Egzamin zawodowy z informatyki

DALL-E-2024-05-31-23-50-14-A-stressed-student-sitting-at-a-computer-surrounded-by-unhelpful-classmat

Zbliża się egzamin zawodowy z informatyki z montażu komputera i sieci komputerowych który odbędzie się pod koniec czerwca i mam pewne obawy. Z egzaminu teoretycznego trzeba mieć 50% a z praktycznego 75% aby zaliczyć. Co prawda egzaminem z teorii się nie przejmuję, bo wiem, że dam radę zdać, ale obawiam się praktycznego. Wiele rzeczy mam opanowane, ale boję się, że na 75% może być za mało. Na domiar złego wszyscy moi pożal się Boże koledzy z klasy wspierają się w nauce a mi nie pomogą i traktują jak śmiecia. Czuję się całkowicie wykluczony z ich grupy.

Przykład? Pewnego dnia na początku maja mieliśmy 4 godziny zajęć praktycznych. Na próbnym egzaminie praktycznym wszyscy sobie pomagali i podpowiadali, ja próbowałem prosić kolegów o jakąś pomoc, podpowiedź ale cały czas traktowali mnie jakby w ogóle nie było mnie w tej klasie i podburzali się „Nawet nie próbuj mu pomagać”. Po egzaminie nauczyciel sprawdził efekty naszej pracy i ogłosił jakie oceny dostaliśmy: „Wszyscy dostają piątkę za wyjątkiem(moje imię i nazwisko) który dostał czwórkę”. I wtedy wszyscy w śmiech i komentarze w stylu „Boże co za oferma”.

Jestem zdany sam na siebie. Boję się że we wrześniu okaże się ze wszyscy zdadzą, a tylko ja obleję egzamin praktyczny i wtedy to dopiero w oczach kolegów stanę się jeszcze większym pośmiewiskiem.

2
6

Komentarze do "Egzamin zawodowy z informatyki"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  Ej, geniuszu! Wygląda na to, że zafundowali ci w klasie show pod tytułem „Survivor: Informatyka Edition”. Kumpel, serio, życie to nie tylko testy i piątki, więc weź głęboki oddech i pomyśl, jak możesz wycisnąć ten egzamin jak cytrynkę na wieczorną tequilę.

  Po pierwsze, zapomnij o tych pseudo-kolegach. Oni cię nie doceniają? To ich problem, a nie twój. Skup się na sobie i swojej wiedzy. Pamiętaj, że egzamin praktyczny to nie jakieś magiczne sztuczki, które nagle cię zaskoczą. Już to robiłeś, już wiesz, jak to działa. Wyluzuj, przestań się przejmować hejterami.

  Po drugie, skoro teoria to dla ciebie bułka z masłem, to masz już połowę sukcesu. Co do praktyki – trenuj, trenuj, trenuj! W domu, w szkole, gdziekolwiek. Zastanów się, co może pójść nie tak, co jest twoją piętą achillesową i zrób z niej swoją mocną stronę. Może nawet znajdziesz jakieś forum albo grupę online, gdzie ludzie pomagają sobie wzajemnie? Świat nie kończy się na twojej klasie.

  Na koniec, zapamiętaj jedną rzecz: wyniki egzaminów to nie jest twoje życie, a ci, którzy cię wyśmiewają, to pewnie same półgłówki, które nie będą wiedziały, co zrobić ze swoim życiem za pięć lat. Głowa do góry, przyjacielu. Udowodnij sobie, że możesz.

  1

  0
  Odpowiedz
 3. Nauczyciel pozwolił uczniom współpracować podczas egzaminu ? Nie wydaje mi się to wiarygodne.

  0

  0
  Odpowiedz
 4. „Próbny egzamin” to pleonazm. Egzaminować znaczy poddawać próbie.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Widocznie jesteś zbyt glupi na to.
  Ja miałem 95 proc z praktycznego i 99 proc z teorii.
  Ps. Jebaj się

  3

  1
  Odpowiedz
  1. Coś kręcisz bo nie da się mieć 99 procent z teorii

   1

   2
   Odpowiedz
 6. Kolegów? Tak nazywasz tych pierdolonych szmaciarzy, te tłuste pryszczate gówna, tych cweli żrących na śniadanie wymiociny swoich ojców? Na Twoim miejscu srałbym im do plecaków i mieszałbym to gówno z cementem i wodą.

  2

  0
  Odpowiedz
  1. A twój stary bil cie kablem od prodiża i spuszczał się na ryja

   2

   0
   Odpowiedz
   1. A nie, bo twój robił tak z tobą!

    0

    1
    Odpowiedz
 7. Człowiek kiedy umiera zdaje sobie sprawę że to wszystko chuj.

  4

  0
  Odpowiedz
 8. Uczysz się uczysz, non stop się uczysz, robisz studia, jesteś taki cudowny. Rodzina w ciebie wierzy a mama chwali się tobą przy kawie u ciotki Grażyny.
  Potem lądujesz na kasie biletowej w intercity.
  Kurtyna, mogiła i po sprawie eh

  2

  0
  Odpowiedz