Z jakiej racji mam robić na kogoś?

Myśl, że mam być parobkiem w swoim kraju doprowadza mnie do depresji. Z jakiej racji mam robić na tych wszystkich emerytów, kiedy sami nie mamy pewności, że w ogóle dostaniemy emeryturę? Dlaczego mam robić na 45 letnich emerytów górników, policjantów, KRUSowców? Co z tego, że się zarabia 2-3k netto, jak przyjdzie 55 lat to prywaciarz uzna, że lepiej nając młodszych bo stary się już za bardzo zużył i już nie jest taki obrotny, coraz cześciej na L4? Co potem? Liczyć na ZUS? Rozumiem tych którzy są pasożytami w urzedach, albo wlaścicielami chocby drobnych interesów (ktore przynosza zyski) bo się to opłaca (się nie narobią w przypadku urzednikow, albo pracują na siebie jako wlaściciele). Wybaczcie, że brzmie może jak frustrat, ale im więcej o tym myśle tym bardziej się mi niepodoba myśl zasuwania na jakiś obcych ludzi. Chce pracować na siebie i na rodzinę, a nie na te kliki np w tzw „uniwersytetach” – tam to im zupełnie wesoło jak pociskają głupoty młodym ludziom i zacieszają jak pensja wpływa na konto. Podatek podatkiem, przy każdych zakupach robią czlowieka na vacie, zatankujesz, wypijesz, zapalisz – słowem robisz na innych! Coraz częście rozważam emigrację, wole sie narobić ale i zarobić, a nie całe życie jako niewolnik. Nie taki stary jeszcze 27latek. Chujnia i śrut.

69
75

Komentarze do "Z jakiej racji mam robić na kogoś?"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Mam smaka na browara.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. niestety Polska to bagno, ale zwykły zjadacz chleba za granicą też nie ma lekko.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Po to masz płacić na emerytów, że jak ty będziesz staruchem to ktoś na ciebie będzie płacił i nie zdechniesz z głodu. Jedna gwiazdka dawidowa. Wierzcie sobie dalej w kapitalizm, zajebiście dużo dał zwykłym ludziom. Kapitalistyczne wieżowce rosną, a to co ma być dla człowieka (kapitalistów nie uważam za ludzi) upada: służba zdrowia, kolej… Do małych miejscowości trudno dojechać, bo busiarzowi (kapitaliście) się NIE OPŁACA. A państwowy pks był oczywiście zły. Ale kiedyś lud wymierzy sprawiedliwość. „Rządzący światem samowładnie, królowie kopalń, fabryk, hut. Tym mocni są, że każdy kradnie, bogactwa które stwarza LUD!” i dalej: „W tej bandy kasie ogniotrwałej, stopiony w złoto krwawy pot. Na własność do nas przejdzie cały, jak należności słusznej zwrot!”. 1 Maja świętujmy Święto Pracy, prawdziwe święto, nie jakieś religijne bajeczki. Okażmy w tym dniu, i w każdym innym naszą nienawiść i pogardę dla kapitalizmu i rozzuchwalonej burżuazji, oni muszą się bać, nie znać dnia ani godziny kiedy przyjdziemy po zapłatę.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Jesteś młody pracuj i ciesz się pełnią sił nie pierdol narzekań

  0

  0
  Odpowiedz
 6. masz racje jestem Twoim rówieśnikiem, robią nas w chuja, chuje jebane a my zapierdalamy jak głupi

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Pewnie jesteś Adminem czyli Mesiem, Byczywasem czy samym Kalem!!! i po chuj to wypisujesz?? Zmienisz tym coś??! no NIE!!! ciesz się życiem i żyj… Pozdrawiam wszyskie syngielki 🙂 Niech moc będzie z wami….

  0

  0
  Odpowiedz
 8. trzeba obalic tych skurwysynów z rządu, nie wyjeżdzaj!

  0

  0
  Odpowiedz
 9. od górników złamasie pierdolony się odpierdol

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Ty baranie, jestem górnikiem i chyba nie wiesz jaka to ciężka praca. Zrób 1 zjazd to pogadamy. Morda ci do miski w leci po robocie

  0

  0
  Odpowiedz
 11. 32latek mnie tez to wkurwia jest nas wiecej sam planuje spierdolic z tego kraju robie a i tak rodziny zakładac nie mozna nic nie mozna zyc normalne nie mozna echh i wegetacja a potem 2 metry pod ziemi i chuja sie widziało taka prawda

  0

  0
  Odpowiedz
 12. „Nie taki stary 27 latek” – co za tekst. Toż w sile wieku jesteś. Ja wyemigrowałem jak miałem 39 lat i jakoś takich rozkmin nie miałem czy za stary jestem.

  0

  0
  Odpowiedz
 13. Niewolnictwo zniesiono dawno temu, ale Polska na dzień dzisiejszy jest krajem białych murzynów, przez to że przy zmianie ustroju opozycjoniści sprzedali wszystkie dochodowe przedsiębiorstwa bo nikt na ekonomii się nie znał zachodniemu kapitałowi. Teraz w swoim kraju jesteśmy niewolnikami. Jak to jest że w Polsce stocznie zamknięto bo podobno rząd do niej dopłacał, a w Niemczech nadal stocznie są i zarabiają mimo że taki stoczniowiec w Niemczech dostaje 4 razy więcej, im się opłaca jakoś budować statki.
  Masz już odpowiedź, przestań smucić i ciesz się że w ogóle dostaniesz wypłatę biały murzynie i dalej głosuj na tych wszystkich opozycjonistów co dzięki nim wprowadzono kapitalizm. Oni tacy nieskazitelni są przecież.

  0

  0
  Odpowiedz
 14. Idź na emeryturę

  0

  0
  Odpowiedz
 15. Odkryłeś…Amerykę… Bravo…

  0

  0
  Odpowiedz
 16. Trochę niedojebane są te twoje rozważania, z jednej strony żal ci dupę ściska że pracodawca odprowadza składki emerytalne, by następnie przyznać że z wiekiem przydatność i dyspozycyjność zawodowa staje się coraz bardziej ograniczona. Poza tym są jeszcze zawody gdzie nie tylko wiekowy pracownik jest mniej konkurencyjny, ale stwarza wręcz zagrożenie dla pozostałych. Proponowane przez ciebie rozwiązania funkcjonują w większości krajów trzeciego świata, tylko musisz wziąć pod uwagę ewentualność utrzymywania twoich rodziców w takim układzie ekonomicznym, a jeżeli i z tego chciałbyś się wyłgać, to możesz być pewny że wpierdolisz się w alimenty, a to może znacznie przewyższyć wysokość aktualnych składek.

  0

  1
  Odpowiedz
 17. Popieram Cię w 100% też mam 27 lat i chcę uciec z tego biedadołku

  0

  0
  Odpowiedz
 18. nikt nie bronił się kurcze uczyć i korzystać zamiast być wykorzystywanym

  0

  0
  Odpowiedz
 19. Kiedyś na Ciebie będą robić. Wtedy też będziesz taki oburzony? Do dupy ta chujnia. Nie jesteś jedyny w takiej sytuacji.

  0

  0
  Odpowiedz
 20. mam 28 lat i uważam dokładnie tak samo jak ty. Na razie otworzyłam małą firmę zobaczę jak będzie jak się uda to zostanę a jak interes nie pójdzie to też spierdalam tu nie ma na co czekać… na co? aż granice pozamykają bo unia się rozpadnie wtedy już nigdzie nie wyjedziemy…

  0

  0
  Odpowiedz
 21. „się nie narobią w przypadku urzędników” – 27 lat, a takie głupoty opowiada. Ogólnie to chyba w dupie byłeś i gówno widziałeś.

  0

  0
  Odpowiedz
 22. rozumiem cie mordeczko człowiek se ostatnio zadzwonił na tele-kurwy przyszedł rachunek 350zł okazało sie ze to połączenie do rpa jebana polska…

  1

  0
  Odpowiedz
 23. Proste – głosuj na Kongres Nowej Prawicy – m.in. zniesienie podatku dochodowego, podatku Vat, prywatyzacja Szkół i Szpitali, likwidacja Zusu, biurokracji . Koniec z okradaniem ludzi i złodziejami przy korycie. Za szpital lekarzy placisz tylko kiedy musisz i kiedy jestes naprawde chory, a nie ze Panstwo wydziera Ci te pieniadze co miesiac i oddaje innemu

  0

  0
  Odpowiedz
 24. Tiaa a jak bedziesz stary to emerytury nie bedziesz chcial?
  A może twoje dzieci tez pojda do pracy do budrzetówki i co wtedy? Dobry tata powie że im się pensja nie należy.
  Najlepiej jak cię to tak denerwuje to jedź na emigrację i tam pracuj na zagranicznych emerytów.

  0

  0
  Odpowiedz
 25. Dokładnie. Jestem programistą(24lat, zaczynam), zarabiam 8k mies i wkurwia mnie ze na netto dostaje nieco ponad 6k. Pieniądze które oddaje są rozkradane i nie mam żadnej gwarancji że cokolwiek będę z tego miał w przyszłości. Również rozważam emigracje

  0

  1
  Odpowiedz
 26. @25 Zapomniałeś dodać że policja również powinna być sprywatyzowana i pobierać opłaty za interwencje, to samo ze strażą pożarną oraz wojskiem, które powinniśmy opłacać tylko w razie wojny, podobnie zresztą jak więźniowie sami powinni płacić za swoja resocjalizację, pensje dla klawiszów, budowę i utrzymywanie zakładów penitencjarnych. Oprócz tego w kolejce do prywatyzacji powinni znaleźć się urzednicy wszelkiego szczebla, służby celne, sądy, budowa dróg i mostów, budynków użyteczności publicznej, leśnictwo, a wstretne bachory z sierocińca same niech na siebie zarobią.Mogę jeszcze dalej tak wymieniać, ale mam nadzieję że dysponujesz przynajmniej przeciętną inteligencją i dostrzeżesz tutaj niezręczność. Poza tym co z rozwojem nowych technologii, badaniami naukowymi, placówki medyczne to nie są restauracje, a medycyna to nie gastronomia, musi się rozwijać, a nie tylko funkcjonować na poziomie płatnych usług dla ludności, wyjaśnij mi proszę w jaki możliwy sposób, rezygnując nie tylko z podatków, ale także z systemu polis ubezpieczeniowych oraz dotacji i subwencji, chciałbyś wygenerować na to srodki? To co nabazgrałeś to czysta demagogia i obraza dla przeciętnej ludzkiej inteligencji, chyba że masz zamiar wrócić do średniowiecza, to w takim razie ja idę do szafy po moją pochodnię do palenia czarownic i wystrugam sobie trochę kołków osikowych na wampiry.

  0

  0
  Odpowiedz
 27. Do @3 – Ty nawet nie wiesz co piszesz! Z resztą i tak jesteś zasranym komuchem a z takimi to nawet nie opłaca się rozmawiać! Nienawidzę socjalizmu/komunizmu! Spierdalaj na Kubę, do Chin lub Koreii Północnej! Ale to już! Robaku… Tfu!!

  0

  0
  Odpowiedz
 28. „Nie taki stary 27 latek” logiczne to zdanie w chuj.

  0

  0
  Odpowiedz
 29. Mi sie wszystko podoba i jest mi bardzo dobrze. Pozdrawiam, pasozyt z urzędu.

  0

  0
  Odpowiedz
 30. W polsce ponad 40% zarobków zabiera państwo, a w Irlandii nie całe 6%
  Nic dziwnego że ludzie stąd uciekają…

  0

  0
  Odpowiedz
 31. Gratuluje Autorowi komentarza nr 3 doskonalego podsumowania sytuacji i dalszych perspektyw w POlsce ale zapewne i w innych krajach. Ten komentarz jest doskonaly. Od siebie moge powiedziec, ze konstrukcja zwana Unia Europejska predzej czy pozniej i tak sie rozpadnie. Odnoscnie Zachodu czy zagranicy: Tam bywa tez bardzo roznie. O dobra prace jest b. trudno. Najczesciej miejscowi obywatele otrzymuja te prace, a to z racji jezyka, ktory znaja doskonale, bo sie w tym kraju urodzili i szkol wyzszych w swoim kraju, co wielu pracodawcow preferuje, nie mowiac juz o tym, ze w wielu firmach, instytucjach, urzedach, tam zatrudnieni pragna byc miedzy soba, nie chca, aby przyjezdni w takich firmach pracowali, nawet jak taki czlowiek urodzil sie w danym kraju, np. w Francji czy Niemczech i tam ukonczyl wszystkie szkoly, ale korzenie ma gdzie indziej, nie mowiac juz o obywatelach pochodzacych z krajow arabskich (krajow, gdzie religia panujaca jest islam). Tutaj jest odczuwalna dyskryminacja czy tez rasizm, preferowanie swoich ziomkow z terenu calkiem widoczny. Jest to spory problem w wielu krajach Zachodu, nie mowiac o USA. Dyskutuje sie na ten temat od wielu lat. Znam temat z pierwszej reki, spedzilem bowiem ladnych pare lat we Francji i w Niemczech. Wielu ludzi w tych krajach oburza sie oczywiscie z powodu takiej sytuacji, domaga sie sprawiedliwosci, rownosci, takich samych szans i mozliwosci jak autochtoni, powolujac sie na konstytucje, demokracje, prawa czlowieka oraz rozne ustawy i przepisy dajace wszystkim takie same prawa. Ale rzeczywistosc jest twarda i niewiele sie zmieni. W zwyklych pracach, a nawet w takich, gdzie sa wymagane wieksze kwalifikacje nie zawsze otrzymuje sie super pensje. A wynajecie np. przyzwoitego mieszkania w wiekszym miescie za w miare przecietne pieniadze, jest po prostu marzeniem scietej glowy. pomijam mieszkania z kwaterunku, spoldzielni mieszkaniowych bedacych np. w reku danego miasta, kosciola, czy danego powiatu1. Ale i tu jest to nielatwa rzecza, bo czas oczekiwania jest czesto b. dlugi, bo ludzi ciagle przybywa i przybywac bedzie. Powiem jedno na podsumowanie powyzszych rozwazan: emigracja nie jest dla wszystkich, emigracja jest czyms dla niewielkiej grupy, szczegolnie w obecnym czasie. A unia sie zawali w najblizszych latach. Co do tego nie mam watpliwosci.

  0

  0
  Odpowiedz
 32. Za kilkadziesiąt lat emerytury mają być o połowę niższe. Potrzeba dużo czasu, żeby ludzie zrozumieli własne błędy, bo na nich właśnie się uczymy. Tylko czy musimy płacić za to aż taką cenę? Jest mi przykro jak widzę ludzi pracujących jak woły za grosze. Każdy jest oburzony, ale nikt nie potrafi krzyczeć. Śmiało, wyjdźmy na ulicę, powiedzmy nie temu, co się u nas dzieje. To w końcu kraj z bogatą historią, budujmy kolorową przyszłość. Gdyby tak emigranci powrócili i zaczęli dokonywać zmian. Nie mam pojęcia, a żeby było jeszcze bardziej absurdalniej, spierdalam od września za granicę, ot per Tuska.

  0

  0
  Odpowiedz
 33. to głosuj na PiS i nie pierdol

  0

  0
  Odpowiedz
 34. Spod nru 3 – dodam tylko, że kiedy w krajach wschodnich panował socjalizm, na zachodzie robotnicy mieli dobre warunki, państwo opiekuńcze itd. bo tamtejsza burżuazja bała się, że robotnicy zrobią rewolucję i zaprowadzą socjalizm. Kiedy w krajach socjalistycznych zwyciężyła kontrrewolucja i zniszczono gospodarki planowe, wprowadzając kapitalizm, zachodnia burżuazja nie musi się już krygować i stopniowo demontuje państwo opiekuńcze. Zaś Unia Europejska jest stworzona głównie dla zapewnienia rynków zbytu dla zachodniej burżuazji, głównie niemieckiej. Ale o tym w telewizji wam nie powiedzą, tylko o bozi, i o tym jaki to mamy sukces teraz.

  0

  0
  Odpowiedz
 35. widzę w komentach typowe polactwo buractwo, prawdę koleś pisze a tępaki się wypierają jakby w niebie żyli , rzygać się chce wami polakami przez was samych taki syf tu mamy…

  0

  0
  Odpowiedz
 36. Nie rób wcale i problem rozwiązany.

  0

  0
  Odpowiedz
 37. Nr. 36. Ten komentarz jest genialny. jego autor trafil w dziesiatke. Nie mam nic wiecej do dodania. Brawo!

  0

  0
  Odpowiedz