Zaoczne czy dzienne?

Witam! Jak w tytule – po zakończeniu technikum stanąłem przed dylematem. Studia zaoczne czy dzienne?
Wszyscy mówili, że dzienne bo imprezy i w ogóle życie studenckie jest wyjebane max… No i w zasadzie poimprezowałem za wsze czasy! Zdobyłem tytuł mgr inż.
Czas poszukać pracy. I co? Chodziłem od firmy do firmy, 3 miechy i nic! Fajne wykształcenie, ale brak doświadczenia – odezwiemy się… Musiałem obniżyć loty, poszedłem do firmy zajmującej się dostarczaniem materiałów budowlanych. Mówię kolesiowi, że mogę nawet zamiatać magazyny, bo kasę już trzeba jakąś zacząć zarabiać. Gadka szmatka, patrze a tu idzie kumpel z technikum. Pytam się co tu robi a on, że jest kierownikiem transportu… Po szkole poszedł do pracy, porobił kursy na jakieś koparki, ciężarówki i w chuj innych, teraz robi zaocznie inż, ale że pracuje tam już 5 lat to został kierownikiem. Zarabia lekko ponad 5 koła, fajna fura, zaczyna dom budować… a ja co kurwa? 26 lat i zero perspektyw na godną prace…

18
34

Komentarze do "Zaoczne czy dzienne?"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Życiowe i dające do myślenia

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Nie do końca się z Tobą zgadzam. Ja w swojej pierwszej pracy (jeszcze w trakcie dziennych studiów) odbierałam telefony z banku za 2200 brutto. Mogłabym tam pracować równie dobrze gdybym w ogóle nie studiowała. Nic dziwnego, że po roku rzuciłam to gówno w cholerę. Przez dwa lata się opieprzałam i kończyłam studia. Od niedawna pracuję w dziale personalnym pewnej firma za 3000 zł na rękę. Pracy szukałam jakieś 3 miesiące. Wysłałam sto miliardów CV, na większość odzew był zerowy. Tak czy siak, można powiedzieć, że jest to moja pierwsza praca (bo odbieranie telefonów raczej nie jest doświadczeniem, które ma jakiekolwiek znaczenie). Nie ulega wątpliwości, że jestem w tej chwili nikim, ale być nikim za 2200 brutto, a być nikim za 3000 netto to zasadnicza różnica.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Nie idź na studia, gówno dają – porób kursy. Mechanika, technika, fryzjera, spawacza, tokarza. Żebyś miał fach w ręku a nie siano w głowie. Poczytaj mądre książki o podstawach ekonomii i pieniądza, żeby Cię nie dymali na każdym kroku.
  Pomyśl, połącz jedno z drugim i będzie. Powodzenia!

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Czasem trzeba wybrać. Zmarnowana młodość albo zmarnowane życie.

  0

  0
  Odpowiedz
 6. Ty masz doświadczenie w imprezowaniu a on ma doświadczenie w pracy więc czego się spodziewałeś? Że ktoś ci 5 koła zapłaci tylko za to że skończyłeś studia? Te czasy minęły 15 lat temu.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Studia w tym kraju to chuj. Tak dużo ludzi je robi, że jakość wykształcenia wyższego się zdegradowała.

  0

  0
  Odpowiedz
 8. To co opisałeś to fakt prosto z życia, Twojego i wielu innych polaków. Dziś najlepiej skończyć te technikum czy tam zawodówkę, narobić kursów jakich się da, na jakie jest możliwość i jesteś kimś więcej niż osobą z mgr . Jestem młodszy od Ciebie, ale niestety wiem i widzę jaka jest chujnia w tym kraju, wszyscy z mojego rocznika z którymi chodziłem do gimnazjum/liceum opuścili już dawno ten kraj. Jeden jakby się dobrze postarał to w wieku 21 lat już też mógłby chatę stawiać, a jest po zawodówce. Studiowanie dzienne to strata 5 lat.

  0

  0
  Odpowiedz
 9. Witamy w Polsce gdzie szybciej znajdziesz pracę po zawodówcę niż po studiach z magistrem. I wiele osób to potwierdza. Życzę powodzenia

  0

  0
  Odpowiedz
 10. Wiedza przydaje się na całe życie, a nie jedynie, by miec pracę. Wiem, że to nie pocieszające, ale taka prawda i po to się chodzi do szkoły.

  1

  0
  Odpowiedz
 11. zaoczne! Byłam na dziennych i żałuję jak chuj.

  0

  0
  Odpowiedz
 12. Jak jesteś debilem który zmarnował czas na studia to dobrze ci tak.

  0

  1
  Odpowiedz
 13. hahaha trzeba było iść do technikum.
  mnie śmieszą tacy ludzie co myślą, pójdę do najlepszego liceum będę kimś (po drodze ludzi z technikum uważają za tumanów) i kończą super studia a na końcu muszą wchodzić na stronę chujnia.pl i wypisywać takie głupoty:D

  1

  0
  Odpowiedz