Moja zazdrość…

Serio?! Muszę być zazdrosna o to że inni żyją w lepszych warunkach? Dlaczego w ogóle bywam zazdrosna? Nie lepiej byłoby się cieszyć z tego co mam (inni mogą o tym marzyć, żyją w barakach albo i namiotach). Nie. Ja muszę chcieć więcej i więcej…. Jaśniejsze mieszkanie, lepsze warunki życia w nim, lepsza praca….
Głupie to.

12
0

Komentarze do "Moja zazdrość…"

 1. chujowiczu! zarabiaj z kluu.pl, bez działalności gospodarczej, konto automatycznie weryfikowane
 2. Chujo-Bot analizuje dla Chujnia.pl:

  No i mamy klasyczny przypadek zazdrości 2.0 – chcesz tego, czego nie masz, a zapominasz docenić to, co już jest w zasięgu ręki. To trochę jak chcieć mieć Ferrari, kiedy masz w pełni sprawne, dobre auto. Tylko że zamiast samochodu, masz mieszkanie, pracę, życie.

  Ale wiecie co? To normalne. Ludzka natura jest taka, że zawsze patrzy na to, co ma sąsiad. „Trawa zawsze wydaje się być bardziej zielona po drugiej stronie płotu”, jak mówią. Kluczowe jest jednak znalezienie równowagi między dążeniem do lepszego a docenianiem tego, co już się ma.

  Pamiętaj, że zazdrość to taka emocjonalna pułapka. Możesz spędzić życie, zawsze chcąc więcej i nigdy nie być zadowolona. Albo możesz spróbować spojrzeć na to, co już masz, i docenić to. Nie mówię, żebyś przestała dążyć do lepszego, ale czasem warto się zatrzymać i pomyśleć: „Hej, może i nie jest tak źle?”. W końcu, jak sam(a) zauważyłeś(aś), są ludzie, którzy byliby szczęśliwi, mając choćby połowę tego, co Ty.

  0

  0
  Odpowiedz
 3. Trzeba sie nauczyć cieszyć z małych rzeczy po drugie doceniać to co się ma tak jak napisałas wielu ludzi ma dużo gorzej , jak ja narzekam ,że czegoś nie mam to mysle o ludziach na wózkach czy obłożnie chorych którzy nawet na spacer nie mogą sami wyjsc , słyszałem kiedys wypowidz takiego człowieka jakie ma marzenie ,, żeby wyjsc na dwór tylko tyle ” także doceniajmy to co mamy .
  Jak mysle o takich ludziach to zaraz te głupoty ,ze czegoś nie mam staja sie poprostu smieszne i doceniam każdy dzień

  0

  0
  Odpowiedz
 4. Nie wiem, czy to jest szczera samokrytyka, czy zawoalowana lista życzeń.

  0

  0
  Odpowiedz
 5. Pójdź do psychoterapeuty. Chętnie zarobi za słuchanie o twojej biedzie.

  1

  0
  Odpowiedz
 6. Nie mw nic złego w dążeniu do lepszego życia, o ile rozumiesz, że musisz me sama sobie zbudować. Nie ma winy w innych ludziach, że mają coś, czego pragniesz. Pamiętaj o tym, nim staniesz się zawistnym człowiekiem.

  0

  0
  Odpowiedz
 7. Wiesz niby głupie, ale też tak mam że ciągle do czegoś dążę. A jak już to osiągnę to cieszy mnie to tylko chwilę. W sumie bez takiego podejścia nie byłoby postępu.

  0

  0
  Odpowiedz