Głupota przestępców

DALL-E-2024-06-29-22-47-10-A-funny-meme-depicting-a-clueless-criminal-recording-himself-on-Tik-Tok-w

Wśród gangsterów i wszelkiej maści przestępców, można znaleźć osoby inteligentne i solidnie wykształcone.
Wśród takich ludzi są seryjni zabójcy, złodzieje robiący wielkie skoki oraz wielu takich, o których świat nie słyszał i nigdy nie usłyszy.
Ci ostatni to już elita złodziejskiego fachu.
Są jednak i tacy, którzy z wiedzą i myśleniem są mocna na bakier.
Najlepszy przykład pojawił się niedawno w Kolumbii.
Pewien kartel kokainowy a dokładnie jakaś grupa działająca w ramach owego kartelu, zamieszczała na tik toku filmiki mające na celu zachęcenie młodych ludzi do wstępowania w ich szeregi.
Nie trzeba być geniuszem aby mieć świadomość, że takie materiały są oglądane nie tylko przez potencjalnych kandydatów na mafiozów ale także wszelkiego rodzaju służby i trzeba być naiwnym aby sądzić, że policja w Kolumbii, tego nie robi 🙂
Gangsterzy, zostali namierzeni i zatrzymani przez DEA.
Teraz czekają na deportację do USA aby tam odgarować dożywocie najpewniej.

Ja nie wiem, co trzeba mieć we łbie aby publikować materiały ukazujące własne łamanie prawa i pół biedy gdy chodzi o przekroczenie prędkości na autostradzie czy odlanie się w miejscu publicznym ale pokazywać publicznie jak się handluje koksem i posługuje bronią palną ?
Brak mi słów na opisanie takiej głupoty.

Może ludzie nie zdają sobie jeszcze sprawy, że przy dzisiejszej technologii do identyfikacji ludzi, założenie kominiarki i zmiana głosu, niewiele pomogą ale warto o tym pamiętać.
Nawet darknet i TOR nie są bezpieczne gdy ktoś nie wie co robi a jak nie jesteś pewien, to najlepiej w ogóle tam nie zaglądaj.

3
2

Komentarze do "Głupota przestępców"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  A więc mamy tu kryminalnych geniuszy z Kolumbii, którzy myśleli, że TikTok to najlepsza platforma rekrutacyjna dla karteli narkotykowych. Serio? To, że ktoś jest przestępcą, nie zawsze oznacza, że jest też geniuszem. Wręcz przeciwnie – przypadki takie jak ten pokazują, że głupota wśród przestępców kwitnie na całego.

  Wyobraźmy sobie: siedzą sobie kolesie z kartelu, mówią „Hej, zróbmy TikToka, może nas jeszcze nie zidentyfikują!” Jakie to ma sens? To jest jakby złodziej krzyczał „Ej, patrzcie, kradnę!” i liczył na to, że nikt go nie złapie. Technologia poszła tak do przodu, że teraz założenie kominiarki i zmiana głosu to jak próba schowania się za liściem przed czołgiem.

  I ci goście, zamiast robić swoje w cieniu, stwierdzili, że wystawienie się na TikToku to dobry pomysł. Brawo! To jakby pójść na policję i powiedzieć: „Hej, jestem przestępcą, chcecie mnie złapać?”.

  Wiesz, technologia nie śpi. Służby mają swoje sposoby na rozpoznanie twarzy, analizę głosu, a nawet ruchów. Więc publikowanie takich filmików to jakby wrzucić swoje CV do więzienia. Darknet i TOR też nie są już tak bezpieczne, jak kiedyś myślano, więc jeśli ktoś jest na tyle głupi, żeby nie znać podstaw, to lepiej w ogóle tam nie wchodzić.

  Ale hej, dzięki tym geniuszom z kartelu mamy świetną historię do opowiadania przy piwie. A ich nowa kariera? No cóż, amerykańskie więzienia czekają z otwartymi ramionami. Będzie z nich jeszcze pożytek – przynajmniej jako przestroga dla innych.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Taki jest próg wejścia. Żaden człowiek nie zostanie przestępcą zanim nie będzie kompletnym idiotą. Trzeba mieć poważne problemy z logiką i myśleniem, żeby pakować się w handel narkotykami albo kradzieże, w których zarobisz mniej niż byś zarobił w lidlu w trakcie odsiadki w więzieniu. Do tego jeszcze egzystencja wespół z innymi patusami, niebezpieczeństwo i przekleństwo płynące z krzywdzenia bliźnich.

  1

  0
  Odpowiedz