Zal żal i jeszcze raz żal

Jestem wkurzona jak nigdy. Moja piętnastoletnia siostra pojechała wczoraj na kolonie organizowane przez sąsiednie miasto i to co przeżyła to istny horror- urzędasy wysłali im autobus sprzed nie wiem ilu lat o pojemności konserwy. I jeszcze kazali im się spakować w torby podróżne zamiast walizek, bo bagaże mogłyby się nie zmieścić w bagażniku. Kontrola policji wykryła, że z baku normalnie leci benzyna. Naprawa trwała 3 godziny, a dzieciaki czekały z bagażami na ulicy. Jak już wszystko naprawili autobus jechał tak z 60 km/h- tiry ich wyprzedały. A w połowie drogi okazało się że hamulce prawie, że nie działają! I kolejne 3h czekania na ulicy jak to naprawią. Normalnie podróż z Mazowsza nad morze trwa 5h- im podróż zajęła 13h. Ile się to mówi o wypadkach autobusów, a moja siostra mogła być następna. Co te urzędasy myśleli- że taki autobus nadaje się do podróży? Ależ oczywiście, oni zaoszczędzili, są przy korycie, a takie rzeczy jak ludzkie życie gówno ich obchodzi. Wściekła jestem i równocześnie dziękuję Bogu że nic im się nie stało. Ale ile jest jeszcze takich miast i rozwalonych autobusów? I zaraz będzie w TV druga Francja albo nie wiem jaki kataklizm. Mam nadzieję, że jak bezpiecznie dojechała to bezpiecznie wróci- i tym razem w 5h. Chujnia i śrut!

32
76

Komentarze do "Zal żal i jeszcze raz żal"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Ty się teraz lepiej martw żeby bezpiecznie było w trakcie tego obozu 😀

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Dziewczyno… Twoja siostra pojechała na kolonie za kasę miasta a Ty marudzisz? Tak, autobusy powinny być sprawne, ale nigdy nie będą, jeśli będą państwowe. Bo co, państwo samo sobie na siebie nałoży karę?

  Chyba, że za kolonie zapłacono – wtedy walcz nawet przed sądem.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. W 5h bezpiecznie autobusem się nie da. Chyba, że na złamanie karku i wyprzedzając na 3ego.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. @autorka nie, nie pojechała za kasę miasta. Miasto nie pokrywało kosztów tylko organizowało. Normalnie trzeba było zapłacić te 1500 zł… Czasy gdy kolonie były za darmo się już chyba dawno skończyły :>

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Powinni zapłacić wam odszkodowanie i to conajmniej 1000 zł, bo za długo jechali i na dodatek jakimś autobusem-śmiercią. Dupnie, więc lepiej zrób coś, bo jak w drodze powrotnej będzie to samo to może nie wrócą żywi.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Zrobiłabym haje w tym urzędzie. Co oni sobie myślą. Oni maja dawać przykład jak się dba o bezpieczeństwo. To są w końcu dzieci i młodzież a nie prosięta!!!

  0

  0
  Odpowiedz