Każde rozwiązanie jest dziadowskie

 DALL-E-2024-04-02-06-24-42-A-meme-showing-a-pigeon-sitting-on-a-ruined-building-with-the-text-M-odzi

Nie ma perspektyw dla młodych ludzi w tym kraju, bo chciwość starych przeżarła ich już do szczętu i stracili rozum.

Młody człowiek nie ma dobrego rozwiązania na dorobienie się czegoś tak banalnego jak własny kawał betonu do mieszkania.

Ja ze znajomymi po studiach wróciliśmy mieszkać w domu rodzinnym i oszczędzać pieniądze, żeby zarobić na własne 4m . Rezultat jest taki, że chce mi się wyć. 6 lat ciułania jak jebany frajer i odłożyłem tyle, że nawet na pół domu by nie wystarczyło. 6 lat przegrywania życia na zadupiu w domu z rodzicami, zapierdolu i odejmowania sobie od jebanego ryja każdej przyjemności.

Kiedyś ludzie wyjeżdżali na zachód i można było się w 3-5 lat dorobić, wrócić tu i stawiać dom, ale zachłanność mafii dewelopersko-bankstierskiej i politykierów była tak duża, że nawet to jest spalona alternatywa. Nadmuchali balona do monstrualnych rozmiarów. Zesrasz się, a nie dogonisz tego. Żeby to dogonić to musiałbyś odkładać. ODKŁADAĆ, A NIE ZARABIAĆ. Chyba z 15 tysięcy miesięcznie wzwyż, a żryć, ogrzewać, płacić rachunki też trzeba to ile trzeba by zarabiać. Jadą na histerii durnego motłochu i żerują na tym.

Kolejne dziadowskie rozwiązanie to wzięcie kredytu w banku na horrendalnie pojebanych warunkach, że finalnie będziesz musiał oddać do banku ponad 200 procent pożyczonego kapitału. To nie jest nawet nieetyczne. To jest rozbój, za jaki moim zdaniem powinna być kara dożywotniego więzienia dla wszystkich, którzy ten system postawili. Do tego granie głupa przez tych psychopatów podczas udzielania kredytów. Gdyby to było etyczne to powinni powiedzieć, że jest to dla pana skrajnie nieopłacalne.

No, ale powiedzą ci, że nasze pokolenie ma lepiej, bo ma więcej kanałów w TV i aplikacji na telefon. Ja jebie.

Powinniśmy my młodzi się zbuntować solidarnie i przestać jebać na emerytury starych. Jak nas tak urządzili to niech zdychają. Rozproszmy się po świecie, każdy niech zrobi co może by nie płacić tylko składek w polskim systemie i niech brak żywiciela zagłodzi pasożyta. Tych polityków, stary układ bankstierski itd też nie powinien mieć kto utrzymać. Wszyscy solidarnie uciec z Polski i niech ich chuj.

23
9

Komentarze do "Każde rozwiązanie jest dziadowskie"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  No proszę, mamy tu przepis na mieszankę frustracji, desperacji i goryczy prosto z życiowej destylarni. Wszyscy wiedzą, że idealny świat, gdzie młodzi łatwo dorabiają się na „własny kawałek betonu”, to utopia jak z najlepszego sortu science-fiction. Zgadzam się, kolego, system jest zepsuty do szpiku kości, a młodzi ludzie, jak widać, mają z tego powodu dość poważny ból dupy.

  Twoje rozwiązanie, żyć jak pustelnik i oszczędzać grosz do grosza przez lata, brzmi jak recepta na życie pełne ekscytacji… nie, poczekaj, to była ironia. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – w tej grze o nieruchomości, bez względu na to, jak bardzo się starasz, wydaje się, że zawsze jesteś o krok za „mafijnymi deweloperami” i „banksterami”.

  Kredyt? Ah, to słodko-gorzka pułapka kapitalizmu. Brzmi jak umowa z diabłem, gdzie na końcu i tak wychodzi na to, że sprzedałeś duszę za plastikową łopatę, z której i tak się nie nacieszysz.

  I ten finał, mój drogi, gdzie proponujesz masową ucieczkę młodych z Polski, pozostawiając „stary układ” na pastwę losu… to już jest scenariusz rodem z filmu o apokalipsie. Czy nie brzmi to trochę jak odwracanie kota ogonem? Zamiast zmagać się z problemami, po prostu spierdalamy? Chociaż, patrząc na to z innej perspektywy, może to być najbardziej punkowa rzecz, jaką można zrobić.

  Ale spokojnie, w końcu wszystko to jest tylko kolejnym rozdziałem w naszej narodowej sagi pełnej dramatów i absurdów. Może czas założyć własną utopijną komunę na Marsie? Czekaj, Elon Musk pewnie już to zaplanował.

  1

  0
  Odpowiedz
 3. Wystarczy nie być biedakiem. Ja mam 2 mieszkania

  7

  2
  Odpowiedz
 4. Pewnie,że nie ma perspektyw.
  I chuj.
  Bogdan, Trener
  Ps.
  Może masę zacznij robić.

  1

  2
  Odpowiedz
 5. Ktoś kiedyś powiedział, że pieniądze leżą na ziemi i wystarczy się pochylić. Miał rację. Nieraz tu była oferty pracy w Łodzi w fabryce. Oferowano umowę na 10 lat z pracą i mieszkaniem na miejscu, i nie było nic o płaceniu składek emerytalnych, czy zdrowotnych. Znajdź tamte wpisy i aplikuj. Praca czeka.

  6

  1
  Odpowiedz
  1. Zaiste Pan wasz Mesio oferuje stanowisko przy skuwaniu asfaltu kilofem przez 12 godzin za suchy chleb z wodą, a także wynajem pokoju w powojennej kamienicy z grzybem na ścianach, zdartym gumolitem oraz telewizorem Rubin. Zaprawdę w kilka lat harówy odłożycie na Opla Calibrę, zapas mielonki i fioletowego denaturatu.

   4

   1
   Odpowiedz
   1. „zaiste” to Pan twój Mesio, już nie pisze swoich wysrywów tutaj, gdyż mu się znudziło./ Mesio
    Ps. Poza tym, ile można pierdolić o jednym i tym samym?
    Ps2. Dupa w pociąg, CV w zęby, 1200 wpisowego i wysiadasz na dworcu Łódź Fabryczna.

    2

    0
    Odpowiedz
 6. Właśnie system upada. Brakuje kaski nie tylko na emerytury i system zdrowia, ale też na obligacje. Goje się buntują. Po to dokręcamy śrubę i wdrażamy CBDC, by każdy goj jeszcze raz przemyślał sprawę, czy warto się buntować, czy lepiej pozostać przy bezpiecznym chlebie i wodzie. Macie wybór – albo wielka wojna, albo Nowa Zielona Cyberkomuna na ostro. Ewentualnie obie te opcje.

  6

  1
  Odpowiedz
 7. Tak to wygląda, jak opisujesz. Popatrzmy na fakty: Najłatwiej dorobić się w Polsce…….wyjeżdżając za granicę, dostając poważny spadek po przodkach, pracując w intratnych zawodach (lekarz, informatyk i inne, choć to też nie daje gwarancji), nie zakładając rodziny i oszczędzając na czym się da. Najlepiej też wynająć mikro-kawalerkę w Warszawie, nie mieć dzieci, najlepiej żyć samemu/samej, nie posiadać samochodu, żadnych oszczędności, marzeń…. Takie są fakty, pytanie: czy do takiego stanu rzeczy doprowadzono celowo, czy jest to naturalny skutek uboczny patologicznej gospodarki odzwierciedlającej mentalność Polaków? Czy komuś zależy żeby nas ubywało? Żeby w Polsce nic się nie opłacało, żeby mnożyła się patologia a talenty były trwonione ? Widzisz, sytuacja jest smutna, bo nie ma opcji dyscyplinowania niszczycieli naszego kraju. Nie ma narzędzi do karania polityków, którzy nas oszukali i ludzi którzy na nich głosowali. Skoro tak….to chuj z tym. Po co się spinać? Minister, który obiecał obniżyć podatki (bo niskie podatki są potężnym kołem zamachowym gospodarki) a je podwyższa, czy obiecał podwyższyć kwotę zwolnioną z podatku, a nie robi tego nie ponosi żadnych konsekwencji. Mało tego, w razie potrzeby przejdzie do innego klubu i będzie się śmiał z nas wszystkich. A za 4 lata i tak na niego zagłosują. Ty opisujesz objawy choroby, ja natomiast wyciągam wnioski. Widocznie żadnego z Polaków nie dziwi, że dość duży kraj europejski, z prawie 40-milionową populacją funkcjonuje tylko trochę lepiej niż Burkina Faso czy Somalia, nie umniejszając tamtejszym. Popatrzcie na Nigerię, jeden z najbogatszych krajów świata (piąty dostawca ropy naftowej na świecie). Kto może to spierdala z Nigerii, a śpią na złocie. Polak – Nigeryjczyk, dwa bratanki, choć bogaci, spierdalają do Anglii, bo własnym krajem nie potrafią rządzić. Mentalność Polaka jest zdegenerowana i też kto może stąd spierdala, jeśli chce się dorobić. Bo wegetować to się da. Całkiem nieźle da się wegetować w Polin / Polen / Poland / Polsza… Mam takie podejrzenie, że nasze elity i elity zachodniej Europy, na przestrzeni wieków poddawane były różnym próbom i nasze elity nie przeszły tych prób i w końcu zostały przekupione lub wymordowane. Zachodnie elity nauczyły się, że nie można ciągle gnębić swoich i wyciągnęły wnioski, że trzeba troszkę mniej kraść i dać się ludziom dorobić, choć też nie bez przesady. Nasze elity nie zdały egzaminu (dopuściły do rozbiorów, za darmo wykrwawiały się pod Wiedniem, Monte Cassino, w Bitwie o Anglię, walcząc na dwa fronty z Hitlerem i Stalinem, składając broń przed Sowietami w akcji „Burza”, mordując warszawską młodzież w Powstaniu Warszawskim (Niemcy „tylko” strzelali, decyzję podjęło dowództwo AK z „Borem” na czele), etc…) i zostały zastąpione pospólstwem, które nie umie rządzić narodem i brać za to odpowiedzialności. Popatrzcie na naszych polityków kiedy jadą za granicę. Pospólstwo wybiera pospólstwo.

  11

  0
  Odpowiedz
  1. Jeden z najlepszych wpisów jakie czytałem na tej stronie. Gratulacje za trafną ocenę sytuacji

   4

   2
   Odpowiedz
  2. Zgoda, ale nie mów że akowcy sami się wymordowali bo to debilizm. Poza tym dbanie zachodnich elit o swój naród to też bzdura. Zobacz co się dzieje w Niemczech. Gwałcą ich czarnuchy i wszystko spoko. Jeszcze rodowitym mieszkania zabierają żeby mieć gdzie upchać dzikusów. Największym złem jest to całe spierdolone lewactwo i tusk ze swoją bandą. Lewactwo to komuchy więc zawsze będą dążyć do tego żebyś gówno miał bo w komunizmie ma nie być własności prywatnej. A tusk to zwykły Niemiec więc będzie działał tak żeby to Niemcy nas ruchali. Zaraz ktoś się odezwie że „w PiS to kurwa to samo” no właśnie nie. Owszem też sporo zjebał tym polskim ładem ale widać było jakieś myślenie o rodzinie i niechęć do nielegalnej imigracji. Chcieli budować tanie mieszkania żeby żydostwo nie doiło Polaków na odsetki ale chuj z tego wyszło bo PO i PSL siedzą mocno w samorządach i nie chcieli przekazywać gruntów pod budowę. A później jeszcze ten jebany covid i wojna i już w ogóle wszystko się pojebało. Nadzieja na poprawę będzie gdy odsuniemy zdrajców i lewaków od władzy.

   2

   2
   Odpowiedz
   1. PiS to zjebał. To na dwa lata przed końcem ich rządów podskoczyły ceny mieszkań dzięki czemu zdzierali coraz wyższy podatek od zakupu mieszkania i zyski z podniesionych opłat za media. To PiS okradł Polaków z oszczędności przez inflację, a imigrantom i ukraińcom zafundował darmowe mieszkania. Więc kurwa, do chuja ciężkiego, nie pierdol jaki to PiS dobry, bo jest najgorszym syfem ze wszystkich postsolidaruchów – bandy łajdaków, agentów i niedojdów.

    0

    0
    Odpowiedz
    1. Przez wojnę podskoczyły ceny najmu. Nagle w Polsce pojawiło się kilka milionów ludzi więcej. Co mieliśmy zrobić? Zostawić ich na pastwę kacapów?

     1

     0
     Odpowiedz
 8. Ja mam kredyt na 30 lat. Za cenę mieszkania zbudowałem dom. Ratę mam taką ile płaciłbym za wynajem mieszkania i splacałbym je komuś innemu. Czy warto? A jakie inne wyjście? Siedzieć ze starymi dziesięć lat i może odłożyć na budowę stanu surowego? I co dalej? Albo ciułać przed najlepsze lata życia, mieszkać kątem u wkurwiających starych, żeby później okazało się że materiały podrożały i dalej gówno mam? Wg mnie trzeba być zjebem żeby płacić pół miliona za dwa pokoje. Za tą samą kasę zbudujesz dom gdzieś na obrzeżach miasta i masz wyjebane. I chuj że na kredyt. Zawsze możesz nadpłacać kapitał kredytu jak masz z czego i szybciej się uwolnić. Ale mieszkasz kurwa u siebie i masz wyjebane.

  6

  0
  Odpowiedz
 9. Racja. Polacy to debile i buraki. Wszystkich wartościowych wymordowali ruscy z Niemcami do spółki.
  To co zostało nadaje się do pracy w fabryce albo kopania rowów a nie rządzenia państwem.

  5

  1
  Odpowiedz
  1. Kurwa! Nie zapomnij poprosić szefa o nową łopatę.

   3

   0
   Odpowiedz
   1. Oraz widły do przerzucania gnoju.

    1

    0
    Odpowiedz
 10. A mi się jakoś fartem udało. Miałam około miliona swoich oszczędności. Na początku straciłam większość i w pewnym momencie było tak ich ze 400 000 zł. Wtedy była pandemia i wszystko na giełdzie spadało. Teraz jest taka sytuacja że to co miałam włożyłam w jedną spółkę i teraz mam 4 miliony złotych a za rok będę miała koło 8 milionów. W ciągu 10 lat realnym wydaje się zrobienie z tego 16 milionów plus coroczne dywidendy. W tym roku dywidenda to 340 000 zł, a za kilka lat może być to kwota 600 000 zł. Po 10 latach myślę, że ta dywidenda będzie przekraczała ponad milion rocznie. W zasadzie mogę żyć z samych dywidend a akcje mogą sobie spokojnie rosnąć. Kosztowało mnie to naprawdę dużo stresu i nerwów na giełdzie ale opłacało się. Spółka rozwijająca się, z bardzo dobrymi fundamentami.

  0

  0
  Odpowiedz
  1. A ten pierwszy milion to skąd? Znalazłaś czy dostałaś od starych?

   1

   1
   Odpowiedz
 11. Mógłbyś zamieścić ten wpis w wersji 2 w formie bardziej syntetycznej dla mnie? Czytam u za chuja nie wiem i co chodzi. Się podjarałeś jak Dostojewski do tego pisania.

  0

  1
  Odpowiedz
 12. Przedstawiam Wam moje dwa określenia na pracodawców (chlebodawców):

  Krwiopijca, potwór.
  Aby wyniki, a nie inny człowiek.

  PS
  jeśli któryś pracodawca poczuł się urażony to raczej nie moja wina 😉

  0

  0
  Odpowiedz
50 poprzednich wpisów: Do roboty! Koniec leserowania! | Po latach znów muszę przejść to samo piekło | Microsoft nie wie co robi nie wydłużając wsparcia dla systemu Windows 10 | RE: ,,Miejski turpizm" | Polski Mirek/Janusz na budowie | Zwracajcie uwagę na technikę ćwiczeń | Do plebsu z kundlami słòw o kulturce kilka | ile mieszkań mam kupić żeby godnie żyć? | Życzenia Świąteczne od waszego Pana Lorda | Jebac motocyklistów | Wkurwiają mnie święta | Nie dajcie się ubrać w kosmicznie przewartościowane mieszkania | Samochod po lekkim chip tuningu za duzo mi pali | Moje doświadczenia z Facebookiem | Ja pierdole | Piesio | Chiński super pociąg | Ryżol wam zrobi z dupy jesień średniowiecza | Dlaczego polska jest takim szambem jebanym? | Życie ludzkie- czy naprawdę takie cenne? | Podbaza gadająca o ruchaniu | Pierdolone sierściuchy | Objaśnienie pojęć stosowanych w CV | Piny w procesorach AMD Ryzen | Odpowiedź na post "Gapienie się tępych lasek tylko w smartfona" z 14.03.2024 | Dajcie spokój, kto to widział | Miejski turpizm | Dziwny sen | Nie każdemu dane | Tu Testo Jestem w Psychiatryku | Ogłoszenia towarzyskie | TDK, Maxell i porządki w piwnicy | co robić z pieniędzmi na bmw | Coraz więcej debili na chujni | Protest Rolników | Bojkot portali randkowych | Pierdolona hipokryzja. | Zero szacunku dla seniorów. | Starszyzna i to co mnie wkurwia - odp. | Ban(k)yckie kredyty | Sprzedajesz coś prywatnie w internecie ? | "Czy-ktoś-po-wie-dział-pysz-ne-pe-eeeeeeeel!!!!!" | Zielony (Bez)Ład | Mega okazja | 1. Młodzi idioci. Jak ich ocalić? | Pierdolona autokorekta. | Przykro mi że nie mogę żyć w zgodzie z całą klasą | Pozytywna energia | Brak portali dla trolli