo z Jeżem.Pojebańcu.

   0

   0
   Odpowiedz