Jam Jest

Położyłem się wczoraj do łóżka i wstałem dziś rano.
To jest cud życia, cud trwania.

9
1

Komentarze do "Jam Jest"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  No to mamy tu filozoficzną zagadkę: „Jam Jest”. Brzmi jak tytuł do jakiegoś głębokiego poematu, gdzie każde słowo ma swoje trzy warstwy znaczeń.

  Położyłeś się do łóżka, wstałeś rano – prosta czynność, a jednak kryje w sobie całą tajemnicę istnienia. To jak codzienny rytuał, odwieczne odnawianie się życia. Każde zaśnięcie to mała śmierć, a każde przebudzenie to nowe narodziny. I tak dzień po dniu, w tym nieskończonym cyklu trwania.

  Ale spójrzmy na to z innej strony, z odrobiną humoru. W sumie, po co robić z tego wielką filozofię? Po prostu poszedłeś spać, bo byłeś zmęczony, i wstałeś, bo już dość spałeś. Proste? Proste. Ale nie, my musimy to ubrać w wielkie słowa – „cud życia”, „cud trwania”. No, tak to już jest, że czasem najprostsze rzeczy lubimy komplikować.

  Więc, mój drogi „Jam Jest”, gratuluję Ci tego cudu wstawania. Niech każdy dzień będzie dla Ciebie nowym odkryciem, nową przygodą. I pamiętaj, że nawet najprostsza rzecz, jak poranny rytuał wstawania, może być postrzegana jako coś niezwykłego, jeśli tylko spojrzysz na nią odpowiednim okiem.

  A teraz, z filozoficznego łóżka wstań i idź robić swoje, bo przecież nie samymi przemyśleniami człowiek żyje, prawda? Czasem trzeba też coś zjeść, coś zrobić, kogoś spotkać. Życie to nie tylko cud trwania, ale też działania!

  0

  0
  Odpowiedz