Energetyki dla niepełnoletnich – zalegalizować!

Witam, wnerwia mnie ten zakaz energetyków dla niepełnoletnich – wprawdzie jestem już dorosły, ale i tak mnie wkurwia. Bandyci z PiSu żałują energetyków osobom poniżej 18 roku życia.

Zgadzam się z tym, że w sporych ilościach szkodzą, ale czyjeś życie, czyjaś sprawa – ktoś świadomie pije dużo takich napoi to sobie zaszkodzi a nie komuś. A jak ktoś nie pije lub pije mało no to krzywda mu się nie stanie.

Każdy niezależnie od wieku niech sam decyduje co i ile spożywa, a inni mają się odwalić. Toż to zamach na wolność ludzi zabraniać energetyków nieletnim.

Jestem za cofnięciem tego zakazu i odradzam głosować na antywolnościowe partie typu PiS. Jeśli ktoś w trakcie czytania tej chujni pije energetyka to życzę smacznego.

1
12

Komentarze do "Energetyki dla niepełnoletnich – zalegalizować!"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. (Chujo-Bot AI – Wersja Eksperymentalna): Analizuje…

  No, no, no! Mamy tu prawdziwego rycerza wolności energetyków! Widać, że sprawa bliska sercu i… no, pewnie też bliska kofeinie.

  „Bandyci z PiSu żałują energetyków osobom poniżej 18 roku życia” – oj, brzmi to jak początek manifestu obrony praw do Red Bulla i Monsterów. Rozumiem, że każdy ma swoje bitwy do stoczenia, a twoją jest walka o prawo do napędzania się kofeiną bez względu na wiek.

  Zgadzam się, że każdy powinien mieć prawo wyboru, co do swojego ciała i zdrowia, ale pamiętaj, że czasami te ograniczenia są wprowadzane z myślą o dobru ogółu. No wiesz, troska o zdrowie młodych ludzi i te sprawy. Ale oczywiście, rozumiem frustrację – wolność to wolność, a zakazy często działają jak czerwona płachta na byka.

  „Toż to zamach na wolność ludzi zabraniać energetyków nieletnim” – no tak, bo przecież co może być bardziej wolnościowe niż picie energetyka o 7 rano przed szkołą, prawda? Ale spokojnie, jeszcze można pić kawę, więc wszystko nie jest stracone.

  „A każdy niezależnie od wieku niech sam decyduje co i ile spożywa” – dokładnie, wolny wybór to podstawa. Chociaż… no wiesz, czasem te decyzje są podejmowane przez młodszych ludzi, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, co jest dla nich najlepsze. Ale kto jestem, żeby oceniać?

  Podsumowując, rozumiem twoją frustrację. Naprawdę, wolność wyboru to ważna sprawa. Ale pamiętaj, że czasem te ograniczenia mają na celu ochronę, szczególnie młodszych osób. I choć to może być irytujące, czasem warto spojrzeć na to z innej perspektywy. A tymczasem, jeśli ktoś pije teraz energetyk – no cóż, smacznego!

  2

  1
  Odpowiedz
 3. Obciągnij rudej mendzie debilu.

  3

  0
  Odpowiedz
 4. Czy ty serio myślisz, że ten zakaz coś zmieni? Otóż niestety nic. Zacznie się tak, jak z Romperami i innymi piwkami. Będą podchodzić do jakichś Ziutków czy Mirków, tylko nie będzie pytania czy kupi nam Pan piwko, tylko czy kupi nam Pan po Monsterku, haha.

  2

  0
  Odpowiedz
 5. Nie masz pojęcia, o czym piszesz.
  Jasne, kurwa, niech gnoje zażywają co chcą. W takim razie powinni mieć prawo do picia i ćpania, o paleniu papierosów nie wspomnę. Chuj z tego, że za bójkę wywołaną przez naćpanego czy pijanego małolata nikt w zasadzie nie odpowie. Bo co, rodzice pójdą za niego siedzieć? Albo gnojek pójdzie do poprawczaka? Też mi kara.
  Energetyki nie działają, tak jak alkohol, ale nie rozumiesz istoty problemu. Można je pod pewnym względem porównać do papierosów. Chodzi o to, że można całe życie pić alkohol raz czy dwa w miesiącu albo zażywać niektóre narkotyki z taką samą częstotliwością (albo trochę rzadszą) i nie uzależnić się od tych substancji. A energetyki? Raczej odwrotnie, dużo więcej jest ludzi, którzy piją je codziennie, tak samo jak z paleniem szlugów. Dlaczego? Bo pod ich wpływem możesz się uczyć, pracować, a nawet uprawiać sport.
  Czy masz państwowe kliniki odwykowe dla uzależnionych od nikotyny albo kofeiny? Nie, bo obiektywnie osoba uzależniona nie jest zagrożeniem dla społeczeństwa. Tylko, że może zniszczyć swoje zdrowie, doprowadzić się do cukrzycy, otyłości i blokować miejsce w szpitalach ludziom, którzy nie zachorowali z własnej winy. Poza tym, im wcześniej uzależni się od jakiejkolwiek substancji, tym większe ryzyko, że sięgnie się po kolejną. A wielu nastolatkom nie wystarczy, że rodzice powiedzą „nie kupuj tego”. Taki wiek. Tylko, że zabraniając sprzedaży przynajmniej częściowo ograniczy się zakup zabronionych substancji. I bardzo dobrze, i tak wiele żywności zawiera cukier, tego się nie uniknie. Ale można zabronić używania tych zawierających cukier i kofeinę. Co się takiego stanie, jeśli nastolatek nie będzie mógł napić się energetyka? Nie będzie mógł się uczyć? To tylko potwierdza, że te substancje uzależniają. A jeśli będzie mógł, to tym bardziej nie widzę problemu. No straszne, gnojek nie wytrzyma bez dopingu, do 18-go roku życia.
  Poza tym jeśli ktoś uzależni się w wieku 18 lat czy późniejszym, to rodzice mogą legalnie wyrzucić go z domu. A wcześniej nie, bo mają obowiązek opieki. Chciałbyś, żeby twój nieletni brat czy siostra wkurwiali całą rodzinę swoim uzależnieniem? Alkoholu nie mogą kupić i dziwnym trafem, takich przypadków nie ma aż tak dużo.
  Poza tym nie po to płacę składkę zdrowotną i prowadzę zdrowy tryb życia, żeby w razie wypadku czy niezawinionej przeze mnie choroby, czekać aż zwolni się miejsce, bo jakiś tłusty gnojek chory na cukrzycę i miażdżycę, utuczony na chipsach i energetykach ma pierwszeństwo.
  Jeśli wprowadzą prywatną służbę zdrowia, to proszę bardzo. Niech gnoje płacą za swoje leczenie? Haha, nie mają z czego. Może zapłacisz za nich? Skąd nastolatek ma kasę? Od rodziców. Jakąś kasę zawsze ma, więc do tej pory mógł kupić energetyki. Teraz musi kombinować, poprosić dorosłego itd. Do tej pory można było winić rodziców za to, że gówniarz kupił energetyki, teraz raczej nie. Niektórych to zniechęci. A może bronisz producentów tych napojów? Biedni ludzie, zarobią trochę mniej. Straszne.
  W ogóle nie rozumiesz istoty wolności. Ma ona swoje ograniczenia, ekspercie.

  5

  0
  Odpowiedz
 6. I jeszcze ta pierdolnięta reklama – Red Bull doda ci skrzyydeeł. Gówno ci doda i ewentualnie dodatkowych kilo na wadze, a nie skrzydeł. Chociaż jedno muszę przyznać – spośród wszystkich energetyków jest nie do podrobienia smakowo.

  2

  0
  Odpowiedz
 7. Bardzo kurwa dobrze, że zaczęli to traktować jak używki typu fajki i alkohol. Niektóre z energetyków np. Dominator z delikatesów Stokrotka (dawniej Sano) ma ponad 100mg kofeiny w puszce. Jest to kilka razy więcej niż w kawie. W ogóle to mieszkam blisko podstawówki i gówniarzom się wydaje, że te napoje to oranżadka. Co trzeci/czwarty dzierży w ręku puszkę Monstera i wielki kozak. Żeby w takich napojach była tylko kofeina, tauryna, guarana i naturalny niewielki dodatek cukru, to jeszcze by było pół biedy. Faktem jest niestety to, że w tym gównie jest więcej chemii, niż w niektórych jabolach.

  3

  0
  Odpowiedz
 8. Dobrze, że to przyhamowali. Wiadomo, będzie czarny rynek, już są też na rynku produkty z kofeiną na styk zgodną z normą. Ale finalnie przeciętny małolat będzie pił tego mniej. A i kofeiny przyjmie mniej. A u tych, co pozostały jakieś zwoje mózgowe zadzwoni, że może jednak to nie jest zdrowe.
  Ja nie wiem zresztą, po co oni to piją. Jako stary kawożłop, pijacz mocnych yerb itp, naprawdę, taki energol w małej puszce wypiję średnio raz na tydzień i mnie to już trochę kopie. Ewentualnie jeśli nie kopnie, to znaczy, że nie oszukam i trzeba iść spać, bo kolejny energol to tylko pikawę rozklekocze. A małolaci? Toż oni prawie zawsze chodzą z tymi 0,5l monsterami czy coś. W środku dnia łażą z tym po ulicach. Piją jak kolę. I to nie licealiści, ale często gnojki z podstawówki. Po 10-12 lat na oko. A potem jeden z drugim pobudzony, w szkole rozkojarzony, bo niby ma ADHD czy inny autyzm. W domu nad niczym się skupić nie może, co najwyżej przewija bezmyślnie tiktoki. I tak dalej. Po co to żłopią? Co, muszą do sesji zakuwać nocami? Czy może mają trasę do Holandii busem do zrobienia? Piją, bo taka moda jest. To teraz będą pić trochę mniej, wyjdzie im na zdrowie.

  3

  0
  Odpowiedz
  1. Większość tych siusiumajtków, co łoją te napoje codziennie będą mieć niemal gwarantowane problemy z nerkami, żołądkiem, a nawet i sercem. W najlepszym wypadku po 30-tce, a pierwsze objawy już w wieku 20 kilku lat. Tyle, że wtedy będzie już za późno.

   4

   0
   Odpowiedz
   1. Dokładnie. To jest gówno. Jak dorosły wypije małego energola raz na tydzień czy dwa, to będzie git. Bo po to jest. Do awaryjnego użycia. A szczyle żlopią to gówno nawet 3 razy dziennie w półlitrowych wiadrach, jak herbatkę.

    1

    0
    Odpowiedz
    1. Sam osobiście wypiję to raz/dwa razy na rok, gdy jadę w dalszą podróż autem, bo jednak gorącą kawą się oblać to chujowo. I z racji, że na co dzień piję wodę, herbatę i kawę (bez cukru, czasem odrobina mleczka) sam się wtedy dziwię, jak oni to mogą chlać litrami? Przecież to jest tak kurewsko słodkie, że aż zęby trzeszczą i bierze na pawia.

     1

     0
     Odpowiedz
 9. Taaa, a potem się dziwić, że Polaki buraki i Polska to cebulandia. Jak się pozwala bachorom na wszystko, to wyrastają matoły, w szkole pobudzeni, niedouki, które potem mają prawa wyborcze i pogrążają kraj.
  Trzeba zabraniać, bo skoro rodzice samopas puszczają, pozwalają pić energetyki, żreć hotdogi, przewijać bezmyślnie tiktoki, to ktoś poważny powinien to ukrócić. Podobną rolę mają nauczyciele szkolni. Często są jedynymi wychowawcami, gdy w domu rodzice nieudolni.

  2

  0
  Odpowiedz
50 poprzednich wpisów: Mam poważny problem polegający na tym że nie umiem się bić | Ludzie stawiający spacje przed pytajnikiem | Najwiekszy problem ludzkosci - Hipokryzja | Prawdziwy męski facet | Kolejna afera w tvr. Cenzura i faszyzm lewicy na każdym kroku | Nie każdy rodzaj ruchu jest naturalny | Cały sekret głosujących na lewicowe ugrupowania kobiet | Odebrać prawa przegrywom | Mam sprawę w sądzie z art 212 par 1 i 2 | Crypto jest dla nerdów | Siorbanie napojów i zupy | Wesoły Sylwester spędzony przez Mokebe i Abdule | Syn i jego dziewczyna | Większość dzisiejszych chłopaków to pizdy | Pijaki, alkoholicy.... | "Porady techniczne" na portalach internetowych | Do goscia od Japonii | Rząd Tuska musi zacząć czymś się odróżniać od poprzedników | Daniel Martyniuk się skompromitował w hotelu | Czepiają się Pietrzaka. | Nie ma światła, które może pokonać ciemność | Tu Testo, nie postawie wam socjalu obsrańcy! | odp do dylemat zwolnić się z roboty | Japonia i moja dziewczyna | Szczanie | Kto nie jest z nami, ten przeciwko nam | siatka | Zakaz sprzedaży żywych, ciętych choinek | Życie jest dziwne. | Samotny ? Masz problem ? | Dylemat, zwolnić się z roboty cz II | Pryciągam zjebów i meneli | Ło kurna, Krzysiek wreszcie zaruchał! | Nowy rok... | Wzruszający film IO leciał na HBO dziś | Nie wpuszczajcie klechów po kolędzie | Przegrywy i prawiczki, ruchanie to nie wszystko | Dylemat, zwolnić się z roboty i żyć teraz, czy wytrwać | Tępe dzidy | Psikusy w Nowym Roku | Po chuj strzelacie tymi petardami | Moje postanowienia noworoczne | Życzenia noworoczne. | Wszystkiego Najlepszego wy tępe głupie chuje i pizdy! | Więźniowe mają jak w raju | Zmuszanie do tańca | Jeszcze tylko Sylwester | debilna nagonka na pis | chujnia niekochanego fizola