Wrocławski ITS

Witam. Jetem jednym z blisko 2000 kierowców autobusów miejskich we Wrocławiu. Podobnie jak „zwykłym” użytkowników wrocławskich ulic, wkurwia mnie niesamowicie wytwór wyobraźni wrocławskich włodarzy, który zwie się dumnie ITS czyli niby taki zajebiście inteligentny system sterujący cyklami świetlnymi na skrzyżowaniach. Teoretycznie miał służyć do tego żeby dawać priorytet niektórym liniom tramwajowym. Kiedy tramwaj ma odjechać z przystanku, czy podjeżdza do skrzyżowania ” zgłasza się” do ITS-u a ten daje mu zielone światło, przy czym większość pozostałego ruchu zamiera. Może i dobrze, z założenia system zajebisty ale jak to bywa w Polsce ktoś wziął grube miliony za coś, co zamiast poprawić komunikację w mieście, totalnie ją spierdoliło. A już największy sajgon robi się na przystanku przy ulicy Kwiskiej. Wszystko jest dobrze kiedy na przystanek wjeżdza autobus (linia 122, 119). Dostaje pozwolenie na lewoskęt w Wejherowską i szafa gra. Ale niech tylko za autobusem stanie tramwaj ! Ten skurwiały system nagle przestaje ” widzieć” autobus i widzi tylko tramwaj. No i się zaczyna. Tramwaj dostaje otwarty przejazd przez skrzyżowanie na wprost. Jako że autobus ma skręcić w lewo to siłą rzeczy stoi. Kolejny cykl świetlny i znów tramwaj dostaje ” zielone ” a autobus stoi. A za nim dojeżdza kolejny tramwaj i kolejny i robi się korek. Ludzie w autobusie wkurwieni, na przystanku też wkurwieni bo ruch zablokowany a oni spieszą się do pracy/domu/ żony/ kochanki etc. Kierowca wkurwiony bo pasażerowie wkurwieni. Motorniczy wkurwieni bo autobus blokuje przejazd i każdy traci cenne minuty. Albo kierowca złamie przepisy i skręci w lewo i będzie liczył ze nikt w niego nie przyjebie albo stoi nawet i 10 minut aż sie nie wkurwi do czerwoności i przejedzie na czerwonym czym naraża siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo przyjebania w osobówkę. Innym tematem są piesi i rowerzyści , zwłaszcza ci drudzy, którzy na innym ze skrzyżowań przez to ścierwo zwane ITSem czekają na zielone nieraz i po 6-7 minut ! Albo przy Magnolii gdzie wkurwieni kierowcy osobówek po „wycięciu” przez ITS kilku cykli świetlnych po prostu olewają system i nakurwiają na czerwonym. Chuj z wami pedały od ITS-u !!

87
58

Komentarze do "Wrocławski ITS"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Haha kurwa tak to jest jak ulepszaniem ruchu zajmują się ludzie nie mający żadnego w tym doświadczenia. Niedawno byłem na konferencji o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Anglicy chwalili się nowym systemem dzięki któremu samochody mogą jechać szybciej, bezpieczeństwo znacznie się poprawia a mandatów z fotoradarów znacznie ubywa. Dziwili się dlaczego Polacy odmówili i śmiali się z nich, kiedy zaoferowali nam możliwość wdrożenia tego systemu. Tak to kurwa jest.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Trzeba było nie odbierać Niemcom twierdzy Breslau, miałbyś teraz Recht und Ordnung, a tak to masz ITS.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Jedyne wyjście zostań motorniczym, będziesz napierdalał na zielonych i śmiał się z frajerów autobusiarzy.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Trzeba zrozumieć skąd problem się wywodzi. A wywodzi się z programu który steruje tymi światłami. Jakiś idiota źle taki program napisał bo jest debilem, ale kasę wziął. Powinni ci tramwajarze tego nie używać jak widzą przed sobą autobus, chyba że to działa automatycznie to wtedy rzeczywiście chuj.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Trzeba Dudusiowi zrobić referendum, bo już się przyspawał do tego stołka…

  0

  0
  Odpowiedz