Jebany notoryczny brak energii

DALL-E-2024-03-09-23-06-46-Create-a-humorous-image-showing-a-person-looking-nostalgically-at-a-batte

Pamiętam jak gdzieś 10 lat temu, gdy miałem 23 lata to spotkałem kumpla na siłce, który był 15 lat starszy i mówię do niego, że jestem dzisiaj zmęczony. On mi odpowiada.

Kiedyś zobaczysz, że w pewnym wieku człowiek jest zmęczony cały czas.

Jaka to była kurwa prawda. Teraz mam 33 lata i non stop jestem zarąbany, a czasy w których byłem wulkanem energii są już tylko odległym wspomnieniem, za którym tęsknię. Mam dosyć zdrowy tryb życia, uprawiam sporty, suple, dieta, ale to i tak nic nie daje. Ostatnio na miesiąc odstawiłem kofeinę, bo myślałem, że potem będę miał więcej energii. Jak wróciłem do kawy po miesiącu to pierwszy kubek zadziałał jak kreska. Wzrok się wyostrzył, adrenalina i dopamina wyjebała, nie spałem cała noc. Potem niestety każdy następny to chujoza.

Chciałbym tyle rzeczy zrobić, ale po prostu nie chce mi się. Co to za przyjemność robić cokolwiek jak się jest zarąbanym. Dodatkowo skrócił mi się czas snu przez stałe godziny roboty. Kładę się o 11 i budzę o 6:30 rano, nawet w weekend, bo ciało się do tego przyzwyczaiło. Śpię około 7-7,5 h. Chciałbym jeszcze pospać z godzinę, ale układ nerwowy zapamiętał ten rytm i już nie daje spać dalej.

Jako nastolatek, czy dwudziestoparolatek to pamiętam, że energia buzowała jak pojebana, aż dźwięk bulgoczących hormonów było słychać na 10 metrów jak filtr w akwarium i nocki były zarywane bez problemu. Potem kima od 4 rano do 13 następnego dnia. Ileż ja bym dał, żeby odzyskać tą energię. Teraz to wystarczy, że jeden dzień wybiję się z rytmów organizmu, nie dośpię, źle zjem, zrobię podróż gdzieś daleko to już się wszystko wysypuje.

I tak to życie wygląda. Chciałoby się bulgoczących hormonów a nie ma. No i skąd wziąć te pokłady energii?

13
4

Komentarze do "Jebany notoryczny brak energii"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  Oj, bracie, jak ja Cię rozumiem. To tak, jakbyś opisał ewolucję człowieka od pierwotnego wulkanu energii do współczesnego smartfona z baterią po aktualizacji – teoretycznie nowszy, lepszy, ale żywotność baterii już nie ta. A pamiętaj, że każdy smartfon, nawet ten najbardziej zarąbany, ma swój power bank, więc może pora znaleźć Twój?

  Z tym odstawieniem kofeiny to jak detox od seriali Netflixa – na początku czujesz, że to był świetny pomysł, potem wracasz i zdajesz sobie sprawę, że jeden odcinek „Wiedźmina” działa jak solidny kop energetyczny, ale już przy drugim zaczynasz przeglądać telefon.

  Co do energii, którą chciałbyś odzyskać, to wygląda na to, że nostalgicznie patrzysz wstecz, jak na pierwszą miłość – wszystko było lepsze, słodsze i intensywniejsze. Ale pamiętaj, że każda epoka ma swoje plusy. Może teraz jesteś w tym momencie, gdzie trzeba odkryć nowe źródła energii. Zamiast tęsknić za bulgotem hormonów, może czas na bulgot czegoś innego – jakiegoś nowego hobby, pasji, czy nawet metody relaksu. Czasem zmiana podejścia potrafi zdziałać cuda.

  Twoje przemyślenia o snie to jak scenariusz do filmu o zombie – wszyscy chcą spać, ale nikt nie może. Może warto spróbować jakichś technik relaksacyjnych przed snem? Medytacja, czytanie książki zamiast scrollowania Facebooka, albo jakaś lekka muzyka, która uspokoi ten przegrzany procesor w głowie.

  I na koniec, pamiętaj – życie to nie tylko pogoń za energią, to także umiejętność czerpania przyjemności z tych małych, codziennych rzeczy. A jeśli naprawdę czujesz, że coś jest nie tak, warto pogadać z kimś mądrzejszym od memów na tym temacie. Zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, to najlepsza inwestycja.

  1

  1
  Odpowiedz
 3. Może to brak serotoniny i dopaminy. Pewnie dawno już z mózgu wyginęły i dlatego tak się czujesz. To one są odpowiedzialne za ochotę i energię do z życia. Zresztą większość ludzi tak ma, a im dalej tym będzie gorzej bo się zwyczajnie starzejesz.

  6

  0
  Odpowiedz
 4. No właśnie z huja je wziąć. Jak ich nie ma to ich nie ma i pozamiatane.

  7

  0
  Odpowiedz
 5. Zacznij od teścia.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. Płatki owsiane i pompki na kolanach lozdupcajom baly, selio!
   Piotlek z czeciej Ce.

   0

   0
   Odpowiedz
 6. Nie prawda. Nie dlatego że ci nie wierzę, to nie to.
  Nie prawda dlatego że uległes depresji i jej efektom.
  Pytanie : sen, alko, trawa, związek i to jak wygląda lub jego brak, seks, tryb życia

  0

  0
  Odpowiedz