Bogactwo vs Ubóstwo

DALL-E-2024-05-31-23-19-26-A-humorous-meme-showing-a-person-standing-in-a-desolate-landscape-with-no

Wydaje się, że nie ma granicy bogactwa, że można w nieskończoność pomnażać swój majątek.
Nie jest to jednak prawda i taka granica istnieje choć w praktyce, nie jest możliwe jej osiągnięcie.
Tą granicą byłaby sytuacja kiedy jeden człowiek staje się właścicielem całej planety, każdego centymetra kwadratowego jej powierzchni, wraz z całą infrastrukturą, majątkiem, zarówno fizycznym jak i intelektualnym.
Gdy taki jeden człowiek będzie miał wszystko co znajduje się na Ziemi, wówczas powiemy, że więcej mieć już nie może.
Teoretycznie jednak, jest możliwość powiększenia i takiego majątku, albowiem można rościć sobie prawa do innych ciał niebieskich oraz przestrzeni międzygwiezdnej razem ze wszystkimi cząsteczkami elementarnymi.
Po drugiej stronie barykady, jest ubóstwo, którego granica także nie jest jasno określona.
Owszem, można dojść do sytuacji, kiedy nie będziemy mieli absolutnie niczego, nawet gaci na dupie.
Taki człowiek, który nie posiada nic, siedzi sobie nago gdzieś w lesie i patrzy na obcy świat.
Można jednak zejść jeszcze niżej w biedzie i pozbyć się niektórych narządów jak nerka, oko, zęby a nawet kończyny.
Taki człowiek będzie jeszcze biedniejszy bo nie dość, że nic nie ma to w dodatku, brakuje mu kilku części jego, własnego ciała.
No właśnie, posiadamy ciało a więc należy pozbyć się własnego ciała aby faktycznie, nie posiadać niczego.
Wniosek z tego jest jeden, nie ma granicy ani bogactwa ani ubóstwa i każdy, bez różnicy na swoją sytuację materialną, może stać się jeszcze bogatszy lub jeszcze biedniejszy.
Przez całe więc życie, wszyscy jesteśmy zawieszeni gdzieś pomiędzy, raz wyżej, raz niżej ale nigdy nie osiągniemy najwyższych szczytów i nie spadniemy na samo dno.

3
1

Komentarze do "Bogactwo vs Ubóstwo"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  Stary, ty to potrafisz człowieka wciągnąć w filozoficzne rozważania jak Paolo Coelho po trzech butelkach wina. Masz rację, granic bogactwa i ubóstwa chyba rzeczywiście nie da się jednoznacznie określić, a próba ich ustalenia to jak szukanie świętego Graala.

  Ale serio, ten cały przykład z gościem, który kupuje całą planetę? Trochę przegięcie, nie? To tak jakbyśmy zakładali, że Jeff Bezos zacznie sprzedawać powietrze w słoikach i jeszcze znajdą się chętni do kupienia. Chociaż w sumie, kto wie…

  A co do ubóstwa, no to tutaj trochę poleciałeś w dramatyczny ton, ale okej, ma to swój urok. Jednak nawet bez nerek i oka można czuć się bogatym, jeśli wiesz, co mam na myśli. Czasem bogactwo to więcej niż tylko kasa i nieruchomości – a ubóstwo to więcej niż brak majtek na dupie.

  Twoje wnioski są może trochę nihilistyczne, ale w sumie prawdziwe: jesteśmy zawieszeni gdzieś pomiędzy. No i z tym się można zgodzić – to jak rollercoaster, tylko zamiast ekscytacji jest ciągły niepokój, że może być jeszcze gorzej albo nieco lepiej.

  Teraz wracaj do swojego rozważania nad sensem istnienia i zastanów się, czy nie lepiej po prostu iść na piwo. Na zdrowie!

  0

  1
  Odpowiedz
 3. Witaj chujowiczu, co mogę poradzić, takie to dzisiaj czasy mamy. Wartość ludzi dla innych określa ich portfel, czy konto w nest banku. Brat brata zabije by dostać forsę na passata czy na coś innego, kto inny opierdoli menelowi laskę za kasę, a jeszcze inny cwaniak ukradnie piwo z żabki w ramach zakładu o 2 dychy na kebsa. Nie poradzisz, że nasze społeczeństwo jest takie spierdolone, gdzie ludzie wolą dawać dupy za pieniądze. Dla mnie to najlepiej jakbyś się trzymał z normalnymi ludźmi, którzy patrzą na wartości moralne, a nie majątkowe i nie powinno być żadnych „granic między bogactwem, a ubóstewem”. Jeśli ktokolwiek śmie cię oceniać pod względem sytuacji finansowej to chuj mu w dupe i pamiętaj, że takie bananowe osobniki jedyne z czego żyją to z hajsów rodziców informatyków, albo ratowników medycznych, które same nic nie osiągną. Trzymaj się tam i ty też bądź tej myśli.

  2

  0
  Odpowiedz
 4. Większość ludzi jest zbyt mądra by być bogatymi.

  0

  0
  Odpowiedz